Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused. - Traditsioonid

Sisestas Kai Kuusik-Greenbaum,
Blogide kategooria: 

Enimlevinud pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
Otsides endale sobilikku pulmakutse kujundust, lappad sa tõenäoliselt läbi palju pabereid/veebilehti, leides tohutult erinevaid kujutisi. Enamus neist piltidest on tähtsad abielu ja armastuse sümbolid. Allpool on toodud mõnede tähtsaimate sümbolite selgitused:

Pruut ja peigmees: Kui pulmakutsel kujutatakse pruuti ja peigmeest, sümboliseerib see paari abieluranda jõudmist.

Topelt sõrmused: sõrmused sümboliseerivad kahe elu ja kahe inimese ühinemist. Sõrmused on tavaliselt valmistatud tugevast metallist nagu kuld või plaattina, et kujutada paari vahelise sideme tugevust.

Topelt südamed: topelt südamed, nagu topelt sõrmused, esindavad samuti kahe inimese ühinemist. Kuna me seostame südant armastusega, sümboliseerib see seda, et kaks inimest on ühendatud läbi armastused.

Kuldne värv: Kuld sümboliseerib tavaliselt 50ndat pulmaaastapäeva. Osaliselt on selle põhjuseks see, et kuld on ebatavaline metall. See pole mitte ainult kõige paremini vormitav, vaid ka metall, mis ei roosteta ega tuhmistu. Kuna kulla ilu säilib väga kauaks, hakati seda üha enam abielusõrmuste materjalina kasutama.

Kell: Kella kasutatakse tavaliselt „salvesta/jäta vabaks kaartidel”. Samas võib kella kasutada ka kutsetel (miks mitte kujutada kella oma registreerimise algusajaga vmt?)

Hõbedane värv: Hõbe sümboliseerib tavaliselt 25ndat pulmaaastapäeva. Nagu kuld, on ka hõbe tohutult hästi vormitav (üks põhjuseid, miks seda nii palju ehetes kasutatakse). Samamoodi nagu kuld, on ka hõbe korrosioonile väga vastupidav. Hõbedat võib mõjutada vaid üks kemikaal – väävel. Selle kõige tulemusel on ka hõbedast saanud millegi väärtusliku sümbol, mis kestab kaua aega.

Pruutkleit ja Smoking: Kui kutsel on kujutatud kleiti ja smokingit, kujutavad need pruuti ja peigmeest.

Hobused ja kaarik: Hobused ja kaarik sümboliseerivad kahte asja – romantikat ja traditsiooni. Tänapäeval on idee hobusest ja kaarikust kokkuvõte klassikalisest romantismist. Lisaks, kasutades hobust ja kaarikut transpordivahendina, sümboliseerib see Viktoria ajastut, kust said alguse paljud meie poolt praegu armastatud pulmatraditsioonid.

Liblikas: Liblikal on pikk sümboolse tähenduse ajalugu. Varased kristlased uskusid, et liblikas esindab inimese hinge. Hiinas tähistab see abieluõnne; mõnedes indiaanlaste hõimudes vaadati liblika poole juhenduse/suunamise saamiseks, kui nende elus olid parajasti toimumas mingid muudatused. Kõige sagedamini tähistab liblikas meeldivat muutust selle metamorfoosi tõttu vähem ilusast roomavast röövikust kauniks liblikaks.

Linnud: Linnud on sagedasti kasutatav sümbol, kuid nende tähendus varieerub vastavalt kujutatud lindudele. Näiteks tuvid (ilmselt kõige sagedamini kasutatavad linnud pulmakutsetel), tähistavad vastupidavat armastust ja rahu. Mõned teised näited: kured tähistavad head õnne, käod õnnelikku abielu, luiged ilu.

Flöödid: Flöödid sümboliseerivad pidustusi ja õnne.

Tort: Tänapäeval on tordist saanud abielu standardsümbol. Tegelikult on olnud tordid (või vähemalt sarnased toidud – koogid) olnud pulmatraditsioonideks juba varasest Rooma ajast alates, kui peig sõi pulmas leivaviilu, mille murdis pruudi pea kohal pooleks, et sümboliseerida naise üle domineerimist. Viktoria ajastul tundi valget pulmakleiti kui pruudi kooki ja see sümboliseeris tema puhtust.

Pulmaküünal/Ühtsuse küünal: Pulmaküünal sümboliseerib kahe elu ühinemist abielus. Kuigi see pole ühegi usutseremoonia traditsiooniline osa, sai pulmaküünla kasutamine populaarseks 1990ndatel. Pruudi ema ja peiu ema süütavad kumbki eraldi küünla, esindamaks nende tütart ja poega. Seejärel kasutavad pruut ja peigmees neid küünlaid, et panna põlema suurem, ühtsuse küünal. Ühtsuse küünla leek sümboliseerib nende uut elu mehe ja naisena.

"Punavad"roosid: "punavad/punakad" roosid tähendavad, et ainult üks inimene mõistab hoidja(rooside hoidja) südant. Kui neid kasutatakse pruutkimbus, tähistavad punakad roosid, et peigmees tõesti teab mida pruut oma südames tunneb.

Kallad: Kalla sümboliseerib imekaunist ilu. Kalla on ka 6 abieluaastapäeva sümbol.

Hortensia: Hortensia tähistab arusaamist – väga olulist eduka abielu komponenti.

Roos: Punane roos sümboliseerib armastust ja kirge. See on ka Juunikuu lill, mida peetakse traditsiooniliseks pulmakuuks ja tähistab ka 15ndat pulmaastapäeva. Teistel rooside värvidel on teised tähendused. Näiteks roosad roosid tähendavad õnne, valged süütust, kollased rõõmu ja sõprust. Lisaks, punaste ja valgete rooside kombinatsioon pruutkimbus sümboliseerib ühtsust.

Tulbid: Üldiselt sümboliseerivad tulbid ideaalset armastatut. Erinevat värviga tulpidel on samuti erinevad tähendused. Näiteks punased tulbid sümboliseerivad inimese pühendumust armastusele, samas kui kollased tulbid tähistavad lootusetut armastust.

Karikakrad: Karikakrad sümboliseerivad süütust ja truud armastust.

http://www.myexpression.com/ArticlesWedding/WeddingInvitationSymbolsAndTheirMeanings.cfm

suvakas111
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2007 - 15:46
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
1 Veebruar, 2008 - 11:25

Nooh, meil tulevad tumerohelised kutsed, millel selline eriline naturaal"pael", sellele peale valged lehed ja lehtede peale valge riidest roosike. Ja täitsa armas tuli proovikaart. Täna õhtuks on sõbrannad külla kutsutud ja eks me koos räägime juttu ka kleebime/voldime/liimime. :D

Ei jõua kevadet ära oodata.. 26.04.2008

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
1 Veebruar, 2008 - 13:13

Väga hea! Muide, noorpaarile kaarti meisterdades saab võtta ka need teadmised aluseks ja teha vastavate sümbolitega kaart.

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
1 Veebruar, 2008 - 15:36

No loe ja imesta, mida kõike ma varem ei teadnud ja nüüd siis tean:)

kratiplika
Kasutaja kratiplika pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2008 - 13:06
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
3 Veebruar, 2008 - 18:56

Mina tahan Kaid tänada, sest tänu temale on siin lehel ikka päris palju sellist infot, millest varem polnudki midagi kuulnud. Aitäh sulle!

Ise teeme oma elu ilusaks.

_______________________
Ise teeme oma elu ilusaks.

Katsa
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 14:34
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
5 Veebruar, 2008 - 16:23

Valisime kutsele sümboli, kus on kaks tuvi, kes hoiavad nokkade vahel linti ning lindil on sõrmused, valik oli ilma mingi tähenduseta, lihtsalt hästi armas pilt oli ja hakkas kohe meeldima, aga hea on teada, et ka sel on oma tähendus...muidu ikka käib kõik ilu järgi :)

See päev on teel...

Zanna
Kasutaja Zanna pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Jaan 2008 - 20:24
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
5 Veebruar, 2008 - 17:18

Tänud sulle Kai,
et viitsid selliseid asju otsida ja teiste elu kergemaks muuta:))
pooled tähendused olid sellised mida mina igaljuhul ei teadnud:)

rjad
Kasutaja rjad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Dets 2007 - 15:08
Re: Pulmakutsete sümbolid ja nende tähendused.
5 Aprill, 2008 - 11:56

Eneselegi teadmata oleme valinud väga õiged sümbolid, need mis ka tähenduselt meiega kokku lähevad. Väga huvitav lugemine.