Peokohtade korrashoid - Tegijad, Peokohad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Kuidas nüüd öelda seda, mida tahan teile öelda. Alustaks õige sellest, et minu ema ja isa on mulle kogu aega rõhutanud, et mu tuba peab korras olema. Seda teeb ka abikaasa kogu aeg - et koristama peab, mis saab siis kui keegi külla tuleb. Ja kuigi ma ei ole just eriti fanaatiline toa koristaja, siis on ikkagi suuremad tolmurullid ja roosteplekid ära koristatud kohe peale seda kui nad tekivad.

Miks ma sellest alustan ? Sest sattusin seeaasta peokohta, kus see va koristamine oli vist ära unustatud. Vähemalt sellel momendil kui mina sinna hommikupoole sattusin.

Kuna peokoht oli sauna kõrval, siis oli seal niiske ja kõle ning natuke haises kloori järgi. Põrandal olid mingist vanast peost potijäljed - sellised suured pruunid ringid - ning aknalaudadel kärbse ja sääselaibad.

Mis kõige õudsam - põrandal roomasid ringi sajajalgsete perekonda kuuluvad koledad mustad ussikesed. Öak...

Ma olen näinud palju ja julgusega võin öelda, et see oli nilbeim koht mida ma näinud olen. Ja koht ise on tegelikult suhteliselt tuntud Eestis.

Olen aus peokoha suhtes - peoks olid aknalauad koristatud ning pingutatud oli ka nende roosteste ringidega, kuid minu mällu jääb alatiseks see esimene pilt ning see peokoht ei saa mitte kunagi minult ühtegi soovitust. Võibolla ainult siis kui nad teevad täieliku remondi. Ja neid ussikesi nad kohe kindlasti kõiki k'ätte ei saanud...

Siit ka soovitused peokohale:

1. Koristage peoruum enne tegijate saabumist, eriti enne pulmaisa/õhtujuhi saabumist - nende käest küsitakse alati nõu ning nad ka annavad.
2. Vaadake ruumid õle vähemalt 1 päev enne pidu, sest nii kindlustate, et teil on ka aega suuremate koristustööde jaoks.
3. Pulmad on noorpaarile kõige tähtsam sündmus, käituge ka teie samamoodi. See sündmus peab ka teile tähtsaim olema.
4. Kui teie peosaal on sauna lähedal, siis peate kindlustama, et ventilatsioon oleks perfektne.

Lugupidamisega,

Virgo Jaani
Pulmad.ee

Maris Arulepp
Kasutaja Maris Arulepp pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Sept 2009 - 14:01
Re: Peokohtade korrashoid
27 Juuli, 2011 - 17:29

Juhtusime Virgoga samasse pulma ning kinnitan, et asi oli tõesti nii hull, nagu ta siinkohal kirjutab.

Lisaks tahaks peokohale soovitada veel lihtsaid elementaarseid nõuandeid (mis hiljutisest teisest kogemusest välja tuli):

Rahadest rääkige enne või pärast pulmi, aga mitte pulma ajal, nii et külalised kuulevad.
Ruumide kaunistamisega peaks tegelema nii peokoht kui ka florist, mitte külalised.
Ja et veel vürtsitada eelmisi nõuandeid: ei maksa külalistega toriseda peo ajal, et miks nad nii palju söövad... Vot selliseid peokohti on ka ilma peal olemas.

Fotograafid Maris Arulepp ja Raido Saar
www.kaunidhetked.ee