Pulmaehted

16 postitust / 0 uut
Viimane postitus
kreker
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aug 2010 - 13:22
Pulmaehted
18 August, 2010 - 13:33

Soovitage mõni Tallinna pood või e-pood (kohalik) kus oleks suur ja hea pulmaehtede valik (v.a. käsitööehted).

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Pulmaehted
18 August, 2010 - 15:50

Milliseid ehteid sa otsid? Kaelakette, kõrvarõngaid, tiaarat? Väärismetallidest või tavalisi?

kreker
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aug 2010 - 13:22
Re: Pulmaehted
18 August, 2010 - 16:05

Otsin kaelaketti ja kõrvarõngaid. metalli suhtes ei ole veel lõplikult otsustanud, kõik sõltub hinnast. hõbedast asju ainult ei kanna...

Nysserius
Kasutaja Nysserius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 29 Sept 2009 - 20:20
Re: Pulmaehted
18 August, 2010 - 16:11

Pruutpaar.ee ja pulmapood.ee on palju ilusaid ehteid nt pärlitega. Kahju, et hõbe ei sobi, ma oleks Foorumi Pilgrimit soovitanud, seal pole küll spetsiaalselt pulma-ehted, kuid väga ilusa disainiga asju leidub.

Ise kammisin läbi enne pulmi pruutide salonge, Expressionseid, kullapoode jne... Kuskilt ma väga head valikut just pulmadeks sobivaid ehteid ei leidnud. Ja lõpuks tellisin ikkagi Ebayst ühe komplekti, kus oli roosidega disain.

kuld
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2010 - 14:40
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 11:23

Eks valikuga ole nii nagu on - väiksed kohad-tagasihoidlik valik. Kõige rohkem kibub olema juveelipoodides. Mõningane valik on pakkuda ka Starius salongis.. pärlid, korallid, merevaik.... Üldiselt pulmas kulda/hõbedat aksessuaariks ei kanta. Väärismetallist on esindatud ainult abielu-/laulatussõrmus....:)

petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 15:15

Osta ebayst, saad täpselt samad asjad, mis siin müügil ainsa vahega, et maksad oma 10x vähem nende eest. käisin täna ntx kleite proovimas, et teada saada, milline lõige kõige paremini sobib ja vaatasin ka sealseid ehteid: tiarad, kaelakeed, kõrvarõngad, soengulisandid, sõrmusepadjad jnejnejne. Absoluutselt kõik oli Hiina kaup aga maksis sellist hinda, nagu oleks väärismetallist. Tiara hind oli seal 650 ja enam, ebays täpselt sama asi koos eestisse saatmisega alates 50-120 krooni. Oleneb suurusest, stiilist jne. Ebays on ka kolmik-komplekte: tiara+kaelakee+kõrvarõngad, alla 200 krooni kõik. Valik meeletu. Samamoodi saad sealt tellida ka pärleid ja üleüldse kõike mida vajad. :) Ise tellin absoluutselt kõik sealt (kleit- tehakse ilma lisatasuta minu mõõtude järgi umbes 4-5 nädalaga, saab ka rutem), alusseelik, kindad - saan müüjalt kingituseks, tiara, kingad, sukapaela ja ka lastele smokingi ning pisitütrele meeletult ilusa kleidi (lilleneiu tarvis). Samasid kleite müüb ka Mileu.ee - isegi pildid sealt pärit, hinnad algavad neil ainult 5000 kroonist. Minu kleit maksab aga 1690 krooni + 120 eek alusseelik jne.
Tehke endale parem konto sinna ja ostke sealt, saate rohkem mujale kulutada :)

marleen7
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2009 - 22:04
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 16:51

Sinu soovitus on nii jõuline, et see ajendas paar rida netipoodide kohta ka kirja panema. Kuna mul endal pulmad nüüdseks peetud, siis võin kogemusi jagada. Jah, Internetist leiab palju odavama hinnaga asju, kui "päris" poodidest, aga sealt tellimisel on 3 varjatud miinust:

1.pilt on tihti ilusam kui asi tegelikkuses (ka firmamärkidega kaubal on see nii). Ise pettusin mitmes asjas, mis pildil nägid imekenad ja veatud välja. Kui ma oleks neid asju enne poes vaadanud ja katsunud, siis ma ei oleks neid ilmselt ostnud.
2. kui tellid näiteks USA-st või mujalt väljaspool EL-i, siis lisanduvad tolli-, käibe- ja mõningatele toodetele ka dumpingmaks, mis võivad ulatuda 50 %-ni kauba hinnast. See ei kajastu Sinu arvel ja seega kogenematule tellijale võib see tulla suure üllatusena kauba Eestisse jõudmisel, kui tollimaaklerilt ei saa kaupa enne maksude tasumist kätte.
3. Lubatud saatmistähtaegadest ei peeta kinni. Kõik tellitud tooted hilinesid mul kuu kuni 2,5 kuud. Kui pulmad on lähedal, siis ei maksa enam Internetikaubandusega jännata.

Kindlasti on paljudel väga positiivseid kogemusi ja ma ise jäin ka mõne tellitud esemega väga rahule, aga tahtsin lihtsalt välja tuua need kitsaskohad, mis Internetist tellimisega esinevad võrreldes tavapoodidega.

Ja mis puutub kaubavalikusse, siis tean, et Anna boutique müüb tuntud firmamärkide ehteid. Ise ostsin sealt San Patrick peaehte.

petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 17:14

Mina isiklikult tellin kaupa välisriikidest juba aastaid ja võin samuti sellele vastata :) Päris kehvasti on sul läinud nende asjadega, peab mainima. Mina tellin (mitte küll kõike läbi ebay- kuid siiski läbi interneti) Inglismaalt, Usast, Austraaliast, Hong-kongist, Hiinast, Singapurist, Taist jne jne jne. Viie aasta jooksul on 3 pakki kaduma läinud, mille eest on alati raha tagastatud täies ulatuses. Mõnel üksikul korral vaid, on kaup hilinenud maksimaalselt 3 nädalat lubatud saatmise ajast. Mis puudutab ehteid, siis mul ei ole õnnestunud veel midagi inetut saada, pigem on kaup olnud alati reaalis parem, kui piltidel - kus need loomulikult ilusad paistavad. Kleitide kohta aga võin ka väita, et ka need kleidid, mida seal ebays müüakse, müüakse siin poodides täpselt samamoodi, tellimisega. Proovida saate alles siis, kui olete kauba kätte saanud. Enda tuttav tegeleb ka nende kleitide müügiga ja siiani pole ainsatki klienti, kellele kohalesaabunud kleit ei oleks meeldinud, alati kiidetakse taevani. :) Aga mis puutub tollimaksudesse, siis see lisandub siin sel juhul, kui pakk tuleb tähitud postiga, kui saatjaks on firma ja kui summa ületab 22 EUR, siis lisandub kogusummale 20% + tolliteklari täitmine 101,60 kr. Aga, et seda ära hoida või kokku hoida, siis saab müüjatega alati läbi rääkida, et nad märgivad summa väiksema ja märgivad paki kui kingitusena. Toimib 100%. Ja ei mingeid lisakulusid. Võiks veel pikalt laialt rääkida, aga ma arvan, et see teema risustatakse lihtsalt ära nii... Vabandan autori ees, et teema kiskus põhipoindist kõrvale!

marleen7
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2009 - 22:04
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 18:34

Tsitaat: "Kleitide kohta aga võin ka väita, et ka need kleidid, mida seal ebays müüakse, müüakse siin poodides täpselt samamoodi, tellimisega. Proovida saate alles siis, kui olete kauba kätte saanud. Enda tuttav tegeleb ka nende kleitide müügiga ja siiani pole ainsatki klienti, kellele kohalesaabunud kleit ei oleks meeldinud, alati kiidetakse taevani. :)"

Siin pulmad.ee portaalis on aasta jooksul olnud lugeda mitmete õnnetute pruutide kommentaare, kes on e-bayst või mõnelt muult saidilt "custom made" kleiti tellides saanud pildist oluliselt erineva kleidi. Ühele pruudile saadeti mu mäletamist mööda koguni täiesti vale mudel, kellelegi ei jõudnud õigeks ajaks kohale jne. Ja uuelt müüdavaid e-bay kleite on siin ka päris palju olnud. Nii et üldistada ei tasu.

Lisaks nendele tellimisega müüdavatele kleitidele pakuvad meie poed ju ka valikut koha peal olevatest kleitidest. Kui neid poode poleks, siis Sa poleks ju saanud käia kleidi mudeleid proovimas (nagu oma esimeses kirjas kirjutasid.)

Seega kokkuvõttes leian, et on pisut ebaeetiline agtieerida kõiki pruute internetipoodide kasuks otsustama. Mis puutub aga algsesse teemasse, siis päris hea valik ehteid on Ülemiste keskuse juveelipoodides.

petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 20:19

:)))))) Kes siin agiteeris? Minuarust on olemas sõnavabadus ja ka valikuvabadus :) Ma ei ole mitte kedagi sundinud ega agiteerinud millekski :) Rääkisin seda, mida mina tean ja miks mitte seda soovitada veel kellelegi. Kindlasti on kõik inimesed ja maitsed erinevad, kõigile ei sobigi kõik. Igaüks teeb ikka omad valikud ise :) Aga millepärast sina siin nii ärritud, sellest ma ei saa küll aru :D Äkki peaksid rahunema? :))))

marleen7
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2009 - 22:04
Re: Pulmaehted
21 August, 2010 - 22:22

Tsitaat: "Aga mis puutub tollimaksudesse, siis see lisandub siin sel juhul, kui pakk tuleb tähitud postiga, kui saatjaks on firma ja kui summa ületab 22 EUR, siis lisandub kogusummale 20% + tolliteklari täitmine 101,60 kr. Aga, et seda ära hoida või kokku hoida, siis saab müüjatega alati läbi rääkida, et nad märgivad summa väiksema ja märgivad paki kui kingitusena. Toimib 100%. Ja ei mingeid lisakulusid."

Pulmadega on kõigil suured kulutused ja on täiesti mõistetav, et on vaja kokku hoida. Samas seda, mida Sa siin õpetad, nimetatakse maksupettuseks või maksudest kõrvalehoidmiseks ja sellist käitumist avalikult teistele soovitada ei ole kohane. Eks muidugi igaüks ise teab, kuidas ta talitab, aga alati tasub mõelda veidi laiemalt, et mis siis saaks, kui kõik hakkaks maksudest kõrvale hoidma...

petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Re: Pulmaehted
22 August, 2010 - 20:31

Kulla marleen7, rahune maha ja ära ole nii naiivitar seal. Ma ei usu iial seda, et sina ei tee mitte midagi sellist oma elus, mida tegelikult ei tohiks või ei peaks tegema. :) KÕIK teevad ja jäävadki tegema, sina oma kirjutistega siin seda ei muuda :) Targuta parem seal, kus seda vaja oleks :)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmaehted
22 August, 2010 - 20:43

Tervitus-

Palun natuke jah rahuneda...ja kõigil rahuneda.

marleen7 on õigus. Sest kui kõik teevad, ei tähenda see, et see veel aus ja tore on ? Õigus on ka selles, et kui enamus teevad, siis need kes ausalt tahavad teha, jäävad kahjuks hätta ja peavad ka kaasa minema enamusega.

Ja kui keegi tahab oma kirjutistega "maailma parandada" või "pulmaturgu parandada", siis mina olen esimene, kes aplodeerib ja tänab seda inimest.

Aga võtke jah rahulikult - te olete siin ju enamasti anonüümselt ? Kuidas te pahaseks saate minna ?

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/pulmad

kreker
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aug 2010 - 13:22
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 20:25

Päris suur diskussioon siin tekkis juba:) Aga ma tänan kõiki vihjete ja kommentaaride eest. Pulmad on mul juba 3 nädala pärast ja seepärast ma ei julge välismaalastest e-poodidest juba midagi tellida.

petskina
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2010 - 23:24
Re: Pulmaehted
19 August, 2010 - 22:34

vabandan, et teema võssa pani :P aga ma ei saanud ka vastamata jätta :)
aga sulle, kunagi oli Järve Selveris teisel korrusel mingi ehete ja ninni-nänni pood, seal olid ka kunagi kõik kenad ehted olemas...mine vaata :) kui sa muidugi elad Tallinnas...

kreker
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aug 2010 - 13:22
Re: Pulmaehted
20 August, 2010 - 10:26

Tallinnas jah. Lähen vaatan, aitäh:)