5 pilti eemaldati konkursilt :(

26 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
5 pilti eemaldati konkursilt :(
11 Veebruar, 2009 - 22:54

Tervitus-

No nii, esimesed 5 pilti eemaldati seoses sellega, et need olid tehtud proffi poolt (ja ma nii lootsin, et need konkreetsed pildid on harrastaja poolt tehtud).

Ja välja tuli see nii, et puht juhuslikult sain ühe väga hea naissoost fotograafiga täna kokku ja muuseas tahtsin loomulikult kiidelda amatöörfotokonkursi tasemega :) ja tema lajatas mulle otse nende 5 foto kohta, et "need on ju minu tehtud fotod" :(

Kurb, aga mis teha :)

Kordan siis veel kord - kõik esitatud fotod peavad olema tehtud AMATÖÖRI poolt (ehk siis Eesti keeles harrastusfotograafi poolt).

Tervitades,

Virgo

Terracota
Kasutaja Terracota pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Mai 2008 - 19:53
Re: 5 pilti eemaldati konkursilt :(
11 Veebruar, 2009 - 23:03

Aiman mis piltidest jutt - mulle tundus et olin neid pulmafotograafi otsides fotograafi kodulehel (vähemalt ühte neist) näinud. Kuna ma oma kahtlust üle kontrollima ei hakanud siis ei tahtnud ka kisa tõsta.. Kurb küll, et selline asi juhtus...

liisbet
Kasutaja liisbet pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2007 - 20:40
13 Veebruar, 2009 - 10:40

Kuna ma olen usin pulmafotode huviline, siis asun kohe üle vaatama, ehk oskan välja peilida, millised need olla võisid, sest osad olid tõesti head! Kurb, kui nii juhtub.

Solarineiu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 16:44
13 Veebruar, 2009 - 13:22

Reet Suhova ei ole ka minu teada amatöör...kui Google-sse nimi lüüa, siis tuleb ka ikka mitu pilti näiteks postimehes, mis tema tehtud....

Angela Leppikul on ka internetis ikka mitu galeriid üleval ja ta on ka ühe filmistuudioga seotud.

Ka Kristi Palmil on netis üleval galerii ja tema tööd on ka erinevatel konkursitel osalenud (ja ka auhindu saanud, agu paistab).

Remember - dream is a serious thing....
23-08-08

Remember - dream is a serious thing...

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
13 Veebruar, 2009 - 13:52

Väga hea informatsioon! Oleme ise ka üritanud järge pidada ja jälgi ajada :$ Aga kustutatud piltide autor oli ikka väga-väga kuulus :D

Virgo Jaani
Võrgust väljas
14 Veebruar, 2009 - 11:01

Tervitus-

Moded :) võtke kõik pildid kus on fotograafi sidusus mingi fotostuudioga tõestatav ilma küsimata ja kommenteerimata maha :)

Rõhutan :) HARRASTAJAD !!! MITTE PROFFESSIONAALID :)

Tervitades,

Virgo
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Solarineiu
Võrgust väljas
14 Veebruar, 2009 - 13:12

Mulle on see harrastajate ja proffide vahe tegelt natuke selgusetuks jäänud. Kas proff on ainult siis, kui ta töötab fotograafina? mina olen seda asja võtnud nii, et amatöörifoto on mõne pulmakülalise foto, ehk siis mitte selle inimese pilt, kes on konkreetselt pulma kutsutud pilte tegema. ja kui mõned ajalehed (näiteks Postimees) avaldavad fotograafi pilte, siis kas teda ikka saab amatööriks pidada?

aga ma panen lingid ülesse oma kommentaaridega, miks mina arvan, et neid fotograafe ei saa pidada amatöörideks ja eks te ise otsustage :)

23-08-08

Virgo Jaani
Võrgust väljas
14 Veebruar, 2009 - 11:03

Tervitus :)

Pane siia lingid, et saaks kontrollida :)

Lihtlsalt galeriii ei tähenda veel et on proff - paljud harrastajad näitavad oma pilte internetis erinevates galeriides.

Tervitus,

Virgo
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Solarineiu
Võrgust väljas
14 Veebruar, 2009 - 13:59

Reet Suhova:

Netiemme konkursi võitjast tehtud pilt:
http://www.netiemme.ee/EE/4101

Kas inimest, kes teeb konkursi võitjast fotot mõne kindla netilehekülje jaoks võib siiski lugeda amatööriks? Ma eeldan, et kui pilt oleks pere mõne sugulase poolt tehtud, siis oleks märgitud, et pilt on erakogust.

Leidsin ka ühe tema tehtud beebifoto:
http://www.beebifoto.ee/index.php?go=pilt&lid=4053&p=213765
Ülejäänutel piltidel pole ta nime kirjas, ehk siis tehtud ilmselt beebi vanemate poolt. See avapilt tundub mulle aga kuidagi sellemoodi, et kusagil stuudios tehtud.

Postimehe linki ei hakka panema, avastasin, et too pilt oli saadetud sinna ühe konkursi raames. Vabandust, minu viga, ka amatöörid võivad ju konkursitel osaleda.

Angela Leppik:

mitmete galeriide aadresse ei hakka siis panema. Aga tundub, et Haapsalu gümnaasiumi filmistuudioga on/oli ta päris tihedalt seotud.

http://www.le.ee/?a=uudised&b=4839

Ka selles väljaandes on Angela märgitud kui fotograaf:

http://www.lihula.ee/lihula/teataja/2005/Lihula_Teataja_2005_11_vl.pdf (kohe esimeses hallis kastis)

Kristi Palm:

Kui mitmed galeriid internetiavarustes jälle kõrvale jätta, samuti ka saadud auhinnad, siis Kristi Palmi pilte kasutab isegi elu24.ee
http://pidu.elu24.ee/?id=53381

Põhjalikumal kaevamisel küll selgus, et Kristi on ka antud kohviku üks kontaktisikutest. No olgu. Aga pereklubi.com foorumis kiidetakse teda kui head fotogaafi:
http://www.pereklubi.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=619&start=15 (viimane kommentaar sel lehel)

http://www.pereklubi.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=621&start=345

Ja seesama kasutaja kirjutab, "Täna saan ülejäänud Kristi tehtud tööd".

Ma saan aru, et kõik vihjed on (vägagi) kaudsed, seepärast ei tõstnudki kisa ennem, aga siin on mulle teadaolev info, edasi jäägu pulmad.ee otsustada :)

23-08-08

kuuking
Kasutaja kuuking pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Okt 2007 - 15:12
14 Veebruar, 2009 - 20:27

Kristi Palmi kohta:

Selle viimase lingi kohta. Ülejäänud pilte, mis ta ootas olid jah Kristi omad. Ja stuudiokad hoopiski fotopesa.ee omad. Kristi oligi seal vaid kui sõbrana! Mitte profina!

PS: Ja kiitis seesama siinnse kasutaja "pilvepiir" Kristit, kui head fotograafi!

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
14 Veebruar, 2009 - 17:15

Kui sa oled näiteks harrastusfotograaf ja pildistad nt mai tea, põllul kitse ja see pilt lehes avaldatakse, siis märgitakse sinna inimene ikkagi kui fotograaf, aga see ei tee temast veel proffi. Seega ajalehtede järgi ei saa küll midagi otsustada, kui inimene just pidevalt oma piltidega lehes pole. Olen isegi olnud ajalehefoto autorina ära märgitud, kuigi ma pole isegi harrastaja.

Elin
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2008 - 09:43
14 Veebruar, 2009 - 19:17

Minul on üks Kristi Palm-i tehtud foto, kuid ta pole proff!
Ma kutsusin ta oma pulma pildistama kui sõbranna, ta polnud varem iialgi pulmas pildistanud.
Kas see, kui inimene armastab pildistamist ja käib sellepärast rallidel ja mujal enda jaoks pilte tegemas, on olnud võistlustel, pildistab oma pereasutuse üritusi - kas see teeb temast profifotograafi?
Kas harrastajad ei tohigi osata? Sel hetkel, kui hakkavad paremaid pilte tegema, ei olegi enam harrastajad?

Sel juhul on mu oma abikaasa ka proff (pildistab ju ka rallidel ja tema pilte on avaldatud, kasutab samuti peegelkaamerat), kas see tähendab, et ma ei tohi enam ka oma perefotosid nimetada võistlustele?

Ma lükkaksin siinkohal küll selle ümber. Kristi on tõesti VÄGA HEA amatöörfotograaf, kuid sellegipoolest on ta amatöör :) Ma südamest loodan, et ühel päeval enam pole, kuid praegu veel on. Ta lihtsalt teeb seda asja südamega ja saab päev-päevalt targemaks ning paremaks :)

kristipalm
Võrgust väljas
Liitus: 15 Veebr 2009 - 12:59
15 Veebruar, 2009 - 13:05

Tere,

Mind äärmiselt hämmastab, et mind profiks peetakse. No tõepoolest, pole ise kunagi selle peale tulnudki ;)

Aga ma nüüd asun siis Solarineiu kahtlusi ümber lükkama:
* Mul on jah internetis oma galerii, kus ma näitan enda harrastuse käigus tehtud fotosi. Ka oma perest jms. Ei ole see ei portfoolio ega muudmoodi müügiga tegelev asjandus. Lihtsalt niisama... hobikorras.
* elu24.ee palus minult pilte, sest nägi, et ma konkreetse kohviku avamisel pildistasin. Raha ma selle eest ei saanud, taas hobikorras tehtud tegu. Õigupoolest käin ma seal kohvikus tihti pildistamas, aga raha ei saa ja teen, sest jah olen otsapidi sellega lihtsalt seotud.
* Pereklubi.com teab mind kui aktiivset amatööri. Nii ongi - amatööri. See, kes mind seal kiidab, on ju siinne pilvepiir :) Ja tema palus mind kui head sõpra oma pulmas pildistada. Kas peaksin teinekord keelduma?
* Ahjaa, auhinnatud töid on mul üks. Motofoto võistluselt... tõesõna, vaid üks :D

Tervitades,
Kristi Palm
Ikka veel amatöör

luuna2x
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 19:30

Küsimus - kas sa oled oma pildistamise eest (nt. laste pildistamine jne.. tundub, et pereklubi.com-ist on palju sinu tööd tellinud) raha küsinud/raha eest teinud pilte?

kristipalm
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 21:33

Pereklubis ei ole keegi minult midagi tellinud. Kõik pildid, mida ma teistele jaganud olen, on tehtud ühistel üritustel. Keegi ei ole minult midagi ostnud, mina pole midagi müünud.

luuna2x
Võrgust väljas
16 Veebruar, 2009 - 10:49

Selge siis.

PS! Mina võtaks ka komplimendina seda, kui mind profiks peetaks ;)

Solarineiu
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 13:20

Nagu ma juba kirjutasin, siis kõik need vihjed on (vägagi) kaudsed ehk siis mitte kindlad. Tore, kui fotograafid siin ise sõna võtavad ja kinnitavad, et nad siiski amatöörid :) Loodan, et ka teiste mainitud nimedega saab selgust :) Ma usun, et nii minu kui ka teiste huvides on see, et konkurs oleks aus, seepärast paningi omad kahtlused kirja. Ärge keegi palun võtke isiklikult :)))

23-08-08

kristipalm
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 14:22

Isiklikult ei võtnud. Küll aga imestasin, et viitsisid sedasi internetis tuhnida :) Ja pidasin paremaks enda poolt natuke selgust tuua.

Omamoodi kompliment ju kui profiks peetakse :P

Solarineiu
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 22:51

Noh, mäletasin, et eelmine aasta oli selle konkursiga jah palju jama, et paljud pildid hiljem osutusid proffide omadeks. seega, kui aega oli, siis kiiruga vaatasin, mida google annab nende nimede peale.

aga pean tunnistama, et võtsin ette jah need nimed, kelle pildid tundusid natuke juba liiga proffide poole, ehk siis komplimendina võib seda võtta küll :)

kui siin juba maksmise kohta küsimusi esitati: kas siinse kasutaja pulmas oli pildistamine ka tasuta? (vaatasin jah, et reeglites kirjas, et amatöör ei tohi raha selle eest küsida)

23-08-08

kristipalm
Võrgust väljas
16 Veebruar, 2009 - 10:09

Siinne pulmas pildistamine ei olnud tõesti tasu eest. Tegemist on minu esimese ja ainsa pulmas pildistamisega. Pilvepiir palus mul proovida ja ma vastasin jaatavalt - huvitav väljakutse ju. Loomulikult püüdsin ma anda endast kõik, mida vähegi oskasin. Mul on hea meel, et pilvepiir piltidega rahule jäi :)

Rõhutan taas - ma ei tööta ühegi stuudio heaks. Minu eriala on hoopis midagi muud.

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
15 Veebruar, 2009 - 17:12

Ma soovitaks teil segaduse vältimiseks väga tugeva kriitikaga pigem oma see amatöörfoto konkursi reegel üle vaadata, mis puudutab seda, kes on proff ja kes mitte.
Praegu saan ma sellest nii aru, et kui ma kutsun oma pulma nt Indrek Galetini ja ta pildistamise eest raha ei küsi, siis on ta amatöör ja võin ta foto vabalt üles laadida konkursile. Ühesõnaga jääb mulje, et kui pulmas pildistab proff, aga teeb seda tasuta, siis võib ta selle fotoga konkursil osaleda, sest nii on teie endi reeglites praegu põhimõtteliselt kirjas.
Täpsustage esiteks reegleid ja alles siis saab hakata sõnagi lausumata inimeste pilte kustutama :)

Virgo Jaani
Võrgust väljas
16 Veebruar, 2009 - 10:03

tervitus-

Nope, reeglid on ikka suhteliselt täpsed - lihtsalt meeldib meie kommuunile olla aegajalt liiga tähenärijad.

Mis ei ole paha, kuid... inimesed olge nüüd normaalsed :)

Kui proff teeb tasuta, siis jääb ta ikka proffiks ja pildid eemaldatakse.

Kui harrastaja küsib/saab tasu ja teeb seda paar korda, pole mul mingit probleemi - ta on ikka harrastaja.

Aga kui nö harrastaja on seotud fotostuudiotega, teeb tihti pulmapilte, perepilte ja teeb ka reportaase ajakirjadele, siis ei ei saa teda parima tahtmise juures harrastajaks pidada.

Need pildiautorid, milles siis jutt käib (ma veel muidugi kontrollin seda), on ikka enamuses harrastajad - no natuke paremad kindlasti kui tavalised klõpsutajad - kuid seda me ju siin otsimegi - parimaid amatööre.

Tevitades,

Virgo
PS! Maailmas levinud väga lihtsa definitsiooni järgi on proff see kes saab tasu ja amatöör see kes teeb ainult oma lõbuks. Ma saan aru, et see on väga lihtne definitsioon, kuid hetkel lähtume sellest ja siis vaatame edasi.

www.svadba.ee
www.weddings.ee

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
16 Veebruar, 2009 - 19:58

Kui te lähtute sellest definitsioonist, siis järelikult ma võin kutsuda oma profifotograafist sõbra oma pulma tasuta pildistama ja laadida ta pildid siia konkursile üles, sest ta pole selle töö eest raha saanud ja kõik on reeglite järgi korrektne.

Hästi ma ei saa aru, et kui soovitatakse siin miskit paremini või selgemini teha, siis miskipärast siinne nö juhtkond tõrjub enamiku sellistest pakkumistest julmalt tagasi. Kõike ei saa kogu aeg tähenärimise kraesse keerata, teinekord ikka tasubki tehtu kriitilise pilguga üle vaadata.

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
15 Veebruar, 2009 - 22:54

Kristi pole kohe kindlasti proff (mul on au teda isiklikult tunda) - kuigi minu meelest on tal kätt ja annet ja ma loodan väga, et ühel kenal päeval saab temast elukutseline fotograaf (kuigi ma pole sugugi kindel, et tal muid plaane pole)

Üldiselt on proffi ja amatööri vahel hea vahet teha just sel moel, et kellele makstakse ja kellele mitte. Aga see võib samuti olla libe jää.

no ütleme, et mu hea sõbranna teeb väga hästi jumestusi ja ma kutsun ta endale pulma jumestajaks- kuna olen väga rahul ta tööga ja tahan tänulik ka olla - maksan ka pisku summa. Kas see teeb sõbrannast kohe proffijumestaja? ei usu.

Proffessionaalide jaoks on pildistamine töö, väga head kuid oma lõbuks pilte tegevad fotograafid ei ole automaatselt kohe proffid isegi siis kui keegi kuskil on neile midagi maksnud (siinkohal ei vihja Kristile).

Pulmafotod

eduard
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2007 - 13:53
16 Veebruar, 2009 - 17:11

Sellest segadusest siin foorumis teemal, kes prof, kes mitte, saab kristipalm oma esimesed "profi pagunid" kohe kindlasti. Piisab piskust kiitussest, nõksust toetusest tuttavate poolt ning nii mõnigi paneb selle nime omale kõrvataha. Eks suurem osa hetkel tegutsevaid pulmafotograafe on ise samamoodi alustanud, et algul tasuta ja omadega. Seega, palju õnne esimese saavutuse puhul!

kristipalm
Võrgust väljas
16 Veebruar, 2009 - 18:11

Aitäh :)