Kaameraga/telefoniga/iPadiga sugulased - lubatud või mitte?

4 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Jaan Sokk
Kasutaja Jaan Sokk pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Märts 2013 - 10:23
Kaameraga/telefoniga/iPadiga sugulased - lubatud või mitte?
20 Mai, 2013 - 14:24

Tere!

Päris palju vastukaja tekitas kommentaariumis fotograaf Corey Anne'i soovitus teha n.ö "unplugged wedding"
http://fstoppers.com/unplugged-weddings-preventing-guests-from-destroying-your-photographs

See tähendab siis, et palutakse sugulastel tseremoonia ajal viisakalt mitte pildistada, kuna nii mõnigi kord juhtub, et nt sõrmuste sõrme panemise ajal otsustab esireas end mõni sugulastest otsustavalt kaadrisse liigutada.

Mingit ranget reeglit selle kohta rakendada ei saa ega olegi mõtet, aga usun, et vähemalt paariga rääkimine sellest tasub ära küll.
Pilte on ikka selle pärast kõrvale jäetud, mitte küll katastroofiliselt, aga siiski. Teiseks on nii ka kogu tseremoonia rahulikum ja kõigile meeldivam.

Jaan
http://www.sokkphoto.com

Terminus
Võrgust väljas
Liitus: 26 Veebr 2015 - 11:04
Re: Kaameraga/telefoniga/iPadiga sugulased - lubatud või mitte?
26 Veebruar, 2015 - 13:11

Meie rakendasime nii öelda range reegli.
Pulmaisa oli suhteliselt üllatunud, et tänapäeval keegi ju ei tee nii. Aga pulmapäeval ütles selgel ja valjul häälel meie soovi külalistele enne laulatuse algust. Selgitas miks ja lisas, et meil juba on fotograaf.
Külalised tegid peol pilte üksteisest ja iseendast, aga mitte meist. Meie olime ju spetsiaalselt pulmafotograafi palganud (Valdur Rosenvald) ja tõesti ei soovinud, et samal hetkel, kui "jah" sõna lausume facebooki pildid laetaks sellest. Võib-olla udused, võib-olla ülevalgustatud.
Suurem osa küll mõtleb, et keegi ju ei laeks ilma luba küsimata. Või, et miks peaks pruutpaarist üldse pilte lisama? Et, kui siis ikka koos pruutpaariga.
Aga minu tuttav tegi seda oma sõbra pulmas. Pruutpaaril on ilusad pildid, aga tuttava facebookis on üks pilt viltu ja teisel pildil peigmees istub sellel ajal, kui pruut juba tema poole kõnnib. Hetke pärast peigmees märkas ja hüppas püsti, aga tuttaval õnnestus teha pilt enne ja uhkelt jagada seda kõigiga. Ja kardan, et selliseid ikka on igas pulmas.
Minu isa, kes alles tutvub oma mobiiltelefoni kaameraga, käis päris öösel peopaigas ringi ja leidis kaks noort ja väsinut, tegi oma mobiiliga pildid neist ja meie saime hiljem kõvasti naerda. Ei oleks tema käest küll osanud oodata lisapilte.

entr0py
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2014 - 08:33
Re: Kaameraga/telefoniga/iPadiga sugulased - lubatud või mitte?
26 Veebruar, 2015 - 22:09

No mina ei tea. Mis komme see üldse on, et pulmatseremoonia ajal istuvad külalised telefonid näpus? Pole siiani näinud ja kui näeks, siis imestaks kui "head" kombed mõnel on. Leian, et pulm on eriline üritus ja see noorpaari jaoks ära rikkuda on mannetu.
Kui külalistele öelda, et terve peo vältel telefoniga pilte või postitusi ei tohi jagada/teha, siis igati lugupeetav inimene saab sellest aru ja austab soovi.

Triin-Liis
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2018 - 11:55
Re: Kaameraga/telefoniga/iPadiga sugulased - lubatud või mitte?
3 Detsember, 2018 - 03:09

Meie kahepäevased pulmad olid `unplugged`. See tähendas siis seda, et juba pulmaveebis oli kirjas, et nii mobiilid kui ka fotoaparaadid tuleks jätta kas üldse koju või panna ära tuppa terveks pulma ajaks ehk kaheks päevaks. Tsremooniapaigas olid ka ilus plakat, mis külalistele veelkord meelde tuletas, et telefoni/kaamera koht on toas. Ja lisaks mainis seda ka veel meie pulmaisa.
Mitte ühegi külalise suust ei kuulnud virinat, et ei saaks ilma telefoni või kaamerata kaks päeva hakkama. Pigem tekkis selline ülimalt tore olukord, kus inimesd, selle asemel et vaiksemal hetkel (meil oli üritus kaks päeva, teisel päeval oli neid hetki ikka) oma telefonis `scrollida`, olid sunnitud üksteisega rääkima ja ühiseid tegevusi tegema. Saadi üksteisega palju paremini tuttavaks ning tekkis mitmeid uusi sõprussuhteid.
Esimesel päeval oli meil nii foto-kui ka videograaf, kelle kätetööd me kõigile külalistele hiljem jagasime ning teisel päeval oli luba pildistada ja filmida pruutpaari isadel, kellel olemas selleks ka korralikud vahendid.
Kindlasti julgen sellist lähenemist soovitada, inimesed võivad esiti olla küll hämmeldunud, et miks ei või telefoni olla...kui meie kogemuse põhjal on tulemus küll ülimalt positiivne.

Pilt kommentaari juurde: