Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt - Seadusandlus, Ilmalik registreerimine

Sisestas Virgo Jaani,

Vastuvõtuajad Tallinna Perekonnaseisuametis:

 • esmaspäeval 8.15 - 18.00
 • teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval 8.15 - 17.00
 • reedel 8.15 - 14.00

Pärnu mnt 67 (autoparkla kasutamine)- Info 645 7483, 645 7480

Kuidas anda abieluavaldust?
Abiellumisavaldusi saab esitada Tallinnas, Pärnu mnt 67, sõltumata abiellujate elukohast. Abieluavalduse esitamiseks peavad mõlemad abiellujad koos tulema Tallinna Perekonnaseisuametisse, Pärnu mnt 67, tuba 103. Avalduse blankett täidetakse kohapeal. Kaasa on vaja võtta isikut tõendavad dokumendid.

Kui kiiresti on võimalik abielluda?
Vastavalt perekonnaseaduse § 1 sõlmitakse abielu mitte varem kui ühe kuu ja mitte hiljem kui kolme kuu möödumisel abiellujate poolt perekonnaseisuasutusele avalduse esitamisest.

Palju maksab?
Riigilõiv on 300 krooni;
Lisaks sellele:

 • pidulik kombetalitus kolmapäeval 350 krooni 
 • pidulik kombetalitus neljapäeval 550 krooni
 • pidulik kombetalitus reedel 900 krooni
 • pidulik kombetalitus laupäeval 900 krooni

Klaasike veini või šampanjat on võimalik külalistele pakkuda perekonnaseisuameti banketisaalis.

Banketisaali kasutamise hind on 800 krooni tund.

Samuti on võimalik tellida abielu registreerimise pidulik kombetalitus väljaspool perekonnaseisuameti ruume Teie enda valitud kohas.Nimetatud teenuse hind

 • Tallinnas 4000 krooni
 • Väljaspool Tallinna Harjumaal 6000 krooni
 • Väljaspool Harjumaad 10000 krooni

Kuidas maksta?
Riigilõivu saab maksta Hansapanga arvelduskontole nr 221023778606, Ühispanga arvelduskontole nr 10220034796011, viitenumber 2900073986, selgitus RL abielu, saaja Rahandusministeerium.

Piduliku kombetalituse eest saab maksta Ühispanga arvelduskontole nr 10022010129004, saaja Tallinna Perekonnaseisuamet, selgitus Registreerimistasu.

Riigilõivu ja kõikide teenuste eest on võimalik tasuda ka kohapeal Eesti pankade poolt välja antud deebetkaartidega.

Nimi pärast abielu
Abielludes võivad abikaasad:

 • valida uue perekonnanime või säilitada senise perekonnanime;
 • uus perekonnanimi võib olla abikaasaga ühine perekonnanimi, milleks on ühe abikaasa abielu eel viimati kantud perekonnanimi või  koosneda abielu eel viimati kantud perekonnanimest ja sellele järgnevast abikaasa perekonnanimest;
 • uus perekonnanimi ei või koosneda enam kui kahest nimest ning selliselt antud perekonnanime võib kanda vaid üks abikaasadest. 
 • Abikaasa perekonnanime lisamisel (näiteks Anderson-Kask) kasutatakse sidekriipsu (Nimeseadus).

Kui vanalt on võimalik abielluda?
Abiellumisealine on isik, kes on saanud vähemalt 18-aastaseks. 15-18-aastane alaealine võib abielluda oma vanemate või eestkostja kirjalikul nõusolekul. Seejuures on oluline, et nõusoleku annaksid mõlemad vanemad ka sel juhul, kui nad on näiteks lahutatud ja ei ela koos.

Abielu välismaalasega Eesti Vabariigis
Kui abielluja on välisriigi kodanik, kellel ei ole Eestis elamisluba, tuleb tal esitada elukohajärgsest riigist väljaantud tõend abielu sõlmimist takistavate asjaolude puudumise kohta. Nimetatud tõend tuleb kas legaliseerida või kinnitada apostilliga. Kehtiva elamisloaga välismaalasel ei ole täiendavaid dokumente esitada vaja.

Abielu välismaalasega väljaspool Eesti Vabariiki
Abiellumiseks väljaspool Eesti Vabariiki annab perekonnaseisuamet tõendi abielu sõlmimist takistavate asjaolude puudumise kohta. Nimetatud tõendi saamiseks tuleb koos isikut tõendava dokumendiga ilmuda Tallinna Perekonnaseisuametisse.

Kuidas muuta välismaal sõlmitud abielu legaalseks Eesti Vabariigis?
Selleks tuleb välisriigis väljaantud abielutunnistus selle väljaandnud maa vastavas ametkonnas kas legaliseerida või kinnitada apostilliga ja registeerida Eesti rahvastikuregistris.

Legaliseerida või apostillida?
Et välisriigis väljaantud dokument oleks Eestis kehtiv, tuleb ta legaliseerida. Kui aga dokumendi väljaandnud riik on ühinenud välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise Haagi konventsiooniga, tuleb dokument kinnitada apostilliga. Täpsem info nimetatud konventsiooni ja sellega ühinenud riikide kohta asub Välisministeeriumi kodulehel. Kui Eesti ja välisriigi vahel on sõlmitud õigusabileping, ei ole dokumendi täiendav kinnitamine vajalik.

Eestil on sõlmitud õigusabilepingud järgmiste riikidega:

 • Läti
 • Leedu
 • Ukraina
 • Venemaa
 • Poola

NB! Kõik võõrkeelsed dokumendid peavad olema tõlgitud eesti keelde ja tõlge notariaalselt kinnitatud.

Merlinl
Võrgust väljas
Liitus: 18 Sept 2006 - 21:00
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
20 Märts, 2007 - 11:05

Eile selgus, et riigilõiv on 100 krooni asemel juba 300 krooni.

mystic13
Kasutaja mystic13 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2007 - 14:39
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
17 Aprill, 2007 - 17:30

Kui ma ei eksi, siis võiks see olla soovitus kõigile suve nädalalõppudel abiellujatele: kohal tasub olla hommikul (nii tund enne avamist) ja kolm kuud enne õiget kuupäeva (e maksimaalselt vara) oma avaldus sisse viia. Seda eeskätt kohapeal registreerujad, aga varajane ärkamine ei tee paha ka väljaspool Perekonnaseisuametit registreerujatele.
Reporteriülekannet teen 16.04 päevast.
Jõudsime kohale mingi poole või kolmveerand üheksa ajal ja järjekorras oli juba miski 15-20 paari. Seega ooteaeg oli nii mõni aeg üle tunni.
Aga kõige parem oli, et vahetult meie ees olevale paarile öeldi, et nemad on viimased, kes saaksid 14.07 Perekonnaseisuametis registreerida abielu - vaesed meist tagapool seisjad. Õnneks meil on soov meelitada üks registreerija kaugeimasse Eesti punkti e Taagepera lossi, seega... vedas.

Kuigi väljaspool registreerujad peavad veel juhataja vastuvõtule minema, tuleb ikka koos kõigiga hommikul sabas passida – kontrollitakse mõlema poole andmete õigsust ja nüüdsest antakse juhataja vastuvõtu number. Selle viimase trendi tõttu pole kindlasti kohe mõtet minna juhataja vastuvõtule enne selle algust, kuna kabinetti kutsutakse ikka numbri järjekorras. Lohutuseks öeldi niipalju, et keskelt läbi 8-10 väljaspool maja registreeruva paariga saavad nad hakkama, siis võib juba korraldamine raskeks minna.
Muidugi ametlikult sai registreerija hingekirja, kui (meie puhul) 5000+300 oli ühes ruumis kena teenindajatädi poolt üle kantud, seega... toimiv pangakaart kaasa ja hommiku-võimlema Perekonnaseisuameti ette, sest kes ees, see mees:)

Ja veel... registreerijaid enda valitud paika saab kutsuda ainult Tallinnast (+ Marika Martin kuskil Järvamaalt), teised linnad-maakonnad jne pole vastavat luba taotlenud.

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 11:34

Jah aga see ei välista seda nagu ei saaks teistes maakondades väljaspool perekonnaseisuametit abielluda. Saab küll. Isegi Tartus on tegelasi, kes võivad väljaspool perekonnaseisuametit paari panna (kuid kes pole perek. ametiga seotud)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 11:55

aastal 2007 17 aprill oli lood sellised nagu on ka kirjas "Ja veel... registreerijaid enda valitud paika saab kutsuda ainult
Tallinnast (+ Marika Martin kuskil Järvamaalt), teised linnad-maakonnad
jne pole vastavat luba taotlenud.
" Võib olla on nüüd erinevad maakonnad endale tänaseks selle loa taotlenud. Ja minu teada tegutsevad mingid kaplanid, ka kirikuõpetajad, kes käivad väljaspool perekonnaseisuametit registreerimas. Mingi seos registreerijatel peab ikka perekonnaseisuametil olema - vastasel juhul ei oleks pruutpaar ametlikult regitreeritud. Neil peab ikka volitus antud asutuse poolt olema. Omavoliliselt tegutseda ei saa.

Ja kuskil pole väidet, et kuskil mujal maakonnas sellepärast abielluda ei saa, et sealt registreerijat välja pole saada!?

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 12:06

Vot ei tea jah..aga siis kui meile üks tuntud pulmakorraldaja paketti koostas, siis oli jutt, et keegi Olavi nimeline mees(enam ei mäleta), kellel on õigus panna inimesi paari (ametlikult). Kuid oli ka juttu, et tegemist pole perekonnaseisuameti inimesega...ja paberid tuli ka mehele otse viia + tasuda talle + omakorda maksta eraldi riigilõiv.

kerttullike
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aug 2007 - 23:24
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
3 August, 2007 - 23:50

tere! tahtsin küsida, et mis aga siis saab, kui plaanis pulmad korraldada nii Eestis kui välismaal, kuid siinseks ajakinnipanekuks noormees kohale ei jõua? ta jouaks umbes nädal enne pulmi, mis toimuvad 31.detsembril Hiiumaal?
sest mõistan, et vestlusele ja asjale peavad mõlemad osapooled tulema, eks?
ja siis- kas kellelgi on kogemusi, kuidas saan seejärel teised pulmad korraldada peigmehe kodumaal? kas selleks peab olema kauem abielus kui vaid paar päeva, et sinna sõita?

kust peaksin alustama asjaajamist?

yana
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
18 Oktoober, 2007 - 02:00

Kas ennem kui kolm kuud ei saagi pulma kuupäeva paika panna perekonnaseisuametis?

riaiza
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 15:28
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
17 Veebruar, 2008 - 15:42

Kas keegi oskab öelda palju maksab Marika Martini kutsumine registreerima enda valitud paika?

Zanna
Kasutaja Zanna pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Jaan 2008 - 20:24
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
24 Veebruar, 2008 - 21:02

vist oli 4000.-

aannus
Võrgust väljas
Liitus: 30 Jaan 2008 - 21:21
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
24 Veebruar, 2008 - 21:12

Väljaspool Järvamaad 4000.-

kaunytar
Kasutaja kaunytar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Veebr 2008 - 15:48
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
4 Märts, 2008 - 14:21

Vastuvõtuajad Tallinna Perekonnaseisuametis:

esmaspäeval 8.15 - 18.00
teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval 8.15 - 17.00
reedel 8.15 - 14.00

Palju maksab?
Riigilõiv on 300 krooni;
Lisaks sellele:

pidulik kombetalitus kolmapäeval 300 krooni
pidulik kombetalitus neljapäeval 500 krooni
pidulik kombetalitus reedel 800 krooni
pidulik kombetalitus laupäeval 800 krooni

KAS ESMASPÄEVASEL PÄEVAL EI TEHTAGI PIDULIKE KOMBETALITUSI?

Projekt: "30.mai '09 elu ilusaimaks päevaks!"

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 11:29

Üldiselt ma oskan ka ise tartu maavalitsuse lehelt välja otsida seda mis puudutab tartu perekonnaseisuametis peetavaid registreerimisi aga miks on siin ainult välja toodud tallinn? Arvan et on pruute ka teistest maakondadest.

Aga vastuseks otseselt sinu küsimusele,et kas esmasp. ei tehtagi pidulikke kombetalitusi? No ju siis mitte aga võid lohutada end sellega et kui tallinnas pannakse paari vähemalt 4 päeval siis tartu aind kahel : reede ja laupäev

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 11:57

Tere kaanka21

Miks ainult Tallinn ? Sellepärast, et seal olid need andmed kõige kenamalt olemas, vähemalt siis kui me alustasime ja seal on need andmed siiamaani kõige kompaktsemalt.

Kui tahad teada, kuna mingi perekonnaseisuamet on lahti, siis selleks on kataloog, mine sinna ja vaata. Kui seal pole näiteks Tartut sees (aga on), siis pole nad selleks soovi avaldanud...

Tervitades,

Virgo

__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 12:03

Tere Virgo,

Tean ju millal nad lahti on ja kogu seda tegevust kuna ja mismoodi ja millal tean ka. Aga põhimõtte küsimus (mitte ainult minul - palun mitte turja karata,mul väikelinna depressioon), on see, et miks Tallinna esile tuuakse.

liisbet
Kasutaja liisbet pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2007 - 20:40
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 Oktoober, 2008 - 12:41

Kuule, depressiooni puhul aitab õues füüsiline töö paremini, kui arvuti ees tigetsemine! :)

kunstel
Võrgust väljas
Liitus: 31 Aug 2008 - 16:54
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
31 August, 2008 - 17:04

Ja ikka ei saa ma aru, Perekonnaseaduse järgi peaks saama abielluda mitte alla 1 kuu etteteatamisega, kuid mitte rohkem kui 3 kuud alates avalduse esitamisest.. Tahaks ikka kuuga ära abielluda..s.t. 1 kuu peale avalduste esitamist, ei tahaks küll oodata mingid 3 kuud..Kas keegi on nii tark ja ütleks kas Tallinna Perekonnaseisuametis on reaalselt võimalik abielluda 1 kuu peale avalduste esitamist?

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
1 September, 2008 - 11:42

Näide: kui sul on täpne kuupäev nt. meil oli 16. august, siis saime kõige varasemalt avaldused sisse anda max. 3 kuud enne (16.mai). Mitte varem nt. 3 kuud 1 päev või 3 ja pool kuud. Kui oleksime hiljem avalduse sisse andnud nt. 2 kuud varem või kuu varem - ei oleks me sobivat kuupäeva võib-olla saanud ja kellajast rääkimata.

Aga kui sul kindlat päeva ei pruugi olla, siis saad oma avalduse kasvõi täna sisse anda ja siis kuu pärast saad abielluda - kahjuks mitte nt. 27-e või 28 päeva pärast.

Tiiu
Kasutaja Tiiu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Okt 2008 - 14:27
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
12 Oktoober, 2008 - 15:47

to mystic13
Kas ma saan õieti aru, et kui on soov abielu registreerida väljaspool Perekonnaseisuametit, siis tuleb ikka kogu protseduur (alustades 3 kuud enne soovitud pulmapäeva Perbrüoo uksetaga seismisega jne....) läbi teha. Ja siis kohapeal, kui avaldusi täidad, tuleb lihtsalt märkida kuskile või öelda avalduse vastuvõtjale, et soovid paaripanemise tseremooniat läbi viia mujal.

Tiiu

Mesilane
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 13:36
Re: Kuidas abielluda - Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
17 Oktoober, 2008 - 12:55

Just täpselt nii ongi. 3 kuud ja siis vaatad, kas on keegi, kes sellel päeval majast välja tuleb. Kui täidetud avaldusi sisse annad, siis ütled, et soovid majast välja. Pead ju ka siis suurema summa tasuma registreeirmise eest. Aga see kõik kohapeal jooksvalt tehtav.

Mesilane

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
4 Detsember, 2008 - 11:45

Tekibki küsimus, et kas esmaspäeviti ja teisipäeviti on üldse võimalus pidulikku kombetalitust läbi viia?

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

Katu83
Võrgust väljas
Liitus: 5 Jaan 2009 - 14:30
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
5 Jaanuar, 2009 - 14:54

Seal on kirjas, et abielludes võib:
-valida uue perekonnanime või säilitada senise perekonnanime;
-uus perekonnanimi ei või koosneda enam kui kahest nimest ning selliselt antud perekonnanime võib kanda vaid üks abikaasadest.

Küsimus targematele: kas ma sain õigesti aru, et mõlemad abiellujad ei tohi uut nime võtta? Ehk siis oletame, et minu nimi on Tamm ja mehel Pärn, aga me soovime (perekondlikel põhjustel, mitte niisama) võtta ühiseks nimeks hoopis Kuusk, kas see pole siis abiellumise käigus võimalik? Kas mees peaks oma nime enne registreerimist juba ümber muutma?
Suured tänud.

piretkla
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2009 - 21:45
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
9 Jaanuar, 2009 - 22:14

mul on mure. vaja kahekeelset (eesti-inglise) registreerijat viljandimaale augusti alguseks see aasta. perekonnaseisuametit ei saa eriti kasutada kuna neil max aeg 3 kuud enne pulma aeg kinni panna. ja meil ikka varem vaja teada et täpselt sellel kuupäeval saame abielluda millal tahame.
niisiis, et kas keegi oskab aidata? olen viljandi pulmakorralduse naisterahvaga ühendust võtnud aga pole siiamaani veel midagi tagasi kuulnud (sest tean et tal ka mingi ´´ oma ´´ mees kes paari paneb). et kuidas neid inimesi leida kellel paaripanemisõigused??
tänades

Airija
Kasutaja Airija pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Sept 2007 - 18:43
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
12 Aprill, 2009 - 22:28

Tahtsin uurida, kuidas Sul asjad lahenesid? Meil on ees ootamas umbes sarnane lugu. Plaanime pulmi kyll jargmiseks suveks ning sinnani veel PALJU aega, aga kuna me ei ela Eestis, siis olen juba varakult mures, mismoodi selle abieluavaludse taitmisega yhele poole saame. Me ei saa varem kui nadal aega oma pulmi Eestisse tulla ja kui siis alles avaldust lahme sisse viima, siis ei pruugi ju tahetud kuupaeva yldse saadagi! Mind huvitab, kas on voimalik digiallkirjastatult avaldused saata?! Akki keegi oskab oelda. Ma olen kirjutanud juba perekonnaseisuametisse, aga vastust pole veel saanud. Meil ka vaja eesti-inglise keelset registreerijat.

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
12 Aprill, 2009 - 22:55

Siin on ka üks teema selle kohta http://www.pulmad.ee/node/14255 ja millegi pärast ei saa digitaalselt avaldust teha.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives as a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

Airija
Kasutaja Airija pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Sept 2007 - 18:43
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
12 Aprill, 2009 - 23:08

Aitah, ma seda teemat juba sirvisin, aga ei saanud konkreetset vastust, et kas saab voi ei saa. Ootan, et saan prkseisuametiga kontakti ja eks siis uurin lahemalt. Lihtsalt huvitab, et mismoodi on inimesed teinud, kes valismaalt Eestisse tulevad ja abielluda tahavad. Kas toesti ainuke variant kaugelt kohale lennata ja isiklikult avaldus sisse anda? Ei raatsi lennupiletitele topelt raha kulutada enne pulmi. A kui ei saa, siis ei saa :( tuleb kohale tulla. Pean selle siis varakult pulmaeelarvesse sisse arvestama...

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
12 Aprill, 2009 - 21:07

nii huvi pärast teeks märkusi...meil oli riigilõiv nüüd juba 350 ja banketisaali tasu 900 kr:)
võimalik , et ka teised hinnad on muutunud...

lootus
Kasutaja lootus pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2008 - 14:12
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
15 Aprill, 2009 - 22:14

Väga kummaline-tegin täna just riigilõivu makse ja kontrollisin enne ka Tallinna kodulehelt summa üle-300.-. Huvitav, mille alusel teilt 350.- küsiti?

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
15 Aprill, 2009 - 22:36

me maksime registreerimistasu ja riigilõivu koos...äkki nad ütlesid meile siis kogemata vastpisised summad....
aga banketisaal oli küll 900...

Helle
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2008 - 14:20
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
21 Aprill, 2009 - 17:41

Tekkis arusaamatus, et kas ehk keegi sai täpsemalt aru:

Meil oli plaan jätta mõlema perekonnanimed läbi sidekriipsu siis, esimese lause järgi saan nagu aru, et see on teostatav
(uus perekonnanimi võib koosneda abielu eel viimati kantud perekonnanimest ja sellele järgnevast abikaasa perekonnanimest),
samas (uus perekonnanimi ei või koosneda enam kui kahest nimest ning selliselt antud perekonnanime võib kanda vaid üks abikaasadest).
Tekkis segadus:)

Ette tänades,
Helle

Külaline
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
30 Mai, 2009 - 12:25

Rahvas aidake natukene, aplju teil läks maksma lihtsalt registreerimine õnnepalees?Tänud

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
30 Mai, 2009 - 19:24

oleneb, kas tahad ainult paberit( 350 kr oli vist)
v tahad ka juttu juurde...siis oleneb päevast, kus siis 350le lisandub registreerimise tasu..

Külaline
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
30 Mai, 2009 - 19:39

Üleval ju kõik kirjas:
Palju maksab?
Riigilõiv on 300 krooni;
Lisaks sellele:

* pidulik kombetalitus kolmapäeval 350 krooni
* pidulik kombetalitus neljapäeval 550 krooni
* pidulik kombetalitus reedel 900 krooni
* pidulik kombetalitus laupäeval 900 krooni

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
4 Juuni, 2009 - 09:41

Ja nii ongi. Õnnepalees tuleb registreerimistasu ka maksta, tahad juttu v mitte. Niiet Tallinna õnnepalees on kõige odavam päev kolmapäev, mil peab maksma "ainult" 650.-

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Kuidas abielluda- Tallinna Perekonnaseisuameti lehelt
8 Juuni, 2009 - 00:18

Rävala tänava büroos saab isegi lihtsamalt ja vahest ka odavamalt anda. Seal ei pidavat järjekordi olema eriti.
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------