Palun aidake

5 postitust / 0 uut
Viimane postitus
eveliina
Võrgust väljas
Liitus: 11 Juuli 2007 - 17:18
Palun aidake
31 Juuli, 2011 - 21:07

Tere.

Kas keegi oskab anda n6u. Meil pulmad olnud juba 3 aastat tagasi ja pildid tehti ja väga kenasti tulid välja. Nyyd 3 aastat möödas ja käisin samas fotostuudios. Seal olles oli järjekord ja otsustasin siis oodates näidispiltidega albumit vaatata. Kahjuks kohe esimesel lehel leidsin oma pulmapildi ja neid oli seal 9 pilti meil pulma ilupiltidest. Mina ise ei ole piltide avalikustamiseks luba andnud.
Kas keegi oskab aidata ja öelda, kas on sellist seatust, kus kirjas piltide väär kasutusest. Pilte on kasutatud ilma mei loata ja ei ole isegi meile öeldud.
Palusin juhatajaga rääkida, kuid teda polnud kohal ja ei ole tänaseks minuga yhendust vötnud.

T: E

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Palun aidake
1 August, 2011 - 10:13

Tervitus-

Autorlusest on siin ka varem räägitud.

Piltide autor ei ole teie, vaid on fotograaf.

Kuid kui teie pole andnud kirjalikku luba endast tehtud pilte (sõltumata sellest kes on autor) avalikult kasutada, siis ei tohi neid öpilte ka kasutada.

Ehk siis kui see fotostuudio teie nõudmisel pilte albumist maha ei võta, siis andke teada. Aga te peate kontrollima, kas siis kui te need pildid lasite teha, panite kuskile lepinugle, arvele allkirja - seal võis see nõusoleku küsimine piltide kasutamiseks vabalt sees olla.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee

katariin11
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2010 - 21:12
Re: Palun aidake
13 August, 2011 - 16:30

Iga fotograafi jaoks on tehtud tööde väjapanek väga oluline, et järgmised kliendid saaksid vaadata ja otustada, kas neile sobib selle konkreetse pildistaja käekiri. Kuna pulmapildid on enamasti väga ilusad, ja albumisse valitud just selle järgi, et need on parimatest parimad, siis mina kül ei näeks mingit mõtet kästa fotograagil need maha võtta...

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Palun aidake
14 August, 2011 - 22:31

Tervitus-

Kui noorpaar seda ei taha, siis pole fotograafil õigust ka pilte näidata.

See kas fotograafile need pildid väga meeldivad või mitte ja kas on nad on parimatest parimad, ei oma mingit tähtsust.

Tervitades,

Virgo

eveliina
Võrgust väljas
Liitus: 11 Juuli 2007 - 17:18
Re: Palun aidake
15 August, 2011 - 19:45

Olen Virgo Jaaniga sama meelt, et ilma kliendi loata ei vöi avalikustada pilte, mis sest et pildid väga ilusad on. Tänaseni se fotostuudio ei ole minuga yhendust vötnud. Saatsin neile meili ja juhul kui vastust neilt ei tule siis pean ikka siia häbipostile sellest kirjutama.