valgest kullast sõrmused

6 postitust / 0 uut
Viimane postitus
kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
valgest kullast sõrmused
6 Oktoober, 2008 - 11:27

Panen siin vaikselt pulma eelarvet kokku :) Tuleb vist suurem kui kuskil teemas mainisin :) aga ilmselt nii see ongi et sellise ürituse pealt ei tasu eriti koonerdada aga samas kulutada mõistlikult :)

Kuna meil on kihlasõrmused hõbedast, tahaksime abielusõrmuseid valgest kullast ja ilmselt draditsioonilisi (ma tahaks küll mõne tillukese kivikesega aga kuna mehega tulevad sarnased siis tulevad tklassikalisedc rõngad.

Aga küsimus selline,et , kus juveeliärides Tartus leidub valgest kullast abielusõrmuseid? Ja mis oleks nende minimaalne hind ja maksimaalne hind?

Jään abistavaid vastuseid ootama

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: valgest kullast sõrmused
6 Oktoober, 2008 - 11:55

http://www.pulmad.ee/node/3236?page=2

leidsin sellelst lk ka pea sama teema

aga kas saakite pisut täpsustada ka minu minu küsimust,et kus juveeliärides Tartus leidub valgest kullast abielusõrmuseid? Ja mis oleks nende minimaalne hind ja maksimaalne hind?

minny
Kasutaja minny pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2007 - 10:54
Re: valgest kullast sõrmused
6 Oktoober, 2008 - 14:15

Eks selle pulma eelarvega on jah nii, et see on vist juba reegel, et see läheb lõhki :) Mina mäletan, et kui enda pulmi planeerima hakkasin siis panime mehega kindla summa eelarveks aga siis üks mu tuttav, kellel olid juba pulmad olnud, ütles, et reegel on see, et pulmad tulevad tavaliselt poole kallimad kui planeeritakse. Ma mõtlesin, et ah mis jutt see on, et kuidas saab poole kallim tulla...meie arvestame enda eelarvega ja kõik....aga lõpuks tuli välja, et tal oli õigus, sest oli asju millega me ei olnud osanud arvestada ja oli asju mille konkreetset hinda me ei teadnud eelarvet esialgu kokku pannes. Nii, et lõpuks maksime pulmade eest täpselt 2x niisuure summa kui algselt eelarvesse panime...

Sõrmuste kohapealt ütleks seda, et uuri ka kullasseppade käest hindasid....nemad võivad teha soodsamaltki kui poest ostes, pealegist saate ka siis TÄPSELT sellised sõrmused nagu tahate - endale sobiliku laiuse, paksuse ja kujuga. Meie tellisime ka valgest kullast sõrmused kullassepa käest...meil läksid nad päris korraliku kopika maksima kuna tahtsime hästi paksusid, tugevaid ja laiasid sõrmuseid, seega materjali läks üpris korralikult.

Üks oluline asi veel - veenduge ennem valgest kullast sõrmuste tellimist, et teil kummalgil ei ole valge kulla vastu allergiat või plii vastu allergiat. Sest kui te varem valgest kullast ehteid pole kandnud siis võib tulla välja, et teil on allergia. Minul näiteks oli selline natuke ebameeldiv juhtum valgest kullast abielusõrmustega. Nimelt mees kinkis mulle valgest kullast kihlasõrmuse....kandsin seda aasta otsa absoluutselt iga päev, ennem kui abiellusime. Abielu sõrmused lasime samuti teha valgest kullast. Me isegi ei mõelnud mingile muule materjalile kui valge kuld...pealegi teadsin, et mul ei ole valge kulla vastu allergiat kuna olin ju kandnud kihlasõrmust mis samuti valgest kullast.
Tegelikkuses oli asi aga hoopis nii, et kolm päeva peale abiellumist ma enam abielusõrmus kanda ei saanud, sest sõrmuse koha alla tekkis näpule kohutav allergia - näpp sügeles sõrmuse koha pealt ja punetas ning oli pisikesi punne täis....üritasin mitu korda sõrmust kanda aga iga kord kordus sama. Ja siis ma sain teada, et valge kuld sisaldab alati pliid....kuna erinevates riikides on kehtestatud erinevad normid selle suhtes palju valge kuld pliid sisaldada võib siis võib sellest järeldada seda, et minu kihlasõrmus sisaldas vähem pliid kui abielusõrmus, sest kihlasõrmus pole mul kordagi allrgiat tekitanud. Ma ei osanud varem sellele alergia võimalikkuse probleemile ka tähelepanu pöörata ja siis kui kullassepp küsis, et millise prooviga valgest kullast ta abielusõrmused teeb kas 585-st või siis puhtamast valgest kullast (selle puhtama täpseid kraade ei mäleta) siis valisin ma 585 kuna see oli pisut soodsam kui kõrgema kraadiga valge kuld...ja välja nägid erineva kraadiga valged kullad ju ühesugused - mõtlesin, et mis vahet seal on mis see kulla kraad on :D Ühesõnaga oleks kõik olnud korras ja allergiat poleks tekkinud kui oleksin lasknud oma sõrmuse teha puhtamast, suurema kraadiga ja kallimast valgest kullast. Tagantjärgi saime teha vaid üht - lasta abielusõrmus katta seest puhtama valge kullaga.

* * *

Keegi ütles kunagi väga õieti: "Naisest teeb ILUSA NAISE tema mees" ;)

Proua ARU alates 23.08.2008

* * *

Proua ARU alates 23.08.2008

http://www.pulmad.ee/node/8475

muti
Võrgust väljas
Liitus: 27 Veebr 2008 - 20:09
Re: valgest kullast sõrmused
7 Oktoober, 2008 - 19:32

Tartu kaubamajas nägin superluks abielusõrmuseid valgest kullast. 3500 krooni kanti maksid.

kaanka21
Võrgust väljas
Liitus: 22 Sept 2008 - 07:40
Re: valgest kullast sõrmused
7 Oktoober, 2008 - 20:33

kas see hind on siis ühe sõrmuse oma?

muti
Võrgust väljas
Liitus: 27 Veebr 2008 - 20:09
Re: valgest kullast sõrmused
8 Oktoober, 2008 - 10:17

ühe ikka jah :)