10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Heino Sinisaluga - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Oleme jõudnud tagasi pulmaisadeni ning jätkame pulmaisa Heino Sinisaluga.

Vastused siin:

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Peale sõjaväge olin oma sõbra pulmas ja peo pillinaine märkas kuidagi mind ja andis mulle esimesd juhtnöörid ja kutsus mind endaga koostööd tegema . Temaga sai mitukümmend pulma läbi viidud . 1978 oli esimene koolitus pulmavanematele Tallinna Teenindusmajas. Juhuse tahtel sattusin ka mina sinna. Peale kursust kutsuti mind ka Teenindusmajja pulmavanemaks. Tasu oli 27.50 rubla! 1979 toimusid juba tõsisemad koolitused ENSV Rahvaloomingumajas. Sealt sai ikka tõsiseid teadmisi igast vallast seltskonna juhtimisel. Siis tuli ka nõdmine , et pead olema atesteeritud! Seda sama komisjoni ees kus käisid bändid – see polnudki nii kerge! Sama komisjoni ees sai käidud tervelt 6 korda. See pani ka mõtlema mida erinevat neile ette näidata!

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest ?

Minu eeskujuks oli kindlasti Mart Puust. Sain temaga tuttavaks ja ta pakkus mulle ka pulmi ja muid sünmusi läbi viia. Jälgisin teda – kuidas ta teeb ja leidsin , et samast stiili pole mõtet kopeerida. Hakkasin ise omi programme ja mänge välja mõtlema. See viis mind ka sihile! Mul on väga omanäolised mängud ja tantsumängud mis lähevad alati rahvale peale.

3. Miks sa pead pulmateenusteturgu tähtsaks ?

Arvan , et ilma sellise teenuseta oleks meil seltskonnakultuuris täielik kaos! Täna on internet igatsugu jama täis ja inimene ei oska teha ise õigeid valikuid. Ehk ta ei mõtle selle peale – mis on sobilik ja mis mitte.

4. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Tihti ei saa inimene aru , et küsitav summa ei ole ainult ühe õhtu töö eest. Kohtud ju Pruutpaariga tavaliselt mitu korda , nõustad neid meili teel kuni 50 korda! Tundub , et viimastel aastatel on hind palju langenud . Turule on tulnud palju noori kogenematuid tegijaid. Kes pakuvad end mistahes hinna eest välja . Klient vaatab kõigepeat oma rahakotti ja ei mõtle sellele – mis kvaliteeti ta selle raha eest saab. Toon ühe näite. Tuli mulle ligi pulmas mees kes rääkis järgmise loo. Oli olnud oma sõbra pulmas kus olnud selline noor pulmavanem kes ajas kõik peolised nii endast välja oma käitumisega , et ta oli küsind peigmehelt – palju sa talle maksid?! Ma panen poole juurde aga et ta siit kohe kaoks!

5. Kuidas võrdlete ennast konkurentidega ?

Siin on asi lihtne – võrreldamatu! Olen aastakümneid näinud vaeva oma programmide ja mängude väljatöötamisega. Need on tõesti rahvale mõnusaks kaasalöömiseks ja nauditavad ka pealtvaatajatele. Soovitan vaadata tagasisidesid mu kodukal www.heinosinisalu.ee.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Teen seda tööd südame ja mõttega , et pakkuda inimestele mõnusat , lõbusat olemist nende tähtsündmusel. Et neil oleks rõõm meenutada kogu pidu ka oma hõbepulmas! Ma teen pulmi koos rahvaga – püüan neid panna koos tegutsema ja peost rõõmu tundma – mitte ei hoia seltskonda kammitsais ja ei ärple terve õhtu rahva ees.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Minuvanust "hobust" parandaks veel vaid haud! Samas mõtlen ma igal aastal välja uusi mänge ja nalju. Muidu läheks see tegevus rutiiniks ja tüütavaks endale.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Sellele küsimusel vastasin ka juba eespool. Odav on see kui küsitakse vähe ja selle eest ei saada praktiliselt mitte midagi . Või siis ebameeldivaid emotsioone kogu eluks ! Sellest oli näide juba eelpool. Alla omahinna ma pulmi läbi viima ei lähe. Kui klient ei saa aru - kui suur töö ja vastutus see tegelikult on! Siis tehku ise paremini!

9. Mida arvad Pulmad.ee-st (lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida )?

See on tänu Virgo aastatepikkusele järjepidevale tööle hea koht pruutpaaridele vajaliku pulmainfo saamiseks.

10. Kuidas peaks Eesti pulmaturg arenema, mis on meil kehvem kui mujal maailmas ning mis parem ?

On ka mul palju kogemusi erinevate rahvaste pulmadest. Me lööme nad oma tegevusrohkete pulmadega kõik pahviks. Samas tundub ,et eestlased ise tahavad minna selle netist nähtava Ameerikaliku lihtsa tee peale.

Miinus on see ,et meil ei koolita keegi enam tasemel mängujuhte – õhtujuhte ja ka pulmavanemaid välja. Tegelen selle teemaga juba mitu aastat ,et anda välja praktiline DVD kõigest mida peaks üks õhtujuht enne rahva ette minemist oma peas läbi mõtlema ja teadma . Asi on jõudnud vormistamisjärku – loodan,et sel aastal ka valmis saab.

Kirjapannud ja natuke toimetanud Virgo, Pulmad.ee

Heino Sinisalu
Heino Sinisalu