Hea ja soodne pulmafoto

16 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Jaak Nilson
Kasutaja Jaak Nilson pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Okt 2009 - 12:20
Hea ja soodne pulmafoto
8 Mai, 2010 - 11:43

Kallid abiellujad.

Olen märganud siin lehel soodsa ja hea fotogaafi otsimist.
Kogenud fotograafina julgeksin anda paar soovitust.

Soodne pole alati hea. Toon paar näidet mõnest teisest eluvaldkonnast. Kas
me saame osta riideid, autot, kodutehnikat põhimõttel hea ja soodne. Sageli mitte.

Masu räsib ka fotograafide ridasid ja mis seal salata, et selle tõttu on hinnad tublisti langenud.
Olen ennast leidnud päris mitmel korral olukorrast, kus potensiaalne klient ütleb, et pakkumised on väga laial hinnaskaalal. Erinevused on 3-4 kordsed. Ehk sisuliselt pakkuge mulle. Üliodavalt pakuvad oma teenuseid noored ja sageli väheste kogemustega fotograafid, kes soovivad turule tulla. Vahel ka asjaarmastajad, kes töötavad hoopis teisel alal, aga teenivad pildistamisega lisa. Põhimõte, et küll turg reguleerib hinda on õige sel juhul, kui soovitakse ainult hinda osta. Soovitaksin mõelda ka sisule.

Kas Te soovite, et Teie elu ühte tähtsamat sündmust pildistab inimene, kes pole iialgi ühtegi pulma pildistanud või on siis väga väheste kogemustega. Paluge näidata ka pulmafotode galeriid.
Näiteks loodusfotograaf, kellel on fantastilised loodusfotod, aga portfoolios pole ühtegi pilti inimestest ega sündmustest.
Küsige, kas fotograafil on igaks juhuks teine kaamera ja välklamp, kui peaks põhikaameraga midagi juhtuma.

Vahel on kuulda, et ärme videot või fotomeest üldse tellime. Küll sõber või sugulane pildistab. Tavaliselt juhtub nii, et sõber pildistab talle lähemalolevaid inimesi ja oma tuttavaid. Kogu pulmakülaliste seltskond ja tegevused jäävad aga n- ö katmata.

Kui pulma eelarve käriseb igast otsast siis soovitaksin püüda võimalusel kokku hoida näiteks toidulaua arvelt. Uskuge mind, kas see oli veidi niisuguna või teistsugune, seda ei mäleta hiljem üldiselt enam keegi. Aga fotod ja video jäävad.

Häid valikuid soovides
Jaak Nilson
http://bit.ly/9GE4Be
http://www.jaaknilson.ee

kotjuh
Võrgust väljas
Liitus: 9 Mai 2008 - 12:29
Re: Hea ja soodne pulmafoto
8 Mai, 2010 - 16:37

lugesin ühes narva foorumis, et pole mõtet tellida pulmafotograafi, ostku parem peegelkaamera ning andku oma sõbrale. hiljem saad nii pilte kui ka kaamera :)

kes mida väärtustab...

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Hea ja soodne pulmafoto
10 Mai, 2010 - 10:31

Tervitus-

Jaak, 100% sinuga nõus.

Fotograafia on selline ala, kus odav ja hea ei käi kokku - vähemalt minu arvates.

Samas kui filosofeerida, et mis on siis odav ja mis on kallis ?

Mina soovitaksin noorpaaridel otsida head fotograafi ning kui need kolm kuni neli on leitud, vailida nende vahelt see soodsaim - lihtsalt hinna järgi otsides ei ole hea.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/pulmad

suggar
Võrgust väljas
Liitus: 4 Jaan 2010 - 11:31
Re: Hea ja soodne pulmafoto
10 Mai, 2010 - 20:45

Algul võib tunduda küll et tuleb soodsam ja lihtsam, kui kasutada pulmas sõbra teeneid. Kuid kui hakata mõtlema et sõber on ju ka ise pulmas külaline ja tahab ka pidu pidada siis oleks see veidike ülekohtune. Samas proff teab mida teeb ja on alati 101% valmis ning teab millal ja kus olla ja pildistada.
Ning uskuge, kui tahate et pulmaalbum oleks mälestuseks kogu eluks siis tahate et need sündmused oleks kajastatud piltidel parima nurga alt ja täpselt õigel hetkel.

Annaksin siinkohal fotograafi kodulehe lingi
http://www.muinasjutupidu.ee/fotograaf/blog/
soovitan vaadata galeriid tal on super hea käsi ja NB! hetkel on tal ka väga hea pakkumine ;)

Olavi Ruhno
Kasutaja Olavi Ruhno pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2006 - 10:44
Re: Hea ja soodne pulmafoto
12 Mai, 2010 - 14:08

Kui nüüd jätta teema kõrvale et hea-halb või kallis-odav fotograaf ja tulla pakutud kokkuhoiu koha juurde - söök?!
Fotograafina peaksin ju takka kiitma et hoidke ja söögilt kokku ja tellige kindlasti fotograaf aga seda ma teha ei julge. Paraku käib ikka kõikide sündmuste õnnestunud korraldamine reegli järgi, et kõigepealt süüa ja siis tsirkust. Kui söök on kehva siis tsirkus ei pruugi enam kedagi huvitada ja mossis nägudest ei saa ka miskit asjalikku fotojäädvustust.

Olavi Ruhno
Fotograaf
www.olaviruhno.com

Olavi Ruhno
Fotograaf
www.olaviruhno.com

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re: Hea ja soodne pulmafoto
12 Mai, 2010 - 16:36

Minumeelest on tänuväärne siinkohal pulmad.ee aasta tegijate tabelid, kus selgi aastal olid fotograafid, kes on ühed lemmikumad pruutpaaride seas ja väga hea pildi pagasiga. Oskavad palju loomingulisemalt läheneda ilupildistamisel kui paljud teised fotograafid, kes samuti kaua pildistanud on. Siinkohal saabki otsustavaks pigem fotograafi stiil kui see palju maksab. Kui võrrelda nende fotograafide hinnaklassi kes toodud 2009 TOP.s siis samuti ei ole nad ühes hinnaklassis aga võtsin isiklikult selle kes kõige odavam neist ja ma kindlasti ei pea oma valikut kahetsema ;)

tinsu119
Võrgust väljas
Liitus: 29 Okt 2009 - 10:28
Re: Hea ja soodne pulmafoto
27 Mai, 2010 - 12:59

Meie pulma pildistas kirglik fotoentusiast, kes ei olnud üheski pulmas pildistanud ja kes pole üldse fotograafiks, vaid hoopiski päästetöötajaks õppinud. Tulemus on lihtsalt super! Paarsada fantastilusat fotot nii ilupiltidena kui sündmuspaigalt, mis ei vajanud isegi photoshopi:) Laenutas oma niigi kallile profikaamerale juurde veel 50 tuh maksva objektiivi ja sai ehtsa ja kirka tulemuse. Palju lähikaadreid ja püütud emotsioone.

Kusjuures honorari küsis mõõdukalt ja andis meile kõik pildifailid kaasa. Vt tema muid töid leheküljelt http://klf.pri.ee/, kuid meie pulmapilte saab näha vaid küsimise peale;)

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Hea ja soodne pulmafoto
17 Märts, 2011 - 11:25

Palun mulle saata pulmapiltide link :)
ivoeggi [at] gmail.com

lugupidamisega,
Ivo Eggi

kaarel
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuni 2010 - 13:25
Re: Hea ja soodne pulmafoto
19 August, 2011 - 01:01

Segan ennast ise teemasse, kuna see lingitud aadress ei tööta üle aasta juba. Kui lubate siis annaksin oma uue kodulehe aadressi: http://www.kaarel.ee , kuhu katsun pilte ka tasapisi lisada. Postitaja Eggi näeb ka sealt mõnda pilti mainitud pulmast.

Parimat,

Kaarel Langemets

Hurricane
Kasutaja Hurricane pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Dets 2010 - 23:26
Re: Hea ja soodne pulmafoto
5 Märts, 2011 - 10:53

Okei olen kõige eelnevaga nõus aga kui pulma eelarve on pisike siis ikka annab tikutulega otsida professionaalset fotograafi soodsa hinnaga.
Kuna väike pulm siis pole plaanis mingit hullu show ja fotosessiooni korraldada aga andke andeks praeguste küsimiste peale olen saanud pakkumisi, mis lihtsalt minu eelarvega ei klapi.

Samuti ei kirjuta fotograafid, millest see hind tekib- aja kulust, piltide arvust ---millest siis?
Kiriklik pulm mis kestab 30-45 minutit ja mõned ilupildid ja selle eest küsitakse 7500 krooni nii et silm ka ei pilgu. Mitte üks fotograaf pole põhjendanud ka millest selline hind.

Parem otsin siis tõesti hobifotograafi kes teeb pilte asja armastusest mitte töö korras.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Hea ja soodne pulmafoto
5 Märts, 2011 - 12:07

Tervitus-

Honoraride hinnakujundused ei ole ju kulupōhised ja ei tohigi olla. Honorarid peavad olema kujundatud vastavalt tegija nōudlusele - mida parem on tegija seda rohkem teda tellitakse.

Te ei pea mind uskuma, aga 5-l korral 10st, on algaja vōi hobifotograafi vōi sōbra vōi odava tegija kutsumine lōppenud fiaskoga (vōi vähemalt väga kehvade piltidega).

Miks on tegijate hinnad ka kallimad, sest nemad peavad ka tulevikku investeerima ning ostma uusi tööriistu tihedamini kui nn harrastajad, kes ei peagi tegelikult oma töörahast midagi kulutama, harrastust toidetakse ju mujalt (näiteks palgast).

Nii et kuigi ei saa mul olla midagi harrastajatete ja hobifotograafide vastu, siis kaitsen ma 100% tegijate hindu ja seda, et need ei saa olla väga odavad.

Ja enamus fotograafe teevad oma tööd armastusest, mitte ainutl töö korras.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

Hurricane
Kasutaja Hurricane pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Dets 2010 - 23:26
Re: Hea ja soodne pulmafoto
22 Märts, 2011 - 17:25

Enne hobifotograafi kutsumist saab ikka tehtud töödega tutvuda ka, ega ka "päris" fotograafi pimesi tellita. Ikka uuritakse töid, soovitusi jne.

Päris nii ka ei saa mõelda, et hobifotograaf mingi lammas on, kes niisama klõpsutamas käib.
Nendest hobifotograafidest on nii mõnigi pärl välja koorunud.
Nii et siiani pole suutnud keegi fotograafidest oma eeliseid hobifotograafi ees põhjendada. Need kes on saanud pulmapiltide asemel fiasko ja 0 pilti on ise nats rumalad inimesed- tööd tuleb teha ja vaeva näha, otsida ja uurida!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Hea ja soodne pulmafoto
22 Märts, 2011 - 20:22

Tervitus-

Kaks eelist kohe, mõlemad seotud tõenäosusega:

1. Tõenäosus, et midagi kihva keeratakse on väike (ma ei ütle et see null on)
2. Hoiavad aega kokku, sest ei pea vaatama nii paljude hobifotograafide pilte.

Ma olen nõus, et ega hobifotograafid kehvad ole - aga ma loodan et keegi aitab mind kui ma millestki valesti aru olen saanud - enamus hobifotograafe on pigem head loodusfotograafid ? Selline mulje on mulle vähemalt jäänud ning loodusfotograaf on väga keeruline valik pulma (isiklik arvamus mis tekkinud läbi pika kogemuse).

Miks ? Sest neil läheb pildi seadmisega umbes 2 korda rohkem aega.10 inimesega pole see mingi asi, täiesti ükskõik, aga kui inimesi on näiteks 100 ? Või 120 ? Ühe pildi tegemiseks läheb profil umbes 2-3 minutit. Loodusfotograafil 4-6. Oletame et meil on vaja teha 50 erinevat pisikest grupipilti, siis läheb profil aega 100 minutit ja hobifotograafil 200 minuti.

Ok, jätama selle poole, sest see ei ole alati ju nii.

Kolmas eelis on ka veel, aga see puudutab pigem mind kui õhtujuhti/pulmaisa - 99% juhtudest kus on hobikorras fotograaf, pean mina näitama, kus võiks teha pilti või siis panema inimesi järjekorda pildile. Ehk siis minimaalselt tund kuini poolteist aega sellest ajast, millest ma võiks kulutada hoopis peo ettevalmistamisega ning viimaste näpunäidetega, pean ma hoopis tegelema fotograafi tööga.

Kolm väga konkreetset eelist.

Tervitades,

Virgo

Mait Jüriado
Kasutaja Mait Jüriado pilt
Võrgust väljas
Liitus: 27 Nov 2006 - 15:39
Re: Hea ja soodne pulmafoto
10 Jaanuar, 2013 - 14:34

Hinnad on delikaatne teema. Mis on ühele väga-väga palju, on teisele vastuvõetav. Fakt on see, et alati on keegi, kes teeb odavamalt. Kui mulle laekub pakkumine, mille sisuks on ainult koht ja aeg ning küsitakse hinda, siis ma ei imesta, et fotograaf paneb ka kõrgema hinna, ega räägi üksipulgi läbi oma tööde tagamaid. Eestlane võiks rohkem ka läbi rääkida. Esimese hinna puhul hirmutatakse kohe ära. Fotograaf ei peaks olema see, keda valitakse "põrsas kotis"

Mis puutub aega, siis üks tund tööd pulmas on ajaliselt vaid pool tõde. On mitmeid tegureid, miks hea fotograaf maksab nii palju nagu ta maksab. Mina kalkuleerin oma aega, et kui reaalselt pildistamisele kulub üks aeg, siis järgnevale tööle piltidega korrutan ta umbes 2,5-3ga. Ehk kümme tundi pulmas on tõepoolest minimaalselt kokku 25 tundi tööd. Mida rohkem varjeeruv keskkond, seda aeganõudvam töö. Just pulm selline ongi. Päris tihti leian end pikalt töötlemast üht pilti tund aega, juhtub, et ka rohkem. Kõik oleneb, kui nõudlik oma töö suhtes olla. Aga kui pilte on 500 või 1000? Kui bänd tuleb, mängib 3x45 min. ära, paneb pillid kotti ja sõidab koju, siis fotograafi suurem töö ajaliselt alles algab. Seeläbi tuleb tunnistada, et fotograafid ei teeni Eestis üldse paraku palju raha.

Portree- ja pulmafotograaf
http://foto.juriado.com

Aivar Pärtel
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 22:39
Re: Hea ja soodne pulmafoto
28 September, 2011 - 01:27

7500.- krooni ilupiltide ja laulatuse jäädvustamise eest on küll kõrge hind.
Aga äkki fotograafil tuleb sõita Eesti teise otsa?Siis oleks kõrge hind nagu põhjendatud.

valmar voolaid
Kasutaja valmar voolaid pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuni 2009 - 23:40
Re: Hea ja soodne pulmafoto
3 Oktoober, 2011 - 15:46

Kõrgem hind pikema sõidu puhul on mõneti küll põhjendatud aga et 7500 krooni ainult ilupiltide ja laulatuse eest küsida? Eesti ei ole siiski nii suur :)