Te olete pulmas, naeratage ! - Pulmakülalistele

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Lugupidamine kõiksugu Pulmad.ee rahvas -

Pole ma siin ammu enam kirjutanud, seda põhjusel, et on suve hooaeg ja pole seda vaba aega niipalju miskit :)

Aga põhjusi kirjutamiseks on palju ja just selle poole pealt mida on juba nähtud ja kogetud :) ning esimene teema on kohe kindlasti osade pulmakülaliste käitumine pulmades. Olen seda teemat ka juba kunagi puudutanud (http://www.pulmad.ee/node/257) , aga kordamine on tarkuse ema.

Ühesõnaga tundub mulle, et mõned eesti inimesed arvab, et pulmaminemine ja pulmas olemine on neile suur ning kole kohustus ning seda tuleb ka pulmades just noorpaarile ning ka pulmaisale välja näidata.

Ärge valesti aru saage - neid inimesi pole palju (selle suve jooskul olen näinud ainult 5 juhtumit), kuid nad paistavad kaugelt välja ning nende olemine pulmas rikub teiste tuju. Minu kui pulmaisa tuju nad ei riku, sest mina annan ikka parima, et noorpaaril oleks vapustavalt hea pidu, aga mõningatel juhtudel teevad need üksikud inimesed ka kõik selleks,et pulmaisa eriti kehv ja mõtetu välja näeks.

Kuidas see välja näitamine käib:
1. Kui palutakse mängule, teeme suure grimassi ja mainime sinna juurde, et "ei no mingi mõtetu asi, ou cammooon..."
2. Kui kustutakse ametit vastu võtma, siis tuleb igaljuhul 100% käituda nii, et kogu pulmaseltskond saaks aru, et te EI taha SEDA ju TEHA !!!
3. Kui aga ameti kätte saate :), siis pange ametimärk (mis on tavaliselt noorpaari enda poolt suhteliselt kiirel ajal ise piinliku hoole ja tundega tehtud) lauale ning rääkige kogu aeg laua ääres, kui mõtetud on need eesti pulmakombed ning kui lahe oli just üks eelmine pulm kus midagi tegema ei pidanud.
4. Ja olge kogu pulmapeo aegu tõsiste nägudega - ma ei mõtle siin seda, et aegajalt naerataksite - ei TE ei TOHI naeratada.
5. Ja kui võimalus on, siis jookske tegevuste ajal kõikidele nähtavalt uksest välja teatades kõvasti, et on aeg suitsetada.

Ma võiksin jätkata umbes kolm lehekülge, aga asjal pole vist mõtet - olete aru saanud mida ma mõtlen.

Kui mõni külaline satub nüüd seda lugema, siis ma väga loodan, et ta saab aru, et pulmad on iga inimese elus KÕIGE SUUREM sündmus ja mitte kellelgi pole mingit moraalset õigust seda KÕIGE TÄHTSAMAT sündmust ära rikkuda. Meie kõigi ainus ja püham kohustus on teha sellest sündmusest ALATISEKS meelde jääb päev :)

Loodan et mõistate minu sellist osalist pahameelt mõnede meie külaliste suhtes :) ja äkki nad võtavad järgmisel pulmas juba aru pähe.

Tervitades,

Virgo

MerleR
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aug 2011 - 11:53
Re: Te olete pulmas, naeratage !!!
29 Veebruar, 2012 - 22:18

"NAERATAGE JA PRUUTPAAR NAERATAB TEILE VASTU :)"

tiram
Kasutaja tiram pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Jaan 2011 - 11:47
Re: Te olete pulmas, naeratage !!!
2 Märts, 2012 - 18:53

suht masendav jutt ja vaga ebaviiskad kylalised. miks siis yldse kohale minna kui tuju paha ja nina vingus. pruutpaaridest kahju kohe, kes peavad sellistega kokku puutuma oma tahtsal paeval.