Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on suur probleem, palun aidake !!! - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Mul on vaja meie kasutajate abi - nii tegijate kui ka noorpaaride kui ka juba siis abiellunud paaride.

Probleem on minu jaoks sügav ja valus ning mina ei oska seda lahendada ilma teie abita.

Alustaks natuke kaugemalt, et oleks arusaada, miks ma siin selle teema tõstatan. Paljud loodetavasti on aru saanud, et Pulmad.e on minu jaoks elustiil ja ma teen seda portaali hea ning lõbusa meelega. Kõik meie konkursid ja kampaaniad, mis siis teeme, on mõeldud noorpaaridele, et nad saaksid just valida parimad tegijad ning tunda ka et see turg hoolib just neist. Pagan, ma ei taha et keegi tegijatest lihtsalt head algatust torpedeerib...

Ka Aasta Tegija konkurss loodi selleks, et aasta lõpus saaksid ka tublid tegijad endale lüüa rinnale ja öelda, et mina olin selle aasta parim ja tegijam. Kuid mis on juhtunud see aasta ? Ja kahjuks ei saa mina kontrollida, kuidas keegi ennast kuidagi kellelegi promob...

Nimelt on mul kurb meel, aga Pulmad.ee ei saa vist see aasta välja anda Aasta tegija tiitlit kolmes väga tähtsas kategoorias: tegijam pulmaisa, tegijam bänd ja tegijam riietega tegelev firma. Lihtsalt sellel põhjusel, et nendes gruppides on mõned tegijad (üks lausa selline, kes ei arva Pulmad.ee-st eriti miskit, tal ei ole seda vaja, sest noorpaarid leiavad ta niikuinii ülesse) hakkanud ennast oma tutvusringkonnas promoma - et palun tulge ja andke oma hääl mulle. Ning situatsioon on selline, et mitte mingi nipiga ei jõua ega saa teised tegijad neile järgi. Neile on antud praegu juba samapalju ankeete, kui aastas võimalik üldse pulmi teha...Teades natuke ka pulmaturgu (no ma tean seda ikka PALJU), siis oskan ka öelda, et vähemalt see pulmaisa EI tee aastas niipalju pulmi.

Ma rääkisin paari tegijaga, keda enamuses noorpaaridest teab - kõik ütlesid, et jättes välja see riiete rendiga tegelev ettevõtja, siis nii see pulmaisa kui ka see bänd ei esine Eestis pulmades nii palju...

Kustutada ma neid ei saa, sest siis öeldakse mulle, et ma ei ole erapooletu, mida ma kohe kindlasti tahan olla - sellepärast pole ma ka ennast kunagi hääletusele lubanud ning ka Pulmad.ee ei saa kunagi olla Aasta Tegija veebilehtede poole pealt.

Mis on teie mõtted ? Kuidas me lahendame selle probleemi ? Kas lubame modedel selle kõik ülevaadata ning kustutada need ankeedid, mis nende arvates on dublerivad või mitte noorpaaride poolt antud ? See viimane oli ka reeglites kirjas, kuid ma plaanisin lasta modedel vaadata kõik ankeedid üle alles lõpus, enne hääletamise algust ?

Minu enda idee on see aasta mitte välja anda Aasta Tegija tiitlit Pulmaisa, Bändide ja Riiete rendiga tegelevate ettevõtete kategooriates.

Mida arvate teie ?

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Fubai
Kasutaja Fubai pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 19:40
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 10:23

Kahju, et selline jama! Väga ebaprofessionaalne tegu nende poolt igatahes! Mina tahaks küll parima pulmaisa poolt hääletada:) Noorpaaridele oleks kõige olulisem vast pulmaisa ja seejärel bänd, riided pole nii tähtsal kohal. Mina jätaks miinimum arvu ankeete ebaprofesionaalsuse eest. Või siis kustutaks kõik praegused ankeedid ära ja kui keegi veel esitab neid tegijaid, siis nad alustaksid nö. nullist ja iga uue ankeedi vaataks korralikult läbi, kas tundub noorpaari esitatud, või mitte. Idee oleks ka modedel lasta üle vaadata ja siis otsustada, mis edasi teha, kui oletetavad nö. võltsankeedid on eemaldatud arvestades selle juures seda, kui palju oleks reaalne, et nad pulmades osalevad. Keeruline olukord:S

Meie päev 28.03.09

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 13:48

ma pole seda eriti läbi mõelnud aga kas äkki ei annaks teha nii, et hääletada saavad ikkagi aktiivsed kasutajad

no ülteme et kellel on mingisugunegi arv postitusi?

see ongi ju tegelikult pulmad.ee kasutajate loodav edetabel ja mingid spets tehtud liitumised ei ole justkui õiged...

Pulmafotod

Flicka
Kasutaja Flicka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2009 - 08:10
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on probleem
9 November, 2009 - 15:51

Ma olen juba päris mitu korda nii seda muret kui ka kandidaatide hääletamise reegleid lugenud. Kas reegleid ongi vaid need 8 punkti, mis on esilehel ja natuke lahti kirjutatuna foorumis? Kui jah, siis on mul järgnevad mõtted...

Ma ei leia reeglitest seda, et minu esitatud kandidaat peab olema olnud minu pulmas tegijaks. Selles mõttes, et ühte pulmaisa võib ka 10 erinevat inimest kandidaadiks esitada ja seda kõike vaid ühe pulma põhjal. Nt noorpaar ise, nende pulma korraldada aidanud inimesed, ehk ka külalised. See inimene võis kõikidele lihtsalt väga hea mulje jätta!

Samas on ka nii, et paarid, kes praegu oma pulmi korraldavad, on ka ehk juba hääletanud oma lemmikute poolt! Suhtlus käib ju pea kõigi tegijatega ka neil, kes reaalselt alles 2010 abielluvad.

Siit ehk võib tulla see erinevus, et kuidas on osadele tegijatele nii palju hääli antud, kuigi ühe aasta jooksul sellise arvu pulmade läbiviimine/nendes esinemine pole võimalik...

Ma väga vabandan, kui mul on mingid reeglid lugemata jäänud või pole piisavalt põhjalikult süvenenud. Need on lihtsalt võimalused, miks selline erinevus on tekkinud.
Ma absoluutselt ei õigusta kedagi, sest tõesti, osade selline "ette rebimine" tundub tõesti natuke veider... Ma ei tea, kas need tegelased on tavaliselt ka top3-s olnud või on see neil tõesti lihtsalt reklaami ja pettuse tulemusena saavutatud sel aastal... ma tõesti ei tea:) Küll aga tahaks vältida seda, et kellegi õiglased hääled ära kustutatakse. Kui see on tõesti IP aadressite jm teel moderaatoritel võimalik kindlaks teha, millised pole "õiged" hääled, siis minu mõte oleks see, et need hääled kustutatakse, kuid tiitlid antakse ikkagi lõpuks välja! Mina tahaks küll teada, kes on aasta 2009 tegijad!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on probleem
9 November, 2009 - 16:01

Tervitus-

Nõus sinuga, kõike ei ole reegilitesse pandud, osaliselt loodan ka kainele mõistusele.

Pigem on siis küsimus see, et kui ühelt ja samalt IP aadressilt on tulnud kolm korda järjest või mingi aja tagant täpselt sama ankeet, kas siis võiks selle ankeedi kustutada ja nagu ma aru saan, sina ütled et jah, nii võib.

Lisaks ka selle, et ma rääkisin eile paljude eesti pulmaturu tegijatega (pulmaisad, peokohad, fotograafid, bändid) ning räägin ka täna - küsin lihtsalt et mitu korda nad on konkreetse kandidaadiga koos pulma teinud (no pulmaisa ei vasta muidudi siin mitte kuidagi) - no ei ole palju. Nime ei teata ja minagi tean ainult muudel põhjustel.

Sinu loogika on õige (et ka külalised ja selle aasta noorpaarid lisavad kandidaate), kuid ma pigem näeksin siis ka väga tugevatel tegijatel seda külaliste sündroomi - seda aga ei ole. Kui teistel seda pole, kuidas ühel ainult on :D

Õiglasi hääli kustutada ei taha - pole kunagi plaanis olnud.

Tänud kommentaari eest.

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Pulmad.ee-l on suur probleem....
9 November, 2009 - 16:16

Mina arvan, et sellest hetkest kust hakkas stabiilselt neid "parimaid" ankeete tulema, see tulemus tuleks taastada ja kõik hilisemad kustutada. Muidu üle peaks need küll nüüd vaata, kui adekvaatsed need andmed on. Ja kinniseks ürituseks peaks ka jätma sellise konkursi. Oma viga kui keegi ei viitsi ennast registreerida, siis kahju küll - ei saa osa võtta.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad.ee-l on suur probleem....
9 November, 2009 - 18:23

Tervitus-

Teades kui palju siin inimesed käivad ka anonüümselt lugemas, siis ei tahaks seda teha. Ka nemad tahavad võibolla hääletada, kui nad põhimõtteliselt ei viitsi ennast registreerida (ma tean enda kogemusest, et igal pool maailmas ma nüüd ka pulmaportaalides registreerida ei taha).

Aga kui muu ei aita, siis teemegi järgmin aasta nii.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Pulmad.ee-l on suur probleem....
9 November, 2009 - 18:30

Njah, aga see on lihtsalt üks nurk kust kaudu saaks end kaitsata selliste "sigaduste" eest.
Ja olgem ausad.. pulmadega seotult olen mina küll pidanud igasse pulmaportaali sisse logima kui ma midagi täpsemalt saada tahtnud olen :$ Nii kahju kui ka ei ole.. Aga ok... See oli lihtsalt minu mõte. Ei osanud arvata, et täiskasvanud selliseid seatempe teevad, nagu siin on korraldatud.

Flicka
Kasutaja Flicka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2009 - 08:10
Re: Pulmad.ee-l on suur probleem....
9 November, 2009 - 19:02

See viimane lause on lihtsalt naelapea pihta! Ma tõesti ei mõika, kas see pulmaisa/bänd arvab, et nüüd saab kõik korda, kui ta aasta parima tiitli võidab! Oma kogemused on näidanud, et tiitel ei määra lõpuks midagi. Inimese isiksus, suhtlemisoskus, sobivus noorpaariga jne on see, mis lõpuks on oluline.

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 16:28

Kui tõesti on selgesti näha, et samalt IP-aadressilt on mitu ankeeti tulnud, siis kustutaks julmalt ära kõik peale ühe. See näitab ju väga konkreetselt, et tegu jamaga. Mõni üksik ehk võiks õigustada end sellega, et mina hääletasin ja mees hääletas ja ämm ka hääletas meie arvutist, aga üldiselt ikka ei ole ju nii. Ses mõttes oleks aus kui ühelt ip-aadressilt 1 ankeet (ma muidugi ei tea kui võimalik see on).

Ja samas teise variandina võiks tõesti maha võtta need tegijad, kes ikka on "ülekaalukalt ees" teistest tegijatest ehk siis kelle puhul võib kahtlustada pettust. Sa Virgo peaks ju umbkaudu teadma kui palju on enam-vähem keskmine tulemus. Ja kui ikka on oluliselt rohkem, siis on asi kahtlane (seda enam kui tegu ei ole nö tuntud nimega). Aga saan ka aru, et Sa ise tahad erapooletuks jääda - siis olekski vast õige kaasata appi väike meeskond, kes eraldi kõik ankeedid üle vaatavad ja omapoolse hinnangu neile annavad, mille alusel siis ehk õnnestuks nö libaankeedid eraldada.

Riiete kategooria võib minu poolest välja jääda, kuid kui Aasta Tegija konkursil pulmade valdkonnas ei valita parimat pulmaisa või parimat bändi, siis polegi nagu väga suurt mõtet ju enam konkursil - need on vaieldamatult ühed väga olulised osad pulmas.

Igor
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 16:30

Mina isiklikult pole küll päri pulmad.ee meeskonnaga. Reeglites pole kirjas, et hääletada saavad ainult noorpaarid. Reeglid on ju kirjas siin: http://www.pulmad.ee/node/15764
ja siin
http://www.pulmad.ee/node/14707
Ma ei tea, kas ma ei oska lugeda või ei räägita abipalves tõtt selles osas? Ka ise täitsin ankeedi anonüümselt.
Olen viibinud sellel aastal kuues pulmas külalisena ning on äärmiselt ebaõiglane, kui ma ei saaks avaldada oma arvamust ses suhtes. Kõikides pulmades olid erinevad persoonid ametis, seega on materjali, mida võrrelda. Samuti oskavad, peale noorpaaride, ka külalised hinnata meelelahutajate, gateringi jpt professionaalsust. Sest ka meie kasutame nii riietuse, meigi, lilleseadjate jt teenuseid. Samuti on meie jaoks olulised ka kõik ülejäänud teenused pulmades.
Pulmad.ee on ISE välja pakkunud selle võimaluse, et ankeete saab ka anonüümselt esitada, st ei pea olema portaali kasutaja. Millest selline paanika nüüd?
Kui võtta aluseks, et aastas on umbes 50 nädalat, siis keskeltläbi on võimalik osaleda ligi 100-s pulmas. Minu isiklike kogemuste najal on pulmades vähemalt 50 inimest, siis saaks ka hääletajaid olla vähemalt 5000. Seetõttu tundub kuidagi imelik, et eelmisel aastal on nt pulmaisa mitmekuulise hääletamise tulemusena saanud ainult 89 häält! Või on lihtsalt eelnevatel aastatel olnud küsitluse olemasolu kohta info mittekättesaadav.
Samuti teeb murelikuks see aspekt, et mille alusel selliseid täidetud ankeete saab nn filtreerida ning millised õigustused on nendele inimestele Teie portaali poolt, kes on tõsimeeli oma lemmikutele hääled andnud. Portaal Ise on välja pakkunud sellise "Tegija" valimised. Minul on küll äärmiselt ebameeldiv, kui portaal oma neutraalsusest välja kaldub ning adekvaatsuse kaotab. Kui tegite konkursi, leppige selle tulemustega.
Küsimusi tekitab ka see, et väidetavate nominentide ankeete on täidetud ligi 400. Minu arvuti laseb anonüümselt hääletada ühe korra, kust leitakse "tohutu agitatsiooni" teel need 400 arvutit ja kuidas saavad hääled siis dubleerida (kui arvuti ei lasegi rohkem, kui 1 kord hääletada) ning ühelgi hääletajal ei teki ebameeldivustunnet ses suhtes? Samuti ei käituks taoliselt ükski tõeline TEGIJA või on ta teinud hoopis teile meelvat agitatsiooni ning jaganud laiali infot, et toimub selline tore üritus, millest saavd kasu kõik! Kui aga on tõesti dubleerivaid ankeete, siis tuleb need eemaldada!
Kuid kerkib üles ka järgmine probleem - ega teil (portaalil) pole äkki mingeid isiklikke konkurentsisuhteid nende nominentidega? Mis on selles halba, kui keegi tegutseb väljaspool teie portaali ampluaad? Milliseid kanaleid pidi on võimalik tuvastada, kui paljudes pulmades keegi teenust osutab, et te nii täpselt teate - sain artiklist nii aru, et see info ei pärine otse allikast, vaid põhineb teie arutelul? Seega on see subjektiivne arvamus ja ei põhine faktidel ning pole seega teemassepuutuv ega sobiv avaldada.
Kokkuvõtteks - kui olete omale võtnud sellise riski, et lasete KÕIKIDEL SOOVIJATEL ankeete esitada ning sellise konkursi üldse teete, siis täitke oma lubadust ka lõpuni. Mina ei soovi, et minu hääl kaotsi läheks ja samuti soovin teada ka kõiki nominente!

Muidu olete igati tubli ja tänuväärne portaal - jõudu ja edu teile!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 18:21

Tervitus-

Ei ole tõepooles kirjas, kuid kui me räägime ikka tegijast pulmadest, siis ma ikka arvan, et see peaks olema noorpaar, kes esitab kandidaadi.

Paanikat ei ole, mina lihtsalt arvan, et ta kasutab endale tuntuse tegemiseks Pulmad.ee-d ära (jah seda võib teha, ma ju ise kasutan seda ka ja paljud teised tegijad, kuid siin lauses on rõhk sõnal ÄRA) ja ma ei taha sellega nõustuda. Minus tekitas just sellel aastal probleem sellega, et kui varasematel aastatel on seda konkreetset kandidaati esitatud 3-4 korda, siis see aasta 40 korda...Kui see tundub ok, siis las ta olla nii.

Ülejäänud asjades on sul õigus- no ma pean nõustuma teiega :) Oleme jah jätnud mõned otsad lahti, sest eestalne ei ole päris kõige agaram enda registreerimisel ja toimetamisel registreerituna igasgustel lehtedel. Ja kui me selle 100% kinni paneme, siis võib juhtuda see, et me ei saagi kandidaate.

Järelikult on meil Eesti üks tegija juurde tulnud, kes on ühe aastaga läinud nii noorpaaride kui ka külaliste südamesse, et neid ankeete aina tuleb :) ja tõepoolest pole ju minu asi siis midagi öelda või teha :) Selle üle saab siis praegu ainult head tunda.

Seda kui palju keegi pulmades midagi teeb on tulnud kogemusest, ma tean kui palju jõuab üks hea pulmaisa ühel hooajal pulmi teha (vähemalt arvan) - seda arvamust võin ma avaldada, sest sa ütlesid seda ju siin ka ise, see põhineb lihtsalt nädalavahetuse loogikal ja palju keegi saab teha.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
9 November, 2009 - 23:16

Tere Virgo!

Päris keeruline olukord tõesti!

Praegune hääletussüsteem on ilmselgelt loodud uskudes inimeste aususesse. Tegijate poolt on eeldatud, et iseenda kandidatuuri üles seada ei saa (ning enda kontolt ei saagi) ja see võiks ju ka tähendada seda, et tegija ei tohiks kasutada pulmakaugeid tuttavaid/sõpru, et endale paremat kohta saada. Praegune Pulmad.ee hääletus on ju siiamaani(kahjuks) väga väikese seltskonna poolt mõjutatav tulemus. Pulmad.ee kommuun (laiemalt ka need, kes pole registreerunud, kuid on püsilugejad) tahavad teada ja omavad infot selle kohta, kes on käesoleval aastal olnud kõige populaarsem. Kui seda hakkavad mõjutama sahkerdamised tutvustega, siis kaob hoobilt kogu selle konkursi mõte ära. Meid (Pulmad.ee komuuni liikemeid) on lihtsalt liiga vähe, selleks et üle elada mõne tegija tuvusringkonna mass-hääletust.

Kuid mida siis teha?

Noorpaarid kindlasti sooviksid näha selle aasta "tegijaid", seega tiitlite mitte välja andmise kaalumine võiks lükkuda esialgu tulevikku.

Variant oleks 1. detsembril avalikustada praegused tulemused, aga nendes probleemsetes kategooriates avaldada koos häälte arvuga kandidaatide TOP4 (praegu reeglites oleva TOP3 asemel). Ja las siis kõik ise näevad ja otsustavad.
Nii võib mainitud tegijate praegune promokampaania saada hoopiski tagasilöögi, sest kui palju hääli saanud tegija tegelikult ikka tuntud ei ole, siis jääb ta rahvahääletuses alla niikuinii. Valitakse ju "Pulmad.ee Aasta Tegijat" ning kui keegi kõne all olevatest tegijatest on avaldanud oma vastumeelsust Pulmad.ee suhtes, siis ei tohiks ta ju sel lehel kuigi populaarne olla. See on lihtsalt minu (uit)mõte.

Aga kuidas välistada TOP4 hääletusprotsessis pulmakaugete sõprade abiväe kasutamist? Mina soovitaksin lubada hääletada ainult registeeritud kasutajatel. Ning loomulikult võiksid moded silma peal hoida IP aadressidel ja võimalikel libakontodel. Aga ma saan aru, et see mõjutab hääletuse aktiivsust.

Nii mõnigi inimene võib arvata, et võib-olla pole ma erapooletu. Ilmselt 100% ma seda olla ei saagi, sest on suhteliselt suur tõenäosus, et minuga seotud teenusepakkujale on ka mõned hääled antud. Ometigi püüan olla selles postituses nii erapooletu kui vähegi võimalik.

Nõustun Igoriga, et kui ankeete võisid esitada kõik, siis tuleks need tegelikult arvesse võtta. Küll aga pole nõus postitaja väljapakutud arvandmetega. Selliseid numbreid näeks vaid siis, kui tõesti oleks ühiskonnas piisav teave antud konkursi toimumisest. Praegusel juhul on see leht ja konkurss siiski vaid suhteliselt väheste inimeste poolt jälgitav. Ning Igor, mulle jäi arusaamatuks, kust on võetud arv 400 ankeeti kõne all olevate tegijate kohta?

Aga oletame, et kõik need "liigselt" antud hääled on tulnud ausal teel. Ehk on hoopis nii, et mainitud pulmaisa teeb pulmi ainult koos sellesama rohkelt hääli saanud bändiga. Sel juhul võib olla ju võimalik, et nad teevad aastas väga-väga palju pulmi ja tõepoolest rahulolevad kliendid ja pulmakülalised annavad usinalt hääli. Ja mitte keegi teine pulmategija neid ei tea, sest nad tegutsevad täiesti omaette. Mul tekib küsimus, et huvitav miks mainitud tegija ise Pulmad.ee'd ei soosi. Küsiksin ka seda, et miks teised vähemalt sama palju pulmi tegevad ja hoopiski tuntumad tegijad keskmiselt sarnast arvu hääli ei saa? Mina seda ei tea :)

Väikseks lõbusaks kommentaariks veel niipalju, et kui eelmises lõigus olev võimalus välja jätta, siis minule teada olevate bändide ja nende selle aasta pulmakogemuste järgi ei tohiks 2009 TOP'is varasemaga suuri muudatusi olla. Seega, olgu pulmaisadega kuidas on, mina annaksin solidaarsuse mõttes aasta bändi tiitli sellele kolmest bändist, kes on alati TOP'is olnud, aga pole varasemalt veel hääletust võitnud :)

Ja lõppude lõpuks, kui võidab ka suhteliselt tundmatu nimi, siis on neil järgneva aasta jooksul aega ennast tõestada, kas nad ikka on selle nime väärilised või mitte.

Jõudu Pulmad.ee'lastele!

Ermo Leuska

sleepwalkers
Kasutaja sleepwalkers pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2008 - 16:59
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
10 November, 2009 - 15:30

Eks see eneseupitamine ole täiesti loomulik asi aga sellega ei tohiks leppida. Ei lasta ju ka Riigikogu valimistel hääli osta, kuigi see on samasugune tulemuste võltsimine. Samas on aga reeglid juba kirjas ja kui seal ei olnud enne sees samalt IP'lt antavate häälte arvu kohta reeglit siis seda hetkel muuta ei tohiks. Küll aga võiks selle reegli kehtestada juba TOP3 või siis TOP4 hääletustel. Tegelikult võiks sellistes kategooriates isegi TOP5 välja tuua.
Olen ennast teadlikult eemale hoidnud sellest hääletusest, sest jagan Virgo arvamust, et tegijaid peaksid siiski valima noorpaarid ja pulmalised.

Mulle meeldib Ermo mõte:
Seega, olgu pulmaisadega kuidas on, mina annaksin solidaarsuse mõttes aasta bändi tiitli sellele kolmest bändist, kes on alati TOP'is olnud, aga pole varasemalt veel hääletust võitnud :)

Ja kuna on ju teada kellest on jutt siis kiidan ka valiku igati heaks.

Igal juhul usun ma karmasse ja petturid saavad ühel või teisel moel oma teenitud palga.

Esko
Ansambel Sleepwalkers
www.sleepwalkers.ee
info [at] sleepwalkers.ee

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on suur probleem, p
10 November, 2009 - 02:22

 

 

Antud "Achilleus ja kilpkonn" tüüpi olukorda saab lahendada küll. Aga eelnevalt siis nendest lahendustest, mis minu jaoks ei kõla usutavalt või veenvalt:

 

# 'Jätta need kolm kategooriat valimata' tundub mulle liiga lihtsa ja suht põhjendamatu lahendusena. Niigi jääb antud foorumiteema püstituse tõttu antud kolmele kategooriale kahtlane maik manu - paraku. 

 

# 'Lasta modedel kustutada vaid kahtlaselt dubleeruvad hääled.' 

Antud olukorras ma ei usu võimalusse praktiseerida kahtlemist piisava objektiivsuse, läbinägelikkuse ja enesekindlusega. Ning tagatipuks, kahtlemise protseduuri reglementeerimine konsensuslikult võib ise muutuda parajalt kahtlaseks asjaks ;)

 

# 'Kustutada kõik vastava kategooria hääled ja alustada uuesti.'

Pesuveega läheb alla nii mõnigi laps, ehk nii mõnigi andis hääle ja ei tea või ei satu või mis iganes põhjusel siia lehele seda häält uuesti andma (kuigi ta peaks ju seda tegema). 

 

 

Soovitan vastu võtta lihtsalt ühe täiendreegli:

 

§ 'Ühelt IP-lt on lubatud vaid üks anonüümne hääl.' Samalt IP-lt antud ülejäänud hääli aktsepteeritakse vaid juhul, kui need on antud mitte-anonüümselt registreeritute poolt. 

Näide: Kodus minu vanavanaonu võib hääletada anonüümselt, mina ja teised sulelised saavad ka hääletada sama arvuti tagant, - aga seda tuleb teha sel juhul mitteanonüümse konto alt.

Seletus: Ma isiklikult ei usu sellesse, et kõik minu kodused sulelised ja karvased tahavad küll "kangesti" hääletada ühe ja sama tegija poolt, aga ei "viitsi" ennast eelnevalt registreerida pulmad.ee kasutajaks.

'Üks anonüümne hääl ühelt IP-lt' ei ohusta konkursi sulgumist ja muutumist ebapopulaarseks nende silmis, kes ei tihka ennast igale poole personaalselt registreerida. 

 

Virgo, isiklikult usaldan sinu vaistu ja mõistuse kainust jagada matsu, kas on või pole kuskil miski teoksil. Kui sulle tundub, et keegi on kahtlasel viisil juba liiga kaugele "eest ära rebinud", siis soovitan:

 

@ Taandada vastavas kategoorias kõikide kandidaatide puhul kõik ühelt ja samalt IP-lt seni antud (anonüümsed) hääled ühele häälele. 

(Näide: Antoni "kontorikaaslased" olid ühe ja sama arvuti tagant Antonile andnud 10 (anonüümset) häält, millest järele nüüd jääb aga vaid üks hääl. Ülejäänud 9 "sugulast" võivad küĺl uuesti hääletada, aga siis ainult mitteanonüümse registreerumise kaudu. Ja ma ütlen, et kui need ülejäänud 9 on tõesti tema sugulased, küll nad siis ka "viitsivad" ennast püha Antoni pärast registreerida; või pole siis veri piisavalt paks.)  

 

@ Kui sellest "etterebinute tagasikutsumiseks" on veel vähe, siis kustuta kõik anonüümsed hääled, mille kasutajakonto registreeriti PEALE 'kõige esimese' hääle andmist.

Selle liigutusega sa lihtsalt rakendad sama reegli ka tagasiulatuvalt. 

 

@ Kui sellestki jääb väheks, et võrdsustada Achilleus kilpkonnaga, siis kustuta kõik hääled, mille kasutajakonto registreeriti peale avapauku.

 

Lihtne, konkreetne ja loogiline :)

 

tervitades,

Ivo

 

lugupidamisega,
Ivo Eggi

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
10 November, 2009 - 10:14

Täitsa uskumatu, et TÄISKASVANUD inimesed nii teevad!!!!
Ei tule küll ühtegi head soovitust pähe, kuidas selliseid olukordi vältida:( Tõesti need võltsankeedid kustudada.
Pigem usun siin pulmad.ee kasutajatesse, et ka nemad näevad olukorra läbi, sest siin vähegi aktiivsem kasutaja on juba nii paljude tegijamate nimedega kursis (noo kohe tahan uskuda inimeste ausussesse ja heasse tahtesse, ju pole minust siis veel see lapseliknaiivsus kadunud:P).

glacier66
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aug 2009 - 13:25
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on suur probleem
10 November, 2009 - 12:41

Minu soovitus oleks (peale Ivo ja Ermo kommentaaride lugemist) - alustada nullist. Viia sisse muudatused, mida Ivo soovitas - sest see tundub vägagi mõistlik või siis öelda, et ainult regatud kasutajad saavad ankeete esitada (ja ma usun, et seda tehakse, kui ikka väga tahetakse - minumeelest isegi siis kui Bedwetters MTV auhinna võitis, tuli nende poolt hääletamiseks sisse logida ja kõik tegid seda, seega pole probleem). Peale seda, kui muudatused on sisse viidud, siis öelda, et ankeetide esitamiseks on aega 1.dets - 1. jaanuar (sest 2009 ei ole ju veel läbi ja võibolla on mõni, kelle pulmad on alles ees detsembris) ja hääletamist alustada 2010 alguses.
Usun, et kõik pidevad pulmad.ee lugejad saaksid sellest aru, miks nii tehakse.
Virgo, Sina oled vabatahtlikult võtnud vastutuse nii tegijate kui lugejate ees ja seega mumeelest taandub kõik sellele, et Sina ise peaksid süsteemi õiglaseks - siiani on see portaali väga hästi tasakaalus hoidnud. Nii lihtne oleks ju lasta kõigel minna ja aktsepteerida seda, et keegi haibib ennast ise (või laseb seda teha kellelgi), ent näha on, et see pole SInu jaoks variant - ja mul on ainult hea meel selle üle.
Ja nõustun nendega, kes ütlesid, et isegi kui keegi pettusega tegijaks valitakse, siis see ei muuda neid veel Tegijateks. Uskuge mind, kui ikka tegelikult ei olda tasemel, siis tänapäeval on nö bad publicity tekitamine nii lihtne, et sellega ei tasuks riskida - ja õnneks tundub, et enam ei hoita oma arvamusi ka vaka all - kui ikka keegi midagi halvasti teeb, siis sellest ka räägitakse. Ja inimesed otsivad infot - isegi kontrollin oma tegijate taustu nii pulmad.ee-st kui mujalt - lihtsalt selleks, et kindel olla.

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
10 November, 2009 - 14:37

Mina tahaksin ka ikka, et aasta pulmaisa ja aasta bänd siiski valitaks. Ootasin just seda aastat nii väga, sest sellel aastal olid meie pulmad ja nüüd oskan ka adekvaatselt oma kanditaate esitada :) Aga olen seda vaid üks kord ja ühe ankeediga teinud, seega isiklikult reegleid rikkunud ei ole.
Mina arvan, et kõige mõistlikum ehk oleks tõesti, kui vaadataks läbi ankeedid ja kui ühelt ja samalt IP aadressilt on tulnud ikka korduvalt üks ja sama ankeet, siis oleks aus, et ainult üks ankeet läheks arvesse ja ülejäänud kustutataks. Ehk võiks tulla reegel sisse, et ühel ja samalt IP-addressilt võib saata ainult ühe ankeedi.
Teiseks arvan, et täiesti mõistlik oleks lubada ainult registreeritud kasutajatel hääli anda ja ankeete esitada - pulmad.ee-sse kasutajaks registreerimine on äärmiselt lihtne, seega ei saa aru selgitustest, et põhimõtteliselt ei viitsi registreeruda. Arvan, et kui tahad sõna võtta (st ankeete esitada ja hääletada) siis selleks registreeruda pole liiga palju palutud. Ehk kui põhimõtteliselt ei viitsi registreeruda, siis põhimõtteliselt ei saa ka ankeete esitada ja hääletada - jäägi siis lihtsalt külaliseks, kes käib teemasid lugemas jne, aga kui soovid sõna võtta, siis pead registreeruma.

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on suur proble
10 November, 2009 - 21:04

Kuna olen laisk, siis ei jõua kõike eelnevat läbi lugeda ja võib-olla on keegi ka selle välja pakkunud, aga igatahes - ma leian, et ankeedi saatjad võiksid märkida oma täisnime ka ära. Mina näiteks ei häbene enda nime alt tunnustada tegijaid, kes mind tähtsa sündmuse puhul abistanud on.
Kui asi lihtsalt läheb niivõrd jaburaks tegijate poolt, siis tuleks reegleid karmistada. Nimesid, lõppude lõpuks, teavad ju ainult need, kes hääli kokku loevad ja neid on vaid käputäis - seega ei saa keegi muretseda ka selle pärast, et tema hääl on nö avalik ja mõni tegija äkki solvub.
Ja google'ist on ju kenasti võimalik 85% nimedest välja peilida, kas on reaalsed inimesed või mitte.
Ja nende kolme kategooria puhul mina näiteks võtaks need liiga palju hääli saanud nimed üleüldse konkurentsist välja - õpetuseks teistele ja endile..

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
11 November, 2009 - 12:08

Mina oleksin ka nõus oma nn päris nime ankeeti ära märkima.
Seda, et reegleid ei tohiks muuta keset nn üritust, siis arvan, et erandjuhtudel on see lubatud ja see on see erand - vähemalt minu meelest.
See mõte, et teha tegijatest Top5, kes lähevad hääletusele on ehk täitsa hea - ja siis võiks tõesti selle reegli sisse viia, et üks hääl ühelt IP aadressilt.

Igor
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
13 November, 2009 - 21:44

Loen siin kommentaare ja mõtlen endamisi. Kõige kergem on kedagi maha teha ja hukka mõista, aga ...
Kas keegi on mõelnud ka sellele, et kui need kandidaadi ongi tõepoolest sellel aastal nii populaarsed ja TEGIJAD, millse tundega siis me kõik (ja nemad meile) neile pärast otsa vaatame? Tahan jätkuvalt, et minu hääl läheks minu lemmikule. Me keegi ju ei tea, kellest siin jutt käib ning äkki ongi need kolm ka minu lemmikud.
Arvamus jääb ikka samaks, nagu eelnevalt kirjutasin, kõik nominendid tuleks lõpuks ka välja kuulutada ning vahepeal reegleid muua ei tohiks! See oleks kõikide kandideerijate suhtes aus.
Kui kasutada siin pakutud registreeritud kasutajate hääletamise vormi, siis sellega ei muutuks midagi paremaks. Igaüks võib teha endale mitusada kontot erinevate mailiaadressidega ning asuda hääletama, siis ei saa kuidagi kontrollida, kas mõnisada hääletajat ühelt IP-lt on ka "aus mäng".
Praegune süsteem on isegi lollikindlam - portaal registreerib anonüümse hääletaja IP ja dubleeriv anonüümne hääl (kui on) sellelt IP-lt tuleks kustutada.

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Aasta Tegija 2009 valimine
15 November, 2009 - 20:20

Kui mõni saab nii palju hääl, kui palju aastas üldse paari EI pandagi, siis selge see, et on tegu pettusega ja olgu ta mitmetele paaridele siiski meeldinud, siis peab petja siiski oma õiglase tasu saama - see saadab välja sõnumi, et pettusega võitu ei saavuta. Täna petjatele võitu andes saadetakse välja sõnum, et see on ok ja seda võib kasutada ka edaspidi.

Ja teiseks oli minu pakutud variant see, et inimesed, kes hääletavad on kohustatud kirja panema oma REAALSE nime. Ei pea isegi registreerunud olema. See igatahes näitab, et hääle taga on inimene, mitte robot, mis ebaaususele kaasa aitab.

Pulmapood.ee
Kasutaja Pulmapood.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Juuli 2008 - 17:44
Aasta Tegija 2009 valimine
16 November, 2009 - 12:14

Kurb on tõdeda, et sellised asjad juhtuvad!
Kõige mõistlikum tundus minule Ermo Leuska soovitus, et esitatud ankeetide põhjal avaldada TOP4 (koos esitatud kordade arvuga)ning hääletamisel seada piirangud, mis lubaksid ühelt IP'lt hääletada ananüümselt ühe korra ja edaspidi vaid registreerunuil või ainult registreerunuil.

Jõudu soovides!

Nelli Kerde
Pulmapood.ee

Nelli Kerde
Pulmapood.ee

hoovus
Kasutaja hoovus pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2007 - 14:04
Pulmad.ee-l on suur probleem, palun aidake !!!
28 November, 2009 - 12:40

Ma ei näe probleemi, kui ühelt IP-lt minutilise vahega saadetud ankeedid blokeeritakse, aga kui ajavahe on pikem, siis võib olla tõesti saatjaks hoopis teine isik! Nimelt on väga paljudes suurfirmades, koolides, meditsiiniasutustes jne. hulgaliselt arvuteid, aga kõik süsteemist välja saadetavad mailid läbivad ühte serverit ja see näitabki kokkuvõttes vaid ühte ja seda sama IP aadressi.
Igasugune taganjärele reeglite muutmine on minu arvates lubamatu, kuigi pulmad.ee on seda ka varem teinud!!! Seda siiski mitte seoses Aasta Tegija valimisega.
Edaspidi võiks olla korra kuus vahekokkuvõte, mis on kõigile portaali külastajatele kenasti nähtav ja kus on ka kõik nimed kenasti kirjas, muidu ajame siin mingit umbisikulist juttu ja laiutame käsi!
Teeme selle valimise ometi kord läbipaistvaks!!!!! Siis on see "tegija" tiitel tõesti ka midagi väärt!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad.ee-l on suur probleem, palun aidake !!!
29 November, 2009 - 13:45

Ma arvan, et valimised on vägagi läbipaistavad.

Aga ma võtan sinu kommentaarida arvesse.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Aasta Tegija 2009 valimine - Pulmad.ee-l on suur probleem, p
29 November, 2009 - 13:48

Tervitus-

Võtan kõikide ideed ja kommentaarid arvesse.

See aasta tuleb hääletamine selline, et igast erinevast tegiajte grupist tuleb hääletamisele minimaalselt 4 ankeetide alusel rohkem hääli saanud tegijat.

Samuti ei lähe see aasta arvesse ankeetide alusel saadud hääled - ainult hääletus mis saab toimuma siin lehel.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani