Kiidame tegijaid: Rosenvald Photography, Ansambel Sleepwalkers, pulmavanem Leho Luukas, Kõltsu mõis ja teised - Tegijad

Sisestas Liisi Esse,
Blogide kategooria: 

Meie pulmapäev oli 2014. aasta juulis ning ehkki elame hetkel Eestist väljaspool, otsustasime tulla oma pulmapidu pidama Eestisse. Kartsime esialgu, et pulmade korraldamine distantsilt on keeruline, ent tegelikkuses kulges nii korraldus kui pidu ise suurepäraselt. Selle eest peame oma toredate pulmakülaliste kõrval ütlema suure aitäh-sõna erinevatele korraldajatele, kelle professionaalsus, kohusetundlikkus, vastutulelikkus ning inimlikkus muutsid meie pulmapäeva unustamatuks!

ROSENVALD PHOTOGRAPHY – FOTOGRAAF VALDUR ROSENVALD (www.rosenvald.ee).
Valdur on imelise kaamerataju ning suurepäraste oskustega fotograaf, kelle noorus ei tähenda, et ta jääks alla vanematele ja kogenumatele fotograafidele. Vastupidi, meie jaoks oli Valduri puhul suureks plussiks, et ta tõi pulma kaasa noorusliku energia, sära ja huumori, sulandudes pulmaseltskonda ideaalselt. Meie, kel igasugused varasemad modellikogemused ning ka eeldused selleks tööks selgelt puuduvad, tundsime end temaga fotosid tehes täiesti vabalt, justkui oleks tegu vana sõbra, mitte palgatud professionaaliga. Valdur juhendas ilu- ja grupipilte tehes nii meid kui teisi külalisi väga hästi ning igasugune pinge kadus.
Valduri tehtud fotod ei ole mitte ainult kvaliteetsed, vaid ka huvitavad, loomingulised ning kohati lõbusad – lähtuvalt sellest, milline on pulmapaari enda iseloom.
Suhtlesime Valduriga esialgu meilitsi ning kohtusime umbes kuu enne pulmi ka isiklikult, et üksteist pisut tundma õppida. Valdur uuris meie tegemiste, hobide jms kohta, et fotode jaoks ideid saada, ning andis mitmesuguseid praktilisi nõuandeid. Pulmapäeval oli Valdur meiega sisuliselt hommikust õhtuni välja, jäädvustades kogu kauni päeva.
Et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis vaata meie ning paljude teiste pulmafotosid siit: http://rosenvald.com/et/blogi/item/84-fredy-edwin-ja-liisi

ANSAMBEL SLEEPWALKERS (www.sleepwalkers.ee)

Sleepwalkers pole mitte juhuslikult korduvalt Eesti parimaks pulmabändiks valitud ansambel. Neljast mehest koosneval bändil on olemas korralik repertuaar, väga kvaliteetne heli- ja valgustehnika ning loomulikult kõige olulisemana suurepärased lavaoskused. Just Sleepwalkersi suure teenena läks meie pulmapidu käima nii vingelt, et enamik kavandatud pulmamänge oli pulmaisal mõistlikum lihtsalt ära jätta. Juba esimese looga oli tantsupõrand rahvast täis ning polnud vist ühtegi külalist, kes poleks meie peol jalga keerutanud. Nii meie kui ülejäänud pulmarahvas siiralt nautis selle bändi esinemist!
Positiivsena tuleb veel märkida, et Sleepwalkers oli oma repertuaaris paindlik ning mõtles selle väga hästi läbi. Ehkki meie avavalss tuli n-ö makilt (tegu oli piisavalt keerulise looga, et seda laivis esitada), õppis Sleepwalkers meie jaoks ära ühe teise loo, mis kõlas õhtu lõpuloona (ja tõi pruudil pisarad palgele). Ka ülejäänud repertuaari puhul arvestati kenasti meie soovidega.
Sleepwalkersiga suhtlesime esialgu meilitsi ning saime enne pulmi korra kokku, et põhilised asjad läbi arutada. Pulmapäeval olid mehed õigeaegselt kohal, sättisid lava ja tehnika üles, tõmbasid ühesugused kenad ülikonnad selga ning olid pulma alguseks ilusasti valmis. Ja seda kõike meilt kordagi midagi palumata, üle küsimata jne. Vastupidi, nad olid lahkelt nõus laskma meil enne külaliste saabumist avavalssi harjutada.
Sleepwalkersit tuleb kiita ka nende suurepärase kodulehe eest, kust leiab palju head ja väärtuslikku pulmade planeerimiseks!

PULMAVANEM LEHO LUUKAS (http://acerevents.ee/en/services/ceremony-masters-and-performers/leho-luukas/)

Sarnaselt fotograaf Valdurile oli ka Leho puhul meie jaoks üks põhjusi, miks just tema valisime, ta noorus ja nooruslikkus, mistõttu tundsime end temaga vabalt ning ühel lainel olevana. Ehkki Lehol oli palju ideid ja nõuandeid, nagu ühel korralikul pulmaisal olema peab, ei tundud me kordagi, nagu oleks meie pulmakava tema poolt valmisseatud trafaretne programm, mille osas meil vaid kaasa noogutada tuleb. Vastupidi, Leho võttis kõik meie soovid ja mõtted arvesse, pakkus vajadusel välja alternatiive ning oli igati avatud vestluspartner. Üks meie peasoove oli, et pulmast ei saaks spordipidu, et selles poleks mitmetimõistetavaid või kummalisi mänge ega muud sarnast, ning sellise pulma jaoks oli Leho tõesti ideaalne pulmavanem.
Leho oli pulmapäeval kohal hommikust alates kuni peo lõpuni välja, ning suutis nii ettevalmistusi kui pidu organiseerida selliselt, et meie poole ei olnud tarvis pöörduda mitte ühegi küsimuse, mure või muudatuse sooviga. Kõik sujus justkui imeväel ning seda hoolimata sellest, et Lehol oli ilmselgelt üsna palju kohustusi, mis tema õlgadele olime ladunud.
Pulmas võeti Leho peoliste poolt kohe omaks, ta juhtis õhtut professionaalselt ja osavalt. Kuigi valmis oli mõeldud üsna pikk mängude programm, tajus Leho vägagi õigustatult, et kõiki mänge pole mõtet meie pulmas korraldada ega hakanud tantsupõrandal hoogu saanud pulmarahvast mängudega “raamidesse” suruma. Need mängud, mis Leho teha otsustas, õnnestusid suurepäraselt. Muide, pulma juhtimine kakskeelsena (eesti ja inglise keeles) polnud Leho jaoks mingi probleem.
Lehoga suhtlesime nii meilitsi kui Skype’i vahendusel (10 punkti Lehole paindlikkuse eest, arvestades meie 10-tunnist ajavahet!) ning saime Eestis ka mitu korda kokku. Leho ei pidanud paljuks ka ühiskohtumist koos teiste pulmakorraldajatega meie pulmapaigas umbes kuu enne pulmi, kus saime kõik asjad detailideni veel korra läbi rääkida.

KÕLTSU MÕIS (www.koltsu.ee)

Kõltsu mõis on kahtlemata üks Harjumaa peidetud aardeid, millest isegi kohalikud palju kuulnud pole. See hiljuti renoveeritud väike ja armas mõis on detailideni läbimõeldud sisustuse ning avara ja kaunilt kujundatud mõisaaiaga tõeline pärl, mil suurepärane majandaja Pille Lukin-Kangur.
Otsustasime Kõltsu kasuks, kuna see oli suhteliselt lähedal Tallinnale, kust enamik külalisi tuli, ning kuna selle ilu pani meid sõna otseses mõttes ahhetama. Meie 50-pealine peoseltskond mahtus koos bändi ja muude tegijatega mõisa kenasti ära, ent see on ka sisuliselt peokülaliste maksimaalne arv Kõltsus. Mõisas on avar peosaal ning sellega ühendatud tantsupõrand verandal. Esialgu pelgasime, et tantsupõrand on pisut väike ning asjaolu, et see ei asunud päris samas ruumis peolaudadega, hakkab peoseltskonda lõhkuma. Kumbki kartustest polnud õigustatud: peopõranda kitsus tõi kaasa selle, et seltskond sulandus tantsupõrandal kergesti üheks, ning peosaali ei jäänud tantsimise ajaks niikuinii suurt keegi. Kuna veranda uksed olid avatud, siis valgus osa seltskonda hoopis õue suveõhtut nautima ning pisut jahedamas õhus tantsima.

Kõltsu tõeline ilu seisneb selle mõisaaias, kus on maitsekas kujundus, bassein purskkaevuga, põlispuud, sillad, ning see kõik asub vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel mererannast. Nõnda on see ideaalne paik neile, kel soov paaripanemise tseremoonia vabas õhus korraldada (vihmase ilma korral on see võimalik ka siseruumides, nt verandal).
Kõltsus on olemas avar köök koos külmkambrite ning vajaliku tehnikaga, ning ülemisel korrusel asuvad magamistoad, kuhu pruut ja peig end kenasti sisse said seada (2014. aasta suvel veel magamistube ööbimiseks ei renditud, ning külalistele oli teine korrus suletud, ent loodetavasti saab ühel päeval kogu mõisa peo jaoks välja rentida).
Kõltsu ainus negatiivne külg on asjaolu, et pulmapidu peab lõppema südaöö paiku, ning et lisanduvad mitmed lisatingimused, nt ilutulestiku tegemise keeld. Ükski neist tingimustest meid siiski tõsiselt ei häirinud ning tegelikult on ju vaid loomulik, et nii ilusat mõisa püütakse sellisena ka säilitada.
Kiita tuleb ka Kõltsu-poolset kontakti Pille Lukin-Kangurit, kellega suhtlesime nii meilitsi kui saime ka Eestis olles kokku. Pille lubas meil korduvalt mõisa külastada, et tseremooniaks ning muudeks tegevusteks paikasid valida, vastas alati kiiresti ning professionaalselt ning pakkus välja omapoolseid ideid.

CARMEN CATERING (http://www.carmen.ee/) JA FLORIST HILLE ROSENBERG

 

Carmen Cateringist ning nendega koos töötavast floristist Hille Rosenbergist kuulsime Pille Lukin-Kanguri vahendusel, kes soovitas meile tervet rida koostööpartnereid, keda ta usaldas. Cateringi ja floristi valimine, kes tundsid peopaika ning kel oli varasem pikaajaline koostöökogemus sealse personaliga, tasus end igati ära: nad tundsid seetõttu hästi Kõltsu olusid, me ei pidanud neid käekõrval kuskile juhatama ning kõik meiepoolsed küsimused said kiire ning väga hea lahenduse. Sarnaselt kõigile varemnimetatud tegijatele kulges ka Carmeni ja Hille töö pulmapäeval meie jaoks märkamatult ja ülimalt professionaalselt. Kelnerid tegid enda tööd ülimalt professionaalselt ja pulmapäeval sujus suhtlus nendega väga hästi. Kuigi otsustasime teha korduvaid muudatusi menüüsse ning serveerimise korraldusse, ei olnud see Carmeni jaoks kunagi probleem, nende peakontakt Margit Ränk oli alati avatud ning sõbralik. Carmeni toit, eriti selle külmlaud pälvis külaliste poolt kiidusõnu. Carmeni jaoks polnud probleem, et otsustasime alkoholi ise kaasa võtta, ning nad olid lausa nõus seda meie külalistele laudadesse serveerima (klaasid rentisime neilt). Hille tehtud lilleseaded ning pisikeste šokolaadide ümber olevad kohakaardid olid imeilusad ja läksid mõisa olustikuga suurepäraselt kokku.

ARVALD BUSS OÜ (www.arvald.ee)
Külaliste transpordiks pulma ja tagasi pealinna tellisime bussi ning see oli kindlasti väga õigustatud otsus, sest lasi külalistel segamatult peomelu nautida. Bussijuht Aivariga sai enne pulmi telefoni ja meili teel kõik vajalik kokku lepitud, ta korjas meie külalised Tallinna eri paigust peale, tõi nad õigeaegselt pulma ning oli neil ka keset ööd õigel ajal vastas. Aivar oli seejuures väga professionaalne, sõbralik ja abivalmis, ei pahandanud hilinenud väljumise ega peomeeleolus külaliste pärast, ning tegi Tallinnas kõik vajalikud peatused. Veelgi enam, kuna pruutpaari renditud auto kohale ei ilmunud (sellest allpool), siis oli bussijuht lahkelt nõus ka meid bussi mahutama ning väga abivalmilt sõidutas meid läbi vanalinna otse soovitud koha ukse ette. Aivari Mercedese buss oli uhke, puhas ja mugav. Super teenindus!

FCT RENDIAUTO (www.fct.ee)
Pruutpaari tellitud rendiauto firma FCT oli ainus meie pulma negatiivselt mõjutanud korraldaja. Pulmaauto sai mehega nimega Gabriel juba kolm kuud ette ära broneeritud. Kaks päeva enne pulmi saatis Gabriel autojuhi nime (Veiko) ja telefoni numbri. Veikoga sai päev enne pulmi kõik telefoni teel veel üle räägitud ja kokku lepitud. Kui pidu oli läbi saamas ja me ootasime pulmaautot, siis kedagi kohale ei ilmunud. Veikole helistades oli tema häälest ilmselgelt kuulda, et ta magas. Mingeid selgitusi temalt ei kuulnud. Mis veel hullem, ei Gabriel ega Veiko palunud juhtunu eest vabandustki. Järgmisel päeval kirjutasime Gabrielile veel juhtunust ja isegi selle peale ei tulnud mingit vastust. Firma kohta, kes reklaamib ennast kvaliteetse esimese klassi teenusena, oli tegu ikka väga halva ja inetu käitumisega. Soovitame vältida FCT teenuste kasutamist.

PULMATORT RÕÕMU KÖÖK-KÜPSETUSKOJAST (http://www.keilaty.ee/roomu-kook-ja-kupsetuskoda)

Pulmatordi otsustasime tellida Keilas asuvast Rõõmu Köök-Küpsetuskojast ning jäime tulemusega enam kui rahule. Tort oli fantastiliselt ilus ning väga maitsev, ning ettevõtte poolne suhtlus ja korraldus enam kui tasemel. Käisime torti eelnevalt maitsmas, selle kujunduse üle arutamas ning tordi peale käivat kujukest valimas (Rõõmu tellis selle meile ise ära), ning kõik sujus suurepäraselt kuni viimase torditüki söömiseni välja.

TEISED TEGIJAD (NEID ON NII PALJU!)
Kiidame ja täname omalt poolt veel meikar REET HÄRMATIT, juuksur BIRGITIT KEILA ILUSALONGIST BELLE, toredat tantsuõpetajat (tegutseb muidu pulmavanemana) TAAVI PUUROGU, Keilas asuvat käsitöösalongi VAARIKAS VAHUKOOREGA ning paaripanijat PEEP TAIMLAT, kes tegi meie pulmatseremooniast unustamatu kogemuse.

P.S. Paar meiepoolset nippi pulmadeks:

• Telefonide/kaamerate keelustamine pulmas. Võtsime ette julge sammu ning keelasime oma pulmakülalistel nende telefonide ja kaameratega fotode tegemise. Me ei tahtnud, et nad pulmade reaalajas nautimise asemel üritust läbi kaamerasilma jälgiks või et sotsiaalmeedia hiljem mitte-nii-kvaliteetseid pilte täis oleks. Samuti ei pidanud meie fotograaf seetõttu võitlema kümnete külalistega parimaks fotonurgaks sobiva positsiooni saavutamise pärast ning tema piltidelt puuduvad telefone/fotokaid käes hoidvad inimesed. Et fotohuvilistele külalistele aga poolele teele vastu tulla, ostsime portsu ühekordseid kaameraid, mis laudkondade peale ära jagasime. Iga laudkond pidi seega mõtlema välja huvitavaid viise, kuidas nende suhteliselt kiviaegsete kaameratega lõbusaid pilte teha, ning tulemus oli päris hea.
• Palgata tasub tegijaid, kes üksteist tunnevad. Ehkki professionaalsed tegijad saavad omavahelise suhtlemisega hakkama igal juhul, aitab meie kogemusel nende omavaheline varasem koostöö pulmade korraldamisele väga palju kaasa. Seega tasub väljavalitud tegijatelt alati uurida, kas nad kedagi soovitada oskavad.
• Kuula professionaale. Ehkki iga hea tegija kuulab teid ning on teie mõtetele avatud, tasub ka teil neid kuulata – just oma kogemuste tõttu teavad nad hästi, mis võib viltu minna, mis töötab ning mis mitte. Nii tõrkusime me alguses, kuuldes meie paaripanija mõtet “sundida” meid mõnesaja meetri pikkusele jalutuskäigule üle kahe väikese silla, et tseremoonia ajal registreerimise paika jõuda. Tegelikkuses nautisime seda väga, ning ka külaliste ootusärevus, kes muusika alates ära püüdsid arvata, kust me tuleme (olime alguses metsatuka varjus peidus), oli meie kohalejõudmise ajaks laes. Pärast seda tundub paarikümne sekundi pikkune altari ette kõndimine selgelt liiga lühikesena!

Edu ja jaksu kõigile planeerijatele ning loomulikult palju armastust!

Liisi ja Fredy-Edwin Esse

Liisbet_h
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2013 - 23:44
Re: Kiidame tegijaid: Rosenvald Photography, Ansambel...
15 September, 2014 - 15:24

Liisi, tänan sind vahva kirjelduse eest. Oleksin nagu ise teie pulmas kohal olnud. Ikka väga lahe on neid järelkajasid lugeda.

Mul tekkis ka huvi, et kust kohast sa ühekordsed kaamerad tellisid? Ja sinna sisse läheb tavaline film eks?

Liisi Esse
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2014 - 20:16
Re: Kiidame tegijaid: Rosenvald Photography, Ansambel...
16 September, 2014 - 09:04

Tänud, Liisbet!

Ühekordsed kaamerad ostsime kokku paarist PhotoPointi poest - kuna asusime nende jahile suhteliselt hilja (vist u nädal enne pulmi), siis läks keeruliseks, sest poodides polnud neid lademetes varuks.
Kaameratel on (täiesti tavaline) film juba sees.