Perekonnaseisuametid ja registreerijad - Seadusandlus, Ilmalik registreerimine

Sisestas Virgo Jaani,

Ja vot nüüd mina võtan kohe ausalt ja südamest sõna :)  - kurat, kas me sellist Eestit tahtsime.

Ma saan väga hästi aru, et perekonnaseisuametit on vaja ja et nende vahenditega, mis neil on, tehakse seda tööd ikka väga hästi ja (siit hakkab karjuv kõneviis) et kuna ollakse enamvähem monopoolses seisundis, siis on neil sügav savi, mida neist arvatakse...

Ma toon näite eelmisest suvest - Pärnus pulmi tehes oli registreerija esimene küsimus, mitte et kus on noorpaar või et kus toimub registreerimine, vaid küsimus oli, et äkki saaks varem alustada, tal vaja Tallinnasse tagasi jõuda... Teine näide elust - Tallinna Õnnepalees on vist tavaline (äkki ei ole ka, aga mina olen seda ikka vähemalt kolm korda kuulnud), kus elu õnnelikuma päeva puhul tervitatakse noorpaari sõnadega, et 'Kus olete olnud, kohe peab alustada, kiire, kiire, KIIIIIREEEEEE!!! Eelmine noorpaar juba lahkus ju saalist'. Pagan võtku - pulmi ei saa teha konveieril, pulmad peaksid olema meil kõigil ju elu ilusam sündmus, paljudel ei ole ju ka võimalust teha peale registreerimist ka pulmapidu, nii et see registreerimine jääbki selleks ainukeseks meeldejäävaks sündmuseks...

Eestis on üks registreerija, keda vist soovitavad kõik pulmaisad  - see on Marika Martin - see on ka ainuke kord, kui ma siin kommentaarides kedagi nimeliselt nimetan. Tema suudab tõepoolest registreerimise nii teha, et see ka meelde jääb ja et see ei tundu ühe mutri teise otsa keeramisena (ning nii tuhat korda järjest).

Muudatus 24.02.2007: soovitan ka Peep Taimlat Tallinna perekonnaseisuametist - ka tema on järjest muhedamaks läinud :) kuigi kiirustamine on tal siiani sees. Aga kellel ei oleks, ka mul...

Isiklikult (ja see on minu puhas isiklik arvamus, mida ma ei suru üldse peale) soovitaksin alati teha kiriklik laulatus - kui kardate, et see on seotud mingi usu 'värgiga' ja te peate kohe kindlasti nüüd jumalat uskuma hakkama, siis see oleks küll väga vale kartus :) - kiriklik laulatus on oma olemuselt juba pühalik ja ilus toiming, mis sõltumata kirikuõpetajast jääb meelde, kui ilus ja kena ja püha toiming, nagu ühed pulmad võiksidki olla.

Muudatus 29.09.2007: nüüdsest soovitan veel lisaks Marikale ja Peebule ka Annet Valga Maakonnast :) Kui ma ei eksi on ta sealse perekonnaseisuosakonna juhataja :) Väga elegantne ja tore naisterahvas (ja võtan Peebu soovituse varsti maha - ta on viimastesse pulmadesse alati hiljaks jäänud).

Muudatus 27.07.2008: Peep Taimla enam perekonnaseisusametis ei tööta :) nii et pole ka soovitada keskit .) Aga Karis Kask on hästi armas ja tore. SOOVITAN !!!

PS! Mis iganes on nende 2 naisterahva nimi kes tegelevad Tallinna Õnnepalee esimesel korrusel inimeste sisse ja välja lubamisega (neil vist veel mingeid kohustusti), PALUN VAHETAGE NAD VÄLJA või vähemalt tehke neile koolitus, kuidas oleks õige inimestege suhelda, nii et ei tekiks 10 sekundiga antipaatiat nende vastu.