Pulmad.ee ja internet ja kasutajad - väljavõtted meie turuuuringust - Turuuuringud

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Mind otse loomulikult huvitav, kuidas näeb välja Pulmad.ee eesti pulmalise silmis ja kui palju noorpaare meie leheni jõuavad. Siin ei ole kohe kindlasti absoluutsed tõed, kuid midagi need numbrid siiski näitavad (eriti kui neid kasutada koos Metrix.ee, Alexa.com ja veel ka Google Analyticsi numbritega).

Küsimus, mida küsiti siin, oli et kui ta kasutab internetti, siis mis oli esmaseks pulmateemalise info leidmise kohaks ja rõõm on tõdeda, et Pulmad.ee osatähtsus sellise info jagamisel on olnud viimasel kolmel aastal alati üle 70%.

Edasi huvitas mind ka see, mida täpselt kasutatakse Pulmad.ee juures ning vastused  2009 ja 2010 aasta kohta on allpool. 2009 ja 2010 aastal vahe on sellest, et esimesel juhul kasutati kõige rohkem foorumit, siis 2010 aasta on infokataloogi kasutamine natuke ületanud foorumi kasutamise (kuigi marginaalselt).

 

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Pulmad.ee ja internet ja kasutajad - väljavõtted meie ...
24 Jaanuar, 2011 - 00:49

Huvitav, et 2010 aastal blogi osatähtsus hoopis madalam kui 2009 aastal. Ja sama tendentsi kinnitab ka foorum versus infokataloogi muutus aastate lõikes. Võib vist järeldada, et 2010 aastal siirduti kohesemalt infokataloogi, selle asemel, et foorumites-blogides asju uurida-puurida. Ehk siis, tuleb tunnistada "valimata valimise" tendetsi kasvamist. Nii kahju kui see ka pole. Loodan siiski, et eksin.

lugupidamisega,
Ivo Eggi

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad.ee ja internet ja kasutajad - väljavõtted meie ...
27 Jaanuar, 2011 - 01:30

Tervitus-

Sa võid seda nii võtta, aga sa võid neid andmeid analüüsida ka nii, et nüüd tehakse eeltööd rohkem.

Kõigepealt vaadatakse ka kataloogist nimed, siis kirjutatakse foorumis ja kõigelõpus loetakse blogist.

Mina valimata valimiste tendentsi ei usu, hinnatundlikust aga kindlasti ning kõige lõpus olen kindel, et kui su interneti kohalolek on nõrk (loe koduleht on nõrk, sind pole kataloogides, sa ei blogi, sa ei vasta foorumites), siis sind lihtsalt ei leita enam.

Ja ma tõepoolest ei räägi siin Pulmad.ee keskkonnast, vaid üldiselt.

Tervitades,

Virgo