10 küsimust tegijale - intervjuu Tarmo Sillaotsaga, väga hea Pulmad.ee sõber ja veel parem pianist teie pulma! - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus

Järgmisena tutvustaks ühte eesti väga head pianisti ja mu head sõpra, Tarmo Sillaotsa.

Usun, et olete teda näinud ja kuulnud päris paljudes kohtades mängimas.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Muusikuna osalesin oma esimesel pulmamängul vist kuskil pärast keskkooli, Otsakooli päevil, kui sai oma esimesi bändikatsetusi tehtud. Nüüdseks olen n.ö. muusikalise kontvõõrana olnud ligi 200-s pulmas.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju ?

Olen küll peokorralduse kursuse läbinud, kuid parim õpe on olnud praktika. Olen kogenud väga hästi organiseeritud sündmusi, samas ka korralduslikke “katastroofe”.

3. Mis on sinu jaoks piisav honorar (ei, me ei taha teada summat, tahaksime teada arvamust, et mida see honorar peaks katma ja kuidas vaadata kas see on suur või väike) ?

Muusikute honorar koosneb kolmest komponendist: kunst ehk muusika, sobiv helitehnika ja transport. Muusikule on laval olemine tema töö, mis toob leiva lauale ja alla oma väärtuse ei soovi töötada keegi.

Noorpaaridele ütleks, et bändi või muusikalise kujunduse tellimisel ei tasu lähtuda pelgalt hinnanumbrist, kindlasti tasub uurida, mis on seal hinnas.

4. Kuidas sa võrdled ennast konkurentidega ?

Olen elukutseline muusik ja seeläbi pakun muusikat parimal võimalikul tasemel. Muusikalise teenuse osutajana ei tule ma teie pulma ainult muusikat tegema, vaid mu soov on anda edasi terviklik lahendus läbi erinevate peo etappide. See tähendab sündmuste ladusat kulgemist ning läbimõeldust. Tagan, et olemas on mitte ainult sobivad muusikud, vaid pulmapaiga ning külaliste iseloomu arvesse võttes sobiv tehniline ning valguslahendus. On palju pisidetaile, mis võivad otsustaval hetkel ebameeldivaid üllatusi valmistada, kui neid mitte ennetada. Seetõttu olen alati põhjalikult ette valmistunud – on ju see teie elu tähtsaim päev ning vigade paranduseks uut võimalust ei tule.

Minu konkurendid on samas ka minu head kollegid laval ja me ühine missioon on pakkuda lavalt head emotsiooni ja kõrgel tasemel muusikalist esitust.

5. Mis on Eesti pulmateenuste turu probleemid ja mis on seal ilusat?

On palju erinevate teenuste pakkujaid, mis on hea, sest on võimalus valida just endale sobivad lahendused. Samas on nende tase väga kõikuv. Seetõttu võib ala mitte tundev tellija sattuda tegijate otsa, kes ei vasta nende ootustele ning see võib tekitada palju tuska.

Meeldiv on, et pulmateenuste turg muutub järjest professionaalsemaks ja kliendid ka on seda mõistma hakanud ning oskavad küsida endale häid lahendusi.

6. Miks sa arvad, et sa oled head tegija ?

Ma olen võtnud endale missiooniks, et tahan pakkuda tellijale rohkemat, kui ta ootab. Mitte üritades tõestada, et ma mängin heliredeleid kiiremini, kui teised, vaid pakkudes talle hingerahu nii muusikas kui korralduses.

Selleks olen ühendanud oma elukestva muusikalise hariduse ning kogemused ja 10-aastase töökogemuse logistikas ning tootmisvaldkonnas - luues nii sümbioosi kunsti ning numbrimaailma vahel.

7. Mida sa tahaksid parandada enda tegevuse juures ?

Jõuda rohkemate inimesteni ja tutvustada neile oma missiooni.

8. Mis on sinu jaoks kallis ja mis odav pulmateenuste turul ?

Sõltub, mida soovitakse. Kui sa maksad asjaarmastajale professionaali palka, siis on see kallis. Moraalselt odav on pakkuda süntesaatorist tulevat rütmipõhja professionaalse esituse pähe, samas, kui su peol mängib profidest muusikutest koosnev bänd sama tasu eest, siis on see hea diil.

9. Mida arvad Pulmad.ee-st - lihtsalt aus arvamus, mida ma tõesti ei kavatse redigeerida ?

Väärt portaal, parim keskkond Eestis noorpaarile pulmapeo korraldusega alustamiseks. Info kõikide vajalike teenuste kohta ühest kohast. Ma sooviks seal näha üht rubriiki, kus räägitakse samm-sammult läbi, kuidas üks või teine protsess käib, olgu siis catering, lilleseadmise või muusika korraldus vms.

10. Kuidas (või kuhu) peaks Eesti pulmaturg arenema ?

Mulle meeldib, et Eesti loomemajandus liigub jõudsasti tõusuteed ja pulmaturg selle kiiluvees. Seda just teenuste kvaliteeti arvestades. Leian, et tellijad peaksid rohkem usaldama oma ala hästi tundvaid tegijaid. Teenusestandard või heade-tavade-järgimise-nimekiri võiks eksisteerida, aeg on selleks juba piisavalt küps.

11. Sinu kolm kuni viis soovitust noorpaarile ?
- Mõelge ette.
- Nautige ettevalmistusprotsessi.
- Olge oma otsustes ausad ja avatud üksteisega, leidke konsensus.
- Teie hea tuttav võib olla hea pillimees, kuid äkki ta tahab siiski pidutseda sellel päeval. Andke talle see võimalus ja tellige endale muusikud väljaspoolt pereringi.
- Ärge peljake koostööd professionaalsete teenustepakkujatega - catering, lilleseadjad, muusika, õhtujuht jne. Nende teenus pole kallis, uurige esmalt, mida nad pakuvad ja te olete meeldivalt üllatunud.

Tervisi,

Tarmo

Kirjapannud ja toimetanud, Virgo Jaani, Pulmad.ee

Tarmo Sillaots
Tarmo Sillaots