Sõrmused Amazonist

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Bisquit
Võrgust väljas
Liitus: 27 Jaan 2011 - 15:25
Sõrmused Amazonist
20 Aprill, 2011 - 10:37

Tahaks tagasisidet inimestelt, kes on oma sõrmused mõnes ostuportaalist tellinud (Amazon, E-bay...või veel miski põnev koht...).
Kuidas on kogu protsess käinud (kui lihtne, kui keeruline) ja kas olete sõrmustega rahule jäänud (kvaliteet, välimus, vastavus ootustele)?
Nimelt on meil läbi käinud mõte sõrmused Amazonist tellida aga teatav hirm on...juba alustades sellest, et kuld on neil tihtilugu 10 karaati ja alla sellegi (traditsiooniline 585 kuld on ju 14 karaati), kas need sõrmused on siis pisut teist tooni, tuhmimiad...???

Jään huviga ootama vastukaja.

Kaunist kevadet!

Kuldkroon OÜ
Võrgust väljas
Liitus: 3 Nov 2010 - 13:51
Re: Sõrmused Amazonist
20 Aprill, 2011 - 17:03

Proov 585/- (14 karaati) tähendab, et puhta kullas sisaldus on 58,5 % Kui valida 10 kaaraadisest kullast (proov 333/-) siis on puhta kulla sisaldus vaid 33,3 %. Maailmas levinud arvamuse kohaselt (v.a. Saksamaa) ei ole sel juhul tegemist kullast tootega vaid metallist, milles on ka pisut kulda. Ja puhta kulla hind on maailma igas nurgas täpselt ühesugune!
Amazone ei vastuta iseenesest mitte millegi eest. võib tubduda, et seal on "sarnaseid" mudeleid, kuid mitte sama sõrmust. Risk on mitmene: kullaproovis, õiges suuruses, kvaliteedis, garantiis, tarneajas jne. Sellist juveelifirmat nagu Amazone ei ole ju olemas!
Julgeksime siiski soovitada tunnustatud Eesti juveelifirmat, kes kindlasti tagab teile kvaliteetsed sõrmused õigeaegselt ning garanteerib ka edaspidi hoolduse või vajadusel sõrmuste pinnatöötluse "värskenduse" k. Näiteks nagu Kuldkroon OÜ. vt. www.kuldkroon.ee
Põnevaid otsingurööme!

Bisquit
Võrgust väljas
Liitus: 27 Jaan 2011 - 15:25
Re: Sõrmused Amazonist
21 Aprill, 2011 - 09:24

Tere!

Aitäh vastuse eest!
Olles eile teinud lõpuks põhjalikku tööd nii internetis kui kahe tunnustatud kullassepa juures, olen võtnud seisukoha osta sõrmused Eestist. Ma natuke põhjendan seda seisukohta:)

Esiteks vaidlen pisut Kuldkroon OÜ´le vastu (mitte soovist ära teha vaid puhtalt informatiivses mõttes:)): nimelt enamus e-bay ja amazoni sõrmuste müüjaid on siiski ennast registreerinud ettevõttena ja ei müü eraisikuliselt seal ühte-kahte sõrmust. Ettevõttena kehtivad neile aga kõik ülemaailmselt tunnustatud nõuded rahvusvaheliseks müügiks, seal hulgas nõe garanteerida toote vastavus toote kirjeldusele. Samuti kehtib nõue (mida enamus neist müüjatest on oma veebipoe lehel ka ära märkinud!!!), et toote mittevastavusel või muude pretensioonide korral, mis tulenevad otseselt müüja tegevusest/tegevusetusest, on õigus toode müüja kuludega tagasi saata. Samas, kuna ost/müük käib siiski läbi suurte oksjoniportaalide, siis kehtib deposiidi võimalus (tihti ka lausa nõe), mis tähendab, et makse toimub siis, kui kleint on toote kätte saanud ja sellega rahul.
Nii, et päris "põrsas kotis" ostmine ei toimu.

Siiski, siiski otsustasin sõrmuse Eestist osta!
Miks: sest sattusin juhuslikult kahe kullassepa kontaktidele, kellest üks varustab oma sõrmustega ka paljusid Eesti kullapoode. Poe ja kullassepa sõrmuste hinnavahe on meeletu(ehk lõpptulemusena ostan kaks sõrmust (kokku) 260 euro eest, samas poes oli mul nendele sõrmustele silm peale pandud ja hinnaks kujunes 760 eurot!? 200% vahendustasu?).
Kahjuks on nii, et tänasel päeva määrab ebameeldivalt palju siiski rahakott ja isegi kui mõne kullaäri valikust leidsin äärmiselt intrigeerivaid ja põnevaid sõrmuseid (mille võimalusel oleksin kohe ära ostnud), siis hind määras siiski lõpliku otsuse.

Eestist ostu kasuks otsustas ka see, et ma natuke pelgan osta asju, mida ma ei ole oma käega katsunud ja reaalselt näinud. Samas, kunagi ma kindlasti ostan netist sõrmuse, sest sealne valik ja disain on ikka kordades suurem ja huvitavam kui üheski Eesti kullapoes, kus ma käinud olen!
...ja kes ei riski, see šampust ei joo!:)

Veel kord tänan vastuste ja arvamuste eest!
Olite suureks abiks!

krstella
Võrgust väljas
Liitus: 2 Veebr 2011 - 13:25
Re: Sõrmused Amazonist
21 Aprill, 2011 - 09:56

Bisquit, kui see saladus pole, siis mis kullasepast jutt on? (see kes teeb ka juveeli poodidele oma toodangut) Meil veel sõrmused ostmata....

nipitipitiri
Kasutaja nipitipitiri pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Jaan 2010 - 20:07
Re: Sõrmused Amazonist
20 Aprill, 2011 - 18:11

USAs siiski enamus tooteid 10K, vähem ka 14K ja neid müüakse kulla sildi all. Endal päris mitu 10K ehet (sh ka mõned netist ostetud, aga mitte ebayst või amazonist) ja need näevad väga ilusad välja. Ka "kulla" toon sõltub minuteada konkreetselt teistest lisatud metallidest, mitte otseselt kulla%. Ka minu kihlasõrmus (koos mitme karaadi juveelidega) on neti teel ostetud ja olen ülirahul. Julgen usaldusväärset netishoppamist ka ehete puhul soovitada.

nipitipitiri
Kasutaja nipitipitiri pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Jaan 2010 - 20:07
Re: Sõrmused Amazonist
20 Aprill, 2011 - 18:26
Kuldkroon OÜ
Võrgust väljas
Liitus: 3 Nov 2010 - 13:51
Re: Sõrmused Amazonist
22 Aprill, 2011 - 11:46

Tere Bisquit! Vabandame, et ei tunne kõiki veebipoodide kirjeldatud garantiisid. Skeptikuna usun siiski, et kõik on ilus, kuni tegelikult probleemid ilmnevad. Seda ka sellepärast, et selliseid ülemaailmseid nõudeid rahvusvaheliseks müügiks ei ole olemas. EU-s on omad (väärismetallist toodete puhul tegelikult ka mitte ühtseid), USA-s omad (osariigit erinevad) ja Aasias omad. Paljudes riikides ei ole üldse mingeid nõudeid. Eestis on õnneks väga selged reeglid!

Kui tähtis on vaid hind ja et "näeks kena välja" siis on tõesti ükskõik kust osta.

Selle Eesti kullasepa müüdud sõrmustega on küll midagi arusaamatut:
€ 260,- eest 2 sõrmust (isegi oletades, et käibemaks sinna sisse ei kuulunud) pidid olema küll imeõhukesed võrud. Kuid, kui need meeldisid siis on kõik hästi.
Kuidagi ei taha uskuda, et täpselt samad sõrmused maksid kuskil poes (Kus?) 760,- See teeks ju:
260x2,43+käibemaks 20% = 760,-
Kuidagi ei taha uskuda, et mõni pood 243 % juurdehindlust harrastaks. Pigem usun, et selles hinnas (260,-) on midagi jäänud rääkimata (või on kullasepp jätnud midagi rääkimata!!!).

Kokkuvõttes on tore, et saite innustust meie kommentaarist ning ÕNNE JA ARMASTUST TEILE!
Lugupidamisega
Kaupo Nõlvak
Kuldkroon OÜ

Bisquit
Võrgust väljas
Liitus: 27 Jaan 2011 - 15:25
Re: Sõrmused Amazonist
22 Aprill, 2011 - 13:30

:)
Ok, las see E-bay jääb...arvamusi on selles suhtes mitmeid ja lõpptulemusena siiski tellin eestist, seega las see teema praegu jääb.

Teile aga infoks: sõrmus, mis mind huvitas on idee poolest olemas ka teie poes: BREUNING abielusõrmuste Smartline kollektsioonist (Art. 48/07001 ja 48/07002)...need on suhteliselt sarnased, kuigi teie omad tunduvad vist nõgusad, mitte kumera pinnaga, aga idee on sama. Tellin aga www.juveelipood.ee´st, kumera pinnaga + kivi peale, mehel aga tavalisem (tema ei ole nii edev kui mina :)). Ja tegu ei ole imeõhukeste või peenikeste sõrmustega, käisin kohal, vaatasin, katsusin, proovisin....:)

Ma ei ole rumal, saan aru, et teie sõrmuste puhul mängib rolli ka tootja nimi ja on selge, et väga tuntud tootjate loomingu eest makstakse rohkem. Kui meie võimalused nii piiratud ei oleks, siis kindlasti võiksin olla teie klient abielusõrmust ostes, teil on väga-väga ilusaid sõrmuseid!!! Kahjuks aga ei ole see võimalik:(

Kui palju poed juurdehindlust panevad, ma ei tea ja ei spekuleeri, lihtsalt kui näen täpselt neid sõrmuseid (selle all ei mõtle teie sõrmuseid vaid tõesti täpselt sama disainiga sõrmuseid) ja hind on see, millest rääkisin, siis see räägib enda eest...või arvate, et ma dramatiseerin asja üle..valetan? :):):):):)

Aga ma tänan teid vastukaja ja ilusate soovide eest!