Kihlasõrmus

20 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Airija
Kasutaja Airija pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Sept 2007 - 18:43
Kihlasõrmus
13 Jaanuar, 2008 - 23:53

Kas partner yllatas ja ostis ise kihlasormuse voi kaisite koos valimas? Meil kihlumine praeguseks teemaks ja plaanis on koos sormuseid uudistama minna voi peaksin tal laskma yksi, salaja valida? Ei kahtle ta maitses, aga akki ikkagi parem koos otsustada, mis molemale meeldib.

little
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 00:08

Oi ei mina ei teadnud midagi, et minuga kihluda tahetakse. Ühel perekondlikul sündmusel ulatati küsiva näoga sõrmus. Mõtlesin omaette, et no sellest mehest seda poleks nüüd küll osanud oodata. Sõrmus oli algselt õige veidikene suur, käisin seda väiksemaks tegemas, aga see selleks. Luges siiski point, milleks oli siis minu käe palumine.

Kalbim
Võrgust väljas
Liitus: 1 Juuli 2007 - 20:12
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 01:29

Mees ise valis ja ostis. Ma aimasin küll, et see ettepanek tuleb, aga sõrmuse väljanägemisest polnud mul aimugi. Oli üllatuseks. :) Veidi suur on , aga mitte häirivalt.
Minu meelest see ongi kihlumise juures eriti tähtis ja tore, et mees ise näeb vaeva, tahab naiseks paluda, ja seega valib ka sõrmuse ise.. See vist nii ju kaugest ajast...

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 09:16

Meil herra ise valis, uuris ja tõi :D

Aga palju-palju aega enne seda üleandmist, nii möödaminnes, diskuteerisime sel teemal, et millised need kihlasõrmused ikka on, jne... Söötsin talle igasugu internetilehekülgi näiteks ette, kust infot ammutada, sain häbeliku vastuse - juba loetud. Ta oli jub ammu enne minuga rääkimist vaikselt pinnast sondeerinud :D Nii armas. Lõpuks, kui mulle siis see sõrmus toodi, oli see täpselt paras, klassikalise väljanägemisega (täpselt nagu mulle meeldis) ja kindlasti valgest kullast.

Hiljem küsisin siis, et kuidas tema ikka nii täppi oskas panna (suurus, stiil ja valge kuld), siis vihjati et ta tegelt ikka nii mämm ka ei ole ja et tal silmad/kõrvad ka peas ja aju töötavat ka imehästi :D

Epu
Kasutaja Epu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aug 2007 - 23:23
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 09:35

Mul pole kihlasõrmust, olen jätnud selle ka täiesti mehe hooleks, mina ei pista oma nina sellesse. Kuid ta lubas, et kui mingi hetk tekib võimalus, siis ta kingib mulle ka..
Aga kuna ma tegin mehele ametliku ettepaneku ise, siis temal on kihlasõrmus. Hõbedane, laiem, mustriga - selline lihtne, et ta igapäevaselt kanda julgeks ja tahaks ja et see ta lõpusõrmusega kokku läheks.
Kõigepealt küsisin mehe lõpusõrmust endale proovida, et saaks enda sõrmusesuurusest aimu(hahaha), joonistasin vaikselt paberile selle sõrmusesuuruse, mõõtsin üle :P ja hakkasin poodidest otsima. Väga keeruline oli midagi leida, kõik kas klotserid, pealuud v muidu koledad.
Ja siis ma lõpuks selle sõrmuse leidsin, täiesti ideaalne!
Viisin veel sõrmuse SaloCenterisse, lasin seal graveerida(seal muide see teenis hea hinnaga ja väga tore mees teeb seda) sisse küsimuse, mis ma ahtsin temalt küsida sõrmus ulatades.. Graveerija soovis veel palju edu mulle :D
Igaljuhul mehele tuli see täieliku üllatusena, sõrmus sobis, mu suur sebimine oli täkkesse läinud :D

____________________
07.08.09

************
Kui mu kõrval vaid,
Päevi jagad ilusaid,
Käime läbi koos kõik maailma teed.

emia
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2007 - 14:06
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 16:27

Nii armas lugu, oled tragi tüdruk!

kixlilleke
Võrgust väljas
Liitus: 10 Dets 2007 - 11:51
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 11:41

Meie käisime algul koos vaatamas, et mida üldse pakutakse ja mis on ilus. Aeg läks mööda ja olin juba asja unustama vaikselt hakanud, kui siis kutsuti välja sööma ja esitati küsimus koos sõrmusega, mille ta oli ise välja valinud :)

Sõrmus sai paras ja väga ilus. Klassikaline ja kolme kiviga.

Pulmad tulevad juba suvel.

Airija
Kasutaja Airija pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Sept 2007 - 18:43
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 14:32

Ma vist lasen tal yksi uurima minna, aga enne viskan paar pilti vihjena ette, mis mulle meeldiks :D. Suurust ta peaks nyyd kyll umbes teadma vist, sest yhe sormuse on ta mulle juba kinkinud.

emia
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2007 - 14:06
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 16:34

Ehk oleks parem sellest teemast rõõmsa naeratusega üle libiseda, et ta saaks aimu, et mõte sulle meeldiks aga saaks ikka ise sind üllatada. Üks minu lähedane inimene sai selle ühes väga põnevas kohas, erilisel päeval ja ta oli väga õnnelik. Koos ostes kaob üllatusmoment ära.

heret
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2007 - 02:00
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 18:14

Mina soovitan enam vähem mehele aimu anda milline võiks see sõrmus olla. tavaliselt on kihlasõrmus teemantiga (tega) ja suht kallis ikkagi, kahju kui päris selline pole millest unistanud või kui valge asemel on kollane voi kollase asemel hoopis valge kuld. Väikesed asjad, aga jäävad ju sõrme igaveseks! Minu mees kinkis meile juba tutvuse alguses ühe ilusa lihtsa kuldse sõrmuse. Ehks siis nagu öelda, pühendumise märgina. Kui me aga pulmakuupäeva olime paika pannud, siis kuu möödudes kinkis ta mulle n.ö. selle päris sõrmuse. Eeltööd oli ta palju teinud, mitte aint sõrmuste tegijate kohta vaid ka teemantitele esitatud nõuete, suuruste, puhtuse jne. kohta. Ajakiri kust pulmakleite vaatasime oli ka mõned lehed sõrmustega,sealt ta küsis niisama, et milline meeldib. Andsin talle väga lihtsalt märku, et valge kindasti ja klassikaline, ühe kõrgele tõstetud kiviga, mulle ei meeldi. Valiku tegi tema, ilma minuta. Sõrmus on väga ilus 15 teemantiga ja sobib imekästi kokku meie abielusõrmusega, mil on uks väike teemant. Mõlemad valgest kullast. Kusjuures abieliusõrmust valisimegi suuresti selle järgi mis sobiks kokku kihlasõrmusega, sest ma eelistasin ühe sõrme hõivata kahega korraga :)

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 18:23

mulle tuli ettepanek üllatusena, kuigi olime sellest kunagi rääkinud. ja kui me sellest rääkisime, siis tegin ka vihjeid, milline üks sõrmus olema peab - ühe kiviga ja valgest kullast. no sain üllatuseks, mis tahtsin :)... mina pigem vihjaks, kui läheks koos valima...

---
07.06.08

Mõmmukas
Kasutaja Mõmmukas pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2007 - 22:05
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 20:45

Meie lugu selline. Mina olin kindel selles, et ei taha koos kallimaga sõrmust minna valima- ootasin seda üllatust ikka ja tema initsiatiivi rohkem. Juhtus aga nii, et olime Taimaal reisil ja seal viidi meid ühte kohta, kus tehti ja müüdi ehteid, eks ma siis andsin vaikselt märku, milline see õige sõrmus on. päev hiljem lahkusime juba pealinnast väikesele Koh Samui saarele. Seal oli piisavalt aega ringi kolada ja nii me siis rentisime rolleri, millega saarele tiir peale teha. Hotelli tagasi pöördudes sõitsime mööda jälle sellisest kohast, kus tehakse ehteid ja müüakse, aga muidugi väiksem kui Bangkokis, aga siiski selle nö. tütarettevõte. Mainisin, siis kallimale, et näe me sõtsime sealt mööda ja võiks mõni päev läbi sealt astuda, et ma tahaks endale mälestuseks Taimaalt mõne kullast ehte osta ja nii see jutt jäigi. Päevad möödusid ja siis sain ma ühel päeval toreda üllatuse osaliseks, mis ei olnud üldse selline nagu mina ootasin. Nimelt hakkas mu kõige kallim ääriveeri juttu tegema sellest, et ma tahtsin endale mälestuseks midagi kullast osta ja, et tema on vaikselt mõelnud juba pikemat aega, et tahaks mulle sõrmust osta ja ta ostaks selle hea meelega Taist, ainult et siis ta ei tea numbrit ja mina peaksin kaasa tulema, kui ma ikka seda tahan. Nii siis leppisimegi kokku, et ostame sõrmuse- tema valib ja mina valin suuruse ning sõrmus läheb sõrme alles siis, kui tuleb õige aeg ja tema on valmis mulle tegema nö. ametliku ettepaneku.
Ta valis just sellise sõrmuse, mis mulle meeldis, aga küsis veel, et kas mulle ikka meeldib, mina valisin suuruse, lubati, et tunni aja pärast on sõrmus õige suurusega ja siis saame kätte. Läksime siis niikauaks turule, aga juhtus nii, et just sel päeval tuli vihmasapsakas, mis tavaliselt kiirelt üle läheb, kuid sellel päeval ei tahtnud vihm mitte järgi jääda, kuna aga tahtsime õigel ajal oma sõrmusele järele minna, siis otsustasime, et mis see vihm ikka teeb. Istusime rolleri selga ja sõitsime kohale ise läbi märjad ja kui sinna jõudisme jäi ka sadu järele. Lasin veel kallimal minna sõrmust ära tooma, sest minu plätad lirtsusid kohutavalt ja ma ei tahtnud nii peenesse kohta sellisena sisse astuda. Ja sealt uksest ta välja tuli, märg nagu kassipoeg ning ulatas mulle karbi, et ma ikka prooviks, kas on õige suurus. Müüa tuli ka välja, et veenduda, kas oleme rahul ja suurus on sobiv. Lehvitas meile veel naeratus näol järelegi. Ja meie kahekesi rolleri seljas läbimärjad ja tohutult õnnelikud kiirustasime tagasi hotelli riideid vahetama.
Olgugi, et see sõrmuse ostmine ei olnud see, mida mina ootasin, suudeti mind selle ostuga siiski üllatada ja ju see oli põhjus, miks ma sellel hetkel nõustusin ning ma ei kahetse seda, sest meil oli kokkulepe, et sõrmust ma sõrme ei pane ennem, kui on minu kätt palutud. Nii kandis mu kallike seda sõrmust mitmel korral taskus, et järsku täna on see hetk, kuid lõpuks organiseeris sõbrapäevaks meile ilusa õhtusöögi shakespeares ja seejärel jalutuskäik Toomemäel, kus ingli sillal see naiseks palumine sai teoks.

Ticky
Võrgust väljas
Liitus: 8 Juuni 2007 - 21:04
Re: Kihlasõrmus
15 Jaanuar, 2008 - 01:03

Niniinii nunnu lugu :)
Mina sain umbes sellise süsteemi alusel meie kooselu sümboliseeriva sõrmuse..
Nüüd vaikselt vihjati, et kunagi õigel hetkel võib kihlasõrmus ka lõpuks tulla.. Kuigi abielusõrmused on juba praeguseks hetkeks ostetud :P

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: Kihlasõrmus
14 Jaanuar, 2008 - 21:35

Mina ka ei teadnud asjast midagi, mees ise käis valimas ja ostis. Pärast ikka rääkis mis kõik kohad ta oli läbi käinud ja kuidas ta ikka valis...viimases kohas pani kaks sõrmust kinni ja kolmandal päeval tuli ja tegi lõpliku otsuse...käis ja mõtles, milline ikka oleks ilusam mul sõrmes ja milline mulle meeldiks:)
Armas! See ongi asja point, et mees valib ise ja teeb üllatuse...
Sama hästi võib ju ise ära osta ja mees maksab raha tagasi :)

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Kihlasõrmus
15 Jaanuar, 2008 - 09:37

Võid oma sõrmusenumbri öelda ja umbes kirjeldada sõrmust, mida soovid aga valida lase oma tulevasel kaasal ikka ise ;) Usu mind, see meeldib talle!
Mina sain oma kihlasõrmuse täiesti üllatusena ja ei teadnud asjast midagi peale selle, et mingil hetkel hakkas mu kihlatu mu sõrmuseid omale sõrme ajama (no tal oli suurust vaja ju). Muide, hiljem selgus, et ostetud sõrmus oli tal taskus olnud juba mitu kuud ennem ja ootas ilusat hetke üle andmiseks aga noh, remonditolm ja vihmased sügisilmad ei loomud just kuigi romantilist meeleolu vist :P

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Kihlasõrmus
15 Jaanuar, 2008 - 13:29

Meil oli küll ennem kihlusest juttu olnud ja eks ma seda sõrmust salamisi ju ootasin. Mees ostis ise, kunagi oli proovinud minu sõrmuseid, et siis teaks mis suurust osta. Ta rääkis pärast meie kihlumist kuidas ta oli sõrmust otsinud ja otsinud ja ikka pole nagu see. Käis Tln kaubamajas vaatamas, mul õde oli sel ajal ilumaailmas tööl, siis ta seal luuras, et mitte vahele jääda, aga lõpuks leidis ikka kodulinnast sellise poe, kus see tõsine ost siis sooritati. Sõrmus oli täpselt paras mulle ja tõesti võrratu. Nii armas tunne tuleb kohe sisse, kui sõrmust praegu vaatan:)

7SAART
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuni 2007 - 15:19
Re: Kihlasõrmus
17 Jaanuar, 2008 - 23:52

Minule oli kihluspidu üks imeline üllatuspidu.Kallis mees oli nii palju vaeva näinud.Ja sõrmus oli muidugi uskumatult armas!Ta on mulle kõik ehted kinkinud,teab suurepäraselt mis mulle meeldib.

Sennheiser
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aug 2008 - 13:35
Re: Kihlasõrmus
9 August, 2008 - 14:26

Mul tekkis üks küsimus. Kui mees kingib naisele kihlasõrmuse, siis kas mees peab endale ka kihlasõrmuse ostma (nagu abielusõrmusega on)? Või on see individuaalne valik mehe puhul?

ribell
Võrgust väljas
Liitus: 2 Märts 2008 - 18:08
Re: Kihlasõrmus
10 August, 2008 - 17:05

ma arvan, et see on individuaalne - Eestis vähemalt.. meie elame Soomes ja siin on väga oluline, et mõlemad saavad kihlasõrmuse..

sõrmuseid käisime koos vaatamas, kuid ikkagi oli ûllatus kui abieluettepanek tuli..

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Kihlasõrmus
10 August, 2008 - 18:25

Pole veel õrna aimugi, aga 20dal saan teada:)
Tean vaid seda, et peiu ema hooleks sai see ning sõrmuse suurus on meil õnneks üks:)
*mingi komme oli, et kihlasõrmus tuleb peigmehe emalt ja liigub sedasi edasi.
Materjal on valge kuld, nagu senini aru olen saanud. Nad teavad, et ma kullavärvi asju ei kanna, see on aga hea kompromiss:)

-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------