Kallis, odav, palju, vähe - palju ma lõpuks maksma pean ? - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Järjekorde blogi aga seekord kõrvalvaatajata pilgu läbi.

Võeti mind kontrollima ühte pulma ehk siis järelevalvet tegema. Kõik tegijad olid ammu enne minu aega kokkulepitud ja seal ma abiks olla ei saanud. Heas mõttes seisin nurgas ning korrutasin kõigile Virgo Jaani, Pulmad.ee...Virgo Jaani, Pulmad.ee :D

Kõik toimis, kõik oli perfektne. Pulmaisa ei olnud kõige tuntum ega ka kõige kallim. Umbes 550 kuni 600 eurot sularahas (ohjah, aga mida teha).

Ja jutt läks pulmaisanduse peale...

Palju midagi maksab ja palju on hinnad tõusnud ja. Kuulan ma ning imestan :D

Et siis tegelikult on tema honorar 550 eurot, aga sinna otsa läheb veel transport, kõikide märkide hinnad, lindid, auhinnad, tehnika (ie 2 aktiivset JBL-i), seda kõikes 200 euro ulatuses.

Mina küsin, et mille järgi noorpaar sind valis siis - kas lisateenuste arvu järgi ? Tema, ei, esimese pakkumise järgi, mille ta tegi ilma lisateenusteta.

Mina hakkan vaikselt minema näost siniseks, sest tean kuhu see teema viib...Et sa ütlesid noorpaarile tegelikust hinnast 200 eurot odavama hinna ja pärast süüdimatult lisad selle ? Tema, ei, mitte süüdimatult, ma ikka rääkisin noorpaarile täpselt mida on lisaks veel vaja.

Kokku siis 750 europt sularahas.

Oh jah...Ja minu honorar on 800 eurot koos käibemaksuga ning kõik on seal sees.

Ma olen lihtsalt loll...ja tänu sellele, ei saa ma tänasest ka ühtegi pulmaisa, kes teeb ainult sularaha eest soovitada - enamasti nad ainult tunduvad odavad, kuid pärast on nad kallimad kui need kes proovivad ausalt teha.

Ma olen hetkel järgmisesse aastasse saanud palju küsimisi ja kaotanud vägagi paljud ning kui olen küsinud et miks, siis öeldakse, et ma olen kallim kui teised. Õige küll, aga ma lausa palun hakata vaatama ja küsima, mis te pakutud raha eest ka saate. Lihtsalt küsige, kas see pakkumine sisaldab kõiki vajalike asju pulmaisa tegevuse jaoks ?

Mul pole miskit selle vastu, kui kaotada ausale pulmaisale kuna tema honorar on 800 asemel 600 (ja seda koos maksude ning kõikide lisavidinatega), aga kaotada pulmaisale, kes alguses ütleb ühe hinna ning siis vaikselt lisab sinna igasugust (mis teistel juba hinna sees on) - see ajab närvi, sest see on minu arust petmine.

Samasugune võrdlus hinnaga tuleb kohe ka DJ-de ning torditegijate juurde (ma olen just lõpetamas ühte blogi).

DJ puhul tuleb ka vaadata, mida nad oma hinna sees pakuvad ning tegelikult rohkme kui tehnikaosa sellest hinnast, on aeg kuna nad kohale tulevad.

Kui üks DJ maksab 200 eurot ja teine 300 eurot, esimene tuleb kohale kella 2300 ja teine on kohal kell 1800, siis kumma te valiksite ? Mina valiksin kohe kindlasti 300 eurose tegija - ma saaksin 100 euroga terveks päevaks abilise, kes pärast ka diskot teeb.

See kes tuleb kell 2300, tal isegi pole thti vaja tööd teha, sest ta mängib reaalselt 1-2 tundi ja siis läheb juba koju. Küsite, et kuidas nii ? No kui bänd lõpetab tavaliselt kell 1 ning DJ tööaega hakkab siis ning enamasti on ENAMUS rahvast läinud magama juba kell 2, siis kellele ta mängib ? Viimasele 10 inimesele ? Need tulevad ju ise ütlema, et keera natuke vaiksemaks me tahame rääkida :D

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee
PS! Käesolev kirjatükk on fiktiivne selles osas, et kõik ei toimunud ühes pulmas, vaid mitmes, kus on saanud natuke järgivalvata. Aga mõte jääb samaks !!!