"Save The Date" kutsed

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
K.R.
Võrgust väljas
Liitus: 14 Aprill 2015 - 13:30
"Save The Date" kutsed
26 Juuni, 2015 - 17:21

Tekkis küsimus seoses eelkutsega "SAVE THE DATE". Välismaal on see tavaline nähtus ning tundub, et aina populaarsem ka siin.
Mis puhul on oluline kasutada eelkutset? Kui palju enne seda saadetakse välja? Millised soovitused on "SAVE THE DATE" eestikeelse versioonile?
Ehk keegi jagab ka enda eelkutseid? :)

Sammah
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2015 - 12:37
Re: SAVE THE DATE
26 Juuni, 2015 - 17:58

Tere,

Meie plaanime teha Save the date eelkutsed. Tahame need välja jagada üsna kohe, kui oleme kuupäeva välja valinud, ehk kuskil aastake ette.. Ilmutame oma kihlumise pilte ning siis tellime sellise templi: http://www.aliexpress.com/item/Personalized-Custom-Wedding-Stamps-Invitation-Card-Seal-The-logo-Couples-Name-Stamp-DIY-Cards-Stamps-Wedding/32276931015.html

See läheb siis pildi taha. Kuna hetkel tundub, et eesti keeles ei ole head vastet Save the date'ile, siis jätame selle välja ja jääb lihtsalt kuupäev ja nimed..

Pilt kommentaari juurde: 
Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: "Save The Date" kutsed
29 Juuni, 2015 - 15:32

Tervitus-

See kutse on järjest tähtsam ka siin eestis just sellepärast, et paljud meie sõbrad on mööda maailma laiali ning neil on lihtsalt vaja rohkme aega, et sõitu planeerida. Soome ja Rootsi on ehk lihtsamad, aga Austraaliast tulemiseks päris paarist kuust ei piisa.

Eesti keeles võiks see ju kõlada nagu "Pane Kuupäev Kinni".

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Roheliine
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2015 - 13:37
Re: "Save The Date" kutsed
29 Juuli, 2015 - 22:43

Ka meie teeme kindlasti eelkutse. Esiteks, meie pulmapäev saab toimuma esmaspäeval (oleme omamoodi vigurid ja teeme ebatraditsioonilisel päeval natuke kiuste). Teiseks toimub see suvel, mil inimestel on osadel juba praegu järgmiseks suveks teatud määral plaanid tehtud. Et inimesed saaksid juba varakult planeerida ja ei oleks seda, et ma ei saa tulla, sest olen tööl vms (saavad vajadusel ka puhkusegraafikuid sättida). Meie oleme siis teinud kõik endast oleneva, et külalisel oleks võimalik aega planeerida pulmade tarvis. Save the Date eesmärgiks ongi juba varakult anda inimestele teada oma päevast, et plaanida saaks varakult. Samuti on see hea ka selle tõttu, et ka külalisele on pulm päris suur väljaminek. Seega saavad inimesed endal juba riideid vaadata või raha koguda jne. Näiteks ma sain ühte pulma kutse umbes poolteist kuud varem.. ja seda on ilmselgelt liiga vähe :). Mis siis, et väike pulm, siis ikkagi - avastasin et selga pole midagi panna jne jne.. Et siis põhjused on päris palju miks sellist eelkutset teha. Kui planeerimine kestab kokku nt alla 6 kuu, siis mõttekam juba päriselt kutse saata...

Ka meie laseme teha endast väikese fotosessiooni ning lisame juurde teksti. Fotosid hetkel plaanis ilmutada ei ole (fotosid teeks tuttav harrastusfotograaf) ja saadame need e-posti teel laiali. Save the Date vasteks sobivad ilusti nt: "Broneeri meie jaoks päev", "Hoia meie jaoks päev/see päev", "Märgi kalendrisse", "Veeda meiega päev", "Pane kuupäev palun lukku" jne jne jne :)

maretm2lk
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2015 - 11:45
Re: "Save The Date" kutsed
24 August, 2015 - 07:12

Meie mõtlesime, et saadame päris pulmakutsed juba pool aastat varem.
Või on see liiga vara? Pole ise üheski pulmas käinud, ei tea väga..
Aga jah.. Kui kutsed saadame nii varakult, siis planeerisime kõigile saata ka näiteks mõned nädalad enne pulmi meeldetuletuse sõnumiga, et kellegil ikka meelest poleks läinud.

Evita
Võrgust väljas
Liitus: 1 Veebr 2016 - 14:58
Re: "Save The Date" kutsed
14 Aprill, 2016 - 08:36

Meie tegime ka eelkutsed just nimelt põhjusega, et külalised saaksid planeerida oma aega ega teeks selleks päevaks muid plaane. Eelkutsed tegin ise, ostsin käsitöö poest südametega paberid, lõikasin nendest välja kahepoolsed kaardikesed, et saaks lauale püsti asetada, esiküljele printisin meie nimed ja sisse teksti: hoidke see päev meie jaoks ja kuupäev alla. Teksti äärtesse kleepisin veel isekleepuva südametega paela moodi asja :) Tegin 33 kutset, mille hinnaks kokku tuli 16 eurot. Mis te arvate, kas tegijatele (pulmaisa, fotograaf jne) võiks ka selle kaardikese anda?

SILLE
Võrgust väljas
Liitus: 20 Sept 2015 - 22:42
Re: "Save The Date" kutsed
20 Aprill, 2016 - 21:44

Meie saadame 4 kuud ennem pulmi kutsed külalistele.Eelkutseid ei saada,kuna soomes saab 4 kuuga ilusti vabad päevad võtta ja enamus rahvas ikka eestist.Kuigi vahepeal käis mõte läbi,et võiks jõuludeks saata.Kuna pulmad juuli 2017 siis on veel aega mõelda meil.

helen708
Võrgust väljas
Liitus: 11 Sept 2015 - 12:53
Re: "Save The Date" kutsed
13 Mai, 2016 - 16:31

Meie tegime meist toreda pildi (koos kuupäevaga) ning nimetasime seda "Meie päevaks" - saatsime elektrooniliselt ning palusime see päev meile broneerida.