Pulmaisade ja peojuhtide konkurentsist – ausalt ning avameelselt! - Turuuuringud

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Alustan sellest, et kõik Eestis elavad ja tegutsevad õhtujuhid ning pulmaisad tulevad läbiviidavatele sündmustele ja pidustustele kohati väga erinevatest maailmatest. Kõigil meil on kujunenud asjade kulgemise, ülesehituse, kombestiku, tavade ja erinevate ürituste osas oma nägemus, arvamus ning ka mahukas kogemuste baas. Erinev on meil kõigil ka vanus, päritolu, kui ka haridustase. Lisaks sellele on enamike meist varustatud tohutu tahtejõu, meelekindluse, empaatiavõime, vahel ka ehk liiga kangekaelse meele või hoiakutega. Need omadused ei ole sugugi halvad või pidurdavad, just vastupidi… Ma tooksin need hea meelega lausa esile, kuna õhtujuhi, pulmaisa või mis tahes teise rolli puhul ei suudaks ükski endast lugupidav artist meelelahutusturul kaua ning ka edukalt püsida.

Tihti võib see aga tähendada seda, et kõik me oleme läbiviidavatel üritustel seisukohal, et just meie meetodid ja lahendused on parimad ning ka õiged. Ongi olnud, vähemalt neile, kes täna aktiivselt töötavad! Peab tõdema, et selline edu saab olla sündinud vaid pidevaid kompromisse, lahendusi ja võimalusi otsides ning neid ka kasutades. Oleme pidevas dialoogis nendega, keda teenindame, olgu nendeks siis noorpaarid, kliendid või erinevate firmade esindajad.

Teada on, et ajapikku on muutunud paljud traditsioonid, klientide soovid ja vajadused. Elu ei ole peatunud mõnes tuntud rütmis, mida igapäevaselt ette ennustada võiksime. Pidevalt tuleb valmis olla muutusteks ning vajadusel minna kiiresti kaasa innovatsiooniga, veelgi parem - olla uute trendide kujundajaks. Kui sellist tahet, võimalust ja motivatsiooni pole, siis kahjuks peame me varem või hiljem „oma pillid“ kokku panema ning peo- ja pulmaturult taanduma. Seda kõike arvesse võttes soovingi mõned teemad ja tähendused selles blogis lahti kirjutada, et nii tellijad kui ka minu kolleegid saaksid asjadest paremini aru.

Oskus väljendada kriitikat

Nii lihtne on öelda õhtujuhile või pulmaisale: „Sa ei meeldi mulle!“; „Su artikkel on jama!“ ; „Kes Sa üleüldse oled selline?“ jne...

Peale sarnaseid, negatiivseid ja halvustavaid avaldusi võib tunduda, et parimaks kaitseks on rünnak. Kuid sellega tasuks veidi tagasi hoida ning hoopis enda hüvanguks ära kasutada. Kriitika, mis oma olemuselt on konstruktiivne ja mitte emotsioonidest, äkkvihast või solvumistest tulnud, on meile kõigile tulnud ainult ja ainult kasuks. Mis veelgi parem, läbimõeldud, analüüsitud ja mõtestatult on see tihti teinud meid paljudes aspektides paremaks ning ka tugevamaks. Kriitika ja tagasiside abil on võimalik palju oma tegevuse juures parandada ning ka täiustada.

Sellegipoolest soovin, et kui kellegil on tahtmine kedagi kritiseerida, õpetada, vahel ka paika panna, siis kindlasti tuleks valida selleks õige toon, vorm kui ka lähenemine. Järsult, ebasündsalt, ähvardavalt teist rünnates ei teki muud kui järjekordne riid, sõim ja pahameel. Need tunded ja olukorrad ei too kasu kummalegi osapoolele. Selline suhtumine paraku vaid lõhestab suhteid. Tulevane koostöö nende inimeste vahel, kes teineteist austamata ja põhjendamatult negatiivselt kritiseerivad, avalikult maha teevad või muul moel kahjustavad, on raskendatud või üleüldse võimatu. Sarnaselt töötavad ka suhted era- ja muus tööelus. Mõelge see kindlasti enda jaoks läbi!

Oskus elada teiste edule ja saavutustele kaasa

Paratamatu ja loomulik on see, et meelelahutusmaailmas nagu ka igas teises valdkonnas tuleb uusi tegijaid juurde. Üha enam valitakse rohkem ehk uusi, lõbusaid, energilisi, kena välimusega ning särasilmseid õhtujuhte ja pulmaisasid ning kahjuks aina vähem peetakse meelelahutuses tähtsaks vahel kogemust või haridust. Mitte et see muidugi vähem tähtis oleks, kuid elu on lihtsalt selliseks läinud ning selle vastu võideldes järgneb üldjuhul ainult kaotus ja ka suur energiakulu. Andkem siiski igaühele võimalus ja isegi kui keegi meist eksib, siis olge endiselt tolerantne ja võimaluse korral ka toetav. Veelgi olulisem, õppige ka ise teiste vigadest ja jagage nende edust ning saavutustest tulenevat head meelt.

Ka olukorras, kui keegi tunnustatud kuskil paremaks, keegi on saanud sammu lähemale oma unistuste täitumise, pääsenud laiemasse meediasse, ajalehte või televisiooni, siis pigem tunnustage seda ja elage kindlasti kaasa. Rõõm, naer, hea tuju, südamlikkus ja positiivsus - jagades vaid kasvab!

Vene keelsed, kuid Eestis tegutsevad õhtujuhid ja pulmaisad (tamadaad)

Kahjuks hoiavad ainult vene keelt rääkivad õhtujuhid ning pulmaisad (tamadaad) pigem Eestis omaette. Kuid kindlasti on ka neid vene keelt rääkivaid artiste, kes soovivad erinevate liitude, seltside või kogukondadega koostööd teha ja tulevikus ka nende osaks saada. Kuid tundub nagu ettevaatusest või ka muul põhjusel, hoiavad nad paraku omaette, ei ava ennast täielikult ja ei liitu juriidiliselt just palju. Kuid ma siiralt usun, et kui me omavahel paremini läbi saame ja suudame teha väga head koostööd, siis koputavad ka nemad ühel päeval ise meie ustele, otsides meiega koostööd ning pakkudes omalt poolt huvitavaid uusi ideid ja mõtteid.

Eesti Meelelahutajate Liit

EMeL loodi aastal 2011 Paides, ka mina olin selle liidu asutajaliige. Minu arvates on väga tore, et suur hulk just eesti keelt rääkivaid pulmaisasid ning õhtujuhte panid oma pead kokku ning moodustasid midagi sellist, mis meid kõiki peaks justkui ühendama, õpetama ja täiendama. Liidul on olnud paremaid ja halvemaid aegu, kuid kurb tõsiasi on see, et aastatega on meie liikmete arv kõvasti vähenenud. Vaatamata sellele arvan, et selline Liit võiks Eestis siiski olla ja ajapikku muutub ta taaskord suuremaks ning loodan ka, et toimekamaks. Hetkel aga on jäänud mulje, et EMeL on koondunud Facebooki gruppi nimega „Meelelahutajad“ ja „Pulmad tulekul? Nõuandla noorpaaridele“ ning kes aga maksab EMeL-ile liikmetasu, see pääseb ka gruppi nimega „Emel“.

Lähemalt saate sellest lugeda: http://www.meelelahutajad.ee/

Pulmad.ee

Just seesama portaal on koos üritustega, inimeste ja kogemustega teinud 12-aasta jooksul minust selle õhtujuhi kui ka pulmaisa, kes ma täna oma üritustel olen. Võimalik, et paljudele see portaal ning tema töö internetiruumis ei meeldi, kuid mina uudistan seda lehte oma pulma- ning peotöös pidevalt. Kasutan seda keskkonda oma arvamuse avaldamiseks, klientidega suhtlemiseks, enda täiendamiseks ja veel paljudeks teisteks eesmärkideks. Olen sealt saanud väga palju positiivset tähelepanu, mis mind kõrgelt motiveerib.

Minu arvates on just see portaal kõige avatum meelelahutusportaal Eestis üleüldse, ka sellisel juhul kui seda modereerib pidevalt vaid üks inimene. Arvan, et see portaal sobib noorpaaridele, kui ka pulmategijatele väga hästi ja suuri probleeme ma selles ei näe.

Erinevad TOP-id, edetabelid ja valimised

Kõik TOP-id, edetabelid ja valimised on nii Eestis kui ka mujal maailmas alati subjektiivsed. Eurovisiooni näide oma tulemustega on alati selleks piisav. Me võime pidevalt vaielda ja omavahel pidada väitlust, kas tegu oli ausa või ebakompetentse konkursiga, kuid medaleid, tiitleid ja autasusid meeldib meil saada paratamatult kõigile. Samas kaasneb iga tiitliga ka negatiivne külg, milleks on liigne tähelepanu, suurem vastutus ja veelgi erilisem ettevaatlikus meie töös. See aga ei ole üldse kõige meeldivam komponent niivõrd tähtsas ja läbipaistvas töös nagu me seda oma kolleegidega igapäevaselt teeme. Vaatamata sellele olen mina oma nominatsiooni üle uhke ja teen kõik selleks, et pulmaisade/emade Pulmad.ee top 5-s ka järgmisel aastal olla ning ootan sinna tabelisse ka uusi nimesid, keda võiks kergekäeliselt nimetada sõnaga "tegija".

Lõppsõna

Lõpetuseks tahan soovida kõikidele õhtujuhtidele ja pulmaisadele edu uue, hoogu võtva hooaja puhul!
Teame täpselt, et aasta 2015 saab olema meile kõigile veelgi raskem kui oli eelmine aasta. Peame leidma aega hoida ka oma tervist, sest magamata ööd ja tuhandete kilomeetrite läbimine on meie töö üks suurem ja ka paratamatu osa. Lisaks sellele peame pidevalt olema valmis igasugusteks uuendusteks, saama kätte informatsiooni ümberringi toimuvast ning kindlasti jälgima ka seda, mis toimub meelelahutuses mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas. Peame taaskord investeerima oma autodesse, kostüümidesse, ülikondadesse, tehnikasse jne... Kuid kindlasti teeme me seda selleks, et klient saaks meilt ka parima teeninduse! Olen endiselt Teie kõikide üle väga uhke ja õnnelik! Te kõik annate mulle läbi oma kriitika ning õpetuste, piltide ja videomaterjalide ning üleelamiste kui ka kogemuste kaudu väga, väga palju. Ma olen selle kõige eest Teile siiralt tänulik! Soovin Teile kõikidele mõnusaid pidusid, pulmi ja koostööd väga mõnusate ning toetavate inimestega, kelle jaoks meelelahutus on kindlasti suur armastus ja ehk ka kogu nende elu!

Lugupidamisega,
Pulmaisa/Õhtujuht Ilja Golomb

www.mikrofon.ee
tel. 55 614 260