Milline on üks korralik vene pulmapidu Eestis? - Pulmakirjeldused

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Otsustasin, et kirjutan sellest veidi, kuna seda küsimust esitatakse mulle tihti. Arvan, et nüüd on minul juba piisavalt kogemusi selles valdkonnas, võin oma tähelepanekuid Teiega jagada. Ma ei kirjuta siin ainult vene rahvusest inimest, kuna siia rühma kuuluvad ka valgevenelased, ukrainlased, grusiinlased ja paljud teised Eestis elavad või külastavad inimesed. Edasises jutus nimetan tinglikult kahte veidi vastanduvat pulma nn vene pulm ja nn eesti pulm.

Vene pulma tellinu klient on üldjuhul nõudlikum, konkreetsem, emotsionaalsem ja veidi keevalisem kui eesti pulma tellinud klient. Neil esineb rohkem muretsemist pulmapeo ettevalmistuse ja selle käekäigu pärast. Tema jaoks on tähtis, et külalistel jääks pulmapeost superšikk ja võimas mulje ning tema pulmast oleks juttu pärast veel aastaid.
Vene pulm on hoogne. Noorpaari suurim soov on see, et pausid pulmapeol oleksid minimaalsed ja tegevused on pulmakavas tihedamalt paika sätitud. Suur rõhk on pildistamistel, videote tegemistel ja sellel, et kõik näeks väga hea välja. Kõik peab olema täiuslik enne pidu, selle käigus ja mälestustes hiljem. Puudujääkide või probleemide esinemisel tuleb pulmaisal vastu võtta suhteliselt range kriitika, tuleb arvestada siinjuures just inimeste loomust ja osata vastu võtta ka laitust, mis ei pruugi olla tingitud just konkreetse pulmaisa, korraldaja tööst. Mõistan väga hästi kliendi ärevust ja kergeid paanikahoogusid enne pulma algust. Eriti närvis on vene noorpaari vanemad või vanavanemad! Minu töös, pean tunnistama, on ette tulnud ka äärmiselt negatiivse suhtumisega noorpaare, kuid seda tuleb osata mõista ja leida alati parim lahendus.
Kuna pulm on hoogne ja pausideta, siis vaiksed ja rahulikud mängud laua taga ei kuulu sellistel üritustel kavasse. Juba esimene tegevus peale õhtusööki peab enamasti olema tantsuline, hoogne ja lõbus. Neid mänge mul endal õnneks jagub. Ootan alati ka noorpaari soove ja püüan neid läbi viia, vene noorpaarid pakkuvad välja väga palju enda mänge Suuresti on need väga läbimõeldud ja täiustavad õhtut, kuid on ka ette tulnud olukordi, kus noorpaar on solvunud kui pulmaisa mõningaid mänge totakuse pärast läbi viia ei soovi!
Toretsev olek ja glamuur tuleb esile ka kõige sellega, mis on seotud tulevärgi, valgusmuusika või säraga. Tõestatud fakt on see, et võrreldes Eesti pulma pidudega on ilutulestikku ja tulega show-d vene pulmades rohkem. Kaunis säraküünlade meri ümbritsemas pruutpaari esimese tantsu ajal, hingematvalt kaunis ja uhke ilutulestik, neiupõlvenime ärasaatmine rakettiga, tuulelambid, põlevad veeküünlad, tantsijad tuleshow-ga, õhupallid heeliumiga, pulmatordi säraküünlad, see on vaid osa loetelust mida vene pulmas näha ja kogeda võib. Ja seda kõike kohtab vene pulmades kordades rohkem kui eesti pulmas.
Vene pulma läbi viies jääb tihtipeale mulje nagu tegemist on viimase peoga enne maailmalõpu, sest kui pidu hoogu läheb, siis tants ja trall on meeletu. Just nagu eesti pulmas - ei saa öelda et vene inimene kohe peo alguses tantsima jookseb. Tihti on juhtunud ka nii, et just purjus ja väga ülevoolavas tujus vene pulma külaline soovib korraga DJ-lt kiiret ja aeglast lugu, pulmaisalt hoogsat ja lõbusat mängu, teenindajalt külma ja sooja sööki, kaotades seejuures reaalsusetaju ja kohati ka viisakuse. Teda ei huvita kas see kõik on võimalik hetkel korraldada või mitte, kui tema miskit soovib, siis peab ta seda kohe ka saama!
Vene pulmas nagu ka eesti pulmas kasutatakse üsna tihti vana rahvusliku pulmakombestiku osi. Paljude vene pulmade juurde kuulub „karavai – linaga kaunistatud leib ja sool“. Sellega seondub komme, kus peigmehe ja pruudi emad võtavad peopaigas noorpaari vastu. Noorpaar peab leivast kas siis hammustama või murdma tükki ning saadud tükist veidi teineteisele käega toiduks andma. Kes murrab suurema tükki, sellele kuuluvad vanade traditsioonide kohaselt hiljem peres majandusküsimused ja nende üle lõplik otsustamine. Üheks traditsiooniks on vahel ka pruudi väljaost enne registreerimist/laulatust. Selle käigus pannakse peigmeest igasuguste ülesannetega proovile. Ja õnnestumise korral võib peig pruudi kodust registreerimisele viia. Lisaks meeldib vene pulmades korjata külalistelt raha ja põhjuseid selleks leiab alati - lapseraha, käru ost, maja ehitus, reisimaks jne...
Vene pulmas kohtab DJ-sid rohkem, kui ansambleid. Koostöö DJ-ga on mugavam ka pulmaisale, sest vene "tamadaalt" nõutakse vene pulmas palju tantsumänge ning neid on kõige mugavam teha kui abiks on kogenud ja teadlik DJ. Vene noorpaar räägib üldjuhul DJ-ga läbi ka kogu muusikavaliku. Tähtis on see, et DJ oleks valmis erinevateks olukordadeks, olgu selleks peigmehe/pruudi üllatuslik soov laulda, tants ämmaga/äiaga või hoopiski sõprade striptiis.
Levinud valearusaam, et vene pulmas tarbitakse tugevalt rohkem alkohoolseid jooke ei vasta siiski 100 % tegelikkusele. Minu 11 aastane kogemus näitab, et juuakse/süüakse palju nii eesti kui ka vene pulmas! Küll aga on vene pulmas toostide ütlemisi, tervitusi ja klaasitõstmist tõesti rohkem, kui eesti pulmas. Kuna üldjuhul on vene pulma külaline jutukam, tähelepanu nõudvam ja ka avatum kui eesti pulma külaline. Šampust aga juuakse tihti: esimene kord kohe peale registreerimist/laulatust õnnitledes, järgmised korrad näiteks pulmarongi peatuste ajal ning peopaika kohale jõudes tõstetakse šampanjaklaasi ka noorpaari terviseks.
Slaavlane kaupleb rohkem, kuid nõudmised selle juures jäävad endiselt kõrgeteks. See võib tunduda kurva tõena, kuid just vene pulm on väga hea praktika ükskõik kui kogenud pulmaisale. Tasust rääkides meeldib vene pulma tellijale esitada mulle küsimus „Palju maksab tund, mitte aga terve pulmapeo läbiviimine?“ Selline teistmoodi, just tunnipalga järgi arvestus kehtib üldjuhul kõikidel pulmaisadel-tamadaadel Venemaal, Ukrainas, Valgevenes jne.
Vene inimene on harjunud siiski sellega, et pidu kestab hommikutundideni ja lisatöötundide eest juurdemaksmine DJ-le, pulmaisale või peokohale on täiesti normaalne. Seega, kui vene pulma läbi viima lähed, siis tuleb tihti leppida sellega, et algsed ajalised kokkulepped võivad muutuda ja pigem aeg pikeneb, kuid seda teadvustatakse ja tasustatakse.

Lõpetuseks lisan ka selle, et vene klient on hakkanud viimasel ajal oma pulmades ka rohkem ekperimenteerima erinevaid stiile. Läbiviidud on vene pulmi sellistes stiilides nagu maffia, traksid, keskaeg, 80dad, pulm konkreetses värvis jne…

Loodan, et sain tähtsamad asjad kirja pandud!

Kui miski mainimata jääb, siis küsige ja lisage kommentaare julgelt – proovin jooksvalt Teie küsimustele ka vastata!

Lõbusaid ja ilusaid pulmapidusid Teile kõikidele,
Pulmaisa Ilja Golomb
Tel 55 614 260
www.mikrofon.ee

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Milline on üks korralik vene pulmapidu Eestis?
17 Juuli, 2014 - 10:56

Tervitus-

Lahe kirjutis, kuid siin tuleb mulle ka kohe meelde alati, miks ma ise ei taha kunagi puhtalt Vene pulmi teha :D

Tervitades

Virgo