Mesinädalad - Pulmareisid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Mesinädalateks nimetatakse eesti 2-3 pulmapäeva järgset nädalat, et rõhutada pulmade tähtsust noorpaari elus. Uus seisus vajab sisseelamist ja harjumist, püütakse aduda end kui abieluinimesi.

Mesinädalate traditsioon on tulnud meile arvatavasti kuskilt varakristlikest uskumustest- näiteks annab üks ingliskeelne allikas (uskuda või mitte) selgituseks, et kui israeliit oli omale naise kinni püüdnud (=varastanud), siis pidi ta veetma oma uue naisega terve öö (soovitavalt täiskuu ajal) eraldatuses ning jooma meest pruulitud jooki. Kui nüüd uskuda seda ingliskeelset allikat, siis sealt tulebki meile väljend- honeymoon-mis siis eestikeeles kõlab kui mesinädalad. Häguseid paralleele võiks siiski tõmmata Eesti pulmatraditsioonidest järelpulmadega, mis peeti nädal aega peale pulmi pruudi vanematekodus ja vahest veel ka kaks nädalat peale pulmapidu peigmehe vanematekodus. Eesmärgiks oli järelpulmadel mõningate rituaalide lõpule viimine.

Meil seostatakse mesinädalaid siiski 2-3 nädala pikkuse perioodiga peale pulmapäeva ning eriti just reisimisega, millest tahakski siinkohal pikemalt peatuda. Kuigi oleks meeldiv, kui keegi elustaks ka selle varakristliku traditsiooni- vähemalt selle osa, mis puudutab ööd eraldatuses täiskuu paistel… Mesinädalate veetmise peale tuleks mõelda samamoodi nagu ka pulmade organiseerimise peale ehk kui te alustate pulmade organiseerimist, siis kohe tuleks paika panna ka mesinädalate plaan- kas olete kodus, kas reisite, kuhu reisite, mis võiks olla eelarve ja vajadusel hankida reis järelmaksuga. Arvestage, et kui teie pulmade eelarve on 30’000 krooni, siis mesinädalateks võib minna teist sama palju.

Mida siis teha? Tavaliselt tahavad eestlased minna reisile ja enamasti valitakse reisisihiks mingi eksootiline saar ning sõidetakse sinna nädalaks. Loomulikult leidub ka erandeid- sõltub see, kuhu ja kui kauaks sõidetakse ikkagi teie rahakoti paksusest.

Alustagem siis oma pulmareisi planeerimist sellest, et võtame pakumised vähemalt 4-5 erinevalt reisibüroolt. Soovitame ka seda, et võtke pakkumised sellistelt büroodelt, kes on tuntud ja kelle tausta te suudate kontrollida. Kui te ei suuda seda teha ise, küsige andmeid näiteks www.tourism.ee – see on Eesti Turismiameti lehekülg ning neil on enamuste Eesti Reisibüroode andmed olemas. Terve tabel reisibüroodest asub aga siin www.tourism.ee/board/travel_agencies.htm.

Pakkumist võttes rõhutage seda, et te tahate just mesinädalate pakkumist- mujal maailmas on selle jaoks ka erinevad hinnad ning paljusid asju saab soodsamalt. Kui teid huvitavad kohalikud reisid, siis meie pakuksime välja pulmareisideks Scandic Hotellid Eestis ning pulmaööks Grand Hotell Tallinn- neil on oma pulmapaketid väljatöötatud ning ka pakkumisel. Kindlasti on ka teistel need olemas, aga meile pole neid veel edastatud. Ärge võtke nüüd seda, kui reklaami nendele kahel- Eestis on lõpmatuid võimalusi mesinädalate veetmiseks.

Lisaks julgeksin soovitada Lätit ja Leedut, kus 10-15 aastat tagasi käidi pidevalt, aga piiride avanedes on jäänud need piirkonnad täiesti tahaplaanile. Uskuge mind, seal on endiselt alles kõik ilusad liivarannad ja pulbitseb vilgas turism. Seda siis lühidalt-nüüd aga meie tavapärased nõuanded.

Nagu juba öeldud-võtke pakkumisi erinevatel reisibüroodelt. Uskuge, te saate nii palju parema paketti ning palju rohkem kui alguses arvasite Olge oma tahtmistes ja nõudmistes reisibüroodele konkreetne ja kindel. Selgitage neile, miks te tahate just sellist pakkumist. Kirjeldage neile, milline võiks olla teie arvates ideaalne reis ning vaadake, kas nad suudavad teile midagi sellist pakkuda. Olge nõudlik ! Ärge laske ennast lollitada läikivatest broshüüridest ning kaunitest vaadetest- enamus pilte on tehtud parimatest tubadest, hinnad aga samal ajal on kõige odavamate omad… Kuigi need on mesinädalad, ärge kujutage ette, et peaksite igal pool koos olema. Kui tahate leidke võimalusi ka millegi sellise tegemiseks, mida ainult üks teist tahab. Küsige, kas on võimalik saada ka selliseid ekstraid nagu baldahiiniga voodit, hommikusööki voodisse, ojadena voolavat shampust jne. Küsige ka, kui palju see maksab…

Kui valite endale kohta, valige midagi romantilist- vaade üle järve, üksik majake mere kaldal, onn kuskil mägedes. Romantika ei tee üldse paha…

Mesinädalatel olijaid armastatake üle kogu maailma- ärge seda häbenege, et olete just abiellunud ning kui reserveerite kuskile kohti, siis ka mainige seda. Nagu ka eelpool mainitud, on enamustest kohtades noorpaaridele erilised tingimused- kas pudel shampust, parem tuba sama hinnaga, õhtusöök küünlavalgel jne.

Vastavalt Teie poolt valitud mesinädalate veetmise kohale, soovitame valida ka endale sobiva programmi. See võiks olla elamuste ja adrenaliinirikas, aga mitte ülepingutatult väsitav. Häid soovitusi jagavad kindlasti ka reisibürood, aga meie poolt mõned adrenaliinsuunad:

  • Benji hüpe
  • Õhupallireis
  • Langevarjuhüpe kahekesi
  • Lühike sukeldumiskursus
  • Lõbustuspark – kas olete proovinud õiget ameerika raudteed ja vabalangemistorni?
  • Disneyland - kahel noorel ja vallatust täis inimesel on seal tegemist rohkem kui nädalaks!
  • Veepark – suusareis: selline kombinatsioon on kindlasti päris vaheldusrikas.

Planeerige neist punktidest oma pulmareisi graafikusse kas või paar ja kindlalt lisandub Teie mesinädalate pildialbumisse põnevaid jäädvustusi. Kui korra juba jäädvustamiseni jõudsime, siis pildistage ja filmige igal võimalikul hetkel, kasutage kiirfotoaparaate lennujaamades, laske beduiinil Teid kaameli taustal pildistada või paluge lihtsalt hotrellitöötajal Teid koos pildistada – ja ikka koos. Mesinädalate pildialbum saab täis kindlasti ainult õnnelikke pilte ja neid on teinekord tusatuju tulles hea vaadata.

Loodame, et leidsite siit kas või midagi oma pulmareisi täiustamiseks. Kui Teil on kogemusi ja soovitusi, siis jagage neid meiega, et ka tulevased mesinädaldajad saaksid midagi kasulikku kõrva taha panna.

Autor: Virgo Jaani