meie 7.8.10 kaua-tehtud kaunikene - Pulmakirjeldused

Sisestas gardenialady,
Blogide kategooria: 

Meie päev algas varakult, 9:00 olin juba juuksuris-meikaris ja ka riietumine toimus seal. Selle kõik tegi mu tuttav, kellele olen äärmiselt tänulik kõige eest, millega ta abiks oli. Samal ajal käis minu peigmees floristi juures minu kimpu toomas ja autole linte ning tammeokstest vanikut panemas. Ime läbi sain mina nagu ma alati olin tahtnud siiski ka oma kimbu rukkililledest(nende leidmisega oli ikka vaev). Meie autoks oli meie hea õbra porsche 944. Siis tuli mulle mu kullakallis abikaasa järele. Peaks mainima, et suht raske oli väljuda autost,kuna see nii madal oli, aga sellegipoolest oli kõik väga ilus. Läksime koos fotograafi ja kahe sõbraga Põlva talurahvamuuseumisse pildistama. Ka siinkohal olen ma väga tänulik oma tuttavale fotograafile, kes kaks päeva enne pulmi oli nõus appi tulema, kuna esialgne fotograaf lihtsalt hüppas alt ära. Peale pildistamist läksime peokohta oma aega ootama, kuna tsipake oli veel aega. Muidugi suutsin mina oma loori rehetares enne süsimusta tahmaga kokku teha, aga minu pulmaemal olid nii juhuslikult kaasas mingid universaalsed lapid, mis tegid loori kohe jälle valgeks.
Meie tseremoonia toimus Tamme-Lauri tamme all. Siinkohal tahaksin juba ette kogu ürituse eest tänada selle läbiviijaid ja abistajaid: eeskätt Pille Amur, pillimees Rein, Roosu-talu ja ka tuttavad kelle nime siin avalikustama ei hakka.
Päev oli jube palav ja peokohas sai veel veidi nina puuderdatud. Pulmaema Pille lahkus peopaigast ja läks tamme alla veidi enne algust ja ohh õnnetust: selgus et meie kirikuõpetaja, kes meid paari pidi panema, pole kohal(5-10min enne laulatust), Pillel oli aga teada, et hilinejate pärast otsustasime 15min meelega hilineda, sest Tamme-Lauri tamme juures olev parkla on otse seal samas, et kui keegi peaks hilinema, siis sõidetakse otse laulatusele sisse. No ja muidugi tuli välja(hilisema jutu järele) et kui me poleks hilinenud oleks asi veel hullem olnud, sest enamik külalisi ikka hilines.
Niisiis pulmaema läks taga otsima kirikuõpetajat ja minu vend autoga meile vastu, et mitte meid lasta tamme juurde enne kui kirikuõpetaja leitud ja valmis. Ütleme nii, et paras segadus seal oli, sest meid ei leitud ja tulime siiski enne kirikuõpetajat kohale. Jõudes kohale muidugi märkasin, et külalised kes pidid istuma tamme all kohtadel istusid rahulikult parklas autode juures(siinkohal jäi ära meie "ilus" sissetulek, sest keegi lihtsalt ei läinud istuma vaid passisid autode juures, kuigi mu sõbranna oli korduvalt öelnud et minnaks oma kohtadele). Kirikupapp kohal, läks mõni minut ja tulime meie kahe viiuldaja saatel tamme alla. Õnneks või kahjuks jäi meil see nn härdad hetked olemata, sest kogu idüll oli asendunud paanika ja vihaga, et miks nii palju ette korraldatud sündmuse tähtsaim osa ikkagi nii halvasti välja kukkus. Tseremoonia peetud võttis ohjad üle Pille ja sellest hetkest alates ka enam midagi pahasti suurt ei läinud.
Läksime rongkäiguna ilusti peokohta, vahepeal saime peatada kombaini, tehti pulmaväravaid, kinkisin isale nime tagasi ja ka kurepesa juures käisime(peigmees tahtis linti kõrgle saada ja ajas selleks auto posti alla ja ronis selle katusele). Peokohas tehti meile katseid ja siis asuti sööma. Peale sööki jagati ametimärgid laiali ja toimusid mitmed mängud. Me olime väga rahul sellega, et meie pulmaema nii aktiivne oli ja kogu päeva vältel isegi peo lõpuks keegi maani täis polnud, kuna mänge oli lihtsalt nii palju. Ka kõik teised hiljem kiitsid kogu sündmustikku. Muidugi eks väikeseid pahandusi oli ka peokohas, sest üks peokülaline suutis joogiklaasi läinud herilase alla neelata ja see hammustas teda kurgulakke, aga õnneks leidus mul autol pinsetid ja saime nõela välja. Natuke jää lutsumist ja asi polnud enam nii hull. Samuti siinkohal oli meie "videomees" äärmiselt kohutav, sest pooli mänge ma lihtsalt ei näinud kuna ta seisis mul lihtsalt ees! Aga tegelikult oli ta lihtsalt üks peokülaline kes palus luba et seda pulma filmida. Kogu pulma vältel oli meie veel üheks häirivaksteguriks mehe vanemad, kellele lihtsalt ei kõlvanud meie pulmas olla, kuna sada häda oli ja seega minu ämm istus enamuse pulmast autos ja vingus. Peo lõpu-kulminatsiooniks oli Pille samuti teinud ühe meeletult vahva etenduse meile meie sõpradega ja kui pulma ametlik osa lõppes siis kell oli 2.Enne äraminekut kinkisime kõigile oma pulmakülalistele pisikese tammepuu ja minu ema küpsetatud leiva. Tahtsime, et mõnekümne aasta pärast näeksime kui suureks on meie armatus kasvanud 35 tammepuu näol. Samuti tänaks Pihlaka kondiitrit, kes meile vapustava tordi tegi ja ka südamekujulised beseed. Samuti Võrumaal Sulbis asuvat Roosu talu tänaks kelle toidud maitsesid kõigile ja nad olid väga vastutulelikud(isegi kasepuud tõid ise)

Me oleme äärmiselt rahul lõpp-kokkuvõttes oma pulmadega.

Siinkohal tooksin järgmistele pulma-planeerijatele väikeseid soovitusi:

*Valige alati endale korralik pulmaema/isa sest kui seeläbi te kindlustate oma pulma kordamineku(Pille Amur)
*Ka bänd on väga tähtis(ja et bänd ja pulmaema omavahel koostööd teeks), sest ilma bändita on ka suur osa puudu(Rein Kontson)
*Ärge laske oma pulmapäeval ennast millegist häirida

*Ärge mitte mingil juhul laske tuttavatel vabatahtlikult pulma filmima või pildistama tulla, kui te pole varem näinud kuidas ta seda teeb. Kindlasti enamus inimesi saab sellega hästi hakkama, kuid tuleb veenduda, et fotograaf või videograaf oskab märkamatuks jääda.

Edu teistele korraldajatele ja loodan siinkohal, et ka meie nõuannetest ja sündmuse kirjeldusest abi ja meelelahutust on,

Härra ja Proua.

luckyme
Kasutaja luckyme pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2009 - 11:34
Re: meie 7.8.10 kaua-tehtud kaunikene
18 August, 2010 - 22:43

Mul oli au selles pulmas viibida ja ütlesksin ka siinkohal, et pulmaema oli tõesti super!:)ja need kirjeldatud viperused olid pulmaohta jõudes juba meelest läinud ja kokkuvõttes oli kõik, väga ilus:)