Tööd ei ole ja kliente ei tule :) - tekstil on reklaamimaik külges, aga ma ei oska muudmoodi seda kirjutada. - Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Vot sellist teemat ajendas mind kirjutama vot selline virisemine tegijate poole pealt - kliente on vähe, tööd on vähe, nad (noorpaarid siis) ei leia meid ülesse, kõik on ikka nii kurb ja kole ja nõme :)

Rõhutan kohe, et mitte kõik tegijad pole sellised, kuid väga raske on kirjutada mingil teemal, kui ma peaksin alati need teisitimõtlejad välja tooma :) Ma usun, et nad saavad ise sellest ka aru ning on minuga selle teemaarendusel nõus.

Ja kuidas seda kirjutada, et see allpool olev ei kõlaks Pulmad.ee promona (a la tulge kõik siia, siis on kõik hästi tore ja tööd on maailm), on veel raskem. Ei, Pulmad.ee ei aita teid kohe mitte kuidagi, kui te ei ole nõus ise ennast aitama. Ei saa loota, et ükski reklaam või kataloogi kirje toob teile meeletult kliente, kui te ei näita ennast spetsialistina. Ja seda viimast saate näidata ainult siis kui annate nõu :)

Tagasi siis kirjutise juurde - koledad ja kõledad sõnad, need esimesed, onju ? Ja mida aeg edasi, seda raskemaks tundub minevat (no seda et igapäevaga me läheneme uuele majanduskasvule võib ju uskuda, aga vahepeal tuleb ka kuidagi vastupidada).

Miks ma nimetan seda just virisemiseks, mitte põhjendatud appikarjeks või siis tõsiselt võetavaks probleemiks ?

No ma siis selgitan :)

Ma saatsin eelmine kuu ja see kuu umbes 300 e-posti (tegelikult olen seda ideed promonud juba viimased 5 aastat tegijate seas, mitte ainult meie kataloogi klientide seas) Pulmad.ee kataloogis olevatele tegijatele küsimusega, et kui tahate ennast promoda ja aidata noorpaare, siis ma avaldan kõik tegijate poolt kirjutatud artiklid Pulmad.ee lehele, tingimusel, et need artiklid on tõepoolest abiandvad (mitte iseennast reklaamivad). See on ju otsene promo sellele tegijale :)

Arvake, mitu vastust sellest 300 meilist tuli :) Kokku 10... Arvestame siis, et 100 meili läks spämmboxi ehk siis kadusid ära :) No 200 ju ikkagi pidid kuskile kellelegi jõudma ?

Lisaks veel vestlused mõningate bändide ja pulmaisadega ja kohtadega - et jah, tööd on vähem, noorpaaride ei helista, veebilehel ei käida... Ja siis kui vaatad, et kuidas ennast reklaamitakse või esitletakse ? Otsingumoorist nimi välja ei tule, ühelgi pulmteemalise veebilehel neid ei ole, koduleht on kujul www.nnn.ee/mingiasi/teine_asi/index.html... Paljud tegijad loodavad ainult sellele, et küll neid keegi ikka kuskil soovitab :) Well, ma arvan, et lihtsalt soovituste aeg on möödas. Nüüd tuleb meeletult rabeleda, et kliente saada ning mis kõige õudsam (tegijale loomulikult) - turg ei ole enam tegija turg, vaid kliendi oma (lugege - noorpaaril on tunduvalt rohkem võimalusi leida keegi teine ja parem ja ka odavam).

Ega Eestlane ei julgegi välja öelda, et see aasta läheb võibolla kehvemini kui eelnevatel. Vastused on ikka, et "no selleks aastaks on juba 5 pulma kirjas" või siis "no natuke vähem kui eelmine aasta".

Ja mis nagu ikka Eestlasel väljalööb, kadedus :) - no sul on ju see Pulmad.ee, küll sul on lihtne :) No crap, ma olen siin lehel ju 24/7 kirjutamas, vastamas, aitamas - mis/kes keelab teil seda teha (no tingimusel, et ei riku meie reegleid).

100% pulmadega seotud tegijatest (no vähemalt mina arvan nii) teab Pulmad.ee lehte ja käib siis vähemalt korra kuus. 10% nendest keeldub põhimõtteliselt midagi kirjutamast Pulmad.ee lehel, vabandades,et küll noorpaarid ise nende käest siis küsivad...50% vabandavad, et aega ei ole :), 30% ütlevad et pole ju millestki kirjutada ja 10% siis kirjutavad :) (ja neile suur suur aitäh selle eest). % on küll suhteliselt lambist võetud, kuid ma arvan, et saate aru mida ma mõtlen.

Kui me ennast ise ei aita, ei saagi loota et kõikidele tööd jätkuks (eee, kõikidele niikuinii ei jätku).

Ja isegi kui see promo või reklaam kuskil maksab - tuleb ju oma äris arvestada mingite kuludega enda reklaamimisel, kõik ei ole ju tasuta.

Mul tuleb siit meelde kohe üks Eesti pulmaagentuur, kes mind suhteliselt otseselt läbi "sõimas", kui ma teavitasin eelmise aasta alguses, et kataloog on nüüdsest tasuline, et nüüd kaob tal ka viimane koht ära kust kliendid teda leiavad... Kui te nüüd mõtlete selle lause üle, siis saate aru, kui majandulikult see agentuur mõtleb...Ainuke koht kust leitakse, aga reklaami eest raha ka ei maksa...Hmm...Mine jumalaga pankrotti :)

Mida ma tahan tegijatele südamele panna :)

1. Tegelege oma promomisega - on variante, kus te ei pea kõige eest maksma, optimeerige oma kodulehed, et neid ka leitakse. Kui ei oska optimeerida, ma aitan...
2. Ärge jääge lootma ainult oma kodulehele - igasugused kataloogid (Neti, Google, Altavista jne) peavad teid täis olema.
3. Kus aga võimalik - blogige ja kirjutage ja andke nõu !!! Ei, see ei pea olema Pulmad.ee lehekülg. Ei pea :) aga ka siin on see võimalus olemas
4. Kui blogite, siis ärge promoge otseselt, vaid tehke seda pigem nõuandvas vormis (ja kui olete ka Pulmad.ee kataloogiklient, siis igaljuhul me selle ka avaldame avalehel, kui see teid huvitab).
5. Ja lõpuks, kui teil on mingid toredad allahindlused ja kampaaniad, andke ka sellest Pulmad.ee lehele teada, siis saame ka meie oma külastajaid teavitada.

Ehk siis kui nüüd järgmine kord tuleb 300 meilist 200 vastust ning kõik kirjutavad ka artikleid ja promovad ja teevad kõik selle nimel et tööd oleks, ka meie tegijad tööd ei saa, vot siis on küll midagi väga viltu ja valesti ning arvatavasti tuleb asjad kokku pakkida.

Aga teate mida ? Mina seda ei usu ja usun, et kõik kes pingutavad selle nimel, et noorpaare aidata, kes promovad ennast, kes reklaamivad ennast, saavad alati tööd ning nemad suudavad alati kõik langused üle elada.

Tervitades,

Virgo

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 13:20

Sul on Virgo kõiges õigus :)

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 13:54

Eks see ole vana tuntud tõde, et raha teha- tuleb raha ka investeerida (ka reklaami)

aga tõsi on seegi, et olenemata sellest kui suur on tahe jäävad paljud reklaamikandjad meie jaoks nt lihtsalt ülejõu käivateks. (nt ajakirjas suht pisike reklaam maksab 13 000)

samas pulmad.ee on siinkohal minu jaoks suur erand ja kataloogi lisamine lausa üle mõistuse normaalse hinnaga.

Jätka sama tulbi tööd Virgo, et tegijatel ja noorpaaridel oleks ikka koht kus teineteisega kohtuda:)

Pulmafotod

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 14:30

Nõus :) Fotopesa :)

Aga ütle tegijana (kes sa kohe kindlasti oled) - kas sulle tundub 699 krooni aastas palju või vähe ?

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 14:48

ehee no vähe ma ei ütle- siis sa kindlasti lähed kohe hidna tõstma :P

aga see on vägagi normaalne tasu.

Pulmafotod

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 15:07

Ei, ei kavatsegi hinda tõsta :) veel vähemalt - enne peaks ikka ennast ju õigustama :)

Aga kunagi tulevikus on igasugused lisateenused pigem ja põhipakett võibolla hoopis odavam :) Aga seda ainult hüpoteetiliselt...

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Felicita
Kasutaja Felicita pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Märts 2009 - 13:33
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
29 Märts, 2009 - 11:03

Siin olen usna noor ja ka panin end kirja 699kr eest!Ausalt, hind tundus vaga odav! Vaatame mis edasi saab! Loodan, et aasta jooksul ikka tellimused tulevad :))))
............................
Dana Ivanitskaja
Felicita Flowers OU

............................
Dana Ivanitskaja
Felicita Flowers OU

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 14:42

Kusjuures lugesin just paar päeva tagasi kogemata ühes foorumis, et taas on tulemas pulmamess. (Siit leidsin selleteemalise reklaami juba ammu. ;)) Aga lugedes seda kuskilt mujalt, tuli minul kui eelmine aasta käinul esimene mõte - jumala eest! - oleks seal see aasta vaid rohkem pulmadega seotuid inimesi, organisatsioone jne väljas!
Ja Virgo jutt on jumala tõsi! Eelmisel aastal kui meie pulmitasime, siis alustades aasta enne organiseerimist, siis enamus ajast läks kontaktide otsimisele. Enamus kord jäigi leidmata. Tead, et on olemas, võib olla ka kuskil - aga tutkit, mida ei leia, seda ei leia!
Siin lehel nõu andes ja ise noorpaare abistades teevad mõningad koosseisud (tegijad) päris kõva tööd ja tekitavad samas ka huvi, kes nad ise on ;)

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Ma olen kindlasti nõus
3 Veebruar, 2009 - 17:28

Ma olen kindlasti nõus selle osaga, et osa tegijaid justkui ei adu, et kleindil on võimalik öelda nägemist ja järgmise inimese juurde minna, kes teda paremini kuulab ja rohkem tema soove arvestab.

Olen praegu ise oma korraldamisega selles olukorras, kus üks inimene on üsna kindlalt oma arvamuses kinni ja tahab teostada oma nägemust asjast, aga kuna see on siiski meie pulm ja meie pidu, soovime meie, et sel päeval käiks asjad ikka nii nagu meie tahame, mistõttu ilmselt vahetame teenusepakkuja välja.

Samuti on praegu olukord, kus kleindil on võimalik öelda, et andke hinnast alla ja kui ei anta, siis otsida järgmine, kes seda teeb. Sest kui üks ei tee, siis teine teeb kindlasti, näen seda nii pulma- kui remondimaastikul, sest tegutsen mõlemas vallas praegu aktiivselt :)
Ja kindlasti toob see lõpuks kaasa teenusehindade üleüldise alanemise, aga ärdagu nüüd pahandagu: on ka tagumine aeg :D

Carol
Kasutaja Carol pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 22:10
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 18:31

Jaa, täitsa õige jutt. Justnimelt kuskilt neti/google otsingutest ei leia midagi, aga sa tead, et see miski, mida otsid, on olemas. Ja just selliseid otsinguid kasutatakse palju - vähemalt mina küll, eeldusel, et ma leian palju variante sellest otsitavast - aga ei, mitte midagi ei leia. See pole ju raske lisada üks väikene rida oma koduka index lehe koodidesse, et inimesed ka leiaksid vajalikud kodukad üles.

Kusjuures ma just mõtlesin sellele Peo-ja pulmamessile, et oleks lahe minna, et kõik tegijad koos....aga kuna ma seal pole eelnevalt käinud ja nüüd seda juttu loen, siis juba kahtlen, kas tasubki minna, ehk polegi kõik selle ala esindajad seal, kuigi noorpaarina mõeldes ma eeldaks, et kõik tegijad on seal koos :)

Ja minu meelest osad tegijad ei viitsi end eriti heast küljest ka näidata, näiteks hiljuti sain siia samasse postkasti kelleltki reklaami, kes pakkus ilutulestikku, meil algas nii: "Tere,
Saadan Teile lingi: kodulehelink , Kirjutage meile e-mail ja me teeme Teile Teie soovides lähtuva personaalse pakkumise. Kirjas kirjutage meile pulmade aeg, pulmamaja asukoht ja ilutulestikule planeeritud eelarve."
No ma ei tea, ehk on ka viga minus, aga minu meelest ei peaks hakkama meil sellise lausega, ok, kui ma oleks eelnevalt kuskil kirjutanud, et vajan ilutulestikku, aga ei tea, kust saada ja kas keegi oskab nõu anda, siis veel. Aga seda enam, et meie pulmad ei toimu üldse eestis, vaid 15 tunni lennusõidu kaugusel siit, siis ma kahtlen, et isegi, kui ma vajaks seda, tuleksid nad sinna. Jah, ma ei eeldagi, et nad peaksid teadma, kus ma pulmad teen või mida selleks vajan, aga täiesti aktsepteeritav meil ja siin hetkel mitte arutlusel olev, oleks võinud alata lausega:" Tere, oleme firmast, kes pakub ilutulestikku ja kui teil on soovi oma pulmaks seda tellida, siis meie pakume seda ja teist jne." Ma ei leia, et ma miskit halvasti kirjutasin, aga võiks ju ometi mõelda selliste elementaarsete asjade peale :)

-------------------------------------------------------
Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

TP
Võrgust väljas
Liitus: 7 Nov 2007 - 14:09
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 22:03

Virgo, äkki oleks abiks see saadetud tekst uuesti ette võtta ja näidata seda mõnele pädevale PR vennale. Võib olla leiab ta veel mõne põhjuse, miks sellele nii napilt vastati lisaks jutus juba välja toodud võimalikele põhjustele.

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
3 Veebruar, 2009 - 22:10

Seda, et neti /google otsingus midagi ei tule on vägagi õige. Kasutan ise just neid otsinguid kõige rohke ja kontakte on ikka tõeliselt raske leida. Loomulikult on ka erandeid, aga üldiselt on ikka raske.

Tiit_S
Kasutaja Tiit_S pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Jaan 2009 - 14:47
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
4 Veebruar, 2009 - 09:39

Google puhul on hädaks ka see, et sa võid ju oma kodulehe google indeksite hulka lisada ning google-robot hakkab ka su kodulehte külastama, kuid senikaua kui su lehel on vähene külastus näitab google su kodukat kuskil 3-4 lehel, nii et sellest pole palju kasu. Kui sa tõesti tahad et su leht google's ees oleks pead sellele algus ka korraliku küöastatavuse forseerima ning teda igas võimalikus blogis/teisel kodukal kus google käib linkima.

Ei ole paremaid halvemaid aegu, on ainult hetk, milles oleme praegu!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
5 Veebruar, 2009 - 14:51

Tiit, sul on õigus :)

Pigem vist optimeerida ikka Neti.ee jaoks ära ja lisada ka oma koduleht Neti.ee kataloogi, sealt peaks see kindlasti välja jooksma.

tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
5 Veebruar, 2009 - 14:50

Lisaks :)

Sain täna kaks meili teemadel, et jah näed lugesime selle meili ja ka sinu blogi läbi ning sul on õigus ja me kirjutame ka kohe miskit...nii et pigem on vist ikka paljud selle meili läbi lugenud, kuid see on lihtsalt Eestlaslik pikameelsus. Läheb lihtsalt kauem aega :)

Ja sain ka kokku paari tegijaga, kes kõik on selle meili kätte saanud ning kõik ütlevad, et võiks jah midagi kirjutada...

Ja kõik ütlevad (üldistan muidugi natuke - ütleme siis et kõik neli ütlevad), et tõepoolest on tööd vähema ja midagi peaks ette võtma...

Ja ma lubasin, et ma võtan heameelega midagi ette, kui nad ainult midagi kasulikku ja nõuadvat kirjutavad :)

Vot, läks nagu tuju paremaks, et ma tõepoolest ei kirjutanud "lambist", vaid ikka õigel teemal.

tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Tööd ei ole ja kliente ei tule :)
20 Veebruar, 2009 - 09:57

Olen Virgoga täiesti nõus!

Eelmisel aastal pulmasid korraldades olin tõsiselt hämmingus kui mugavad on nn "tegijad" sest viimased viis aastat on neile töö lihtsalt sülle kukkunud, ilma, et nad midagi tegemagi oleks pidanud.

Paljud "tegijad" ilmselt saidki tööd ainult sellepärast, et kõik teised olid juba ära võetud ja pruutpaaril ei jäänud lihtsalt midagi muud üle.

Enda pulmi organiseerides ütlesin nii mõnelegi nn "tegijale" ära, sellel lihtsalt põhjusel, et mulle ei meeldinud nende suhtumine "sul ei jää midagi muud üle kui mind palgata, sest teised on juba kõik kinni". Julgesin ära öelda isegi siis kui alustasin organiseerimist alles 4 kuud enne pulmi ;)

Tulemuseks sain omale asjapulgad, kes olid tõeliselt profid ja pidasid tähtsaks pruutpaar!!!

Nüüd kus majandus on nagu on, tuleb tegijatel rohkem vaeva näha, et üldse tööd saada ja see ongi normaalne!! Nii peabki olema ja olen selle üle siiralt rõõmus!