Tammetõru pulmad 24.07.2010 - Pulmakirjeldused

Sisestas tammetõru,
Blogide kategooria: 

Meie pulmad õnnestusid suurepäraselt ja me oleme mõlemad kõigega rahul. Nüüd aga kõigest pikemalt.

Päev enne tähtsat päeva, ehk siis reedel mõtlesin, et täna lähen varem magama, et saaks end järgmiseks päevaks välja puhata. Aga loomulikult see ei õnnestunud. Avastasime õhtul, et meil ei ole mingit muusikat, kui bänd ära läheb. Sülti on, aga kuna me mõlemad oleme rohkem rocki kuulajad, siis seda tuli hakata plaatidele põletama. Ja oh õnnetust, tuli meelde, et pole ju sel päeval ka avavalssi harjutanud. Nii et kell 01.00 öösel tantsisime meie veel rõõmsalt valssi. Poole 2 aeg saime magama. Mina ärkasin hommikul 4.30 üles, sest hirmsasti vihma sadas ja meeletu tuul oli välja. Läksin akna juurde ja oma kurvastuseks avastasin, et ilm on ikka väga kole. Kui voodisse tagasi ronisin hakkasin muretsema, et mis meie ilupildistamisest saab, mis on ettenähtud 2,5 tundi õues olemist ja mis meie rongkäigust saab, kus plaanime puud istutada ja kurepesa külastada. Nii ma oma pead vaevasin, kuni lõpuks mingi aeg uinusin. Olin kokku maganud kuskil 4 tundi. Hommikul oli äratus varakult, 7.10. Siis oli loomulikult kõige magusam uni ja üldse kohe ei tahtnud üles tõusta, aga pidin. Nii ma siis läksin unisena pesema. Jahe dušš äratas õnneks kiiresti üles. Sai ka suure vaevaga 2 võileiba alla neelatud, et päris tühja kõhuga juuksurisse mitte minna.

Juuksurisse jõudsin 8.45. Siis oli mul veel täitsa hea olla, uni ainult kippus peale tulema, kui seal tooli peal pidi tegevusetult istuma. Siinkohal tahaks tänada oma suurepärast juuksurit Triinut Juuksuri salongist, kes tegi mulle imeilusa soengu. Kella 10.00ks saabus meikar. Temalegi suured tänud, kes ekstra minu pärast kohale tuli ja tegi väga ilusa meigi. Kui vaatasin kella ja nägin, et minu ema peaks hakkama iga kell koos kleidiga kohale jõudma tekkis väga suur närv sisse. Kuna ma olen suur pabistaja, siis võtsin igaks juhuks sisse juba 2 palderjani. Need õnneks sel hetkel mõjusid ja sain rahulikult toolil edasi istuda. Siis hakati mu emale soengut ja meiki tegema ning mina hakkasin vaikselt riidesse sättima. Kui sellega ühele poole sain pani juuksur loori pähe, meikar vaatas korraks veel üle ja olingi minekuvalmis. Samal ajal oli kohale jõudnud ka minu tulevane abikaasa pulmaautoga ja minu imeilusa kimbuga. Siinkohal tänan oma ämma, kes tegi kõik lillekaunistused kirikus, peokohas, minu kimbu, peigmehele taskusse lilleõie ja pulmaautole kaunistuse. Pulmaautoks oli meil vana Volga. Tänan ka meie autojuhti Vellot, kes ohverdas oma vaba päeva selleks, et meid pea terve päeva ringi sõidutada. Minu üllatuseks saabus minu kallis isa mereväe vormis ja andis mu peigmehele üle. See oli üks hetk, mil pidin pisaraid kõvasti tagasi hoidma, et nutma mitte hakata. Seejärel läksime peigmehega autosse ja pulmaautojuht viis meid Merivälja muulile, kus pidime kohtuma fotograafiga.

Vihma sadas ja väljas oli kõigest närused 18 kraadi, aga meie end sellest heidutada ei lasknud. Ronisime autost välja ja tegime paar pilti muuli peal. Aga kuna ilm oli ikka väga kole ja tuuline ja külm, siis kaua õnneks õues ei pidanud olema. Läksime edasi botaanikaaeda, kus tegime enamus ilupilte ära. Kui välja tulime oli õnneks vihm ka järgi jäänud ja saime teha ka väikese fotosessiooni vanalinna tänavatel. Turistidel oli väga huvitav meid vaadata ja lisaks fotograafile pildistasid meid välismaalased ka. Kuna aga nälg hakkas tugevalt kimbutama, siis sai ühe pik-nik'u juustupulga suure vaevaga sisse aetud. Terve pildistamise aja tundsin end hästi ja mingit närvi sees ei olnud, kuni aga fotograaf teatas, et aeg on nii kaugel, et peame hakkama kiriku poole liikuma. Siis läksin täiesti närvi, käed ja jalad värisesid, süda hakkas kloppima. Jõudsime kiriku ette ja hiilisime kiirelt kirikusse sisse, et keegi külalistest meid enne ei näeks. Ootasime seal päris pikalt enne kui kirikuõpetaja tuli ja meilt allkirjad võttis. Olime siis registreeritud ja tegelikult juba abielus. Mõni minut hiljem saabus kirikumees, kes juhatas meid kambrist välja ja suunas õigele teele. Orel ja viiul hakkasid mängima ning meie kõndima mööda pikka pinkidevahelist teed. Nägin oma ema ja ämma, kes nutsid ja et nad mind ka nutma ei ajaks vaatasin otse ette altari suunas ja vahel kõrvale oma abikaasa poole, kes alati mulle otsa vaadates naeratas nii ilusasti, et ka mina naeratasin temaga kaasa. Nii me sammusime, kuni jõudsime treppideni, mis viis altari ette. Andsin oma kimbu pruutneitsi kätte, kes oskas sel hetkel öelda vaid "WOW". Läksime altari ette ja siis hakkas laulatus pihta. Andsime oma vanded, panime sõrmused sõrme, võisime teineteist suudelda ja seejärel oligi laulatus läbi. Pulmamarss hakkas kõlama ja seejärel tulime trepist alla ja suundusime õue õnnitlusi vastu võtma ja grupipilte tegema. Siinkohal tänaksin meie fotograafi Maris Aruleppa, kelle seltskonnas tundsime end pildistades väga vabalt ja hästi.

Kui pildistamisega ühele poole saime, siis hakkas rongkäik pihta. Kokku oli lepitud, et kohtume kõik tartu mnt. otsas. Kui Ülemiste keskusest mööda saime tuli selline vihmalahmakas maha, et sain hakata jälle muretsema "mis nüüd saab, vihma ju sajab nii tugevasti". Aga õnneks jäi vihm sõitmise ajal järgi ja saime oma toimetused siiski "kuiva" jalaga tehtud. Kõigepealt sõitsime Jürisse kurepesa külastama. Puu ümber sai 3 ringi tehtud, et siis peaks meil tulema 3 last :) Seejärel sõitsime Uuesallu puud istutama. Seal elavad nüüdseks minu abikaasa vanemad ehk minu ämm ja äi. Puu istutatud kinkisin oma vanematele oma nime tagasi. Ja siis liikusime peomaja suunas. Tee peal tehti meile 2 väravat. Esimesel korral pidi peigmees suure paku kirvega pooleks lööma ja mina pidin palli korvi sisse viskama. Teise värava juures pidin mina väikese paku kirvega pooleks lööma ja peigmees nukku mähkima. Kuna aga just sel hetkel, kui mina kirvega pakku lööma hakkasin tuli tuul ja viskas pika loori paku peale, siis lõin kirvega loori sisse suure augu :) Kõigil oli nalja nabani. Seejärel anti meil luba väravatest läbi minna ja jõudsimegi peomajja.

Peomajaks oli meil Nabala mõis. Külalistel oli aega 30 minutit, et oma asjad ära panna ja seejärel toimus kogunemine õues. Meie olime rõdul ja heiskasime oma pulmalipu. Tänan oma vanemaid, kes tegid meile suurepärase lipu. Siis läksime kõik sisse ja toimus šampuse joomine. Siis võisime laua taha istuda ja sööma hakata. Külalised kiitsid sööke, mis pidavat olema väga maitsvad. Kahjuks mina ei saa millelegi kaasa rääkida, sest terve päev oli olnud väga emotsionaalne ja pingeline ning söök lihtsalt ei tahtnud alla minna. Sain suure raskusega 2 väikest kartuli poolikut ja paar ampsu lihast alla ajatud. See jäigi minu terveks sööminguks. Jõin oma šampuse ära ja rohkem alkoholi ma ka ei tarvitanud. Soe söök söödud jagas pulmaisa välja ametimärgid.
Kell 21.30 toimus meie esimene tants abikaasadena. Alguses oli hirm, et kas saame ikka tantsitud, sest ma pole ju varem nii pika kleidiga tantsinud, aga õnneks tuli meil valss väga hästi välja. Avavalsiks oli Mati Nuude- Hulkuri valss. Hiljem külalised küsisid, kas oleme tantsutunde võtnud, et nii hästi välja kukkus. Siis saime öelda, et ei võtnud, õppisime ise :) Pärast seda sai veel pikalt tantsitud, söödud, toimusid erinevad mängud. Hiljem oli ka oksjon, mis kujunes väga edukaks. Maha sai äritud 4 asja: minu esimestest kleitidest, peigmehe aktifoto (ta oli siis 6-kuune), Martini Asti šampus ja tass meie pildi ja punase südamega, kuhu sisse oli kirjutatud meie nimed ja pulma kuupäev. Punane süda muutub valgeks ja tekst nähtavamaks, kui tassi kuuma vett sisse valada.
Kell 23.30 tänasime oma vanemaid. Kinkisime neile suured raamitud pildid meist ja konjakid Hennessy XO. Tänasime ka oma vanavanemaid, kellele kinkisime väiksemad pildid meist. Ja siis tänasime ka külalisi, kellele kinkisime värvitud kivid (ise korjasin mereäärest kivid, värvisin ja lakkisin, kivi keskele tegin südame ja taha kirjutasin meie nimed ja kuupäeva. Kivid pakkisin ilusa riide sisse ja paelaga kinni. Nägid väga ilusad ja armsad välja). Sellejärel sai pruudipärja maha mängitud. Siis saabus ka meie 4 kordne tort (seest kohupiima virsiku-mandariini-maasika täidisega ja pealt martsipani kattega, kaunistatud valgete elus roosidega). Esimese tüki lõikasime ise ja ülejäänud jagas välja uus noorpaar. Torti kiideti ka väga, aga kahjuks minule rohkem kui 2 väikest lusikatäit alla ei läinud ja maitsest midagi aru ei saanud.

Kuskil 01.00 öösel sai pulmaisa tööpäev läbi, jätsime temaga hüvasti ja pidu jätkus tantsides. Tänan meie suurepärast pulmaisa Kuldar Kochi, kes andis aega söömiseks-joomiseks ja samas oli kogu aeg külalistel tegevust, et niisama pikalt istuda ei saanud.
Täname ka ansamblit Taas, kes olid nõus ära õppima meie soovitud Hulkuri valsi ja kelle esitatud muusika kutsus kõiki tantsupõrandale tantsima. Külalistele väga meeldis ja meile ka. Bändi telliti veel üheks setiks juurde, sest kõik tahtsid kogu aeg tantsima. Hiljem panime plaadi muusika peale ja sai veel tantsitud, söödud-joodud. Lõpuks läksime meie abikaasaga kell 5.00 hommikul magama. Mõned vaprad jäid veel üles. Kõige hilisem kukkuja läks magama 7.30 hommikul. Ärkasime abikaasaga üles 8.30. Läksime vaatama, mis ümberringi toimub. Tellisime teenindajal kohvi ja et ta tooks söögid välja. Kahjuks teenindaja oli nii kuri ja nähvas meile, et kõik söödi eelmisel õhtul ära ja me pole hommikusööki tellinud, seega kohvi me ka ei saa. See tegi natuke kurvaks, sest cateringiga sai kokkulepitud, et nad jätavad osad söögid külma ja välja üldse õhtul ei tõsta, et need jäävadki hommikusöögiks. Kohvi tellisime ka rohkem, et ka hommikuks jätkuks. Suure sõjaga ja teenindaja kurja pilgule saime siiski soovitud kohvi. Ka söök ilmus ootamatult külmkapist välja, ometigi öeldi meile, et absoluutselt kõik sai otsa. Nii saime veel rosoljet ja kooki, võileiva peale kala ja ma ei tea, mis seal kõik veel oli. Nii et külalistele jätkus küll süüa ja juua ka hommikuks. Kahjuks rikuti meie esimene hommik abikaasadena tänu kurjale ja väga ebaviisakale teenindajale ära, kes hiljem isegi ei vabandanud. Aga see selleks. Samal ajal kui teenindaja sööke välja tõi, äratasime meie külalisi üles. Siis sai veel natuke juttu räägitud ning hakkasime asju kokku korjama. Kell 12.00 pidime mõisast lahkuma.

Kuid sellega ei saanud meie pidu veel läbi. Pulmaviina ja veini jäi veel nii palju üle, et osa külalisi tuli meile veel mõneks päevaks maale külla. Meie pulmapidu lõppes kolmapäeva õhtul :) Et siis kokku pidutsesime 5 päeva.

Täname kõiki tegijaid, kes aitasid meie imeilusa pulmapeo teha selliseks nagu see välja kujunes ja ka külalisi, kelle rõõmus meel oli väga oluliseks lüliks peo õnnestumisel. Oleme nüüd õnnelikult abielus ja ootame suure huviga pilte. Oleme väga rõõmsad, et meie pidu õnnestus nii hästi.

Aitäh!

suurjim
Kasutaja suurjim pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Märts 2007 - 10:37
Re: Tammetõru pulmad 24.07.2010
29 Juuli, 2010 - 13:04

Veelkord õnnesoovid noorpaarile! Vahva pulm oli! Pisut hirmutas see, et pulmalaud ja tantsusaal bändiga on eri ruumides. Õnneks oli nii hea tantsurahvas, et see ei tulnud probleemiks. Mõned pulmalised olid sõna otseses mõttes tantsuplatsil esimesest loost viimaseni. Viimane lugu lõppes aga 03.13. Tore pulm ja ilusat suve!
Ain
www.taasband.org

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Tammetõru pulmad 24.07.2010
30 Juuli, 2010 - 10:16

Palju õnne! Mõnus lugemine. Endal ka pulmad paari nädala pärast ja ilmselt pabistan samamoodi ning ei suuda midagi süüa pulmapäeval :)

Aga selle teenindaja kohta ma teeks kaebuse. Teenindajad peaksid olema ikka sõbralikud, eriti nii tähtsa sündmuse ajal. Aga põhiline, et pidu ilusti läks :)

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Tammetõru pulmad 24.07.2010
30 Juuli, 2010 - 10:30

Unustasin lisada. Need kivid külalistele tundub tõesti originaalse ja hästi väljakukkunud ideena :)