Registreerimine ja peokoht

11 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Flink
Kasutaja Flink pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2010 - 11:27
Registreerimine ja peokoht
8 Juuli, 2010 - 10:15

Olen natuke kimpus oma ideede ja võimaluste vahel. Kuidagi nii on sattunud, et meie ilusaks pulmapäevaks sai pühapäevane päev. Igal juhul on see natuke keeruline, aga mitte võimatu (või esialgu mulle nii näis). Tahaks loomulikult oma ilusa peo teha hetkel ideaalmaailmas Taageperas ja seal ka registreerimise. Kui ma vaatasin aga Valgamaa osakonda, siis hea kui nad kedagi paari panevad üldse laupäevalgi. Kas peaks üldse registreerija leidma Tallinnast (kus me elame) ja siis ta kinni maksma, et ta sinna tuleks pühapäeval? Igatahes ei tea, kuidas need asjad ikkagi toimuvad. Kas kellelgi on kogemusi jagada või soovitusi?

Viktoooria
Võrgust väljas
Liitus: 25 Nov 2009 - 14:32
Re: Registreerimine ja peokoht
8 Juuli, 2010 - 13:37

Muude registreerijate osas ei oska kahjuks midagi öelda, aga kuna nüüdsest saavad ka notarid abielusid sõlmida, siis võiksid ühendust võtta ka mõne Valga (või selle lähiümbruse) notariga. Kuna tasu suurus väljasõidul sõltub notarist, siis võid mitmele päringu teha ja küsida. Notarite andmed/asukohad on leitavad www.notar.ee

Meie pulmas näiteks tulebki notar paaripanejaks.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Registreerimine ja peokoht
8 Juuli, 2010 - 13:59

Tervitus-

Oo, see on huvitav. Kas sa võiksid paari reaga ka kirjeldada, kuidas notar teid paari paneb ? Olen kuulnud igasuguseid kommentaare kuidas see välja näeb või võiks näha, kuid oleks huvitav kuulda praktikult :D

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/pulmad

Viktoooria
Võrgust väljas
Liitus: 25 Nov 2009 - 14:32
Re: Registreerimine ja peokoht
8 Juuli, 2010 - 15:48

Tere Virgo,

hetkel ei tea ka mina täpsemalt, kuidas toimuma hakkab.

Võtsin selle notariga ühendust, kellega oleme muudes asjades varasemalt kokku puutunud ning kes meile inimesena väga meeldib ja küsisime, kas meie poolt välja valitud kuupäev ja koht sobib. Õnneks talle sobis ja lubas mind kindlasti mehele panna :)

Kusjuures meie oleme tema esimene paaripandav paar. Usutavasti on tal endalgi väike närv sees ;)

Kokku saame temaga järgmise nädala alguses ja siis oskan ehk täpsemalt kirjutada.

kadrik
Võrgust väljas
Liitus: 18 Nov 2009 - 21:28
Re: Registreerimine ja peokoht
8 Juuli, 2010 - 16:27

Tallinna perekonnaseisuameti registreerijad võibolla tulevad. Hind on neil väljaspool Tallinna küll üsna kõrge. Laupäeviti nad kindlasti käivad väljas, pühapäeva kohta ei oska öelda. Samas oli meie regitreerija meie pulmapäeval (laupäev) ametlikult puhkusel ja lisaks oli tal ka veel samal päeval sünnipäev, aga ta siiski tuli (meile täiesti võõras inimene ja soovida me ise ka kedagi ei osanud, asju uurides mainisin, et pulm on eesti ja saksa keeles ja nii saime ka ametniku, kes meie tseremoonia väga kenasti ja südamlikult kahes keeles korraga läbi viis).
Väljaspool regitreerijatest on foorumis vist varem ka natuke juttu olnud.

kati101
Kasutaja kati101 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2009 - 14:23
Re: Registreerimine ja peokoht
9 Juuli, 2010 - 20:12

Kes see ametnik oli kes eesti- saksa keeles tseremoonia läbi viis?

kadrik
Võrgust väljas
Liitus: 18 Nov 2009 - 21:28
Re: Registreerimine ja peokoht
10 Juuli, 2010 - 09:48

Ametnik oli Astrid Valma. Ilmselt saab otse paluda, kuid tundub, et nad arvestavad paaridega. Kirjutasin juhatajale ja mainisin vaid kirjas, et on eesti-saksa ja lisasin, et ilmselt siis pulmaisa tõlgib, kuid kohe öeldi, et meil on eesti-saksa olemas. Kui avaldused viisime, siis saime temaga ka eelnevalt kokku.
Aga väga ilusti rääkis ja mõlemas keeles sarnast teksti, nii ei läinud ka sakslastel midagi kaotsi ja mehe käest küsiti vajalikke asju ka kohe saksa keeles.

Flink
Kasutaja Flink pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Mai 2010 - 11:27
Re: Registreerimine ja peokoht
9 Juuli, 2010 - 14:45

See notari idee on päris huvitav. Mõnel on keegi äkki lausa oma suguvõsast kedagi võtta? Eks see nõua kindlasti harjutamist, mida öelda jne, aga ma usun, et nad tahavad samamoodi õnnestuda ja olla edukad :)

Andresj
Kasutaja Andresj pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Märts 2009 - 22:08
Re: Registreerimine ja peokoht
11 Juuli, 2010 - 15:34

Olen sellel suvel minu torda olnud pulmas kus pruutpaar on tegelikult ametliku toimingu perekonnaseisuametis varem vaikselt ära teinud ja rahva eest antakse allkiri armastusvandele või südamelepingule. Nimeta kuidas tahad. Kuna uue seadusega on abieluakt muudetud nii kuivaks dokumendiks, et seal niikuinii midagi ilusat ette lugeda ei ole, siis südamevanne on palju sobivam.

Paaripanijaks suvalist notarit väga ei soovitaks. Formaalusest tähtsamaks peaks pidama kordumatut hetke ja hingematvalt ilusalt seatud sõnu. Mul on korduv kogemus Olavi Ilumetsaga (Tartu), erilised kiidusõnad talle nende hetkede tekitamise eest. Üks mu kolleeg kirjeldas Olavi registreerimist nii: "Pruut nuttis peigmees nuttis, vanemad nutsid ja endalgi kiskus fotoka taga silm vägisi märjaks..."

Ilusat planeerimist!

Andres Jalak
http://stuudio.com/pulmad/

Kuidas pildil suurepärane välja näha? Profifotograafi nipid, vaata videot.
Kvaliteetsed pulmaraamatud: Fotoraamat

kati101
Kasutaja kati101 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2009 - 14:23
Re: Registreerimine ja peokoht
11 Juuli, 2010 - 16:45

Meie ei tahtnud perekonnaseisuametiga üldse tegemist teha, sellepärast valisimegi Olavi Ilumetsa, kes ajas formaalsused meie eest kõik korda. Aga seda ma ei tea kus ma sel ajal olin kui Ilumets tseremooniat läbi viis, sest ma ei mäleta sellest peaaegu mitte midagi :)
õnneks järgmisel nädalal saab videost mälu värskendada.
Ja muidugi külalised kiitsid, et väga ilus oli olnud.

Annie
Re: Registreerimine ja peokoht
12 Juuli, 2010 - 23:00

Soovitan ühendust võtta Valgamaa perekonnaseisuametiga ehk siis Anne Pulleriga. Kuuldavast saab tema käia oma maakonna siseselt registreerimas ehk siis kokkuleppeliselt ka Taagepera lossis.
Päikset!