Tere
Plaanis on kohe-kohe paluda oma tüdruku kätt. Olen kuulnud, et tulevane peigmees peab küsima tulevase pruudi isa käest nõusolekut abieluks. Kas selline komme on olemas ja kas ka tänapäeval kasutatakse seda? Oleks ju loogiline, et luba küsida, ikkagi võtad perepealt (pruudi-isalt) tütre enda hoole alla.
Ette tänades
See on super armas ning palju pluss-punkte teeniv ettevõtmine, kui sellise julgustükiga hakkama saad aga kui sellest traditsioonist ei hooli, siis pole ju ka midagi lahti. Lõppudelõpuks- ega Sa oma tulevase kaasa perega ei abiellu, kaasaga ikka ;)
No vanasti oli küll selline komme:), et mees pidi pruudi isalt küsima, kas tohib tema tütre naida:D , kuid tänapäeval see kohustuslik ei ole, kuid kindlasti armas tähelepanek vanemate suhtes:)
http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/
Minu praegune kihlatu küsis küll nii minu isalt kui ka emalt eraldi luba minu kätt paluda.
Küsi sina ka, saad palju plusspunkte :)
Armastus on kingitus!
Armastus on kingitus!
minu kaasa küsis enne minult ära nõusoleku :) ja siis läks ilusti ikkagi isa-ema juurde jutule :). Mitte, et ta minu vastuses kindel ei oleks olnud, aga lihtsalt see on pigem ilus traditsioon vanematelt (ja just isalt) tütar ära küsida ja tegelikult ei sõltu sellest ju midagi :)...
aga mul üks tuttav tegigi nii ettepaneku naisele, et oli vanematel külas, kutsus isa teise tuppa, rääkis seal jutud ära ja siis läks tagasi teiste juurde ja tegigi pruudile ettepaneku, mis tuli suure üllatusena tüdrukule - kah ilus :)
---
07.06.08
Ma kasutaks sellist asja vaid siis kui suhted ämma-äiaga oleks ikka lähedased. Mitte kõigile ei meeldi nende tulevased väimehed/miniad. Ei tea mulle see eriti ei meeldi mina olen ju ikkagi see, kes jah ütleb aga õnneks mul seda muret pole.
ma soovitan ka soojalt see tegu ette võtta, sest see on väga eriline auavaldus pruudi isale, kui tema käest tullakse tütre kätt paluma. ja vanad tradiotsioonid on ikka armsad:) erine teistest ja võta see asi käsile:)
Mina ka sama mõtlesin, et pruudi isa kindlasti tunneb siis ennast eriti erilisena.
Minu arvates on see ka väga armas traditsioon. Ise on plaanis enda ja mehe vanemad kuus kuud enne pulmi kutsuda kuskile restorani ja siis seal neile sellest suurest sündmusest teatada. :) Aga mina soovitan küll pruudi isa käest küsida.. :) See oleks väga armas!
02.07.2010
Seisuga 28.04.2008.a. on jäänud 795 päeva veel meie suur sündmuseni! :) ;)
Mu isa muudkui jahus sellest, kui meil peikaga kihlumine aktuaalne oli ja kuigi seda tegelt enam ei tehta eriti, siis ilmselt oleks see tegelt tore, eriti kui saad neiu perekonnaga hästi läbi. Minu mees ka tegelt põdes sellepärast natuke, aga ta ei julgenud seda siiski teha :)
~ 11.oktoober 2008 ~
Kusjuures minu kallike mõtles ka, et peaks mu isa käest luba küsima, aga asi jäi rohkem keelebarjääride taha ning nüüd ei näe me vanemaid enne kui meie registreerimise päeval. Mina soovitaks küll luba küsida, see ikka väga armas zhest.
Minu tulevane küsis enne minu käest, sai jah-sõna ja siis läks isa juurde viinaga kosja. Ema ja mina olime ka juures, kui luba küsis. Väga armas oli :)
Ta saab minu vanematega väga hästi läbi, ei tea, kas muidu oleks seda ette võtnud.
Minu mees tegi ettepaneku mulle restoranis, kuhu oli kohale kutsunud nii oma ema (isa pole), kui ka minu vanemad. Kõigepealt küsiti minult (sõrmusega) ja siis küsis isalt...et ega tal midagi meie abielu vastu pole ja kas ta annaks oma tütre talle naiseks. Väga armas oli...emad nutsid!
Kindlasti tee seda :) Ja ära unusta...vasakul põlvel paremasse kätte ;)
Mul mees rääkis pärast et nii pabistas ja vaikselt kordas, et vasakul põlvel ja paremasse kätte peab sõrmus minema :)
Teema on küll algatatud päris ammu aega tagasi, kuid sooviksin siiski ka oma arvamust avaldada. Nimelt meil oli nii, et kõigepealt käis kihlatu mu vanemate juures isalt nõusolekut küsimas ja alles siis mõni päev hiljem palus ta minu kätt.
See on ilus ja kaunis komme! Mehed võiksid alati vanematelt pruudi kätt paluda. Viiakse ju nagu ennemuiste öeldi "lambukene karjamaale" või "tütar majast pakku".
Vanasti seda tehti ja kaasa võeti pea alati "punaviina". Ju oli see koduvein, konjak või liköör aga pidi ikka värviline olema.
Kui siis kodused, isa-ema pudeli lahti tegid ja sealt pakkusid olid kosjad vastu võetud.
Tütre isad olid tavaliselt vähe uhked õnnest aga püüdsid kosilasele mõne niiöelda "kodutöö" enne korgi maha keeramist pähe määrida, et "silm naa tönts, ole hea noormees aita hobune ette panna või ihu see nuga teravaks jne."
Iga pruudi vanemale see on meeldiv ja hingekriipiv külastus. Näidake oma tundeid ja soovi neile, siis hiljem on ka ämma-äiaga hea läbisaamine.
Mehed, paluge ikka pruudi vanematelt kätt!
Meeldejääva pulmapeo korraldamine nõuab oskusi, ideid, aega ning infot sellest, kust leida sobivad ametnikud, esinejad, toitlustaja ja peopaik. Ka esmapilgul lihtsa sündmuse organiseerimisel võib ette tulla mitmeid takistusi, millega tuleks osata juba eel