Pulmaisa ja muud esinejad - Tegijad, Pulmaisad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Pulmavanema peaülesandeks on teha peost pulmapidu. Kindlasti tunnevad paljud meist erinevaid õhtujuhte, kõva- ja selgehäälseid sugulasi, kes julgevad inimesi suunata, naljameestest sõnameistreid, keda pärast kolme pitsi on võimatu peatada, hakkajaid pilli- ja tantsumehi, kellel ei käi üle jõu rahvast tantsima panna. Kuid vähesed neist ülalnimetatuist suudavad pulmapeost lavastada etenduse, mille peategelasteks jäävad lõpuni pruut ja peigmees, mille tegevusse on põimitud nii traditsioonilisi pulmakombeid kui ka kaasaegseid mänge, üllatusi ning mille ülesandeks on rõhutada abiellumise pidulikkust ja tähtsust.

Sellepärast oleks kindlasti vajalik enne pulmapidu pulmavanemaga vähemalt üks kord kohtuda, et selgust saada järgmises:

  • kas pulmavanem ikka tõepoolest räägib vabalt temalt nõutavaid võõrkeeli.
  • kas pulmavanemal on varasemaid kogemusi ning kindel nägemus ja stsenaarium pulmadest, mis ühtiks noorpaari omaga.
  • kas pulmavanemal on piisavalt aega, et korralikult pulmi organiseerida ning pulm lõpuni välja vedada.

Kindlasti on vaja kokku leppida pulmavanema töö algus- ja lõppkellaaeg, et pärast ei tekiks piinlikku olukorda, kui õhtujuht kell 24.00 asjad kokku pakib ja minema kõnnib. Samuti transpordiküsimus, millega pulmavanem sõidab. Tavaliselt algab pulmavanema töö registreerimisel ja laulatusel külaliste vastuvõtmisega ning lõpeb peale pruutpärja mahamängimist kell 24.00. Peale seda on juba kokkuleppe küsimus, kas mängitakse edasi üheni kaheni või hommikuni.

Tihti kipuvad pulmavanemad alkoholist energiat ja jõudu ammutama, et selles suhtes probleeme vältida tuleb eelnevalt kokku leppida, mida tähendab nn.'mõõdukuse piir'.

Odavam on tellida noorpaaril pulmavanem, kes ühtlasi ka mängib pilli (kitarr, süntesaator,akordion). Seega saab raha kokku hoida ansambli arvelt. Samas aga on oht, et pulm jääb üksluiseks, kuna õhtujuhil on üsna raske koorem kanda ning tavaliselt toob ansambel kaasa omad naljad, värske energia - tihti ka mõned tantsud ja mängud, mis muudavad pulmapeo tunduvalt mitmekülgsemaks.

Kunagi ei maksa pulmaisasse suhtuda nii, et ainult tema teab, kuidas pulmi organiseerida. Sellega lihtsustate ainult pulmavanema tööd, kes lähtub sellisel juhul oma kindlast, samas ka rutiinsest stsenaariumist, mida ta on viimased 20 aastat kasutanud. Mõelge enne alati läbi, mida Teie pulmas näha tahaksite ja andke seejärel pulmaisale ülesanne siduda see oma peokavaga.

Ilutulestikku pakkuvad firmad korraldavad Teile meeldejääva ja suurejoonelise pürotehnilise vaatemängu. Pakutavate ilutulestiku vahendite ja efektide hulk on lai. Selle jaoks pakutakse erinevaid patareisid, mis on juba tehases kokku pandud ilutulestiku paketid. Patareide kasutamine on äärmiselt lihtne ja ohutu.

Autor: pulmad.ee