imelikud kullaärid

23 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Pärlikee
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 11:26
imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 12:09

Noh käisin siis eile ka natuke mööda kullapoode, esimesena jäi teepeale Mati Kullaäri...oi kus seal on alles tavaari, jube ilusaid ehteid AGA mis toimub seal majas teenindusega? Minust ei tehtud sõna otseses mõttes väljagi (olin ainuke klient kell 13.00 päeval!), lõpuks ei viitsind enam seal ringi konnata kuna kaks müüjat omavahel jutustasid, esitasin neile ka küsimuse mille peale ainult teadustati, et vaadake sealt poolt (viidati siis ühele letile aga näitama konkreetset ehet ei suvatsetud tulla), mul viskas nii siibrisse, et jalutasin minema sealt :(((. Järgmisena käisin Juveelis. Seal üks lahe meesterahvas ostis just abielusõrmuseid ja tundis muret kuidas sinna ikka sisse saaks graveerida? Poes oli hästi palju inimesi ja siis 2 müüjaneidu tegelesid ainult selle ühe mehega ja siis ülejäänud inimesed lihtsalt passisid tülpinud nägudega seal :D kaasaarvatud mina aga noh vähemalt oli näha, et nad vähemalt tegelevad klentidega, see meesterahvas sai väga üksikasjalikke soovitusi (kuulasin ka ise kõrvad kikkis). Eks siis tuleb veel 1 päev ehete jahiks ohverdada, äkki oskate soovitada mõnd toredat kauplust kus ilusad ja normaalse hinnaga sõrmused? Aitähh.

Präänik
Võrgust väljas
Liitus: 1 Nov 2007 - 14:37
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 12:56

Bindes, Tartu mnt alguses. Väga suur abielusõrmuste valik.

binxxx
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2008 - 12:01
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 18:17

See koht on nüüd äriregistri andmetel pankrotis :(

... 18.06.2009 oli meie muinasjutt ...

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 13:04

Kus linnas sa muidu otsingul käid?

Pärlikee
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 11:26
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 13:13

Vabandust, Tallinnas :)

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 14:36

Ma ei tea kas on viga minus, kuid sellist "teenindust" või siis pigem teenindamatust on viimasel ajal üha rohkem. Samas, kui ise lähed särava naeratuse ja hea tujuga, on tavaliselt ka kõige mornim teenindaja lõpuks pisikese naeratuse huulile toonud. Mina soovitaks rohkem julget pealehakkamist (mis siis, et ta ütles, et vaata ise sinna nurka - küsi, et sa tahad lähemalt näha, kui oleks vähegi võimalik ja lisa sinna juurde suuur naeratus - usu, asi paraneb:P)
Aga üldiselt, nagu ikka kõik asjad siin maailmas, on ka see olukord kahe otsaga - muidugi me soovime alati parimat teenindust ning mõtleme, et klient on kuningas ning me väärime parimat, kuid samas on sageli palgatööjõud ikkagi palgatööjõud - tõepoolest, pärleid leidub, kuid vähe:)

*eelpool toodu on minu arvamus - ei pretendeeri üldistamisele ja kindlale tõele:)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 15:41

Klient on kuningas senikaua kuni ta oskab kuninglikult käituda ;)

Aga tegelikult on teenindajad suht mornid ja ükskõiksed küll. (Nagu ka kindlasti paljud kliendidki).
Aga minul on viimasel ajal tekkinud komme, et teretan (olles klient) ise teenindajat juba suure naeratusega, mille peale on paljud ära kohkunud - et umbes, kas ma tean sind!? :D Ja siis alati kui lahkun tänan viisakalt ja soovin kas head päeva või õhtud, mille peale ei osata ka nagu jälle midagi vastata. Pika kokutamise peale tuleb väriseval häälel "tänan".

Tundub, et meie teenindajad ei oskagi enam sellist sõbralikkust ja elementaarset viisakust oodata :$

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 03:30

Mul on tuttavatega viimasel ajal see teeninduse küsimus väga palju jutuks tulnud ja ma ei tea, milles siis asi, aga minu eest need kurjad ja tülpinud ja mornid teenindajad vist peidavad end kusagile. Väga-väga üksikud on juhud, kus ei öelda tere või lahkudes head aega, millal viimane selline juhus oli, see ei meenugi.
Kummaline on, et nii paljud siin ka räägivad halvast teenindusest ... Mõtlesin, et vb see siis Tallinnas on nii, aga täna just käisin pool päeva Tlnas poodides ja igal pool oldi viisakad ja sõbralikud.

Ja kõige rohkem meeldib mulle oma kodupood, kus müüjad ilma mingi pikema sissejuhatuseta sinatavad ja on igatpidi muhedad. Meil selline väike hubane linnaosa ka, eks müüjad tunne paljusid kliente nägupidigi. Mõni pealinnast külla käima tulnud sõber on küll šokeeritud, kui müüja küsib poes ta käest, et oota, misasja sa nüüd tahtsidki või et meil seda toodet ei ole, aga äkki sa valid midagi muud, aga mulle väga sobib see. Nad ei ole üleolevad või tigedad, lihtsalt hästi vahetud ja sõbralikud ja ma annaks neile küll ühe suure rasvase viie teeninduse eest.

Muide, on üks ütlemine, et kui klienditeenindaja kohtleb sind halvasti, siis vaata esmajoones enda otsa. Ma ei ütle, et siin postitanud on kõik ise halvad kliendid, aga see on üks variant.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 20:50

See, et Sa läbi lillede väidad või no pakud ühe variandina, et kui Sind kliendina teenindaja halvasti kohtleb, oled ise halb klient - ei ole nõus, üldse mitte ei ole nõus:) Punkt üks on see, et teenindaja, kui ta on läbinud teendinuskoolituse, PEAB olema viisakas KÕIKIDE, ka kõige ebameeldivamate klientide suhtes. SEE on väga raske ning SELLISEID teenindajaid kohtame väga harva. Kuna Sina oled väikesest linnaosast, kus müüjad paljusid kliente nägupidi tunnevad, ongi asjad natuke teistmoodi;) Julgen öelda, et need, kes mindki nägupidi tunnevad, ei ole tummahambad, kuid mõned on paadunud kuivikud ja sinna pole midagi parata:)

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: imelikud kullaärid
31 August, 2008 - 14:21

Ma ei ole VÄIKESEST linnaosast ja kohe kindlasti mitte ei istu ma päevade kaupa oma kodukandis. Ma liigun ikka VÄGA palju ringi nii oma kodulinnas kui kõigis muudes Eesti linnades. Ja ma ei saa sinna kohe mitte midagi parata, et mind ei ole pea kusagil ebaviisakalt koheldud. Ma julgen oletada, et pigem on asi erinevates ootustes teenindajatele. Mulle näiteks käib närvidele, kui teenindaja kargab juurde kohe, kui ma jala üle poeukse tõstan ja mulle meeldib, kui mulle öeldakse lihtsalt tere ja kui ma ise lähen midagi küsima, siis pakutakse igakülgset abi ja lahkudes head aega öeldakse. Mingit ümmardamist ja kandadel kõndimist ma poes ei talu.

Pärlikee
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 11:26
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 15:48

Mind on lapsest saadik õpetatud viisakas olema ja kauplusesse sisenen ikka terega, maapoodides on see veel eriti tavapärane (ma maal kasvanud). Lihtsalt kahju, et kodumaal on nii õudne teenindus aga igal pool välisreisidel tunned sellist eriti sooja suhtlemist klienti (no tsiisõs milleks siis üldse äri teha kui klientidest jumala ükskõik on?!) Ega ma oodanudki, et minu poodi sisenemisel kõik tormi jooksevad, lihtsalt see eilne jättis tunde, et ma ei olnud sinna kauplusesse oodatud...ja seega otsingi uue koha :)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 16:32

Just! Õige suhtumine!

Meie leidsime küll oma imearmsad sõrmused http://www.pulmad.ee/node/8773 Pärnust ühes väikesest kullaärist. :)

Tallinnas jätsid kustumatu mulje raekoja platsi juures Kullasepa tänaval olev Sangla kullaäri ja seal kõrval üks teine veel :)

Pärlikee
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 11:26
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 17:29

Ohh aitähh sulle luuna2x, meenus, et mu kihlasõrmus on ka sealt Sangla ärist ostetud, sean siis sammud sinnapoole :)

pulgajäätis
Kasutaja pulgajäätis pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2008 - 15:58
Re: imelikud kullaärid
29 August, 2008 - 17:32

Meie käisime Tartus 4 kullapoes, kahes neist oli täpselt samasugune suhtumine nagu teemapüstitaja kirjeldas (need olid siis Eedeni keskuses üks kullapood ja Tartu kaubamaja juuveeliosakond). Väga sõbralik suhtumine oli Eedeni keskuses teises juveeliäris (neid seal vist kokkus 2), aga ost jäi sealt tegemata, sest meile sobivat suurust polnud. Sama tore teenindus oli ka Tartu kaubamaja Wristi ehetepoes, aga jällegi sobivat suurust polnud. Sõrmused sai ikka lõpuks kaubamaja juveeliosakonnast ostetud, aga jah teenindus oli ikka väga üleolev. Oleks sellisest kohast küll paremat lootnud. Sõrmustekarbi ostisime Wristist.

Pärlikee
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 11:26
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 08:55

liiska, vaata ma räägingi, et ma ei ole mingi õeluskott ja olen ikka viisakaks kasvatatud inimene ja mind tõsiselt häirib, et poetakse selle taha, et müüjatel väike palk vms, et siis ei peagi nad teretama ega naeratama. Mina ka ei saa mingeid üüratuid rahanumbreid oma kontole iga kuu aga see ei anna mulle õigust enda klientidega ebameeldivalt suhelda. Või mis? Näiteks võin siia tuua, et käisin Norman optikas omale prille ostmas ja see müüjaneiu oli lihtsalt nii fantast inimene. Noor aga väga abivalmis, asjalik, oskas soovitada jne jne jne. Kui prillidele järele läksin, siis kommikarp oli täiesti elementaarne talle viia ja tänasin teda väga meeldiva teeninduse eest, sest tõepoolest Tallinnas kohtab sellist asja ikka väga harva. P.S kodupood on mul Tondi selver ja seal on absoluutselt KÕIK müüjad nii vahvad ja toredad :)

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 13:04

Mina jälle ei ole kuulnud, et keegi põhjendaks oma ebaviisakust väikese palgaga. Samas, nagu juba ütlesin, ei ole ma ka hädas ebaviisakate teenindajatega. Millega siis põhjendada seda, et mõni inimene kohtub pidevalt teenindajatega, kes ei tereta ja on muidu mossis ja mõni praktiliselt üldse mitte? Mingi põhjus ju peab olema, vaevalt see pime õnn on :)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 18:11

julgen vastu kakelda sinu viimasele väitele, aga las jääb - nii palju kui on erinevaid suhtumisi, nii palju on ka erinevaid inimesi ;)

Ja üks päev Tallinnas ei ole päris hea näide :P

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: imelikud kullaärid
31 August, 2008 - 14:18

Ma elasin terve aasta Tallinnas vahepeal. Teenindusega polnud ka siis probleeme.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: imelikud kullaärid
31 August, 2008 - 16:00

njah - aasta ;)

Mitu aastat tagasi?

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: imelikud kullaärid
1 Oktoober, 2008 - 10:12

Oi näe, ma alles nüüd märkasin, et sa siin mulle küsimuse oled esitanud: kaks aastat tagasi.

Zanna
Kasutaja Zanna pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Jaan 2008 - 20:24
Re: imelikud kullaärid
30 August, 2008 - 20:43

eks seda ebameeldivat suhtumist ole igalpool ja täiesti äärmusest äärmusesse
meiega juhtus näiteks nii
ilm oli ilus ja grillisime õues
kõigil selline a la kodune olek et dress ja botas :)
kuna lastel tuli jäätise isu suurem kui arvestanud olime siis tuli poodi minna
no võtsin siis sammud poesuunas aga kuna väike yletee pood oli kinni tuli minna suuremasse
Sõitsime siis Järvele, jäätis käes hakkasime juba välja tulema kui vaatasin et ohoo ilusad sõrmused siin kullapoes
astusime sisse ja jäime neid vaatama mmmm.... täiseti meie sõrmused
aga kuna meil olid mehega dressid tossud siis klienditeenindaja vaatas meid sellise imeliku pilguga.....
kui küsisime vaadata siis üteldi meile et kas on ikka mõtet näidata ühe sõrmuse hind on 16000.-
niisama näppimiseks ei viitsi ta neid välja võtma tullagi nikuinii te neid ei jõua osta
vatta f....:S
arvake ära kuidas me ennast tundsime???
kui ikka cucci ja armani seljas pole siis ära mitte vaatagi kallimata asja mis siis et see sulle meeldib ja sa seda osta tahad
appi kui vastik suhtumine:(
aga õnneks on selveris ka teine kullapood ja seal on teenindus hoopis hoopis parem(Y)
nii et igasugust teenindajat kohtab tänapäeval
aga edu teile ja küll kuskil ikka on ka teie sõrmused ja meeldivad teenindajad:)))

binxxx
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2008 - 12:01
Re: imelikud kullaärid
31 August, 2008 - 21:00

Mul on selline karvane tunne, et see müüja on äkki Ekke Lainsalu koolitusel käinud :)
Selline ongi müüginipp, et panebki teid natsa kehvasti tundma, aga see tekitab ju seda enam kihku näidata talle, mis puust te olete ja need sõrmused ära osta.. Arva mis kassa tal toopäev oleks olnud :) Kuu parim ;)

... 18.06.2009 oli meie muinasjutt ...

Elin
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2008 - 09:43
Re: imelikud kullaärid
6 Oktoober, 2008 - 07:56

Mina käisin tükk aega sõrmuseid otsimas ja uurimas enne ostu ja siis sattusin korduvalt Grenardi juveelipoodi Ülemiste keskuses. Nagu ma sinna jõudsin jala sisse tõsta, kulges vagusi juba müüja mu poole, tervitas kenasti, kui hakkasin pilku heitma sõrmuseriiulile, oli ta juba võtmega kohal ja pakkus lähemalt vaadata. Küsis suurust ja avaldas arvamust, lubas kõiki proovida. Hästi hästi sõbralik ja ilus teenindus! Kuigi ma käisin seal vaata, et ülepäeviti, et korraks jälle vaadata, mis ilus, oli ta taas samamoodi juures ja pakkus jälle lähemalt vaadata. Ütles, et iga hetk on tulemas uus kollektsioon abielusõrmuseid, et kui soovin telefoninumbri anda, et ta saaks teavitada...
Ma ise küll pelgasin juba vargsi sinna minna, et vaatab, et näe, jälle seesama, kes käib vaatamas ainult, aga ei, iga kord tervitas taas mind juba tuttaval moel ja oli väga lugupidav!

Lõpuks ostsimegi mulle sealt sõrmuse :)

Ja hinnad on seal ka väga sõbralikud! Selles suhtes, et kauni kuldsõrmuse võid leida juba alates 700-st kroonist ja samas leidub ka sõrmuseid, mis on 8000 krooni ja enam. Ja siis muidugi kõik sinna vahepeale jääv... millest ka meie ühe valisime :)