Meie tormine pulmapäev! -Teine osa - Pulmakirjeldused

Sisestas annikesekene,
Blogide kategooria: 

Helistasime pulmaisale, selgus, et maal sadas veelgi rohkem ja kõik olid telgis varjus, aga tema positiivne hääletoon süstis minusse ka usku ning andis energiat ja hakkasime peopaika sõitma.
Kohale jõudes säras päike- meile tehti väga romantiline ja südant soendav vastuvõtt, siis tegime külalistega pilte ning istusime lauda. Plaan oli selline- lauas ainult kate ja vein-viin, mahl, soe toit buffana eraldi telgi all ning kui soe söödud tuuakse külmlaud lauda- nagu süldikas. Aga suur telk, mille all lauad olid, oli täpselt nii paras, et äärmistel oli raske liikuda ja mõeldud oli, et seinad võetakse ära ning rahvas saab ilusasti siia sinna liikuda, kuid kui esimene pits viina oli laua taga võetud tuli jälle paduvihma ning nii tugevat tuult, et ma tõesti arvasin, et see telk küll vastu ei pea ning kujutasin juba ette kuidas ta meilt pealt ära lendab ja pidu on rikutud:D Õnneks seda ei juhtunud, kuid elekter läks küll ära! Ja korduvalt ning õnneks mu kallis abikaasa oli generaatori hädaolukorraks kaasa võtnud, ainult bensiini ei olnud piisavalt, bensujaama ka mitte läheduses:D aga keegi tubli inimene sõitis kuhugi kütuse järgi enne kui see vähene, mis oli otsa sai ning siis saime piiramatult elektrit ja pidu sai rahus jätkuda . Kuigi päris sürr oli küll, kui tuled läksid kustu, muusika jäi vait, müristas, tuul mühises ja ainsaks valguseks olid küünlad ning välgunooled, mis üle terve taeva lõid..:S :P kohutav, aga samas väga kift.
Tänan õnne, et ka bändil oli väljas oma väike kausealune, kus nad ikkagi mängida said.
Aga külalistest oli kahju, kui nad kõige hullemas paduvihmas pidid välja jooksma, et süüa saada:D Aga nad olid vaprad ja ma ei kuulnud ühtegi nurinat:P

Pulmaisa tegi ära ka ametite jagamise ning tutvustava mängu külalistele- seda mahtus telki tegema ning see sujus väga hästi.
Kuna enamik külalisi olid suitsetajad, siis oli päris koomiline, kuidas peale sööki üritati ennast mahutada ainsasse kuiva kohta õues- sooja toidu telki (tegelt mitte telk, vaid lihtsalt katus ), mis oli 3x3 m ja seal olid veel lauad ka Aga ära mahtusime ning läks kibedaks plaani arutamiseks, et mis edasi saab, kuna pidu ei saanud niimoodi jätkuda, et kusagil pole ruumi ühtegi mängu teha, ka avatantsu ei oleks me laudade vahele mahtunud tegema ning paduvihmas õues ei olnud ma ka nõus tantsima. Pulmaisa ja minu isa jõudsid lahenduseni- lauad-toolid telgist välja, sisse jäetakse ainult joogi ja toidulaud ning paar pinki istumiseks, väikene sooja toidu telk viiakse suure telgi otsa, et oleks avaram ja saaks suure telgi uksed lahti hoida ning tekiks nagu koridor. Mõeldud tehtud ja pulmaisa hakkas asju tegema ja orgunnima, ka kõik kõrvale hiilijad saadi kätte. Mina varjusin kuuri peitu, koos pruutneitsiga kükitasime muruniiduki ja tööriistakastide vahel- tegime suitsu, võtsime napsu ning ootasime millal asjad väljas korda saavad, et saaksime peole tagasi minna, sest no kus sa ikka seisad, kui kõik sagivad su ümber ja suure pulmakleidiga ikka ei hakka ju laudu tassima:D Aga meil oli seal väga lõbus ning vaikselt kogunes sinna päris palju rahvast, nagu minipidu

Nii, nõudes läksime üle ühekordsetele, et kõigil mugavam oleks ning kuna glamuuri polnud enam ammu, siis läks pidu nii nagu ta läks- kui oli vihmavaba hetk, siis olid kõik õues, kas tantsisid või toimus mingi mäng ja kui vihma jälle sadama hakkas varjusid kõik telki, kus siis söödi, tantsiti ja joodi.
Pruudiröövi olin totaalselt ära keelnud, olin nii palju lugenud selle kohta ja teadsin statistikat- nii isamehe ja pruutneitsi ülesanne oli seda kõigile kuulutada, aga loomulikult oli üks aktivist, kes leidis, et ilma selleta ei saa ju õiged pulmad olla. Õnneks jõudis see jutt minuni enne, kui asi teoks läks ja enam ma ei liikunud mitte kusagil üksinda. Saatsin oma turvamehe korduvatele läbirääkimistele, et asi eos summutada- ei õnnestunud, ka värske abielumees käis asja silumas-ei midagi. Palusin pulmaisal veelkord rahvale rõhutada, et mingit pruudiröövi ei tohi teha, kuid see ikka ei mõjunud. Ma sain plaani teada- mulle tõmmatakse prügikott pähe, tassitakse autosse ja viikase peidukasse!!!! -ma pidin nutma hakkama, sest mu soeng,loor ja meik ja imeilus kleit- mis krdi prügikott pähe?! :S ja purupurjus inimene autoroolis, jessas, ma kujutasin ette juba, kuidas ma kuskil kraavis olen, üleni sopane ja katki ning keegi ei leia mind mitte kunagi üles. Olin kindel, et pulmad on rikutud!
Käisin väga karmilt temaga rääkimas, aga mis sa ikka purjus inimega räägid. Ma olin hullumas, paanikas!aGA Lõpuks rahunes asi maha, mind saatis koguaeg seltskond inimesi ning kui me enam ei pööranud sellele asjale tähelepanu, siis rahunes ka potensiaalne röövel maha. Õhtu oli päästetud, aga seljataha piilusin ikka aeg-ajalt.

Avatantsu tegime ka ära, see oli kohutavalt hirmus, sest me ei ole vist kunagi koos tantsinudki:P Aga õnneks pulmaisa päästis meid hästi ruttu ja ergutas teised ka tantsima, uuuh, vedas!
Tort toodi ka väga sefilt pimedusest, ainus jama oli see, et kõik laudlinad oli läbimärjad, niiet polnud ühtegi ilusat tordilauale panna see oli päris jama ikka. Ja tort oli ilus armas ja väga maitsev- Violiast viimsist! Aga nagu ennustatus, siis kes see ikka öösel torti sööb- singirullid läksid paremini:D ja kolmest kihist jäi veidi üle kahe kihi alles:P
Pruudikimbu viskasime ja sukapaela ka- üks ja sama paar sai, nii armas, tegid oma avatantsu ka ja puha

Ei väga kift oli ja ma olen supper tänulik oma suurepärastele külalistele, kes ei vingund ega virisenud, vaid kohandasid end kiirelt olukorraga ja kõik oli väga viis!!!

Nüüdseks olen ka kätte saanud ja juba kümneid kordi läbi vaadanud oma pulma fotod ja videod:)
Soovitan kõigil, kes veel ei ole osustanud kindlasti ikka video lasta teha, sest mina algul ei arvanud, et see vajalik on, aga nüüd olen üliõnnelik, et lasin isal end ära rääkida ja see ikkagi tehti. Supper, nii kift on seda vaadata ja kõike uuesti läbi elada ning nagu varemgi on siin teised rääkinud, siis ega päris hästi ei mäleta, mida kirikuõpetja meile laulatusel rääkis, aga video pealt on kõik ilusasti näha:) ja saab seda kõike ikka uuesti ja uuesti vaadata. Oeh, nii armas.....
Ning kindlasti soovitan kõigil ka pulma professionaalse fotograafi võtta, sest kui vaatad pilte, mis su sõbrad teinud on ja õigeid pilte, no tõesti, ühed on lihtsalt pildid, mis pahatihti on ka udused ja teised on ikka professionaalsed imeilusad pildid:) Kui tihti te elus ikka nii ilusad ja üles sätitud olete ning on hea, kui ikka keegi õige, kes asja jagab teid sel kaunil päeval jäädvustab. Suured tänud meie fotograafile- KAIRI VOOSALU`le, kes tegi meile suurepärased pildid ning kannatas minu vingumist ja pirtsutamist ilupiltide ajal, mis oli tuleneud vihmast ja minu oskamatusest poseerida:):):)
Ning ka suured tänud meie videomehele- RINGO VOOSALU`le, kes tegi imearmsa video meile ning mis kõige tähtsam, ma ei märganud teda üldse:) Mina just kartsin, et nii ebamugav kui keegi filmib jne, aga ta oli nii märkamatu, et üldse ei seganud:)
Video ja fotod saime endale imearmsas meie piltidega dvd karbis, kus kõik vajalik ilusasti peale pandud- no ikka ehtne värk, eriti mugavaks tegigi asja, et ei pea ealdi asju ajama, vaid kõik koos ühe paketina, üks pere teeb ja pealegi on nad kiftid inimesed, kellega lahe asju ajada, soovitan soojalt ka teistele, ei kuluta nii palju enda närve- www.saundland.ee !

Ja lõpetuseks, (selle jätsin ma meelega lõppu, sest see on suurim tänu) tänan ma meie suurepärast pulmaisa, kelleks oli TÕNIS MILLING, ta suutis hoida nii meid kui ka kõiki külalisi suurepärases tujus, ei lasknud millelgi halvasti minna ning trotsis ilmastikuolusid ja tegi meile imetoreda pulma! Mul ei ole lihtsalt sõnu, teda küll soovitati mulle väga mitmete inimeste poolt, aga ma ikka veidi kartsin, kuid pulmas ma sain aru kui õige otsuse me tegime, sest ta klappis nii hästi külalistega ja meiega muidugi ka, ja ta sulandus nii hästi, et lihtsalt suppppper!!!!! Kõik tema tehtud tegevused ja mängud olid vaimustavad ning nalja ja estraadi sai ka, ma naersin nii, et pisarad olid silmis .Mitte ühtegi halba sõna ei ole öelda! Leppisime juba mehega kokku, et kohe kui mingi suurem üritus veel peaks tulema võtame jälle Millingu-kui ta nõus on muidugi.

Pulmaööd läksime veetma Sagadi mõisa hotelli, kus meie pahameeleks selgus, et torm oli ka neil kratti teinud ja elektri pikaks ajaks ära viinud ning tänu sellele ei olnud neil sooja vett(!), mida aga on hädasti vaja, kui tahad peale pikka päeva vannis mõnuleda:D Õnneks pärast pikka proovimist suutsime kraani nii palju meelitada, et enam-vähem vesi tuli ja sai vähemalt minimaalseks ajaks vannis jalga puhata;)

Vot selline oli siis meie pulmapäev!
Aga vaatamata ilmale ja muudele jamadele oli kõik supper, meil oli väga lõbus ja külalistel ka, ma arvan, et ega meie pulmad ei olekski teistsugused saanud olla, liigne glamuur ja pidulikkus ei ole meie moodi ning see, et ilm vingerpusse tegi tegi asja ainult huvitavamaks

PS! Unustasin lisada, et ma tänan kõiki pulmad.ee tegelasi, sest ilma teieta ei oleks ma iialgi saanud pulmade orgunnimisega hakkama. Sain teilt kõigilt nii palju nõu ja abi ja tarkust, et mulle tundus juba nagu oleksin sadades pulmades käinud:) Suur-suur aitäh teile!

naksitrall
Võrgust väljas
Liitus: 21 Jaan 2009 - 11:09
Re: Meie tormine pulmapäev! -Teine osa
18 Juuli, 2009 - 23:04

Kõigepealt palju palju ÕNNE noorpaarile! Meie pulmapäeva hommik 11.07.09 oli nii ilus päikesepaisteline aga just natukene enne laulatust nagu kiuste kiskus vihmaseks. oli ka veel paar pisi-äpardust, mille peale meid laulatanud kirikuõpetaja ütles nii ilusasti, et kurat üritab veel viimaseid krutskeid ja vempe visata aga asjatult:) igaljujul ei suutnud ka vihm meie ilusat päeva rikkuda, seda enam, et teise päeva olengu ajal oli ilm fantastiliselt ilus ja rõõmus. veelkord õnne Teile võrumaalt!

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Meie tormine pulmapäev! -Teine osa
23 Juuli, 2009 - 10:04

Palju 6nne teile!
V2ga tore lugemine oli! :)
Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08