Milline on hea pulmavideo ? - Video

Sisestas Vimps,
Blogide kategooria: 

Kui fotograafid on pulmades oma tööd teinud juba üle sajandi jagu siis videograafid moodustavad uuema seltskonna pulmades. Pulmafotod ja pulmavideo sisu on suhteliselt sama, sest on nad ju üles võetud samal üritusel küll aga ei asenda nad teineteist.

Räägime siis natuke videograafi (rahvasuus teada kui videomees) tööst ja olemusest. Leiame vastused mõningatele küsimustele, mis üldjuhul noorpaaril esmases järjekorras tekivad ning samuti tooks välja mõned näpunäited, millega peaks arvestama.

Alustame siis otsast peale.

Noorpaar soovib saada pulmavideot kuid, kes seda teha võiks? Esmase ja lihtsa lahendusena tuleb meelde hea sõber Peeter, kes just paar kuud tagasi ostis omale uue digivideokaamera ning ta on ka pulma kutsutud. Sõber Peeter on suurima rõõmuga nõus oma uut kaamerat kaasa võtma. Tundub, et lahendus olemas.

Ei saa salata, et tosin aastat tagasi mina oma esimese pulmavideo just nii ka tegin, et aitasin sõpra. Kaamerat olin varem paar korda käes hoidnud, endal polnudki siis veel kaamerat. Täna vaatan seda tulemust ja mul on kahju, et sõber sai sellise mõneti näruse pulmavideo. Omalt poolt ei soovita kellegile sellist lahendust. Sõber Peeter ei saa nautida pulma kui külalisena, Peetri naine on pahane, sest istub suurema osa ajast laua taga üksi ning pulmavideo tuleb nõrk, sest Peetril puudub oskus ja kogemus teha head pulmavideot.

Selle viimase lõigu moraal: Lase pulmavideo proffesionaalil, kellel on pulmavideode tegemise kogemus.

Kes on üldse see videomees?

Kui keegi on soetanud omale videokaamera ning lisaks veel mõned vidinaid ja arvab, et nüüd on tegija, siis alati ei pruugi see nii olla. Kurb on kui see tõsiasi tuleb välja mõne pruutpaari nõrgalt tehtud pulmavideo näol.

Kindlasti on videomehe juures tähtis kogemus ning selle raames võime areneda. Kui mõni videomees väidab, et on teinud kümneid pulmavideosi aga need kõik on nõrgad, siis pole ka kogemusest suurt abi.

Keda võtta, keda jätta?

Noorpaaril on ees pikk nimekiri erinevatest tegijatest, kuida mille järgi teha otsus? Tavaliselt on esimene küsimus videomehele, et "palju maksab pulmavideo tegemine". Kindlasti on see üks väga tähtis kriteerium, sest eks üldiselt on pulmade eelarve paigas. Samas aga ei soovita seda kriteeriumit võtta absoluutselt otsustavaks teguriks. Erinevaid hinnapakkumisi saades tuleks ka täpsemalt järgi uurida, et mida ühel või teisel juhul pakkumises nimetatud summa eest saab. Mõnikord võib kallim pakkumine sisaldada olulist lisaväärtust, mis kokkuvõttes teeb lõpptulemuse palju väärtuslikumaks. Igal videomehel on väljakujunenud oma käekiri videode tegemisel. Kindlasti tasuks uurida teiste noorpaaride soovitusi/hoiatusi erinevate videomeeste osas.

Mida tuleks meelespidada?

Kui nüüd esmase telefoni teel loodud kontakti põhjal on videomehe osas otsus tehtud, siis tasuks kindlasti kokku saada. Positiivne märk on kui videomees ise vastava ettepaneku teeb, näidates üles oma huvi pulmavideo tegemiseks.
Mida rohkem ja detailsemaid küsimusi videomehe poolt tuleb, seda parem. See võib küll tunduda tüütu ning kõigile küsimustele ei oskagi kohe vastata kuid see näitab, et videomees omab varasemat kogemust ja oskab asju ette planeerida. Videomehe jaoks on paika pandud päevakava väga tähtis, et olla alati valmis õigel ajal õiges kohas.

Kindlasti võiks küsida küsida näha mingeid varem tehtud töid. Paar lühikest lõiku juba annavad aimduse, et mis oleks tulekul. Vastasel juhul jääb hinge kripeldama küsimus, et kuidas see lõpptulemus ikka jääda võib.
Väga teretulnud oleks sisend noorpaari enda poolt, et mis detaile võiks/peaks nende pulmavideo sisaldama. Samuti tasuks ilma häbenemata öelda välja asjad, mida pulmavideo ei tohiks sisaldada või mida peaks vältima kui sellised erisoovid on olemas.

Tark oleks videomehega kokkuleppida piirid ja liikumisaktiivsus. Mulle endale meeldib selline aktiivne lähenemine, kus olen koos noorpaariga alati sündmuste keskel. Lõpptulemus tuleb sellisel juhul hea kuid negatiivse poolena võib noorpaarile  tunduda koguaeg nina all sebiv videomees. Teisalt kui videomees võtab sündmuse üles kuskilt eemalt, siis lõpptulemuses on enamuses näha inimeste seljad ja kuklad.

Tore oleks videomehele ka koht jätta pulmalauas. Parim oleks mõni pingiots, mille pealt oleks võimalik kähku kaamera haarata ja vajadusel kiirelt startida.

Videomehe suurem töö algab alles järgmine päev peale pulmapidu, kui üles võetud materjali hulgast on vaja välja valida need parimad hetked ning need kokku voolida lõpptulemuseks. See töö võtab kõvasti aega ning seega ei maksa oodata lõpptulemust kohe mõne päeva möödudes. Mõistlik pulmavideo oleks pikkusega 1 - 1,5h. Pulmavideo pikkusega 2h ja rohkem on kindlasti liiga pikk ning seda on tüütu vaadata. Siin kehtib reegel, et lühem pulmavideo on kallim. Sama sõnumi edastamine pakkida lühema aja sisse on keerulisem töö.

Pulmavideo täpset definitsiooni pole olemas. Ühest ja samast pulmast võib teha kaks täiesti erinevat videot. Kõik taandub tegijale, tema varasemale kogemusele ning tahtest oma tööd südamega teha.


Viimar Lindau
Vimps Productions
www.vimps.ee

Fideelia
Kasutaja Fideelia pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Sept 2006 - 00:16
Re: Milline on hea pulmavideo ?
3 Mai, 2009 - 17:24

Protesteerin sõna "videomees" kasutamise vastu. Mina olen nimelt videoNAINE, kuigi ma ei tahaks ka üldse sugu rõhutada. Palun mitte kasutada inimese bioloogilist sugu ametinimetustes. Videograaf, -operaator või videotegija on head nimetused.

Fideelia

http://fspulmad.future.ee/
Fideelia

Fideelia