Mesinädalad Palangas - Pulmareisid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kuna peale pulmi olid meil vaid loetud päevad puhkust, mistõttu kuhugi kaugemale poleks hästi jõudnud ning piirangud pani peale ka pruudi lennufoobia, oli tükk tegu, et mõelda välja üks tore lühike pulmareis. Kuuldes aga palju kiidusõnu suvise Palanga kohta - sai otsus tehtud viimase kasuks.

Mõni päev peale pulmapidu asusime autoga Palanga poole teele, kuhu saabusime õhtupoolikul. Et need paari päeva täiel rinnal nautida olime broneerinud toa Palanga ainukeses 5* hotellis 'Vanagupe'. Merest paarisaja meetri kaugusel asuv hotell oli tõesti kena ning saabudes ootas meid toas armas üllatus - suur lillekimp ja tort, mille eest võlgneme tänu turismifirmale, kelle kaudu hotell tellitud sai. http://www.vanagupe.com/en/main/conference/rooms/rooms

Lõõgastav oli ka õhtune jalutuskäik piki valge liivaga randa ning juba vajusimegi merekohina saatel mõnusasse unne. NB! Merekohin on ikka uskumatult vali, sest kuigi hotelli ja mere vahele jääb männimets ja u. pool kilomeetrit, siis toas oli tunne nagu oleks meri kohe akna all.

Teisel päeval, pärast rikkalikku ja maitsvat hommikusööki, otsustasime sõita Neringa poolsaarele. Neringa on u. 10 minutilise praamisõidu kaugusel Klaipedast, mis omakorda jääb paarikümne kilomeetri kaugusele Palangast. Klaipedas praami väljumiskohta otsides võtsime auto peale kohaliku leedulanna, kes Neringale tööle sõitis ning kes meie õnneks osutus ka suurepäraseks giidiks. Tänu temale sõitsime kenasti Neringa 'pealinna' Nida`ni ning saime saare kohta palju huvitavat infot.
Neringa poolsaar oma puutumatu looduse, liivaluidete ja Nida väikelinnaga oli tõesti kaunis. Luidetes hüpeldes tekkis tõesti tunne nagu tegu ei oleks mitte Leedu vaid Tuneesiaga. Võtsime aja täiesti maha ning lihtsalt jalutasime, nautisime merd, päikest, kõikjal õitsevaid roose, muinasjutulisi pitsimustriliste katuseservadega punaseid majakesi ning hubaseid kohvikuid.

Enne saarelt lahkumist käisime veel  'Nõiamäel', kus oli tohutult palju vahvaid puuskulptuure. Kui oleks veel aega olnud, siis tahtnuks kindlasti näha ka saare kuulsat delfiinide showd - küllap mõni järgmine kord!

Õhtu lõpetasime Palanga promenaaditänaval, kus veel südaöösel olid kohalikud kohvikud rahvast täis ja kõikjal mängis elav muusika.

Ja juba oligi viimane päev! Enne kojusõitu käisime veel Palanga botaanikaaias – kaunis park jalutamiseks. Tundub siiani uskumatu, et see kõik kestis vaid mõni päev ning oli äärmiselt tore tõdeda, et midagi nii ilusat võib olla ka märksa lähemal, kui arvatagi oskad.

Autorid: Külliki ja Indrek

triinux23
Võrgust väljas
Liitus: 2 Jaan 2007 - 15:27
Re: Mesinädalad Palangas
7 Märts, 2007 - 15:54

Millise turismifirma kaudu hotelli tellisite, kui saladus pole?