Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmade korraldamine on soodsam kui Eestis ?!?! - Pulmareisid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Aegaajalt paneb mind Eesti ajakirjandus ohkama, aegajalt imestama ja aegajalt tekib täpselt selline tunne, et mida nad seal pagana ülikoolis õpivad, kui nad ei suuda kirjtuada ka reklaamiteksti nii, et see välja ei paistaks ?

 

Ehk siis see link http://www.ekspress.ee/2009/04/05/eesti-uudised/40707-kriisiaja-eripara-valismaal-pulmade-korraldamine-on-soodsam-kui-eestis ehk siis artikkel Eesti Ekspressis.

Kui see pole nüüd reklaamjutt, millel pole mingit tõde taga, siis öelge mulle mis on reklaamjutt 

No loeme siis  

"Uus trend: reisifirmad pakuvad võimalust korraldada pulmi soojal maal, noor­paarid aga on välja arvutanud, et see tuleb odavam kui Eestis. Ja pealegi efektsem..."

Ja kui te seda juttu loete, saate teada, et kaks inimest käisid pulmareisil (koos registreerimisega), maksid 2 inimese eest 70 000 krooni ja olid õnnelikud.

Viimase peal ja ma olen nõus, aga kust see odavus välja tuleb ? Samasuguste tingimustega pulm Eestis läheb ju maksma vähem (või ei lähe - kas keegi meie hulgast on teinud pulma kahele inimesele ja maksnud selle eest Eestis 70 000 ?)

100% nõus, et selline pulmareis on efekte ja teistsugune - Eestis te seda Neitsisaarte tunnet kindlasti ei saa, kuid ärge pange kõiki noorpaare ühte patta (ehk siis lause "noor­paarid aga on välja arvutanud, et see tuleb odavam kui Eestis").

Ei, mul pole selles vastu mitte midagi, reklaamige ja promoge läbi oma artiklite, enne võiksite muidugi teemaga kurssi ajada.

Ja ootaks ka siis meie kasutajate kommetaare, peale seda kui olete selle loo läbi lugenud - kas teie olete ka need noorpaarid, kes on avastanud et 70 000 kahele inimesele on odavam kui pulmade pidamine/planeerimine Eestis ?

Tervitades 

Virgo
PS! Mina teen parem ettepaneku ikka kogu raha mis meil on Eestisse jätta, mitte seda viia kuskile kaugele välismaale :)

kull
Võrgust väljas
Liitus: 16 Märts 2008 - 17:41
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära:
6 Aprill, 2009 - 11:56

Lugesin minagi seda artiklit ja imestasin, et seda niimoodi sellise pealkirja all reklaamitakse. Inimesi on ju erinevaid ja on ka neid kes soovivad abielluda vaid kahekesi ilma lähedasteta, nii Eestis, kui ka välismaal. Kuna järjest rohkem ka meie reisibürood seda teenust pakuvad, siis paljud ka seda kasutavad. Ma ei kahtlegi, et see on väga romantiline ja kena aga see ei ole kindlasti odavam kui Eestis. Sellel jutul oleks võinud olla hoopis teine pealkiri ja asi oleks olnud palju jumekam, kui praegu.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära:
6 Aprill, 2009 - 12:29

Täpselt sama mõte - teise pealkirjaga ja ilma selle kriisiaja jamata.

Meil on vist hetkel selline faas igal pool kirjutavas ajakirjanduses, et kui sa pealkirja sõna "kriis" ei kirjuta, siis ei lasta su artiklit trükki.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: välismaal pulmade korraldamine on soodsam kui Eestis ?!?!
6 Aprill, 2009 - 13:07

Kusjuures olen isegi just selle viimase lause peale mõelnud. Mul endal on ka kahju nii palju raha riigist välja viia. Ikka tahaks kodumaa tegijaid toetada ja majandust turgutada, aga pulmade puhul on selline asi siiski viimane, millele mõeldakse ;)
Ma olin ise ka alguses selles heas usus, et välismaal abiellumine tuleb hullult odav. No 70 000 ei ole odav pulm.
Kogemuse mõttes kindlasti väga eriline ja tõesti ühildatav pulmareisiga, aga odav küll mitte.

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
välismaal pulmade korraldamine on soodsam kui Eestis ?!?!
6 Aprill, 2009 - 13:09

No Eestis 70 000.- kahe inimese peale tõesti ei lähe. Aga selles mõttes on see odavam, kui teha siin kodumaal pidu ja siis minna nii kallile pulmareisile. Aga ka sellel kriisi ajal on inimesi, kes seda endale lubada saavad. Siin mängib ka rolli see, et osad paarid tahavad seda ainult kahekesi teha. Ja eks see väga romantiline ole, aga mina olen see inimene, kes soovib lähedasi enda kõrvale sel tähtsal päeval.
Nõustun eelvastanutega, et pealkiri oleks pidanud teine olema.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives as a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

Kleit
Kasutaja Kleit pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aug 2007 - 14:08
Re: välismaal pulmade korraldamine on soodsam kui Eestis ?!?!
6 Aprill, 2009 - 14:26

Täitsa nõus sinuga. Smile Mulle tundus seda kirjatüki lugedes, et siin on silmas peetud neid paare, kellel on valida, kas teha Eestis (kokkuhoidlikum) pidu poolele suguvõsale või minna kahekesi eksootilisse ja romantilisse kohta registreerima, saades nii ühtlasi omale ka luksusliku pulmareisi. Neid paare ei saa panna samasse patta nendega, kellel ongi plaan minna üksnes kahekesi või oma perega end Eestis registreerima või laulatama ning kelle eelarve küündib 10-20 tuhande kanti. Kui aga eelarve on kuskil 50-70 tuhat, siis saab paar mõelda, mida teha. (Minu mäletamist mööda maksis see Neitsisaarte pulm midagi 50 tuhandega.) Meil oli pulm eelmisel suvel ja kui esialgne eelarve oli 70-80 tuhande kanti, siis tegelikult läks eelarve kahekordseks, sest ei tahtnud säästupulma, vaid tipptegijaid, ilusat kleiti, limu jne. Ja sellega võtteldes oleks küll kahekesi paradiisisaarel registreerimine odavam tulnud. Aga me tahtsime oma päeva jagada pere, lähisugulaste ja parimate sõpradega.

Meie muinasjutt algas 09.08.08

Meie muinasjutt algas 09.08.08

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Ajakirjandus
6 Aprill, 2009 - 13:47

NU TULE TAEVAS APPI!!! :)

muud ei oskagi "kommentaarida"....

Sass

Carol
Kasutaja Carol pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 22:10
välismaal pulmade korraldamine on soodsam kui Eestis ?!?!
6 Aprill, 2009 - 16:41

Jah, ka meie oleme need, kes "raha riigist välja viivad", aga meie eesmärk oli algselt siiski reis ise ja siis tuli äkki idee ühendada reis hoopis pulmareisiks ja pulmaks. Kes teab, millal jälle veel nii kaugele ja ilusasse kohta saab :) Sest minu jaoks pulmareis peaks ikka olema imelises kohas ja hetkel see koht seda ongi.

Selles suhtes jah tuleb pulm ise soodsam, kui Eestis, aga just nimelt kogu hind, mitte inimeste järgi. Meil läheb kokku kahele kuskil maksma 90 000, sellest aga 10 000 on kleit, reis ise 50 000, siis sõrmused ja mehe riided ja muu pudi padi ning fotograaf, mida niikuinii pulmaks oleks vaja. Seega ainult pulmade enda raha korralduse, dekoreerimise, õhtusöögi ja dokumentide poole pealt läheb kuskil 20 000, mida siin ju koos sõpradega pidamiseks jääks väheseks (toitlustus, peokoht, pulmaisa, ansambel jne) :)

---------------------------------------------------------
Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re:
6 Aprill, 2009 - 22:36

eks abiellumisel soojal maal ilusas rannas on ju omad võlud...käite käsikäes mööda liivaranda jne jne...
aga siin tulebki mängu see, kas tahad et su perekond ja sõbrad sind ümbritseks või mitte...

marilynm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Nov 2008 - 12:16
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmad
8 Aprill, 2009 - 13:39

Mina ei sõitleks ei seda pealkirja ega artiklit ega ka kriisi. Kriis tähendabki seda, et sul on mingi hulk raha ja mitte rohkem. Ehk siis loeb see, kui palju seda summa summarum on, mitte aga see, kui palju raha per person läheb. Kui sul juhtub olema näiteks 70000, siis selle eest miskit õiget pidu Eestis ei saa. Siis ongi mõttekam välismaale paariks nädalaks pulmatama minna. Vägagi loogiline ja meie tegime täpselt samuti. Võib seda ka nii sõnastada, et ilu saab selle raha eest välismaal rohkem. Katsu sa kahe inimesega romantiliselt Eestis abielluda - paned talvemantli selga ja seisad Pirita rannas või? Ja siis selgita pärast sugulastele, miks nemad sinna Pirita randa kutsutud ei olnud.

PS Kriis on väga tore. Mulle meeldib. Asjad lähevad oma õigesse hinnaskaalasse tagasi. Eesti on liiga kallis maa.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmad
8 Aprill, 2009 - 14:03

Tervitus-

Väga head väited :)

Muidugi kriis ei tähenda seda et sul on mingi hulk raha ja mitte rohkem, vaid pigem seda :) et sul ei ole just seda hulka raha ja kuskil juurde ei tule ka...

Ma vaidleksin vastu - 70000 krooniga saab ikka väga korraliku pulmapeo, seda ütlesid noorpaarid ise, täites meie ankeeti. Sest 513 vastajast tervelt 279 tegid oma pulmad kuni 70000-se eelarvega (54%). Oleks nende vastu ebaus öelda, et selle summaga ei saa pulma, kui nad seda just tegid...

Ja Eestis on väga palju romantilisi kohti - sõltuvalt sellest mida just konkreetselt keegi romantiliseks peab. On losse, on mõisu, on spaasid, on hotelle - igast hinnaklassist ja igale maitsele.

Ning raha jääb Eestisse, mis on praeguses situatsioonis kõige parem.

Nõus, hinnad saavad korda - need kes polnud varem midagi väärt langevad konkurentsist, need kes olid keskmised, peavad hindu korralikult langetama, need kes olid parimad, peavad samuti hindu korrigeerima. Siin pole tõepoolest teha miskit. Kui palju, seda näitab ainult aeg.

Tervitades,

Virgo
PS! Eesti on ka mulle väga kallis ma, ma armastan seda ja arvan et pole parimat kohta elamiseks. Rahalises mõttes, mnjaa, on tõepoolest ka kallis, aga selleks et ta ei oleks, peaks meil lihtsalt oleme suurem rahvaarv - seda aga nii lihtsalt ei tekita (võtame kasvõi selle, et meie peredes on ju keskmiselt 1.5 last, aga et lihtsalt olla jätkusuutlik peab see number olema ju 2 juures...)

__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmad
8 Aprill, 2009 - 20:25

Miks peakski romantika võrduma loss või rannahotell?

Väga vabalt saab romantilise rannapulma ka Eestis teha. Palkad sümfooniamuusikud tseremooniaks, kaunistad roosiõitega ranna, lased tuvid lendu, küünlad ümberringi, pärast romantiline õhtusöök rannal jne. Võid ju ka siinsamas kahekesi teha, kui välismaal olid nagunii kahekesi.
Meil oli plaanis oma talu õuel pidu teha. Üürida suur telk, kaunistada kõik õite ja taimedega, muusikud jne. Selle eelarve oleks meil olnud nähtavasti alla 70 000. Ja minu meelest ka väga romantiline.

Ning ole hea - ära kanna endast nii palju vimma. See ei tule kunagi kasuks. Praegu on paljudel raske ja ma vaatan kõrvalt, et need, kes suudavad selja sirgu lüüa ja naeratada, need ka kõige kiiremini püsti saavad. Need, kes on jäänud riiki ja valitsust ja kõike kiruma, need kiruvad siiamaani ega pole kuhugi jõudnud.
Nii, et parem anna riigile rõõmuga juurde ja riik annab rõõmuga vastu ka!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmad
9 Aprill, 2009 - 09:16

Ma olen alati öelnud, et rikaste inimeste mõtlemine on see, et odavalt ei saa või odavalt ei saa head :-P
70 000 pole üldse väike summa - päris suur. Mina tegin oma arvutused ära ja sellises summas pole midagi müstilist.
Eelmises postituses seletasin juba lahti, mida võiks kasutada, et pulm oleks romantiline ning ükski neist vahenditest ei ole hingehinnas.
Mul on pulmas muusikud, fotograaf, paaripanija, pulmatort, hobukaarik, õhtusöök rannal ja ööbimine rannahotellis. Seda küll välismaal, aga need hinnad on ikka enam-vähem samad. Kokku peaks see maksma minema 15 000. Lisaks pulmariided mõlemale ca 10 000. Kokku 25 000. Lisa sinna siis oma unistatud reis kuhugi. Ega pea ju kuhugi antartikale sõitma. Kas või 7000 korraliku majutusega Kreetale.. Kokku 14 000. Kogu krempel siis 39 000. Jääb veel 31 000 eeku eksimisruumi. Meie pulmast võtab suure osa ära lihtsalt reis nii kaugele ca 30 000 piletite, öömaja jms peale.
See on küll idealistlik arvutus, aga täiesti võimalik. Kuna välismaal ei ole suurt möllu sugulastega, siis miks peaks siingi? Ega romantika ei pea võrduma kogu suguvõsaga. Ja nagu näha, siis see on võimalik!

marilynm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Nov 2008 - 12:16
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära: välismaal pulmad
11 Aprill, 2009 - 19:50

Kõik oleks väga tore ja romantiline tõesti ka Eestis rannal teha, aga sa unustad ühe ja määrava komponendi - meie kliima. Sest isegi suvel on Eestis heal juhul 5 päeva, mil ilma talvemantlita ringi käia saab...No see on veidi utreeritud, aga põhimõtteliselt nii see on - planeeri kui tahes romantilist päeva, kuid kust küll ilm selleks päevaks tellida? Seda pole kahjuks ühegi raha eest kusagilt võtta.

Ja eks igaühe jaoks on see "õige peo" skaala väga erinev. Meie jaoks õige peo eelarve oleks tulnud rohkem kui kaks korda rohkem kui selle reisi peale läks. Mitte et see ülitoretsev oleks olnud, aga taluõue teema pole meie maitse ja külalistest ei oleks ka tahtnud hakata listi tegema, et kes siis paremad sõbrad on ja kes halvemad, keda ei kutsu.

Kats45
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aprill 2009 - 12:23
Re: Ajakirjandus Eestis ehk Kriisiaja eripära:
16 Aprill, 2009 - 12:40

Sellest kirjutisest lähtudes tundub väide küll pisut küsitav. Üldiselt kipub see aga tõeks osutuma. Meie peres on pulmad tulemas nii Eestis kui välismaal ja seda seetõttu, et noorpaar ei taha oma elu tähtsamast sündmusest ilma jätta kummagi poole sugulasi-sõpru. Pulmade maksumuseks välismaal 200-le inimesele on meie rahas alla 70 000 krooni, kusjuures pulmi korraldab agentuur. Eestis tegeleme organiseerimisega ise, kasutame ka üsna paljus tutvusi ja ikkagi kujuneb 60 inimesele pulmade korraldamiseks ligi 80 000 krooni.