Pulmavideo alternatiivlahendused - Video

Sisestas Vimps,
Blogide kategooria: 

Prooviksin ka seda blogimise võimalust. Loodetavasti on sellest kellegile reaalset abi ka. Järgnevad lahendused on välja kujunenud koostöös noorpaaridega vastavalt nende soovidele ja minu poolt pakutud lahendustele. Hakkame siis pihta:

1. Pulmast on tehtud videosalvestus ühe või mitme külalise poolt ning seejärel pannakse video oma jõududega kokku. Kui operaatorid olid amatöörid koos tavaliste kodukaameratega, siis tulemus on selline tüüpiline koduvideo. Siin puhul jäetakse professionaalid mängust üldse välja. Rahaline sääst on päris tuntav

2. Algus on sama nagu eelmises punktis kuid montaaž tellitakse vastava ala spetsialisti käest, et siluda olemasolev materjal kergemini vaadatavamaks ning miksida kokku mitme kaamera salvestus. Lõpptulemus on kindlasti parem kui esimses punktis saadud video. Sääst tuleb siin videooperaatori puudumisest.

3. Kuna hea tulemuse saamise aluseks on siiski hea operaatori töö koos korraliku tehnikaga siis erinevalt eelmisest lahendusest on see mõtekam suunata vahendid pigem operaatori tellimiseks. Montaaži võib proovida ise teha, sest korraliku algmaterjali monteerimine on palju lihtsam. Sääst tuleb professionaalse montaaži puudumisest.

4. Erinevalt eelmisest punktist jätta materjal seisma ning tellida montaaž siis kui selleks on tekkinud vastavad vahendid. Tellimus on targem esitada kuskil talvel kui pulmade pidamise kõrghooaeg pole veel alanud ning ehk saab ka siis hinnas kaubelda. Siin saab kulud jagada pikema perioodi peale, mis oleks mõneti nagu järelmaks, et vältida suurema summa korraga maksmist.

5. Tavapärase pika pulmavideo asemel tellida ainult 3-4 minutit kestev lühikokkuvõte, mis katab ära kõik päeva tähthetked. Sääst tekib siin sellest, et operaator filmib siis natuke teisiti ning töötlemisele minevat materjali tuleb palju vähem.

6. Lisaks eelmisele tellida sümboolse tasu eest operaatori käest koopia mustast materjalist DVD plaadil näiteks. Viimane küll pole väga ilus ning on tüütu vaadata aga võimaldab noorpaaril üritust uuesti läbi elada ning näha võibolla asju millest nad algselt ilma jäid.

Nagu näha on lahendusi mitmeid ning kindlasti on neid erinevaid skeeme veelgi. Videograafidele hinnapäringuid tehes oleks hea pikemalt oma soovid lahti kirjutada sest küsides "kui palju maksab pulmavideo tegemine", võite saada nö. "vale" vastuse. Videograafi valides vaadake varem tehtud töid. Soodne hind ei suvatse alati tähendada soovitud tulemust.

Parimate soovidega,
Viimar Lindau
Vimps Productions

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Pulmavideo alternatiivlahendused
8 August, 2010 - 11:37

Neljas punkt on asjalik ja ma ei tulnudki ise selle peale. Tänan, oli igati abiks.

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Pulmavideo alternatiivlahendused
22 Oktoober, 2010 - 09:42

Hea artikkel, Viimar. Ja toetan sinu mõtet, et prof operaator/ise monteerimine on parem variant kui ise filmimine, mida antakse profile monteerida. Operaatori-monteerija suhet saab võrrelda kui kirjaniku-tõlkija suhet. Keskpärast teksti võib anda kui tahes profile tõlkijale tõlkida, - ja tulemus saab olema küll loetav, aga siiski lõtv ja ekslev.

Mõistagi, parim oleks leida operaator, kes filmiks kohe nii puhtalt, et ka toormaterjal oleks vaadatav. Sellist operaatorit leida saab tõesti vaid läbi näidisvideo, kuigi karta võib, et enamus videooperaatoreid pelgavad näidata monteerimata materjali. Ja ju siis peljatakse ka põhjusega.

1. alternatiivvariant tundub küll rahaliste vahendite seisukohalt kõige ahvatlevam, aga ka kõige suuremat "peavalu" tekitavam. Selgitust leiab allolevalt lingilt: http://www.pulmad.ee/node/6635#comment-14468

Nägin kevadel filmitud pulmast tehtud kokkuvõtteklippi, mille tegi peigmees ise. Ja kuigi ta polnud filmimees, oli tulemus väga väga hea. Nii et, julgustan kõiki Viimari toodud alternatiive läbikaaluma.

lugupidamisega,
Ivo Eggi