Kas palgata agentuur pulmi korraldama?

7 postitust / 0 uut
Viimane postitus
HeldiT
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2014 - 23:18
Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
28 Aprill, 2014 - 00:56

Otsustusvõimetusest kirjutan.

Hakkasime hiljuti tasapidi oma järgmise aasta pulmi planeerima. Tegelikult oli enne ametlikku kihlust mõtteid juba kuhjaga, kaasaarvatud kus registeerida, pidu pidada, keda pulmaisaks, fotograafiks jne küsida. Ka pinterest.com ja pulmad.ee abiga on visioon kui selline juba paigas.
Oleme ka hiljuti tähele pannud teatud agentuure, kes on suurepäraselt peod korraldanud. Me ise ei ela Eestis, kuigi lendaksime tagasi mõned korrad enne pulmi kindlasti.
Hetkel ongi otsus tegemata, et kas hakata mingit agentuuri palkama või loota iseenda, pruutneitside/peiupoiste/muude professionaalide peale, et kõik koordineeritud saaks ning me ise pulmale eelneval nädalal ja pulmapäeval pidevalt ringi ei peaks jooksma ning asjatama. Agentuurid tunduvad tahtvat arvestatavat rahasummat ja nende täpne roll on siiski veidi ebaselge, eriti kui endal ideid juba palju, konkreetsed valikud tehtud ning pigem on mure erinevate aspektide koordineerimises. Samas räägivad paljud, et stressi on vähem ning agentuuritöötajad on ju Eestis kohapeal olemas, pluss et sõprade/sugulaste peale lootma jäämine võib olla riskantne.

Mis arvamused teil nendest agentuuridest on ja kas meie olukorras oleks pigem hea mõte kedagi ikkagi appi palgata?

Juuli-August
Kasutaja Juuli-August pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2013 - 17:49
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
28 Aprill, 2014 - 01:18

Mina olen muidu suur isetegija, aga teie olukorras (kus te olete enne pulmi enamuse ajast välismaal) ma palkaksin siiski mingisuguse vastutaja. Kui mitte korralduse ajaks, siis näiteks pulmapäevaks küll. Talle annaksite siis kõik juhtnöörid enda poolt edasi, mida ta kõike kontrollima peab.

Lihtsusega võidab hulga rohkem kui suure uhkusega

MeOlemeKoos
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2013 - 11:49
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
28 Aprill, 2014 - 12:51

Nõustun eelmisega, ma teen ise. Samas kui olla otseselt eemal, siis ei tasu teistele väga loota, pigem kaaluda jah agentuuripalkamist.

Esko Tepper
Kasutaja Esko Tepper pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuli 2013 - 23:34
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
12 Mai, 2014 - 14:02

See on teema, mis vajaks eraldi lahtikirjutamist aga lihtne vastus oleks, et kui elatakse välismaal, siis peaks kellegi siinsete asjade eest vastutama panema. Olgu see siis agentuur või keegi sõber-sugulane. Kõiki asju lihtsalt ei jõua distantsilt organiseerida ja pidevad sõidud on samuti kulukad.

Palgates agentuuri peab aga väga täpselt valima keda palkate ja kas ikka saate selle teenuse mida soovite või maksate liigse promo ja hea jutu eest. Toon mõne näite.

Näide 1:
Pulma oli palgatud agentuur. Kõik toimis ja sujus väga hästi aga minu jaoks jäi arusaamatuks, et kas tõesti on vaja agentuuri tädil abilist, kes midagi reaalselt ei teinud. Lisaks oli kohal DJ, kes mängis vaid taustamuusikat ja ka temal oli abiline, kes kogu pulma vaid lauas istus. See võis ka olla noorpaari enda soov aga minu arust on liigsete inimeste palkamine ja toitmine liigne kulutamine.

Näide 2:
Pulma oli palgatud agentuur. Kohal oli 1 naisterahvas, kes peaaegu kogu aja seisis peosaali uksel ja üritas kõike kontrollida kes ja mis kuhu läheb. Bänd lasti peosaali vaid esinemise ajaks. Ega sellest polegi probleemi kui bänd mujal puhkab ja toitlustust saab aga sinna puhkekohta toodi vaid kandik külmlauaga. Selle kallal käis ka agentuuri tädi ise ja ka tema kaasa võetud poeg. Jällegi, pole probleemi aga peosaali bändil minna ei lubatud põhjendades seda sellega, et bändile polegi rohkem toitlustust ette nähtud.
Bänd saabus aga peokohta kell 13:00 päeval ja lahkusime sealt 3:00 öösel. Seda kõike teha kahe täidetud muna ja mõne singirulli arvelt on ikka päris raske.
Hiljem noorpaar uuris, et miks ometi nad meid sooja toidu juures ei näinud. Vastus oli lihtne - ei lubatud.

Näide 3:
Pulma oli palgatud agentuur. Meie saime agentuuri palkamisest teada selle järgi, et nädal enne pulmi küsiti kas soovime toitlustuseks parti või siga. Kohapel selgus, et agentuuri esindaja ise kohale ei tulnud. Bänd oli paigutatud mõisa teise otsa, kuhu tuli minna läbi mitme saali ja toitlustajatel polnud aimugi mis kell peaks sooja sööki pakkuma ja pulmaliste saabudes hakati seda alles tegema.
Kõik sai lahendatud tänu väga heale pulmaisale Virgo Jaanile, kes paigutas bändi peosaali kõrval asuvasse saali ja utsitas ka toitlustajaid kiiremini tegutsema.

Hea näide:
Pulma oli palgatud agntuur. Kõik sujus suurepäraselt ja agentuuri esindaja päästis isegi tordi, mille kaunistused oli tordi tegija maha unustas, kaunistades tordi elusate lilledega. Hea pulmakorraldaja ongi selline, kes teeb eeltöö ära ja kohapeal teda keegi tähele ei panegi, sest kõik asjad laabuvad.

Kokkuvõtteks. Kui endal pole aega eriti pulmadega tegeleda, siis palgake agntuur ja lootke kõige paremat. Kui endal on ideed paiga ja ka aega organiseerida, siis saate peokoha, pulmaisa ja bändiga kõik asjad ise aetud.

MeOlemeKoos
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2013 - 11:49
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
3 Juuni, 2014 - 15:40

Tore kokkuvõte :)

HeldiT
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2014 - 23:18
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
5 Juuni, 2014 - 21:34

Suur aitäh tagasiside eest. Oleme nüüdseks agentuuri palganud. Ennekõike kauge vahemaa tõttu ja et ise ei peaks rabelema ning paanitsema sel tähtsal päeval, kuigi usun, et ka hea pulmaisa on abiks. Hetkel tundub, et see agentuur kuulab, nõustab ja pakub ideesid üsnagi n-ö naela pihta, mis puutub meie maitsesse nii muusika kui ka üldise stiili koha pealt. Loodame, et selline koostöö ka jätkub ja meie kogemus ei ole üks nendest eelpool kirjeldatud halbadest näidetest. Eks kui pulmad tehtud, siis saan pikemalt tagasisidet pakkuda ka teistele foorumi kasutajatele.

kirsikap
Võrgust väljas
Liitus: 6 Mai 2014 - 19:11
Re: Kas palgata agentuur pulmi korraldama?
9 Juuni, 2014 - 16:42

Usun, et tänu agentuurile saate ise oma päeva ka oluliselt rohkem nautida :)