Proovisessioon pulmafotograafiga - Planeerimine, Fotograafia

Sisestas Harrieti Stuudio,
Blogide kategooria: 

Harrieti Stuudios alustasime sel kevadel väikese uuendusega meie pulmafotograafia vallas. Selleks on tasuta proovisessioon. See tähendab, et kui pruutpaar meile stuudiosse helistab ja oma pulmapäevaks pulmafotograafi küsib, siis lepime kokku kohtumise fotograafiga koos proovisessiooniga. Raha kummagi eest ei küsita.

Meilt on nii mõnigi küsinud, miks me seda teeme? Konsultatsioonis pole ju veel üldse kindel, kas pruutpaar otsustab meie fotograafi kasuks või mitte. See on ju üksnes tuttavaks saamine. Pruutpaar räägib oma seni kavandatud pulmaplaanist ja ootustest pulmafotodele ning fotograaf räägib omalt poolt pakutavast ja näitab oma tööstiili. Nii mõnigi pruutpaar võtab seejärel veel veidi mõtlemisaega, et läbi seedida - kas pakutu on õige, kas küsitud tasu on sobiv ja kas fotograafiga tekkis hea kontakt.

Nii et miks me siis seda tasuta proovisessiooni sinna veel juurde pakume? Kasu on kindlasti kahepoolne. Seni läbiviidud sessioonid näitavad, et tagasiside on ääretult positiivne. Nii pruutpaari kui ka fotograafi poolt.

Oleme püüdnud kohtumiseks ja proovisessiooniks leida rahuliku ja kena koha kas mõne pargi või Vanalinna kohviku juures. Seal saab mõnusasti juttu ajada ja tuttavaks saada. Seejärel liigume pooletunnisele väikesele jalutuskäigule, mille tulemusena valmib kena fotogalerii. Teeme ehk peamiselt portreesid, kuid ka laiema vaatega kaadreid. Võimalik on proovisessioon läbi viia ka pulmapidamise kohas - selleks tuleb oma sooviga stuudiosse pöörduda ning lepime võimalustes kokku!

Pildistamise käigus saab pruutpaar aimu kuidas fotograaf töötab. Kas ja kuidas ta juhendab nii koha valikul kui pooside võtmisel. Oskab fotograaf julgustada poseerima või on tal huvitavaid ideid ja lähenemisviise? Kas tema käitumine ja kõnemaneer, tema inimlikud küljed on pruutpaarile sobivad? Fotograaf peaks olema pruutpaari sõber, usaldusisik ja autoriteet korraga. Pruutpaar saab veenduda nii pildistamise käigus kui ka valminud piltide vaatamisel, et just see on see õige ja usaldusväärne inimene nende elu unikaalse päeva pulmafotograafiks. Konsultatsioon koos proovisessiooniga peaks andma pruutpaarile vastused kõigile neile küsimustele, mida ei leia fotograafi kodulehelt või näidisgaleriidest. Lisaväärtusena on võimalus tehtud pilte kasutada pulmas kingitusteks või muul eesmärgil.

Ja fotograaf? Mis kasu tema proovisessioonist saab, kui lisanduv töökoormus välja arvata? Fotograafi eesmärk on õppida tundma pruutpaari, keda ta ilmselt nende kahe tähtsaimal päeval pildistama hakkab. Inimesi paremini tundes tekib tal kunstnikuna ka parem ettekujutus kuhu taustale pildistatavad seada ja missuguseid poose neile soovitada. Pildistamise käigus on fotograafil hea võimalus anda pruutpaarile nõuandeid ja selgitusi. Mõnes mõttes teeb ta osa tööd ette ära ja pulmapäeval on mõlemal poolel sisemine kindlustunne suurem. Samas tekib nö tööprotsessis kindlasti mõlemal poolel küsimusi ja mõtteid, mida ehk niisama kohvilaua ääres jututeemaks ei võeta. Pruutpaar, kes pole varem professionaalse fotograafiga pildistamas käinud, ei oskagi eelnevalt võibolla teatud küsimusi esitada. Need aga kerkivad järjest, kui fotosessioonil osaletakse. Teisalt on tavaline stuudiosessioon ja pulmafoto pildistamine ka väga erinevad. Fotograaf

Seega saab nii pruutpaar kui fotograaf teisest poolest parema ettekujutuse, hajuvad võimalikud kahtlused koostöö sobivuse suhtes ning tekib sisemine kindlustunne otsuse õiguses. Viimane on iseäranis tähtis pruutipaari osas. Kui professionaalne fotograaf saab igal juhul pulmas pildistamisega hästi hakkama ning jätab oma isiklikud emotsioonid tahaplaanile, siis pruutpaari puhul jääb iga murenatuke ja ebakindlus pildile paistma. Seepärast soovib pulmafotograaf igati kaasa aidata selle sisemise rahu tekkimisele. Kui pruutpaari tuju on hea ja meel rahulik, kui uude ellu astujad saavad oma pulmapäeval mõelda vaid oma õnnele, siis tulevad pulmapildid imeilusad.

Harrieti Stuudio fotograafid Krõõt, Kati ja Anne-Mai ootavad abiellu astujaid pulmafoto konsultatsiooni! Loe rohkem proovisessiooni kohta siit: Proovisessioon pruutpaarile tasuta

ManusSuurus
Image icon pulm11.jpg92.59 KB
Image icon pulm2.jpg54.31 KB
Olavi Ruhno
Kasutaja Olavi Ruhno pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2006 - 10:44
Re: Proovisessioon pulmafotograafiga
15 Juuni, 2011 - 14:39

Mina olen kahekäega selle lähenemise poolt. Pakkusin eelmise aasta kevadel sama mõtte välja siin foorumi arutelus ning just samadel põhjustel.
Niikuinii pruutpaar pabistab registreerimise pärast ja see on ju ideaalne võimalus üks lisamuretsemine olulisel päeval vähemaks võtta.
Probleemiks võib kerkida ainult moment, et kiire hooaja sees ei pruugi aega provisessiooniks enam leida aga see on ilmselt planeerimise küsimus.

Olavi Ruhno
Fotograaf
www.olaviruhno.com

Urmas Ääro
Kasutaja Urmas Ääro pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aprill 2009 - 13:35
Re: Proovisessioon pulmafotograafiga
27 Märts, 2012 - 13:53

EelsessioonEelsessioon on kohe kindlasti hea mõte. Selle käigus õpib fotograaf oma "modelle"paremini tundma ja ka pruutpaar saab aimu sellest kuidas töö käib. Nende paaridega kellega olen eelsessiooni ära pildistanud (siis enamusega) sujub pulmapäeval töö ikka kordades paremini, saame kokku juba kui "vanad sõbrad" ja see on minu jaoks äärmiselt oluline. Tõsi, mina teen selle sessioon mõni nädal enne pulmi ehk siis peamiselt juba suvel ja see lisab niigi kiirel ajal tublisti koormust kuid teen neid ikka - lõpptulemuse nimel, suvi ongi minu töös väga aktiivne aeg.

Teie variant kohe broneerimisel see sessioon (ilmselt siis stuudios) teha on väga kiiduväärt ja annab aimu, et suhtute pulmapildistamisse tõsiselt.