Pulmad.ee Vihterpalus minu pilgu läbi - Tänusõnad

Sisestas Ermo Leuska,
Blogide kategooria: 

Tere jälle head sõbrad, kolleegid ja noorpaarid!

Loetud tunnid on möödunud selleaastasest Pulmad.ee kommuuni kokkutulekust Vihterpalu Mõisas ja tunnen, et õige hetk on jagada seda, mida tunnen.

Alustan tänusõnadega Virgo Jaani aadressil, sest selle mehe tõttu eksisteerib üldse Pulmad.ee ja tänu temale saime kõik kokku! Meid ühendab üks ja sama kutsumus ning hea on tõdeda, et Eestis on mees, kes panustab ülipalju enda aega, et muuta maailm (loe Eesti pulmaturg :) ) paremaks. Aitäh Sulle Virgo!

Möödunud sündmuse peale mõteldes tuleb meelde ainult positiivne. Eile õhtul enne magamaminekut mõtlesin veel paar tundi tehtu peale ja tõesti... kõik oligi positiivne. Ilus koht, abivalmis tegijad, meeldiv õhkkond, suurepärane toit, toredad noorpaarid, head bändid - täiesti super! Meil kõigil oli sellist kokku saamist väga vaja. Nüüd me teame jälle, et oleme kui üks sõbralik pere, kes teeb koostööd, mitte ei tegutse omaette erinevas paigus.

Koostöö ongi ilmselt kõige parem märksõna, mis iseloomustab selleaastast Pulmad.ee kohtumist kõige paremini. Seda just tegijate seisukohast. Oleme ju teineteist näinud väga palju: läbi veebilehtede, pulmades toimetamas, messidel. Kuid selline vabas õhkkonnas kohtumine on midagi muud. Saime üksteisega mõtteid vahetada, aru pärida, nõu küsida, sõbruneda. See on nii oluline, et erinevad konkurendid on omavahel sõbrad! Sest nagu ka Virgo oma koolituses mainis - koostöö on kõige alus. Ja seda koostööd oli Vihterpalus väga palju näha!

Kui ma koolitusi mainisin, siis lühidalt peatuksin ka nendel. Olles Virgol tehniline kaaskorraldaja, siis 100% ma koolitusi jälgida ei jõudnud, kuid mõlemat koolitust nägin poole pealt. Leian, et see on väga tänuväärt asi kui keegi võtab nõuks nippe ja nõuandeid teistega jagada. Sel aastal tegi seda Virgo - ja väga hästi. Järgmisel aastal äkki mõni teine tegija. Koolitus "90 minutiga pulmakorraldajaks" andis vajalikke pidepunkte noorpaaridele ja ka tegijatatel oli sealt nii mõndagi õppida. Tegijate jaoks oli veel eraldi koolitus, mis kujunes mõnusaks aruteluks ja jällegi tõi välja koostöö vajaduse ja koostöö olemasolu.

Seda kui palju tegijaid koha peal oli, oskab ehk Virgo täpsemalt kirjutada. Igatahes mulle tundus, et kõik valdkonnad olid esindatud - kes rohkemal, kes vähemal määral. Siin tahaks tegelikult kuulda noorpaaride kommentaare, et kas saadi piisavalt tegijaid näha, parajas mahus infot ja vastuseid küsimustele. Ükski väljapanek aga tühjana ei seisnud ning kogu aeg oli uudistajaid igal pool.

Päev läks nii kiiresti, et juba oligi muusikalise programmi ja õhtusöögi aeg. Neli erinäolist kollektiivi, kelle kunstilist taset ja sobivust erinevatele pulmapidudele kommenteerigu need, kes kohal olid. Meile igatahes väga meeldis esineda :) Siinkohal annan Plingers LIVE poolt edasi tervitused teistele bändidele ja tänusõnad publikule palava vastuvõtu eest! Getteriga koostöö oli minu jaoks samuti väga nauditav ning loodetavasti õnnestub meil lähiajal taas teie südameid soojendada.

Ning ega siis kui ansamblid ametlikult lõpetasid pidu veel läbi saanud. Pärast väikest hingetõmmet astus lavale kõikidest kohal viibinud muusikutest koosnev jam-kollektiiv eesotsas Virgo Jaaniga :) Rahvale väga meeldis ja nii mõnigi kohalviibinud noorpaar ütles, et see oli midagi ennenägematut.

Ja oligi läbi see päev. Tempokas kuid mitte liialt. Pidulik, kuid samas vabas vormis.

Olen kindel, et pärast laupäevast Vihterpalus käiku on kõik kohalviibinud veendunud, et sellist kokkusaamist on igal aastal vaja. See liidab ja kinnitab meie ühtset peret. Kõik uued tegijad võeti avasüli vastu, vanad olijad jagasid kogemusi ja nõu. Noorpaaride jaoks suurepärane võimalus näha ja küsida. See ongi Pulmad.ee. Kord aastas tuleme kõik koos internetist välja ja näitame, et oleme päriselt olemas :)

Need kes sel aastal kohale ei jõudnud, ärge muretsege! Kõik info tuleb kindlasti siia foorumisse ja blogidesse. Tehti pilte, videot ja ka need peaksid mingi hetk intnernetti jõudma.

Minu isiklikult on väga hea tunne. Mis sest, et ma üritusele möödunud ööl sekunditki ei maganud ja päev läbi tegelesin sellega, et anda parim panus õhtu õnnestumisele, tunnen ma ennast ikkagi väga hästi. Korda läks. Ja nüüd ootaksime hulgaliselt noorpaaride ja tegijate kommentaare, foorumipostitusi ja blogisid.

Hea tõdeda, et Pulmad.ee ja Eesti pulmad on oma kõrgvormis! Aitäh!

Ermo Leuska