Virgo teeb endale uued riided ehk kuidas ma Gowri Stylehouse rätsepa juures käisin (vol. I) - Riietus

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Kurjam...Aeg on jõudnud sinnamaale, et pean tellima endale uued esinemiseriided ja kuna ma olen oma esinemiseükikondade koha pealt natuke "pipar", mul ei meeldi päris kõik stiilid ja kõik "tavapärane", siis läheb see mul igakord päris keeruliselt.

Varasemal olen tellinud oma riided sellisest kohast nagu mensusa.com (ei ole välistatud et ka tänavu tellin ikka veel sealt), kuid miks viia raha riigist välja, kui seda saab kulutada ka siinsamas ning pakkuda tööd just kohalikkele headele tegijatele.

Ja kuna see va rätsepa juures käimine on ka paljudele peigmeestele olnud selline "minna või mitte minna", siis mõtlesin et kirjeldan kogu protsesse mitmes osas. Nii seda kui mõõdud võeti, nii seda kui pakkumise saan, nii seda kui proovimas käin kui ka seda, kui ülikonna kätte saan.

Minu esmaseks valikuks sai Gowri Stylehouse, põhjused on imelihtsad - esiteks on nad Tallinnas, teiseks olen ma saanud Laurit ja Kerlit viimasel ajal lähemalt tundma ning tunnen, et nende mõttemaailm noorpaaridega suhtlemisel on sarnane minu omaga. Kohe alguses pean ma vabandama Jani ees Starius salongist, et pole tema juurde jõudnud - luban, et teen seda lähemal ajal ning teen läbi täpselt samad toimingud nagu Gowris. Siis vaatame, kuidas me need ülikonnad ostame ja kust.

Virgo Jaani ja Lauri UustaluAga siis algusest...Ehk siis esimene asi oli jutuajamine Lauriga, kellel oli küll üks klient ees, kuid kes lahkelt jättis mulle lauapeale pihutäie ajakirju, et ma saaksin mõelda, mida ma tahan. Tegelikult oli see mida mul juba selge (natuke jätan saladuseks siin, mida ma tahan, et olek tore ja üllatav kevadepoole).

Hüppan kohe teemasse ja esimeseks asjaks on aeg.

Aega peate varuma umbes 1 tunni kindlasti, parem kui 1.5 tundi on varnast võtta. Mõõtude võtmine ei ole pikk ja keeruline protsess, see võtab 15-30 minutit, aega läheb enamuses materjalide valimise peale. Samuto läheb aega ka siis, kui teie enda poolt ideaalis kujutatud ülikond kohapeal muutuma hakkab ning te peate hakkama uut ideed ja disaini arendama. Kui juba rätsepa juures olla, siis pole mõtet ju tavapäraselt nn poeülikonda tellida.Virgo Jaani, Lauri Uustalu ja rätsep

Meie saime oma mõõdud võetud ning teine asi, mida kindlasti silmas pidada, on see, et rätsep võik kohe teile ka väikese visandi tulevasest ülikonnast joonistada. Saate parema ettekujutuse ning oskate lihtsamalt kaasarääkida (ja ka kontrollida, et esimesse proovi minnes on ikka sama ülikond valmistet).

Visand ei räägi veel kõike, kuid midagi ta juba on. Gowri rätsepal läks lihtsa visandi tegemiseks 5 minutit ehk siis see ei võta ka eriliselt aega.

Nu nii, lihtne osa on läbi...Raske osa alles ees (ja kurb on see, et ma pean selle veel ühe korra vähemalt läbi tegema) - materjalide valimine.

Miks see raske on ?

Esiteks on materjal kangakujul ja materjal ülikonna kujul kaks erinevat asja. No ei saa aru, et see võib olla samast riidest.Visand Teiseks on valik suur (mitte nüüd üüratu, kuid minu arvamust mööda ikka väga väga suur). Minul läks Lauri abiga kangaste valiku peale 45 minutit, kusjuures üksi ei oleks ma midagi suutnud otsusta.

Siit ka soovitus, et kuulake mida rätsep või spetsialist ütleb ning tehge tema järgi. Ja ärge kartke ka öelda või küsida, kui kallist kangast jutt käib. Kui räägime "wool" siis arvestage et kallim, kui "sythetic", siis odavam. Meil käsi hinna jutt läbi tihti  - mul on vaja esinemiseriideid, mitte kaks korda aastas kasutatavat ülikonda. Ei saa kasutada kõige kallimat, aga ei ole mõtet ka odava peale minna, siis ei pea vastu.

Niisiis...nüüd siis ootame pakkumist ja ning vaatame kuidas läheb.

Laud kangavalikuga

Isiklikult arvan, et see aasta tuleb üks korralik kohaliku ülikonna tarne aasta.

Soovitus kõikidele, kes kahtlevad, kas minna või mitte rätsepa juurde - minna !

Kui isegi ülikond jääb tellimata (mis iganes põhjusel), siis saate vähemalt meeletu koguse informatsiooni stiilidest, materjalidest, etiketist jne jne. Pluss teed või kohvi.

Kui te seda vastu ei võta, siis...well...ise teate :D

Tervitades,

Virgo
PS! Vaatame siis kuidas mul ka Stariuses läheb.