pulmad vàlismaal

12 postitust / 0 uut
Viimane postitus
alyssia
Võrgust väljas
Liitus: 26 Sept 2008 - 16:04
pulmad vàlismaal
26 September, 2008 - 17:07

kas kellegil on kogemust vàlismaal abiellumisega?nimelt elan itaalias ja nyyd otsustasime abielluda ,kuid olen natuke hàdas kuidas làbi viia kahte pidu-yks itaalias ja teine eestis. kui oskate andke mulle nòu.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: pulmad vàlismaal
26 September, 2008 - 18:16

Tervitus-

Kuidas te ise tahate ? Tavaliselt on kombeks, et kui on 2 pidu, siis mõlemad on vastavalt asukohamaa traditsioonidega. Minu kogemus ütleb et välismaal :) on vastuvõtt ja Eesti on siis tõepoolest pidu, aga võib ka ju vastupidi.

Samuti laulatus/registreerimine - saate ka selle nö topelt teha. Küll mitte reaalselt kaks korda abielludes, vaid Eestis oleks siis lihtsalt pidulik pühitsemine või kena tseremoonia.

Esita küsimused, mis sul segaseks jäävad ja siis proovin paremini vastata ?

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

alyssia
Võrgust väljas
Liitus: 26 Sept 2008 - 16:04
Re: pulmad vàlismaal
27 September, 2008 - 17:07

kuna mu elukaaslane on lahutatud siis uuesti kirikus abielluda ei saa.tseremoonia toimub vallas.
kui eestis teha mingi tseremoonia,kes siis selle làbiviijaks oleks?

ette tàdades,

alyssia

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: pulmad vàlismaal
8 November, 2008 - 12:06

Kui tahate ametlikult teha (selles mõttes ametlikult, et tahate et teid Eesti seaduste järgi registreeritakse), siis peaks olema teie tseremoonia läbiviijaks keegi, kellele on antud õigus perekonnaseisutoiminguid läbi viia.

Kui tahate lihtsalt sellist õnnistamist või mitteametlikku tseremooniat (kust paberit ei tule, vaid lihtsalt tunne on hea), siis võib seda tseremooniat teha kes iganes.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

kummikomm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 18:10
Re: pulmad vàlismaal
26 September, 2008 - 19:34

mina siis olen mõelnud nii teha, et eestis oleks registreerimine ja asukohariigis laulatus (kuna ilmalik registreerimine tuleks nii või teisiti siinse seadusandluse alusel enne läbi teha) aga ma ei kujuta ette kui kaua läheb paberimajandusega aega. Esialgne plaan oli ühel nädalavahetusel pidutseda eestis ja järgmisel asukohariigis. Siuke plaan siis selle pärast et ei saa eeldada, et kõik minule olulised inimesed reisida saavad (vanaema näiteks, kes selleks ajaks päris vana juba) ja reisijad oleksid siis kord minu lähiperekonnaliikmed ja parimad sõbrannad ja teine kord siis tema lähimad sugulased.
Peod on plaanis teha vastava riigi traditsioonidega, kus pidu toimub

binxxx
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2008 - 12:01
Re: pulmad vàlismaal
26 September, 2008 - 23:37

Mul endal küll kogemusi pole, aga see idee tundub väga vahva jah, et mõlemas riigis eri peod (reisimine läheks muidu vist ikka väga kulukaks) ja samas siis on ka mõlema maa traditsioonid ju esindatud. Kumbki ei pea millestki loobuma :) Ja samas oled üks vähestest õnnelikest, kes saavad elu kõige ilusamat päeva kaks korda läbi elada :)

... see päev on teel ...

... 18.06.2009 oli meie muinasjutt ...

Fashionista
Võrgust väljas
Liitus: 26 Mai 2008 - 15:23
Re: pulmad vàlismaal
28 September, 2008 - 20:05

Mina abiellusin Itaalias ja samuti commune's, mitte kirikus. Minu mees ei olnud küll varem abielus olnud ja oleks muidugi võinud ka katoliku laulatuse kasuks otsustada, aga ma ei ole usklik ja kirikus abiellumiseks seda ka teesklema ei hakanud. Mehe sugulaste ees kindlasti see mingi määral imestust tekitas, et me kirikus ei abiellunud, aga viisakate bella figura inimestena nagu seda on itaallased keegi midagi selle kohta ei küsinud.

Registreerisime siis ühes väikelinnas ja meie pidu toimus Castelbrandos, Cison di Valmarinos. Mulle täiesti piisas sellest, et minu vanemad olid seal ja paar sõbrannat - ei tunne mingit nukrust selle pärast, et mõni sugulane või sõbratar pulmapeost ilma jäi. Eelkõige oli see ju meie kahe päev ja intiimne ja elegantne 30-külalisega pidu oli minu meelest täiesti piisav, et minu pulmapäev mulle kõige ilusamates värvides meelde jääks.
Ma ei näe mingit mõtet pidada teist pidu siin Eestis - see poleks enam sama, sest me oleme ju juba abielus! Pigem siis võib-olla tähistada väikse peoga esimest pulma-aastapäeva, ehkki meie puhul ei kavatse ma ka seda teha.

pulgajäätis
Kasutaja pulgajäätis pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2008 - 15:58
Re: pulmad vàlismaal
29 September, 2008 - 07:21

Meil oli sel suvel registreerimine välismaal ja järgmine aasta toimub pidu Eestis. Registreerimisel olid ainult meie kõige kõige lähedasemad ja hiljem oli väike vastuvõtt. Eestis aga tuleb Eesti traditsioonidega pidu :)

bluesky
Võrgust väljas
Liitus: 18 Okt 2007 - 14:30
Re: pulmad vàlismaal
29 September, 2008 - 10:29

Meil sai ka kahes riigis pulm tehtud.

Mehe kodumaal tegime lihtsalt pulmapeo. Nende traditsioonidega ja mehe sugulaste sõpradega.
Algul oli plaanis eestis ainult registreerida aga juhtus teisiti. Tuli ka eestis pidu.

Ise elame hoopis teises riigis.
Aga tänu vanemate ja sõprade abile korraldasime peo ära (mehe kodumaal planeerisime nädal aega ja eestis viis päeva) Peod said väga toredad.

k2nga
Kasutaja k2nga pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Jaan 2007 - 12:21
Re: pulmad vàlismaal
8 November, 2008 - 11:57

Tean mida sa tunned :) Meie tegime oma pulmapeo Eestis, kutsusime küll Itaaliast kõiki sugulasi, neid Eestisse peole kokku tuli 5 40st :)
Seega oli meil kohustus ka Itaalias midagi teha (1 kuu hiljem). Otsustasime siis restorani kasuks ning sõime ja vaatasime meie Eestis toimunud pulmavideot ja imetlesime pulmapilte.
Itaalia restoraniarve oli 75% meie pulmaeelarvest!

õnnelik naine
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2009 - 14:49
Re: pulmad vàlismaal
18 Märts, 2009 - 15:06

Meie pidu toimub Marokos.Ja meie Külalised tulevad ka,kes jaksab osta lennupileti.Nii sa kokkuleppitud.Ja neid tuleb päris hulga.Pidu toimub traditsioonide järgi.Piletid ostsime ühe reisikorraldaja käest ja tema ka aitab meil seal hästi tunnda ja organiseeris meil kõik ära,mis seal vajalik.Olen ootuses.

Sille232
Võrgust väljas
Liitus: 25 Märts 2016 - 19:42
Re: pulmad vàlismaal
28 Märts, 2016 - 18:11

Meie organiseerime hetkel oma pulma. Ise olen Eestlane ja elukaaslane Inglane - Laulatus ja esimene pidu tulevad Eestis kuhu on kutsutud minu perekond, tema perekond ja lahedasemad sobrad molemast riigist. Nadal hiljem toimub teine pidu Inglismaal ylejaanud sopadele-sugulastele.