Soovitused mõnedele pulmaisadele - Pulmaisad

Sisestas anneli77,
Blogide kategooria: 

Ma ei tea kas asi on minus, et olen liiga valiv ja noriv, kuid nüüd kus ma olen olnud sunnitud paljude pulmaisadega esimese kontakti e-maili teel tegema teen väikese kokkuvõtte, mida mina kui klient võimaliku pulmaisa käest esimesel kontaktil kuulda ei sooviks.

Vabandan kohe ka nende inimeste ees, kes meile viisaka ja südamliku vastuse saatsid – neid oli ka üksjagu ja selle üle on ülimalt hea meel. Kahju ainult, et kõik, kes viisakalt vastasid MEIE päeval juba kinni olid. Ilmselt seesama lihtne ja samas südamlik viisakus oligi põhjus, miks nad nii vara broneeriti.

Aga nüüd tagasi teema juurde. Ma saan väga hästi aru, et kui me ise ennast ei kiida siis ei tee seda keegi, kuid kui järelpärimisele, kas pulmaisa xxx päeval vaba on saadeti vastus stiilis „mul on ennegi olnud paare, kes oma pulmapäeva on ära muutnud, minu kalendri järgi“ siis kahjuks jäi mul tunne, et minu pulmapäeva tähtsaimaks inimeseks pretendeerib pulmaisa. Tahaks ikka ise koos oma tulevasega need kõige tähtsamad olla. Lihtne jah/ei oleks täitsa aktsepteeritavad vastused olnud.

Kiitmise jutuga edasi – minul kui kliendil ei ole mitte midagi peale hakata vastusega „mina olen väga hea pulmaisa“. Palun kirjeldage, milles see Teie headus siis seisneb või veel parem – äkki on teil anda mõne paari kontaktandmed, kelle pulmasid Te juhtisite. Loomulikul Teeme me ka ise eeltööd enne kui kellegagi üldse kontakti võtame, aga palun, kallid pulmaisad, nähke natuke vaeva. Möönan, et praegusel ajal, kus pulmasid palju, et pea eriti nn „müügitööd“ tegema, kuid ikkagi oleks tore.

Ma saan ka sellest aru, et teatud inimestega sujub koostöö ja teatud inimestega mitte, kuid esimesest vastusest ei soovi ma lugeda küsimust, „kes teil kah pillimeesteks/fotograafiks/videomeheks on valitud. Mina keeldun koostööst teatud inimestega, kuna nende kvaliteet on halb “. Sellist vastust saades tekkis mul jälle tunne, et kas pulmaisal on suhtlemisprobleemid ja ta ei saa inimestega läbi ning kartus kas ta äkki keeldub ka minu pulmas kellegagi koostööst. Lisaks ärge palun halvustage teisi, las pruutpaar ikka otsustab ise, kelle ta oma pulmadesse „tegijateks“ valib ja kui tõesti on kogemus, et keegi ei tee oma tööd hästi, siis räägime sellest, kui kokku saame, mitte e-maili teel. Maitsed on erinevad!

Ja lõpetuseks, kahjuks on paljud ilusa eesti keele ära unustanud. Ütlen ausalt, et oma e-maili postkastist labast ja lohakalt kirjutatud kirja lugedes otsustasin paaril korral kohe „EI“, isegi siis kui inimene MEIE päeval vaba oli.

Tegelikult võiksid ennast puudutatud tunda ka mõned peoagentuurid...

Lõppkokkuvõtteks siis, et meil on pulmaisa kinni pandud, ja loodetavasti sobib ta meile ka siis kui oleme temaga silmast-silma kohtunud.

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Soovitused pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 14:12

Hoian pöialt, et teil kulgeks suhtlus pulmaisaga positiivselt. Õnneks meil sellist probleemi ei tekkinud, saime kohe ilusti pulmaisaga kaubale ja meile ta ainult soovitas, keda bändiks võiks võtta, kellega tal hea koostöö on. Päris õudne võib olla, kui pulmaisakandidaat ikka teie eest otsustab, kellega tal koostööd teha sobib ja kellga mitte. Aga peamine on see, et te ei andnud alla ja leidsite omale pulmaisa:)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Soovitused pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 14:47

Tervitus-

Kuigi ma üldjoontes olen sinu jutuga nõus, siis ma ikka soovitaksin su pealkiri panna näiteks "Soovitus algajate pulmaisadele..." või "Soovitus mõnedele pulmaisadele...".

Isiklikult tunnen ennast alati puudutatult, kui keegi paneb kõik pulmaisad ühte patta (sa küll kirjutad, et oli ka viisakaid vastuseid) - eestlane loeb 90% pealkirju ja ei loe sisu ning kõik need kes on tõepoolest head tegijad saavad alusetult sama maine nagu kehvad.

Kui nüüd tegijate soovitamisest rääkida - kui on hea ja aksepteeritud pulmaisa, siis on minu soovitus igaljuhul uskuda seda mida pulmaisa soovitab (see on minu isiklik arvamus ja soovitus) - soovitused on alati seotud ainult sellega, kellega kui hea on koostööd teha parima lõpptulemuse nimel :)

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Soovitused pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 15:08

Pealkiri muudetud - tänud õige kommentaari eest.

Mis aga soovitamisse puutub, siis loomuliult kui pulmaisa soovitab mulle kedagi, kellega tal on varem hea koostöö olnud, ei ole mul midagi selle soovituse vastu ja kui ta ka tutvustab lühidalt seda tegijat, on super. Soovituse ja soovituse vahel aga on suur vahe. Ebaviisaks on soovitus, mida alustatakse teise isiku mahategemisega... ja see räägib juba inimesest endast üht-teist

Tuletan siinkohal meelde, et minu esialgne jutuke puudutas esimest kontakti minu ja pulmaisa vahel :) - asja edenedes ja rohkem tuttavaks saades laienevad ka tegutsemise piirid.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Soovitused pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 15:23

Tervitus-

Tänud muudatuse eest :)

Selle soovituse koha pealt olen sinuga nõus - maha teha ei tohi :) ära siis pigem räägi on minu arvamus, või kui räägid, siis lühidalt, et mina teda ei kasutaks ja kõik.

Tervitades,

Virgo

__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 15:46

Kuna pulmaisast sõltub ikka päris palju (peo kvaliteedi, pruutpaari enesetunde jne osas), siis loodan ka omalt poolt, et valitud tegija vastab te ootustele. Siinkohal ei saa kohe mitte mainimata jätta, et kuigi tegin pisut vale otsuse kontakteerumisviisi osas meie pulmaisaga, siis tegija sai iseenesest super-super-super, paremat meie jaoks tõenäoliselt ei oleks olnud olemas :D.

suvakas111
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2007 - 15:46
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 16:41

Meil oli ka pulmaisaga esimese kohtumise eel igasuguseid taktistusi. Aga kas kõhu- või mingi muu tunne ütles, et ikka üritame kohtuda. Ja näed, eile viisime ta oma peopaigaga tutvuma, ja ei jõudnud ära imestada kuivõrd vaimustuses ta kohast oli. :)
Üldse on hea tunne tema suhtes, seega oleme oma valikuga väga rahul.

Ei jõua kevadet ära oodata.. 26.04.2008

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

Muskad
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2007 - 15:44
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 17:14

Kahjuks nii, nagu on kõik inimesed erinevad, on ka nende suhtumine oma töösse täiesti erinev. Selleks, et enda pulmast teha unelmate pulm, tuleb näha väga palju vaeva ja eraldada terad sõkaldest. Meil vedas kohe esimese pulmaisaga ja ei pidanud eriti palju pead murdma, keda võtta ja keda jätta. Saame rohkem rõhku panna teiste asjade korraldamisele.

Loodan, et Teie esimene kohtumine kokkulepitud pulmaisaga oli positiivne ja palju edu edasisel organiseerimisel.

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
24 Jaanuar, 2008 - 19:52

Meil see tähtis samm siis ka ees, et veebruaris saame kokku. Õnneks on minu tulevane temaga juba teistelt üritustelt tuttav ja seega ma arvan et meil tuleb hea koostöö ja pidu saab olema vägev. See on küll ebamugav kui pulmaisa hakkab valima teisi tegijaid ja varsti ei sobi äkki mõni külaline ka, jääb loota et selliseid tegijaid on vähe.

snegurotska
Kasutaja snegurotska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2007 - 09:14
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
25 Jaanuar, 2008 - 08:43

minul otseselt sellise kokkupuuted puuduvad, ainult pruutpaaride salongis olen analoogse kohtlemise osaliseks saanud. täiesti hämmastav on see kuidas inimesed ei oska sinu küsimusele korrektselt vastata.
minul on rõõm tõdeda, et olen pidanud ainult ühe pulmaisaga läbirääkimisi pidama ja seda edukalt. ükski broneeritu tegelastest ei hakanud kedagi soovitama ega maha tegema. kui bändi broneerisime siis nad huvi pärast küsisid kes pulmaisa on ja selle üle oli neil vaid hea meel.

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
25 Jaanuar, 2008 - 11:43

Ma olen suga vägagi nõus. Sain isegi väga näotuid ja imelikke vastuseid. Näiteks: tänan pakkumast , aga vaadates listi , kardan , et hind ei ole konkurentsivõimeline... see et teised vähem honorari küsivad ei tee neid veel ju halbadeks pulmaisadeks. Või nt. ei ole ka väga vaimustatud nn. üle tabureti hüppamise mängudest... äkki meie oleme :D ja kes ütles, et teisedki pulmaisad on. Ja hästi palju küsiti ka teiste asjapulkade kohta, et äkki saan pakkuda seda ja teist nad ütlesid. Sain ka endale igati vahva pulmaisa, jutukas ja tore.

musu
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2006 - 17:45
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
27 Jaanuar, 2008 - 21:43

eh, sain ise samasuguse suhtumise osaliseks. kuid siis oli mängus raha. kuna esialgselt oli tegu paljutahtetud kuupäevaga, siis kahjuks oli meie soovitd peokoht juba kinni, kuid pulmaisa pushis oma hinda üles, tuues "vabanduseks" maagilise kuupäeva. ma leian, et selline asi on äärmiselt ebaprofessionaalne nagu ka see, et ta kirjutas siin foorumis mu täispika nime välja, samuti viitas meie kirjavahetusele (mina olin eelnevalt oma ebameeldiva kogemuse välja toonud, AGA mina olen klient ja pulmaisad need, kes pakuvad teenust). mul on õigus siin nimetada nimesid, kuna siin vahetatakse kogemusi. aga ma tahaks näha teemasid või postitusi, kus on veel välja toodud potentsiaalse kliendi nimi. ma tükk aega mõtlesin, et kas võtta mingeid konkreetseid samme, aga siis loobusin. lõppkokkuvõttes oleme siiski meie võitjad ja saime endale superhea pulmaisa :)

7SAART
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuni 2007 - 15:19
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
28 Jaanuar, 2008 - 21:19

On tõepoolest vahe vahel,kuidas esimesele kontaktile vastatakse.Meilegi tuli paar üpris nipsakat vastust,aga egas midagi,jätsin nemad südamerahuga välja.Eks inimesi ole igasuguseid ja meil kõigil on nö.siniseid esmaspäevi.Küll aga silmast-silma kohtumisel saate kohe aru ,kas on teile sobiv tegija.Üldiselt soovitangi palju eeltööd teha,seda parem saab tulemus!Ja eks hinnad ole ka suhtelised-kui paljud oma honorari väärt on eks seda näeb siit foorumitestki.Nii ,et küsige,uurige,suhelge!

hambaarst
Kasutaja hambaarst pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Aprill 2008 - 10:46
Re: Soovitused mõnedele pulmaisadele
17 Mai, 2008 - 20:32

esimene kontakt on kyll t2htis ja 6nneks paljud pulmaisad/peoagentuurid saavad sellest aru...

kuid siis edasises suhtlemises vahel tuleb v2lja, et reegel "klient on kuningas" ei kehti...

mul endalgi oli halb kogemus yhe pulmaagentuuriga...

alguses k6ik oli tore... abivalmis ja armas neiu vastas mu emailidele.. ja siis, kui ma sain teada t2pselt, mis kuup2eval meil pulm on... peoagentuur ytles, et neil sel p2eval juba suur yritus korraldamisel.. ja mind nad ei saa aidata... siis mul tekkis veel yks kysimus.... millele armas neiu vastas-miks mitte kirjutada kuskile mujale ja sealt saada tasuta konsultatsiooni..

on kyll arusaadav, et kui ma ei telli teie kaudu midagi, siis teil pole minust kasu.... kuid elementaarne viisakus peab ju olema..

s6pradele ma kindlasti seda agentuuri kunagi ei soovita.. pigem vastupidi :)

...11.07.08 =)

...11.07.08 =)