Paide Kuma Foto

15 postitust / 0 uut
Viimane postitus
patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Paide Kuma Foto
27 Oktoober, 2009 - 19:49

Nii, panen siis siia ka oma kurva kogemuse:(
23.10.2009 meie pulmapäev, päev mida oleme nii kaua oodanud ja planeerinud, eluilusaim päev:)
Kõik kulges super hästi lõpp kokkuvõttes, aga oma pleki jättis meie päevale Paide Kuma Foto.
Nimelt tellisin sealt fotograafi, aga ohh üllatust kirikus altari ees olles, keda pole on fotograaf. Ma ei tea, kelle näpukas või mööda rääkimine see oli firma siseselt ja ausalt, see ei huvita ka eriti mind, sest nendest piltidest jäime me ju ilma. Me ei saa aega tagasi pöörata ja asju muuta ning me ei saa ka seda kõike korrata. Igatahes väga-väga häbiväärne lugu.
ÕNNEKS külalised pildistasid ja saime ka väga ilusaid pilte.
Mitte kunagi enam ei kasuta ma Kuma Foto teenust!!!!

Aivar Pärtel
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 22:39
Re: PAIDE KUMA FOTO
27 Oktoober, 2009 - 22:31

Üks päev enne pulmi tasuks üle helistada ja kõik üle täpsustada.Kui siis ka kohale ei tulda pole midagi enam öelda...

Ermo Leuska
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2007 - 13:42
Re: PAIDE KUMA FOTO
28 Oktoober, 2009 - 02:13

Vaidleksin siinkohal Aivar Pärtelile vastu. Noorpaar EI PEA üks päev enne pulmi kuhugi üle helistama. Kui kõik vajalik on kokku lepitud, siis järelikult on lepped siduvad ja midagi muud teha vaja pole.

Loomulikult võib (ja nii mõnedki teevad) nii, et küsitakse üle, aga see ei pea olema reegel.

Noorpaari ja tegijate vaheline suhtlus on oluline, aga see ei vabanda kuidagi antud olukorda välja.

Minu eetika kohaselt tuleb kohale ilmuda ka siis, kui pidu on kindlalt kokku lepitud kasvõi poolteist aastat varem ja vahepealsel ajal pole ühtegi kahepoolset e-maili / telefonikõnet olnud (väga harv juhus, aga siiski reaalselt toimunud olukord). Usun, et enamik tegijaid arvavad nii.

Õnne noorpaarile igal juhul! Tore, et saite siiski olulistest hetkedest pildid!

Mariann Volkonski
Kasutaja Mariann Volkonski pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2009 - 12:52
Re: PAIDE KUMA FOTO
28 Oktoober, 2009 - 09:19

Kokkulepe on kokkulepe ja tõepoolest ei ole tarvis fotograafile aeg-ajalt üle helistada ja kontrollida, ega ta vahepeal meelt muutnud ole. (Praegune näide muidugi tõestab vastupidist, mis minu arvates on äärmiselt kahetsusväärne.) Fotograafi enda huvides on vajadusel pruutpaariga suhelda ka pisut enne pulmapäeva, et täpsustada pulmas ja pildistamise juures muutuda võivaid detaile, ilmaolusid, anda pruudile viimaseid soovitusi jms.

Ei tea küll antud juhtumi tagamaid, aga üldiselt peaks sellise fotograafi karjäär läbi olema, kes elu ja tervise juures jätab pulma ilmumata. Kui ülaltoodu ka oli mingi kommunikatsiooniviga ja mitte otseselt fotograafi enda bläkk, siis selliseid tegematajätmisi on pulmategijate seas veel ja ei mõista, kuidas need jätkuvalt võimalikud on. Ei saa ju lubada endale kellegi päeva hävitamist ja siis jätkata vanaviisi. Selline käitumine mõjub fotograafide ja teiste tegijate usaldusväärsusele laastavalt ja seda on lausa praktikas näha - mul oli möödunud hooajal kliendiga leping sõlmitud, detailid läbi arutatud ja läksin puhkusele ning tagasi tulles mul enam toda üht klienti ei olnud, sest vaene tüdruk arvas, et kui fotograaf paar päeva meilile ei vasta, siis "ehk fotograafi plaanid muutusid" (tema enda sõnad) ja kõige hullem asja juures ongi, et mu klient arvas olevat normaalse justkui võiks fotograaf ümber mõelda ning tegi uue lepingu kellegi teisega.

Minu pulmapäeval on fotod vaat et kõige olulisem osa peale "jah" sõna ja kui ma neist ilma jääks, siis pikka pidu süüdlasel ei oleks. :D

Fotograaf Mariann Kosemets
http://loomestuudio.com/

Fotograaf Mariann Volkonski
http://loomestuudio.com/

Olavi Ruhno
Kasutaja Olavi Ruhno pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2006 - 10:44
Re: PAIDE KUMA FOTO
28 Oktoober, 2009 - 09:27

Olen nõus Ermo Leuskaga, et noorpaar ei pea üle helistama. Siit ilmselt jooksebki piir, ehk on olemas fotograafe, artiste jne kellele on vaja üle helistada ja on neid kes tegelikult ka soovivad oma panuse anda pulmapeo õnnestumisse. Ei väsi kordamast, et tegemist on siiski peresündmuste presidendivastuvõtuga ja sellena peavad võtma seda kõik, kes on palutud osalema selle sündmuse õnnestumisele kaasa aitama.

Ja loomulikult palju õnne noorpaarile.

Fotograaf Olavi Ruhno
www.eestifoto.com

Olavi Ruhno
Fotograaf
www.olaviruhno.com

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: PAIDE KUMA FOTO
28 Oktoober, 2009 - 10:20

Tervitus-

Ma ei oponeeri sulle, Aivar :D aga nõustun teistega - kokkulepe on kokkulepe.

Ma tean loomulikult projektijuhtimise käsiraamatust, et seda peaks tegema ja ka ise olen siin ju öelnud, et nädal enne pulmi peaks tegijad üle helistama, aga ikkagi...kui on kokkulepitud, siis peaks ka tegija natuke (natuke on öeldud selliselt sarkastiliselt)midagi vist tegema, on ju nii ?

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/virgojaani

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 12:10

Jaa, siin võib olla see minu viga, et päev varem üle ei helistanud, tegin seda nädal aega varem. Miks ma päev varem üle ei helistanud, sellele on ka minu poolt arvan, et mõistlik seletus. Nimelt, tahan usaldada inimesi (sain kõrvetada, aga elab üle:D ja ka see kogemus ei muuda minu loomust:D), kuid peamine põhjus oli see, et kui ma juba olen üle küsinud ja meelde tuletanud, siis nii ka jääb. Ei taha ju ka olla selline kontrolliv ja närvihaige pruut:)
Just ütlesin värskele abikaasale, et näe meie laulatus, nii eksklusiivne ja ainult valitud inimestele:) Pildid on väga olulised minu jaoks, kuid piltidest veel olulisem on inimene minu kõrval, minu abikaasa:)

Päikest silmadesse ja südamesse!!!

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 12:40

Õnnitlusi noorpaarile!!! Ja loodame, et tulevased noorpaarid ikka loevad seda siit ja teavad sellest kohast eemale hoida, sest mulle tuleb ette, et ennem on ka selle kohaga probleeme kellelgi olnud - kahjuks :(

Siinkohal oleks KUMA FOTOL Paides paras pakkuda vastutasuks tasuta fotosessiooni (ilupilte), et oma mainet natukenegi puhtaks pesta ;)

Ja loodan, et olete selle KUMA FOTOLE andnud teada, et nad sellise sigadusega hakkama on saanud.

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 13:53

Mul on tõsiselt kurb lugeda, et selline olukord juhtus, tegemist sündmusega mida korra elus tähistatakse ja kui veel nädal enne saada kinnitust et fotograaf tuleb ja reaalselt seda ei tee - minu meelest ebaviisakuse tipp !
Ma tõsiselt soovitan nendele saata see pulmad.ee teema link, et nad näeksid ja õpiksid kuidas käituda ning julgevad ka avalikult sõna võtta !

Palju õnne teile ja tore et vähemalt meenutavad seda päeva sõprade tehtud pildid ;)

Mariann Volkonski
Kasutaja Mariann Volkonski pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2009 - 12:52
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 16:44

Tore lugeda, et Sa nii positiivselt suhtud ja kõige olulisem ikka paigas on. :) Ja hea, et teil külaliste fotod on! Aga mõttearenduseks - kui te oleks olnud kahekesi? :) Meie laulatus näiteks tuleb kahekesi ja kui fotograaf kohale ei tuleks, siis ma ei kujuta ette... ma vist lükkaks laulatuse küll niipalju edasi, kuni kellegi pildistama saan - kavatsen ikkagi ühe korra abielluda ja kui mul ühtegi pilti pole, mida siis vanematele ja tulevikus lastele näitan ning hõbepulmadel kamina ees albumist sirvin? :)

Aga puhtalt erialasest huvist - kas antud teenusepakkuja on ühendust võtnud ja selgitanud juhtunu tagamaid? Kas teil leping või kirjavahetus oli ja kas lepingus/meilides oli mingi hüvitis selliseks puhuks? Tegija peab ju kuidagi vastutama, ei saa ju lasta tekkida kultuuril, kus ilma selgitamata/vastutamata veetakse noorpaari alt.

Fotograaf Mariann Kosemets
http://loomestuudio.com/

Fotograaf Mariann Volkonski
http://loomestuudio.com/

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 17:29

kui oleksime kahekesi olnud, siis oleks ka teema hoopis teine:D kuna ma olin juba ise ammu kirikus ja külaliste eest peidus, siis ma ei osanud aimatagi, et fotograafi pole. Oleksin saanud ka kohe Kuma Fotosse sisse astuda ja ainult mainida, et inimene puudu. Asja iroonia ongi selles, et kiriku ja Kuma Foto vahemaa on 10 sammu:(
Võtsin nendega täna ühendust, sest varem lihtsalt ei saanud. Samas mitte ükski raha ei muuda ju asja. Nüüd on nad küll minu poolt nii jalgele aetud, et püüavad videost mingeid pilte välja võtta ja külaliste tehtud pilte natuke tuunida:D ninge seda ilma rahata!!!
Ma ei ole pika vihaga ja seda enam ma ei saa kuidagi vihane olla kui vastane ei hakka vastu. Kui nad ülbitseks või süüdistaks mind ennast, siis oleks jälle lugu teine, aga nad on juba võtnud selle juhtumi süü endale.
Lihtsalt igasuguseid asju juhtub ka siis, kui oled kõik mitu korda üle rääkinud. Veendusin taaskord, et 100% saad kindel olla ainult iseendale.

Hoidkem ja hooligem oma lähedastest!!!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Paide Kuma Foto
28 Oktoober, 2009 - 17:48

Kuma Foto eest olen isegi siin varem hoiatanud. Nende kokkulepete kohta ei oska suurt kommenteerida, aga piltide enda kvaliteet on küll khm-khm ja seda olen kuulnud ka teiste tavakasutajate kui ka profide käest. Kurb muidugi, et kehv kvaliteet käib stuudiofotode kohta, pildid väljas veel omaette ooper.
Paraku on väikeste kohtadega nii, et profid jooksevad linna, kus head palgad, aga väikelinnadesse jäävad inimesed, kes õpetatakse lihtsalt nupule vajutama. Loomulikult ei kehti see 100% nii ja suurepäraseid tegijaid leidub ka pisikestes külades. Kuid rääkides päris faktide najal, siis neid "nupuvajutajaid-oskajaid" leidub oi-oi kui palju...

Aivar Pärtel
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 22:39
Re: Paide Kuma Foto
30 Oktoober, 2009 - 00:26

Ma ei anna mingit õigust Kuma fotole.
Mina tõin näite kuidas on võimalik antud olukorda vältida.Enda piduliku päeva puhul helistasin ka kõik teenuse pakkujad uuesti läbi ja täpsustasin kas saime ikka üksteisest õieti aru.Sest ma ei tahtnud pärast rinda taguda ja nõuda nurjunud teenuse heastamist sest seda heastada polegi võimalik.Ei hakka ju uut pulma pidama.

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re: Paide Kuma Foto
30 Oktoober, 2009 - 08:06

Antud olukorras ju helistati üle nädal enne, mis on täiesti ok aeg ju ;)

13.september
Võrgust väljas
Liitus: 23 Juuli 2014 - 20:58
Re: Paide Kuma Foto
27 August, 2014 - 18:25

Aastatega pole vist seal suurt midagi muutunud.. olin ise ka fotograafi otsimas. Esimene loogiline otsus tundus olema võtta fotograaf kodu juurest, ehk siis Türi Kumast. Saatsin neile kirja koos soovi ja selgitustega ning jäin vastust ootama. Ootasin kaua..läksin Paide Kumasse küsima, kas fotograaf ei soovi seda tööd või milles asi. Leti tagant vaatas mind üks suur silmapaar, mis oli täis ehmatust..tema ei tea midagi ja üleüldse juhataja on puhkusel jne..Läksin koju, lõin interneti lahti ja usaldades oma esimest sisetunnet leidsin meile hästi toreda fotograafi, kellega suheldes jäi tunne, et meie päev ja selle õnnestumine läheb talle tõesti korda. Ootan põnevusega seda päeva.