Traditsioonid pulmades - Traditsioonid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Abielusõrmus 

Sõrmuse sõrmepanek kuulub eestlaste pulmatavasse alles üsna lühikest aega, 19 sajandist. Algselt sai tseremoonialt sõrmuse sõrme ainult naine - see sümboliseeris tema kuulumist mehele. Hiljem on levinud sõrmuste vastastikune sõrmepanek.

NB! Abielusõrmust kantakse Eestis paremas käes (ja selle me uurisime suure küsitluse käigus SIIN ) ja enamasti on tegu ilma kivita kitsama või laiema kuldsõrmusega.

See jääb sõrme kogu eluks. Sõrmus asendab varasemat tanutamist. Sõrmuste siseküljele graveeritakse abikaasa nimi ja pulmakuupäev.

Samuti on viimasel 10-l aastal juurde tulnud ka kihlasõrmuse kinkimise mood, mida tehakse siis umbes aasta enne pulim - päeval kui oma palutakse oma pruudi kätt. Tavaliselt onm kihlasõrmuseks kiviga sõrmus.

Pulmatants või avavalss 

Pulmatants on aegade hämarusest tänapäeva kandunud komme. Vanasti kuulus pruudi tantsitamine sigivusrituaalide hulka.

NB! Nüüdisajal sümboliseerib pulmavalss pigem noorpaari sobivust ja kooskõla - kumb juhib, kuidas allutakse juhtimisele, kumb kipub domineerima.

Väidetakse, et tantsupõrandal sobimine näitab häid suhteid. Pulmavalssi tantsib pruutpaar vähemalt ühe salmi üksi. Selle ajal võib ka taldriku või tassi põrandale visata - killud pidavad õnne tooma.

Noorpaaridel ei tasuks seda karta (sest paljud kardavad juba sõna "valss") , sest praktiliselt peaksite te lihtsalt ja kaunilt teineteisega tantsuplatsilt olema ning kui tantsusamme täpselt ei oska või ei mäleta, siis pole katki miskit - pulmaisa saadab kõik külalised juba teiega koos tantsuplatsile peale esimest salmi.

Uue noorpaari otsimine või pruudipärja mahamänfimine 

Pruutpärja mängimine on tänapäeva pulmapeo kindlamaid tavasid. Selle rituaaliga valitakse välja järgmine pruut ja peigmees ning nõnda sümboliseerib perekonnaelu järjepidevust. Keskööl koguneb pulmarahvas ringi, lauldes ja ringiratast liikudes otsitakse, kes saab uueks pruutpaariks. Mõnikord on tegu juba kindlate abiellujatega, kuid ka nii on tekkinud täiesti uusi ja hiljem kokkujäänud paare. Pruudipärja mängimine kannab kindlasti iidset tanutamise ideed, sest pärja üleandmise hetkel saab pruudist noorik.

Pulmatort 

Traditsiooniline pulmatort on mitmekihiline, sümboliseerides intiimelu algust ja viljakust. Tordi lahti lõikamine ning jagamine tähendab peo kulminatsiooni. Pruutpaar lõikab torti koos, nuga hoiab pruut ja peigmees omakorda tema kätt. Samal ajal võib pruut püüda laua all peigmehe jalale astuda, et ka perenaise sõna majas maksma hakkaks. Noorpaar sööb ühe taldriku pealt torti, võib ka teineteist sööta. Siin saab pulmarahvas nende koostööd näha. Teineteise toitmine kannab ka teineteise toetamise ideed. Noorpaar lõikab tükid ka vanematele, peale mida võtab külalistele tordijagamise enda kätte kas teenindab personal või enne tordi sissetoomist leitud nn uus noorpaar.

kestru
Võrgust väljas
Liitus: 28 Aug 2006 - 17:58
kus siis ikkagi kantakse sõrmust?
27 September, 2006 - 10:37

Sõrmust kantakse vasakus käes ja on nii läbi aegade tehtud Eestis?? Ei oma kindlaid teadmisi ja ei julgeks vaielda, aga minu meelest on eestlased alles viimasel ajal hakanud kandma abielusõrmust vasakus käes, läbi aegade aga on seda pandud paremasse.

p.k-b

anu
Võrgust väljas
Liitus: 27 Sept 2006 - 14:48
sõrmuse sõrm
27 September, 2006 - 14:54

sama küsimus tekkis, mis kestrul - et kust see vasak käsi nüüd nii kindlalt Eesti kommetesse on tekkinud?
Palju on mainitud, et pähh, see on nõukaaja komme, aga see pole nii siiski. Sest näiteks minu vanavanemad, kes abiellusid aastal 1935 - kannavad abielusõrmust paremas käes. (ps. kaua on see abielu vastu pidanud!! praegu vanaisa 94 aastane ja vanaema 90).

Asjatundja
Kasutaja Asjatundja pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 22:44
Esitaksin ülesskutse selle
27 September, 2006 - 22:25

Esitaksin ülesskutse selle lehe tegelastele, et pange ülesse küsitlus, millisesse sõrme panete sõrmuse. Saab vähemalt mingisuguse selguse kuidas lehekülastajate vahel sõrmusesõrmed jagunevad.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Teeme ära :)
27 September, 2006 - 22:28

Teeme ära :)

Asjatundja
Kasutaja Asjatundja pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aug 2006 - 22:44
Parem käsi on tõesti
1 Oktoober, 2006 - 19:47

Parem käsi on tõesti ülekaalus, kui vaadata lehele ülesse seatud küsitlust.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Aga mitte palju :)
2 Oktoober, 2006 - 23:59

Aga mitte palju :)

kestru
Võrgust väljas
Liitus: 28 Aug 2006 - 17:58
arvasin, et siia tulevad
3 Oktoober, 2006 - 00:10

arvasin, et siia tulevad protsendid 90 ja 10 vasaku kasuks, aga näe, kantakse ka tänapäeval paremas sõrmust:P
ise olen küll päris mitme imestuse osaliseks saanud, et issand miks sul sõrmus vales sõrmes...(meil olid aasta tagasi pulmad ja sõrmused paremas).

p.k-b

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
See on ju tore, kui näeme
3 Oktoober, 2006 - 00:21

See on ju tore, kui näeme ise kuidas traditsioonid elavad oma elu - mõtled üht, aga saada vastuseks hoopis midagi muud. Kui aus olla, paneb ka mind imestama, et jaotus pole 90/10 vaid 60/40 :)

Tervitades,

Virgo

felicity001
Võrgust väljas
Liitus: 16 Sept 2006 - 19:03
Just abiellunud :)
28 September, 2006 - 13:18

Loen ja imestan, et kuidas saab üldse tekkida selline apsakas selle lehe tegijatel. Ajast aega on eestlased ikka kandnud paremas käes sõrmust ja siiani pannakse enamasti paremasse. Vasakusse panevad need, kes lähevad kaasa uue ingliskeelsest ühiskonnast enamasti filmide kaudu nähtud traditsiooniga. Vasakus käes kannavad sõrmust need maad, kus toetutakse vanale Egiptusest alguse saanud traditsioonile, kus sõrmust kandis algselt ainult naine. Ja mees pani selle naisele vasakusse kätte sõrmuse sõrme, et kinnitada oma arvamust, et naine saab hakkama tema majapidamise eest hoolitsemisega. Vasakus käes pidi sõrmus olema, sest vasak on südame pool ja seotud tunnetega, armastusega.
Eestis on aga kantud ikka PAREMAS käes! Ja seda mitte seepärast, et see oleks vene igand! Teatavasti on ajalooliselt mõjutanud Eestit ka Saksamaa. Ja ka Saksamaal kantakse abielusõrmust just paremas käes ja kihlussõrmst vasakus. Ja põhjendus on selline, et vasak on küll südamekäsi, aga parem on truuduse ja lepingute sõlmija käsi. Ja tervitades antakse parem käsi, seega on kohe näha, et isik on kellegagi seotud. Ka kirikus pannakse abielusõrmus paremasse kätte, kuigi viimasel ajal on mõned kirikuõpetajad väsinud vaidlemast ja nõustuvad ka vasakusse panema. Vasakusse pannakse ka siis, kui teine abiellujatest on välismaalane, pärit maalt, kus kantakse vasakus käes sõrmust.
Keda huvitab, mis maades kantakse veel paremas käes, siis http://en.wikipedia.org/wiki/Wedding_ring sellel aadressil saab ingliskeeles lugeda. Meile lähematest maadest on nendeks näit Saksamaa, Poola, Venemaa, Norra.
Ja, muide, eestlased on ajast aega pidanud vasakut kätt lesekäeks. Seega, kui abikaasa sureb, siis kolib sõrmus paremast käest vasakusse... Nii et põnev, et mõned juba alustavad siis selles seisuses ;)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Õige jutt :)
28 September, 2006 - 14:47

Tervitus-

Tegelikkuses on sul õigus - kui ma ei eksi, siis sai see artikkel kirjutatud 5 aastat tagasi - ja siis oli veel hirmus mood kõike muud moodi teha :) Praegu, uue lehega, vaatame me kõiki artikleid kriitilise pilguga üle ja teeme parandusi. Ja mis kõige parem :) - tore kuitekib selline meeldiv arutelu.

Tervitades,

Virgo

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Kui see nädala nõuanne on
4 Oktoober, 2006 - 23:01

Kui see nädala nõuanne on juba teist nädalat, laseks tal nädalakese veel siin olla, saaks 200 häält hääletusel kokku - siis oleks 100% selge, mis sõrmes mida kantakse.

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Miks nii resoluutne?
10 Veebruar, 2007 - 00:44

Appppi, mis vahet sellel on, kummas käes?????????? Ise kavatsen tõenäoliselt panna vasakusse kätte (kuna paremas on hetkel üks teine mhe kingitud sõrmus ja üldse vasaku käe sõrmed on mul peenemad). Üldsegi mind ei huvita, kus teised sõrmust kannavad, või kus Eestis kantakse või kus Norras.... Panen sinna kuhu tahan ja ikka vasakusse:)

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

IrmaKe
Võrgust väljas
Liitus: 15 Juuni 2007 - 14:28
Re: Traditsioonid pulmades
28 Juuni, 2007 - 01:08

kallid noorpaarid!

kas tõesti on nii tähtis kumbas käes see sõrmus on? kas see näitab et paremasse kätte pandud sõrmuse kandjad armastavad teineteist rohkem või vastupidi? ja kes on selle paika pannud et üldse sõrmused PEAVAD olema. näiteks üks pulmakorraldusfirma rääkis, et üks paar tellis ühesugused kaelakeed ja need olid nende abielu märgiks. tean palju paare kes ei kannagi üldse sõrmuseid. meie sõrmused tulevad vasakusse ja seda parema käe sünnidefekti põhjusel. ärge olge nii vaenulikud nendega kes tahavad vasakusse kätte sõrmust panna. tähtis on ju lõpuks ikkagi armastus mitte mingi sõrmus.
Ilusaid pulmi noorpaaridele!

nelen
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 10:44
Re: Traditsioonid pulmades
28 Juuni, 2007 - 19:49

Täitsa nõus.
Meie paneme ka vasakusse (kuna kogu maailma kannaba vasakus, südamepoolsem käsi ja kolmandaks vasaku käe sõrmed on peenemad ja neljandaks parema käe sõrmuse sõrmes on mul üks teine mehe kingitud sõrmus, mis mujale ei mahu). Ja üldse ei huvita, kuhu "peab" sõrmuse panema. Paneme sinna kuhu ise tahame ja ei saa aru, miks on komme paremasse panna. Mis vahet sel? Igaüks teeb nii nagu tahab ja riputab sõrmuse kas või kaela.

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

Meie elu ilusaim päev 30.06.2007 :)

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Traditsioonid pulmades
24 November, 2007 - 18:05

Just, ei pea alati sõrmused olema... tean üht boheemlaslikku abielupaari, kes lasid endile identsed tattoo’d õlavartele teha, väga efektne:)!

Ise otsustasime siiski sõrmuste kasuks ja algul panime teineteisele sõrmused paremasse kätte, aga juba pärast õnnitluste vastuvõtmist sai mu abikaasale selgeks, et paremas käes on sõrmust kanda ikka liiga valus, liialt palju teist tunda. Ausalt öeldes oli mulgi pärast õnnitlusi sõrmed ja käsi täitsa valusad, aga kuna ma harjunud juba sõrmust paremas kanda (poolteist aastat oli kihlasõrmus sealsamas), siis minu sõrmus jäi paremasse kätte; abikaasa mul kannab aga sõrmust vasakus. Me väga rahul:).

eveliinu16
Võrgust väljas
Liitus: 10 Juuli 2007 - 11:30
Re: Traditsioonid pulmades
11 Juuli, 2007 - 12:58

Igatahes on need head,vanad Eesti traditsioonid, et parema käe 4. sõrmes on õige abielusõrmust kanda! Ja veelkord jään Eestile truuks ja patrioodiks:)

Maris226
Kasutaja Maris226 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2007 - 14:28
Re: Traditsioonid pulmades
11 Juuli, 2007 - 17:44

Olen eestlane ja mulle meeldivad meie traditsioonid;) Seega meil tulemas väga traditsioonilised pulmad.

kertu56
Võrgust väljas
Liitus: 19 Juuli 2007 - 20:50
Re: Traditsioonid pulmades
19 Juuli, 2007 - 21:06

tere mina olen eestlane minule meeldivad ka traditsoonid.minul on sügisel tulemas pulmad.

Marileen23
Võrgust väljas
Liitus: 1 Nov 2007 - 18:45
Re:
4 November, 2007 - 18:58

Mina olen kogu elu teadnud, et paremasse. Ainus asi, mille filmidest olen üle võtnud, on see, et mõlemad, nii kihla kui ka abielusõrmus, jäävad samasse sõrme. Seega paremasse.
Ja üleüldse üritan oma pulmadest teha vägagi "paganlikke" (ehk siis eesti traditsioonidega) pulmi.

tuty
Võrgust väljas
Liitus: 18 Mai 2008 - 14:15
Kummas käes on sõrmus???
26 Mai, 2008 - 22:42

Kah asi mille üle kakelda???
Nii palju, kui mina oma vanemate, vanavanemate, kui ka vanavanavanemate pealt olen näinud, abielu ajal on sõrmus paremas ja sinna lasen ka mina oma sõrmuse panna kirikuõpetajal meie laulatusel.

Vähemalt sain ma vastuse küsimusele, kus ja mis kihlasõrmusega saab edaspidi.
Olen seda pool meie nn. "kihluse ajast" kaelas keti otsas kandnud, kuna ei läinud mingi aeg enam sõrme, aga nüüd kui saan teise, siis saan väärikalt need kaks tähtsat sõrmust üksteise kõrvale paremasse kätte panna :P

Aga meie oma rahva traditsioonid on niigi ilusad, kõike ei pea ju ülevõtma. Pole ju vaja igasugu ameerika ja euroopa traditsioone ülevõtma. Kui me samas vaimus jätkame, kas siis meie lapsed ja lapselapsed peavad hakkama aasia- , hiina- või aafrika traditsioone üle võtma, et olla popid ja noortepärased :S

MaritLang
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuni 2008 - 17:43
Re: Traditsioonid pulmades
26 Juuni, 2008 - 18:23

Minul on kihlasõrmus küll vasakus käes ja abielusõrmus tuleb sinna samma.
Olen terve elu teadnud et abielusõrmus käib vasakus käes...!!!

:)

Mariiit:D:D

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Traditsioonid pulmades
4 Detsember, 2008 - 12:39

Mina tean ka seda,et sõrmus käib paremas käes ja vasakut peetakse lesekäeks. Vähemalt mu 85aastane vanaema rääkis nii. Ja parem käsi on ka sellepärast loogiline, nagu üks eelnev postitaja ütles, et parem käsi on terekäsi ja siis on kohe näha, kui ollakse seotud.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

Külaline
Re: Traditsioonid pulmades
30 Aprill, 2009 - 17:44

Minu arust on väga oluline, et sõrmus oleks ikka eestlaste kombe kohaselt paremas käes. Vasakus käes kannavad sõrmust lesed. See on ju täiesti loogiline, et sõrmus käib selles käes, mis teisele tervituseks antakse, ehk siis ikka paremas. Vasakus käes sõrmuse kandmine on jänkide komme, las see jääb USA-sse.

golomb
Kasutaja golomb pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2008 - 22:18
Re: Traditsioonid pulmades
30 Aprill, 2009 - 19:33

Lisaks hr. Virgo Jaani poolt väljatoodud traditsioonidele on pulmapeol veel mõned kombed, mida pean oluliseks Teile kirjutada. Nendeks on tervisenaps, noorpaari eksam, pulmaküünal, pulmaleht või pulmaalbum, ametimeeste valimine, vanemate austamine ja muidugi ka kõige uuem tradistioon - oksjon. Võimaluse korral jagatakse ka pulmalaulikud ning toimub ühislaulmine.
Vene noorpaaride jaoks on tähtis "Karavai" ehk soolaleiva pakkumine noorpaarile nende emade poolt enne pulmapaika sisenemist. Seda "Karavaid" peab noorpaar hammustama ning kes suurema tüki küljest ära tirib, sellele hakkab perekonnas kuuluma rahakott. Oluliseks peetakse ka sisseõnnistamist riisiga, müntidega ja roosiõietega kuna see pidavat tooma õnne, raha ja palju lapsi.
Lisaks sellele on vene noorpaaridel tähtis korraldada enne registreerimist või laulatust pruudi lunaraha, kus peigmees peab läbi erinevate katsete ja raha maksmise tõestama, et on pruuti väärt tegelane.
Traditsiooniks peetakse ka pruudiröövi, kuid tänapäeval on populaarsust kogunud ka peigmehe rööv. Ühes pulmas näiteks otsustasid külalised röövida aga mõlemad.
Ebameeldivad traditsioonid või pigem traditsioonilised kuulujutud on ebaprofesionaalselt röövitud pruut või peigmees (näiteks kui on viidud peopaigast ära või pandud WC-sse kinni), keda tuleb läbi erinevate lolluste (viina joomine aja peale, lahtiriietumine, sigatsemine toiduga jne...) välja lunastada. Lisaks ka kaklus pulmas, tordi maha pillamine, mööbli või muu inventaari lõhkumine ja kihutamine oma autoga pulmarongis.

Alati koos Teiega,
Pulmaisa Ilja Golomb
www.golomb.ee

pätu
Võrgust väljas
Liitus: 18 Mai 2009 - 11:11
Küsimus
18 Mai, 2009 - 11:29

Mul selline küsimus nime matmise-uputamise kohta.Kas keegi oskaks öelda milline võiks olla seal tekst?Mul pea täitsa tühi olen küll käinud mõnes pulmas ja seal on olnud nime uputamine aga ültse ei meenu mis sinna paberile peale nime veel kirjutatud on.

Rosenose
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2008 - 11:19
Re: Küsimus
6 August, 2009 - 19:22

Nii palju, kui mina näinud olen, kirjutatakse ainult nimi, vahel ka kuupäev.

Pulmaema Merike...
Kasutaja Pulmaema Merike Lemming-Kors pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Okt 2008 - 15:28
Re: Traditsioonid pulmades
29 Juuli, 2009 - 20:35

Juhtumisi loen seda sissekannet ja mõtlesin ka omapoolse arvamuse lisada.

Iga inimene (paneb) kannab sõrmust k.a. abielusõrmust selles käes, kus talle rohkem meeldib, kuidas ta paremini ennast tunneb ehk teisisõnu, kuidas talle see omasem, vastuvõetavam on.

Kunagi kui mina noor ja ilus olin..., ei osanud ma mõeldagi, et abielusõrmus vasakusse kätte panna, sest kui aus olla, siis meie Eesti vanade kommete järgi sai abielus olla vaid siis, kui see sõrmus oli paremas käes ja kui ma nüüd tagant järgi mõtlen (naljaga pooleks).
Olin ühel üritusel ja üks naine tuli minu juurde, ütles, et kas teate eestis polegi vabu mehi, et kõik kellega ma kohtun on lesed, sest neil on abielusõrmus vasakus käes:D

Kahjuks ma ei mäleta täpselt, aga kuskilt olen kuulnud, et paljud noorpaarid panevad sõrmused just sellepärast vasakusse kätte, sest vasakul käel, neljandas sõrmes on südamesoon, mis jookseb täpselt südamesse ja just see pidi tähendama igavest õnne ja armastust..., no võta näpust mis see õigem on:)..., las jääb see iga noorpaari enda otsustada, kuhu kätte nad soovivad abielu sõrmused panna.

Eesti pulma traditsoonid kui sellised, mis aastasadu tagasi olid , on vägagi muutunud, nende asemele on tulnud uued ja ajaga kaasas käivad moodsamad toimetused, aga kindlasti pole ükski hea vana traditsioon kuhugi kadunud, kõik oleneb noorpaari soovidest, kui ikka noorpaar ei taha üht või teist teha oma pulmapeol, siis ei pea seda kindlasti tegema. Ükski tradistsioon pole käsk, mida täitma peab.

Väga hästi on välja toodud pulmaisal hr. Virgo jaanil ja hr. Ilja Golombil Eesti pulma traditsioonidest ja tõesti tõesti need on väga toredad ja vahvad pulmakombed, mida ma kindlasti soovitan kõigile noorpaaridele pulmas läbi teha..., sest pulm ise on inimese elus üks olulisemaid sündmusi ja kombekohaselt on see püha ja kordumatu. .

Edu Teile, ning palju Õnne ja Armastust!!!
Lugupidamisega
Pulmaema Merike Lemming-Kors
http://peotuju.onepagefree.com

-------------------------------------------------------

Armastus on kestev ja teadlik pühendumine.

Armastus on teise inimese eest vabatahtlik hoolitsemine.

Armastus on see, mis otsib uusi ja paremaid teid teise inimese vajaduste ja soovide rahuldamiseks.

Armastusel kulub kogu elu selleks, et väljendada kõike, mis tal anda on.

Armastus on kogu eluks.

Armastus ei tähenda seda, et Te vaatate üksteist, vaid, et Te vaatate ühes suunas ühtemoodi...

Valgeke
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2009 - 12:01
Re: Traditsioonid pulmades
30 Juuli, 2009 - 15:40

Mina arvan ka, et on iga pruutpaari vaba valik, kuhu nemad oma sõrmuse panna tahavad ning mingeid kindlaid käske selle kohta pole. Minul on kihlasõrmus näiteks vasaku käe keskmises sõrmes, sest sinna mahub ta kõige paremini ja ma ei usu, et sõrmuse asukoht meie eluõnne kuidagi muudaks.
Aga abielusõrmuse ostame ikka parema käe neljanda sõrme järgi. Olin ise ka dilemma ees, et kuidas siis teha, kuhu sõrmus ikkagi panna, sest meievanustel sõpradel-tuttavatel esineb sõrmus enamasti vasakus käes, kuigi meie mõlema vanematel jälle paremas. Otsustavaks sai minu jaoks see, et kui kirikuõpetaja peale sõrmuste sõrme panemist meie käed ühendab, siis ta ühendab meie paremad käed ning tundub kuidagi sümboolsem ning mõjuvam, kui seal käes ka sõrmus on.:)

dior
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2009 - 19:46
Re: Traditsioonid pulmades
6 August, 2009 - 17:27

Meie plaanisime alguses ka paremasse kätte panna, aga vasakus tundub mugavam ja sinna me ka abielusõrmused paneme.

Vifka
Võrgust väljas
Liitus: 7 Aug 2009 - 21:44
Re: Traditsioonid pulmades
7 August, 2009 - 22:00

Ohh issand sa siis aru kuhu mis läheb!! :):):):)
Arvasime elukaaslasega ka et sõrmused käivad ikka vasakusse kätte neljandasse sõrme aga võta näpust siin loen teie kirju ja ajab ikka segadusse küll,et kuhu see sõrmus siis ikkagi panna! Aga ex ta ole ikka iga ühe enda otsustada kuhu sõrme mida paneb ja kus tal endal mugavam on!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Traditsioonid pulmades
1 August, 2010 - 12:53

Tervitus

Tegin selle blogi kommentaarid korraks lahti, sest üks kasutaja saatsi väga kena teate mulle ja see kõlas nii:

"Võite sinna lisada juurde, et paremas käes kantakse sõrmust kuna see on terekäsi ehk siis kui vanasti ainult naistele sõrmus sõrme pandi siis tere andes sai teine teretaja teada tema seisusest. Samas kui teine pool peaks minema manalateele siis pannakse abikaasa sõrmus koos oma sõrmusega vasakusse kätte, nejandasse sõrme kuni leina aeg on möödas. Nii rääkis kunagi mulle minu vanaema kui vanaisa tema kõrvalt lahkus. :)"

Vot :D

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/pulmad

dior
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2009 - 19:46
Re: Traditsioonid pulmades
2 August, 2010 - 12:45

Minu vanaema rääkis mulle täpselt seda sama juttu.

ljuza
Kasutaja ljuza pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuli 2007 - 21:01
Re: Traditsioonid pulmades
12 Jaanuar, 2012 - 09:09

tõega hea postitus traditsioonidest, aga seda sõrmuse vahtust on ka mulle rääkinud minu ema ja vanaema, seda samuti küsimusele kui vana isa lahkus meie juurest, et miks teise kätte nüüd sõrmuse oled pannud.

A & J 03.08.2012

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Traditsioonid pulmades
5 Jaanuar, 2012 - 14:12

Hea oli seda teksti lugeda enne kui asi paigas. Meil siis tulevad sõrmuse paremasse kätte ja mitme kihiline tort ka.