Tegijate pattude kustutamine foorumitest - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Viimasel ajal pole ma eriti blogides nõu andnud, pigem olen alati lähenenud filosoofiliselt kõigele mis seotud pulmadega. Eks mõned nõuanded tulevad ka sealt, kuid mulle tundub, et pigem vajan mina hoopis aegaajalt nõu. Ja läbi filosoofiliste tekstide on seda nõua väga mõnus saada.

Aga teema millest ma tahangi täna rääkida on tegijate "pattude" kustutamine foorumist. Seda on siin aegajal ikka hakseldatud, kuid ega seal head vastust pole.

Miks ma seda praegu siis uuesti ette toon ? Põhjuseks on olnud paar telefonikõne. Ning need kõned on alati läinud sellise stsenaariumi järgi:

Virgo: Hallo, Virgo Jaani siinpool.

Tegija: Tere tere. Sina vist tegelen selle Pulmad.ee-ga

Virgo: Mina jah

Tegija: Kuule, ma juba ammu tahtsin sinuga rääkida paarist asjast, mis mul südamel.

Virgo: Palun palun

Tegija: Sul on foorumis üks teema juba mitu aastat, kus minu kohta öeldakse midagi. Jätame kõrvale selle, miks see seal on. Aga see on seal olnud juba kaua, võta see maha.

Virgo: Ma ei saa võtta, sest tegija pole seal vastanud. Sa pead sinna kirjutama põhjenduse, vabanduse selgituse või mis iganes pähe tuleb ning mina viin siis selle teema kohe 5 päeva jooksul arhiivi. Panen lukku ja keegi seda enam ei näe.

Tegija: Saad küll, see on sinu lehekülg. Ma olen juba kaua kannatanud. Võta see tekst maha.

Virgo: Kirjuta põhjendus, miks sa pole selle probleemse tekstiga nõus ja ma kohe võtan maha ehk panen teksti arhiivi ära. Keegi ei näe seda enam. Ainult 5 päeva ja see on läinud. Aga sa pead kirjutama sinna põhjenduse.

Tegija: Miks ma seda tegema pean. Ma olen seda teksti juba viimase 2 aastat lugema pidanud ja olen ka noorpaariga suhelnud. Mina ei taha sellest mingit nigeeria kettkirja teha.

Virgo: ??? Mis nigeeria, ei saa aru ???

Tegija: Noh, et mina vastan ja siis hakatakse kommenteerima ja siis hakatakse jälle ütlema mulle ja siis saan ma jälle mööda pükse.

Virgo: Ma ju ütlesin, kui kirjutad põhjenduse, siis läheb see teema arhiivi, keegi ei näe seda ja ei saa ka kommenteerida. Aga ilma põhjenduseta ei saa ma seda teha, sest kuidas suhtuksid noorpaarid siis minusse ? Et Virgo Jaani kustutab kõik negatiivsed kommid mis puudutavad tegijaid ? Ei, seda ma ei tee ja kunagi ei hakka tegema. Aga kui kirjutada põhjenduse, siis saan ma selle teema lukku panna ja arhiivi viia. Kustutada ei taha ma seda sellepärast, et kui keegi pärast küsib, et miks seda teemat ei ole, siis saan ma näidata põhjendust ja selgitada. Kui kustutan, siis pole ka tõendusmaterjali - see ei ole kasulik kellelegi.

Tegija: Tead mis, sa võtad selle maha või ma... (siia tuleb siis aegajalt ähvardus Võsa Petsist kuni Pealtnägijani, aga mitte alati).

Virgo: Ok, kirjuta põhjendus, siis tegelen. Ilma selleta, ei. Jutul lõpp. Nägemist.

Ma tegelikult ka mõistan, et mingid vanad teemad võiks ju kaotada, kuid ma olen alati mõelnud ka sellele, et tegija, eriti siis kui ta ka teab, et selline teema on üleval, võiks ise näidata ülesse aktiivsust kohe alguses. Minu jaoks on see üks professionaalsuse osa.

Probleem on muidugi suurem, sest meil on selline reegel, kus tegijatele on antud konkreetne võimalus oma negatiivsest kommist lahti saada, aga teistes foorumites seda sellisel kujul pole ja ega ei saa paluda, et tegija peaks kõiki maailma foorumeid uurima ning lugema. Minge kasvõi Delfi Naisteka foorumisse ja otsige Virgo Jaanit. Yep. Konkreetsed näited milline olen mina. Ja seal ei aita ka see, et ma kirjutan vastuse.

Meil aitab ! Mul ongi palve kõigepealt tegijatele - kui näete, et mingi põhjendatud probleem on teie kohta tõstatatud, kirjtuage selgitus ja andke Pulmad.ee tegijatele aus võimalus see teema arhiivi saata.

Ning noorpaaride palve: kui on jama, siis kirjutage põhjendatult konkreetne kiri, mida saab ka tõestada. Pulmad.ee ei luba lihtsalt kellelegi ära tegemist, paari lauselised negatiivsed kommid kus põhjendus puudub kustutakse päris kiiresti.

Või äkki on kellegil parem lahendus selliste foorumi teemadega tegelemiseks ?

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

nipitipitiri
Kasutaja nipitipitiri pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Jaan 2010 - 20:07
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
5 Aprill, 2011 - 19:01

minu ettepanek oleks häbiposti teemad teha kättesaadavaks vaid registreeritud kasutajatele ning teema võiks olla nähtav siiski terve ühe hooaja st aasta (365 päeva). sellisel juhul ka nn uuetel noorpaaridel võimalik ausa infoga kursis olla. ideaalis võiks teema sisaldada nii teenuse ostja kui pakkujapoolset infot ja kommentaare. selline lahendus oleks oleks aus mõlemale osapoolele. oluline on siinkohal just nn ettevõtjapoolne faktidel tuginev selgitus.

ise ettevõtjana ja teenuste tarbijana pean eelkõige oluliseks korrektset kommunikatsiooni ning kehtivaid kokkuleppeid (meile, lepinguid). arusaamatused tekivadki enamasti nende eiramisel.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
6 Aprill, 2011 - 19:34

Tervitus-

Aga kas sa ise oled nõus aasta otsa häbipostis olema ?

Mina isiklikult ei oleks, eriti kui tegemist on näiteks halvast kommunikatsioonist tulenevate probleemidega (ja usu mind, tegijal juhtub...)

Mõte on õige, aga periood tundub ikka väga pikk olevat.

Mida teised arvavad ?

Tervitades,

Virgo

gerda86
Võrgust väljas
Liitus: 31 Juuli 2007 - 15:59
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
10 Aprill, 2011 - 17:47

Ma leian, et kõik kogemused, ka negatiivsed peaks olema nähtavad. Või siis mitte ükski.

Näide: Siin on palju räägitud ebayst ja sealt kleitide tellimisest. Kui nüüd hüpoteetiliselt tuleks mõni totaalselt kleidi ära käkkinud müüja, saadaks mis iganes vabanduse, kustutatakse see teema ära ja järgmine inimene jookseb sama ora otsa.

OK, Hiina on natuke ekstreemne. Aga kasvõi selle eesmärgiga kirjutamine, et pruutpaar teaks mingit teemat puudutada, on oluline. Lugesin siit kunagi, et keegi oli arvestanud külalistele ainult klaasi morssi. Sellise vea pärast toredas kohas pidu korraldamata ei jätaks, aga teaks vähemalt täpsustada, kuidas asjad on.

Pahatahtlikke, ebaviisakaid ja liiga emotsionaalseid postitusi võiks tsenseerida.

gerda86
Võrgust väljas
Liitus: 31 Juuli 2007 - 15:59
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
12 Aprill, 2011 - 11:20

Ma leian ka, et kui tegija vabandab ja selgitab, jätab see usaldusväärsema mulje, kui teadmine, et negatiivseid kogemusi on, aga neid varjatakse.

Tegijad on ju inimesed ja kõik inimesed eksivad, samuti pole ilmselt harv juhus, kui pruutpaar pole väga täpselt sõnastanud oma soovi, kuid kujutlus on ju neil ikkagi. Ja kui siis kujutlused ja tegelikkud päris samaks ei osutu, ongi pettumus suur. Selle eest aitab jällegi kaitsta nii järgmisi pruutpaare, kui ka teenusepakkujaid see, kui kirjutatakse probleemid lahti ja ka teistele jääb nähtavaks see, et lahendus on leitud.

kjpulmad
Kasutaja kjpulmad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2009 - 21:34
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
6 Jaanuar, 2012 - 11:00

Mina olen ka selle poolt, et neid kommentaare keegi ei kustutaks. Alati saab ka tegija asja põhjendada. Tean juba väga paljusid foorumikasutajaid kes adekvaatse hinnangu saamiseks hoopis pereklubi voi google otsingumootorit kasutab või on kasutanud.
Ma arvan ka seda, et pulm on nii oluline sündmus inimese elus, et ükski tegija ei tohiks endale nii suuri vigu lubada, et pruut ta häbiposti paneb.

kjpulmad
Kasutaja kjpulmad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2009 - 21:34
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
6 Jaanuar, 2012 - 11:02

Peale selle arvan, et tegija peaks juba varem aru saama kui midagi halvasti läks ja pruutpaariga ilusti asjad selgeks rääkima mitte ootama postitust foorumis või lootma, et seda ei tule.

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
6 Jaanuar, 2012 - 18:04

Mina olen arvamusel, et kui mingi jama tegijatel ja pruutpaaridel tuleb, siis see tuleks esmalt rääkida omavahel selgeks ja alles siis hakata avalikult avaldama. Mulle isiklikult meeldiks, kui oleksid alles ka teemad, kus on mõlema poole kommentaar antud situatsioonile, kuna see valgustab tulevasi pruute, kes siis saavad olla mingis asjas tähelepanelikumad.

soo puhkemaja
Võrgust väljas
Liitus: 13 Dets 2010 - 12:05
Re: Tegijate pattude kustutamine foorumitest
2 August, 2012 - 07:37

Tõesti on lehel liiga palju nännutamist.Asjalikku kriitikat vähe.Samas ei tohiks unustada,et tegu ikkagi äriga ja kriitikat tegijate kohta saab vabalt teha ka nn.konkurent.Muidugi saaks ip järgi midagi tuvastada,kuid liiga keeruliseks läheb vist.Nii saabki kirjutada,et see tegija vilelt ja teine jama. Arvan,et peaks tõesti mingil hetkel kustutama häbipostis olijad.Kuid asjalikku kriitikat võiks rohkem olla.Muidu kõik tegijad ise ka kirjutavad kui head nad ikka on ja noorpaaridele puhtast altruismist töötavad.Vähemasti selline mulje mulle siin on jäänud.

Parimat.

toomas