Snäp snäp ehk siis lilleseadjatest pulmakorraldajate mõistetamatud ideed. - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Ideed on need, mis maksavad ja maksavad palju. Häid ideid on alati vähe ning nende leidmine võtab aega.

Avastasin järjekordselt tõsiasja, et osad meie Eesti lilleseadjad/dekoraatorid/pulmakorraldaja (enamasti on need tegevused kuidagi puntras koos) loobivad ideid vasakule ja paremale ning ei mõtle mitte kuidagi nende elluviimise peale.

Kurjam, ma tean, et teen headele tegijatele liiga, kui ma ka nemad samasse punti panen (head tegijad ehk siis näiteks Pulmalill või Tiia Tamberg või Kristel Veri või siis annililled.ee või siis Pruutpaar.ee), aga äkki see aitab siis just headel tegijatel aru saada, mida veel paremini teha ning nendele niisama tegijatele õige suund kätte näidata.

Kuidas muudmoodi saab võtta seda, et minu käest tahetakse alati teada teiste pulmadega seotud tegijate poolt, et mis on kava ja mis kell peavad asjad valmis olema, aga mulle enamasti ei taheta kunagi mainida, seda, mis on nende enda tegevus või plaanid ning kas on midagi sellist, mida mina kui pulmaisa pean pulmades ellu viima.

Olen sellest ka paar aastat tagasigi kirjutanud - just sellest, kuidas pulmakorraldaja on mõelnud välja "lahedaid" tegevusi pulmas, kui jätnud mõtlemata, kuidas neid ellu viia, öeldes mulle vaid, et "küll sa kuidagi ikka selle ära teed".

See hooaeg sattusin pea esimeses pulmas lilleseadja peale, kes oli noorpaarile küünlatraditsiooni ideeks maha müünud lühtriküünlad (sellised tavalised küünlad, natuke pikemad ja paksemad, kui need, mida me jõlude ajal kuuse peal põletame, natuke olid nad ka kaunistatud).

Kui ma siis ütlesin, et need pole päris need küünlad, mida saab kasutada, sain vastuseks päris üleolevalt, et "noorpaar ise valis need" ning "need on ju nii ilusad" (selle noorpaari valimise kohta oskan ma täpselt öelda ainult seda, mis mina olen noorpaarile öelnud). Ja kui ma siis ütlesin, et no eks ma proovin siis hakkama saada, siis pandi mulle korralikult vastu, et "oleks parem jah"...

Nu selge. Ükskord võib ju see juhtuda, elame üle.

Aga umbes samasugune asi juhtus ühe teise lilleseadja/pulmakorraldaja poolt ühest teises hiljutises pulmas.

Jälle, hunnikute viisi asju, mida pulmas ellu viia, aga läbimõtlematu paigutus ning lihtsalt mõtetu ülepaisutamine.

Oli olemas nn pildiraam, millega fotograaf oleks pidanud külalistest pilte tegema - kuna pildiraamist keegi ei rääkinud, siis keegi seda ka ei leidnud (mina leidsin, aga alles siis kui enam polnud seda mingi mõtet kasutada).

Pulmameened (need, mis kingitakse külalistele) olid paigutatud kohta, kus minu pilk ütles kohe, et sealt ei võeta neid, sest need pole inimestel kogu aeg silmaall.

Ja jälle, kui ma palusin, et äkki viime selle laua teise kohta, kus see on silmeall, sain vastuseks, et "nii on ja nii jääb ja nii on geniaalne"...ok, mitte päris selles lausestuses, aga mõte jäi samaks.

Enamus pulmameenetest jäi lauapeale ka peale mitmekordseid ütlemisi...

Kindlasti ei ütle, et kui me oleksime laua asukohta muutnud, siis oleksime kõik meened kenasti ära andnud, aga kohe kindlasti oleks see olnud rahval silma all kohe alguses.

Ning ikka ja jälle ütlevad just lilleseadjad/dekoraatorid, et kui jõuate peokohta, siis on neil veel vaja umbes mingit aega, et midagi veel teha (näiteks kingitud lilledest seaded).

Ohjah, võtke endale rohkem abilisi ning jätke mind enda mitteoskamisest välja.

Kui me lisame veel ka selle "iga külaline saadab ülesse taevalaterna", siis on nimekiri piisavalt pikk...

Ehk siis lõpetuseks 2 soovitust noorpaaridele:
1. Väga paljud tegevused ja ideed, mida teile lilleseadjad slash dekoraatorid slash pulmakorraldajad  välja pakuvad, ei ole aktiivselt tehtavad, sest ideede pakkujatel puudub igasugune kava, kuidas neid ellu viia. Kontrollige seda mitu korda pulmaisa käest, kuidas neid tegevusi teha ja kas on mõtet teha.
2. Kõik tegevused, mis pulmades tulevad ja on, peaksid lähtuma ühest kavast ja see üks kava on see, mille teeb pulmaisa ning mis on kinnitatud noorpaari poolt.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Martin Liivet
Kasutaja Martin Liivet pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Märts 2007 - 18:21
Re: Snäp snäp ehk siis lilleseadjatest pulmakorraldajate...
3 Juuni, 2015 - 10:43

Tere!
Ühinen Virgo mõtetega!
Iga lillenutsakas ei ole veel kujundus ja põlvepikkune pulmaküünal kaunist elusümbolit väärt. Visuaalselt ja paigutuselt lilled, kingituste laud, fotonurgake peaks lähtuma pulmapeo kavast, tegevuste järjekorrast ja liikumise logistikast. Nurgatagused ning kõrvalruumid, mis pulmaliste liikumiste piiresse ei jää, täitke dekooriga mõõdukalt või üldse mitte. Vabandus - ei mahtunud, ei olnud ruumi, ei saanud selliseid aluseid - see kõik on jutt, et lihtsamalt läbi ajada, kergemalt, mugavamalt oma tööd teha. Mõelge oma tegevustes, armsad lilleseadjad kellele ja miks te seda teete! Mis on selle asja - lilled, dekoor ja stilistika sisu, ürituse kontseptsioon. Kui kahtlete, pidage nõu teistega, ka pulmavanemaga, kes on ju pulma lavastaja, läbiviija, stsenarist!
Veel - armsad noorpaarid, ärge jätke külaliste hooleks lilledega tegelemist lootes ja mõeldes, et ta ju oskab, ta tuttav töötab lillepoes, ta on kunstnik. NAD ON TEIE KÜLALISED!
Mõned näited: Lilled surutakse noorpaari auto pakiruumi, kuhu nad selgelt ei mahu. Lilled sokutatakse ema, tädi, onu autosse, kus nad loksuvad 20-30 kraadises kuumuses 2-3 tundi pulmamaja poole. Kahju kui kirikusse mõeldud lilled jõuavad kohale aga külaline, sõber ei teata sellest, ei otsi kuhu neid panna, sest ta jäi hiljaks mustmiljon põhjusel. Tädid, emad sätivad vaasidesse lilli pulmamajas 20-30 min., kõik ootavad aga sampuse klaase ilma nendeta ei saa kokku lüüa.
Need on vaid mõned näited elust enesest aga seda juhtub ikka ja jälle!
Austatud NOORPAARID - usaldage neid kellel on kogemus pulmade ettevalmistuses ja läbiviimisel. Jagage vastutus professionaalidele, oma ala tunnustatud spetsialistidele!
Austatud LILLESEADJAD, DEKOORI ning KUJUNDUSE eest vastutavad. Rohkem südat, hinge ja arukust!
Pulm on ainulaadne, kordumatu sündmus noorpaarile! Austage neid, oma tööd ning kolleege!

Kohtume taas pulmas!

Teie,

Meeldejääva pulmapeo korraldamine nõuab oskusi, ideid, aega ning infot sellest, kust leida sobivad ametnikud, esinejad, toitlustaja ja peopaik. Ka esmapilgul lihtsa sündmuse organiseerimisel võib ette tulla mitmeid takistusi, millega tuleks osata juba eel

Egerta Laine
Kasutaja Egerta Laine pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2016 - 17:14
Re: Snäp snäp ehk siis lilleseadjatest pulmakorraldajate...
11 Jaanuar, 2016 - 17:34

Mina siinkohal nõustuda ei saa :) Ja kuna see laua liigutamise kommentaar on ilmselt minu pulmast, siis avaldan omapoolselt arvamust.
1.) Osadel pruutpaaridel on tõesti väga tugev oma arvamus teatud asjade osas ja kuna tegu on siiski nende pulmaga, ei ole minu asi hakata neid milleski ümber veenma. Mõistagi esitan ma omapoolsed ettepanekud ja räägin oma mõtetest aga kui paar jääb endale kindlaks, siis see on minule nö püha.
2.) Need meened, mis nö võtmata jäid olid muide hommikuks kõik kenasti võetud kui mina sinna asju kokku korjama läksin :) Alati ei pea pulmakülaline meene kohe omale käekotti või taskusse pistma (kui see tal üldse on) vaid võib selle ka südaöösel laualt kaasa haarata. Lisaks oli sellele pruudile äärmiselt oluline asjaolu, et meened eraldi laual annavad kogu pulma kujundusele ja visuaalile vajaliku ilme. See oli talle oluline ja ei pulmaisa ega pulmakorraldaja ei ole need inimesed kes pruudile hakkaksid ettekirjutusi tegema.
3.) Niipalju kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi. Mis võib ühele tunduda ebamugav ja mõttetu - see on teisele inimesele just vastupidi. Tulles tagasi nende kurikuulsate meenete juurde, siis minu pulmades on sellist skeemi mitu korda kasutatud (või siis näiteks on pulmaraamat eraldi laual ja õhtu jooksul saavad külalised ise rahulikult minna ja sinna sissekandeid teha, ilma et kellegil lasuks tüütu kohustus külalistel järel käia ja manguda - kirjuta raamatusse!) ja mitte ükski nendest pulmaisadest või õhtujuhtidest ei ole selles probleemi näinud, vastupidi - kõik on toiminud ideaalselt.
Sama on ka kingitud lilledest seadete tegemisega. Pruutpaari jaoks on lilled päris suur lisakulu ning see on koht kus nad saavad kokku hoida. Ja kui nii on vaja, siis on vaja. Jällegi leian, et siin peaks arvestama eelkõige pruutpaari soovide ja võimalustega ning kui nad on palunud dekoraatoril kingitud lilledest laudadele seaded teha ja dekoraator vajab selleks peale registreerimist 1 tundi, siis ei peaks see küll pulmaisale mingi probleem olema.

Mõistagi peaks kõigest sellest pulmaisa informeerima, mis on igati loogiline.

Ma ei taha küll siinkohal uskuda, et mõni pulmakorraldaja või dekoraator oma tööd südame ja hingega ei tee ning teevad neid asju mingist kiusust või teadmatusest, oskamatusest. Kõigil meil on ühine eesmärk - pruutpaarile luua kordumatu pulmapäev! Mina teen aga oma tööd eelkõige nii (ja kavatsen ka tulevikus teha) et just pruupaar oleks rahul ja õnnelik - austades nende soove ja võimalusi.
Seejuures ei jää head koostööpartnerid mingil juhul kannatajateks, vastupidi.

Ikka head,
Egerta
www.egerta.ee