Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker) - Pulmakirjeldused

Sisestas Tigetikker,
Blogide kategooria: 

Niisiis, meie tähtis päev algas minul juba pool kuus hommikul. Eelmine õhtu läksin varakult magama, et ennast hästi välja puhata. Öö möödus rahulikult. Ärkasin, tegin oma hommikused toimingud ära ja katsin laua. Kõik toonitasid mulle juba ammu, kui tähtis on oma pulmapäeva hommikul korralikult süüa. Ostsin ekstra selleks hommikuks marineeritud angerjat, sest teatsin, et seda söön kindlasti ka vähese isu korral. Kell kuus äratasin peigmehe ja hommikusöök võis alata.
Peaks ütlema, et peigmehe isu polnud kiita, kuid mina suutsin neli angerjaga saiaviilu ära süüa. Olin endaga rahul. Närvi sees ei olnud. Pakkisime oma viimased asjad kokku ja kell seitse oli peigmehe vend meil autoga järgi, et meid Tallinna viia. Kell kaheksa olime kohal minu vanemate juures, kus oli ka hommikusöögi laud just kaetud. Selleks hetkeks ei länud mulle enam midagi sisse ja liblikaid oli kõhus tunda. Seevastu suutis peigmees juba midagi hamba alla võtta.
Kella üheksaks sõidutas isa mind juuksurisse. Juuksuritooli istumisega kadusid ka liblikad kõhust. Juuksuris läks kahe tunni asemel vaid tunnike soengu tegemiseks. Olen Brita juures käinud juba aastaid ja proovisoengu tegime ka. Seega tuli soeng täiuslik. Peale seda suundusin meigikuntsniku Ene Viksi juurde (juuksuriga samas majas). Eelnevalt olime teinud ka proovimeigi. Kuna ma ise ennast igapäevaselt ei meigi, olin alguses küllaltki mures. Kuid tulemus oli väga ilus. Selleks ajaks saabus salongi ka minu vanem õde, kes aitas mul riietuda. Sukapaelaga oli üks häda ja viletsus. See ei tahtnud kuidagi üleval püsida. Õnneks oli mul kaasas nõel ja niit ning võtsime sukapaela natuke kitsamaks. Tundus, et püsis. Kell pool üks saabus peigmees koos pruudikimbuga. Kimp oli tellitud Pärnu maantee Annilillest ja koosnes üksnes kollastest roosidest. Fantastiline. Korraks istus ka peigmees meigitooli ja edasi läks sõit fotograafi Terje Atoneni stuudiosse, ilupilte tegema.
Tunnike stuudios veedetud sõitsime Viimsi Vabaõhumuuseumisse ilupilte tegema. Inimesi oli seal väga palju seoses Kalapäevaga. Ega me tähelepanuta jäänud, turistid küsisid, kas võib pilti teha jne.
Seal siis keset rahvarohket platsi juhtus see taas - sukapael vajus alla. Mis seal ikka, kergitasin kleidisaba ja sättisin oma kohale tagasi. Kella poole neljaks tuli meile järele pulmaauto - kollane Hummer. Võtsime suuna tagasi Rapla poole.
Vahepeatusena käisime veel rapsipõllul ilupilte tegemas. Kell viis algas registreerimine Valtus Puraviku Sepikojas. Saabusime täpselt, nii et külalised olid kõik juba kohal. Autost välja ja saksofonihelide saatel sammusime registreerija juurde. Tundsin, kuidas suunurgad hakkavad värisema. Sisendasin endale, et ei tohi nutma hakata. Õnnestus. Kahekümne minuti pärast kuulutati meid meheks ja naiseks. Külalised tulid õnnitlema ja sepp hakkas meile õnnerauda taguma. Õnnerauale lõime ise sisse oma nimed.
Seejärel alustasime sõitu peokohta Luhtre Turismitallu. Me ei jõudnud veel suure tee peale keerata, kui juba olid ees esimesed "väravad". Tegu oli peigmehe võrkpallikaaslastega, kellel ei olnud muud soovi kui viinapudel. Asi käis nii kiiresti, et ainult peigmees käis autost väljas. "Väravad " läbitud, läks sõit edasi. Kuni keset Raplat uued "väravad". Siin oli juba asi läbi mõeldud. Peigmees pidi "lapsele" pambersid jalga panema ja mina pidin väääga väikse kirvega puupakku lõhkuma. Õnnestus. Veel üks viinapudel jäeti maha ja sõit läks edasi. Raplast sõites läbisime kolm ringteed, kõigile kolmele tegime ka kolm ringi peale. Luhtresse jõudes oli ka pererahvas "väravad" ette tõmmanud. Seal pidin mina "last" mähkima nii, nagu vanal ajal seda tehti. Vot see oli keeruline. Õnneks oli õpetajaid piisavalt. Peigmees pidi suure kirvega puupakku lõhkuma. Edukalt. Kingituseks saime veel ühe hobuseraua.
Ja siis juhtus see teist korda, keset Luhtre platsi vajus see jälle alla. Kordasin toimingut nagu Viimsi Vabaõhumuuseumis. Õnneks rohkem seda ei juhtunud.
Meie saime tuppa nina puuderdama minna, kui samal ajal meie super pulmaisa Kuldar Koch külalisi lõbustas. Toimusid veel mõned pildistamised, seejärel istusime lauda. Toit oli väga hea. Kõik kiitsid. Kuid mina ei suutnud peaaegu midagi süüa. Kõhud täis, jagati välja ametid ja toimusid erinevad mägud, mis vaheldusid tantsuga. Noorpaari valsil ei tahaks pikemalt peatuda, sest see ei tulnud eriti hästi välja. Hoolimata sellest, et võtsime individuaaltunde. Vähemalt oli külalistel lõbus.
Lippu prooviti varastada korduvalt, kuid korravalvur oli tasemel. Siiski õnnestus pruudirööv. Et pruuti kätte saada pidi korravalvur ja peigmees kätekõverdusi tegema.
Õhtupimeduses saadeti ära ka minu vana nimi kuumaõhuõhupalliga. Ilus vaatepilt. Toimus veel oksjon, vanemate tänamine, tordisöömine ja pruudikimbu viskamine.
Saime voodisse heita alles kell neli hommikul.
Järgmine päev oli vapramatele veel saun ja bassein.
Olen ülirahul meie pulmadega. Ilm oli superilus. Kahju ainult, et kõik nii ruttu läbi sai. Igatahes aasta aega planeerimist ja korraldamist tasus ära.
Suurimad tänud: suurepärasele pulmaisa Kuldar Kochile ja temaga kaasas olnud pillimeestele,
Luhtre Turismitalu pererahvale,
Puraviku Sepikoja sepale,
juuksur Britale,
meigikuntsnik Ene Viksile,
fotograaf Terje Atonenile,
videomees Arvo Laanele,
Limousine Service´ile Hummeri eest ja
toredale autojuhile,
pumad.ee-le,
Annilillele pruudikimbu, rinnanõela ja kahe
lauakaunistuse eest,
Yosik Candle´ile pulmaküünla eest,
pruutpaar.ee-le (pokaalid, tordilabidas ja -nuga,
tordikujukesed),
Meened OÜ-le ametimärkide eest,
ja kõigile, kes tegid selle päeva meie jaoks ideaalseks.

Lisasin oma albumisse ka kõned külaliste poolt tehtud fotod.
Fotograafi piltidega läheb veel aega.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
8 August, 2008 - 21:12

Palju palju õnne ja armastust teile!!!!

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
8 August, 2008 - 21:30

Palju palju 6nne!

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

minny
Kasutaja minny pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2007 - 10:54
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
8 August, 2008 - 23:08

Väga ilus oled pulmapiltidel ja see kimp sobib Sulle nii hästi :)

Meil saab ka Kuldar Koch olema pulmaisa kahe nädala pärast....nii tore on kuulda positiivseid kogemusi temaga :)

Ja palju palju õnne teile!

* * *

Astu naerdes läbi elu ja Sa leiad, et oled õnnelik :)  

23.08.2008

* * *

Proua ARU alates 23.08.2008

http://www.pulmad.ee/node/8475

maarja1712
Võrgust väljas
Liitus: 10 Juuli 2007 - 14:15
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
9 August, 2008 - 11:04

Vaga vaga ilusad pildid!!!!
Suured onnesoovid teile ja palju palju armastust igaveseks!

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
9 August, 2008 - 17:27

Palju, palju õnne! Pildid väga ilusad, eriti vahva värviga oli tort ja muidugi kollased lilled ja kollane auto...vahva:)

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
11 August, 2008 - 09:00

Palju õnne ja kauneid päevi!
Kõike ilusat!

Tigetikker
Võrgust väljas
Liitus: 23 Aug 2007 - 08:01
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
24 September, 2008 - 13:43

Nüüd siis sain ennast nii kaugele, et minu albumis on üleval ka meie fotograafi Terje Atoneni pildid.

http://www.pulmad.ee/node/11092

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
24 September, 2008 - 15:31

mainin ka siin, et megailusad pildid on teil T. Atoneni poolt tehtud :)

(kordamine on tarkuseema :P)

kaunytar
Kasutaja kaunytar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Veebr 2008 - 15:48
Re: Imeline pulm 26.07.2008 (Tigetikker)
3 Oktoober, 2008 - 09:35

Väga kenad pildid ja tundub, et oli ilus pulm - näete nii õnnelikud välja :)

Ka meil on Kuldariga nüüd räägitud ja olen üsna kindel, et ei pea seda otsust kahetsema. Ta soovitas ka seda sama kohta registreerimiseks, kus teilgi oli - me võtame ta nõu kuulda!!

Projekt: "30.mai '09 elu ilusaimaks päevaks!"

Projekt: "30.mai '09 elu ilusaimaks päevaks!"