Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)

10 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Murku
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2008 - 15:40
Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
7 Veebruar, 2009 - 18:55

Meie elu tähtsaim päev septembris 2008 oli igati meeldejääv ja õnnestus paremini kui oleksime osanud loota. Kuna pulmapäeva oluline osa on selle sündmuse jäädvustamine, sai fotograaf TÕNU VALK`ga enne pulmi räägitud ja tehtud kokkulepeid fotode arvu osas, failide osas jne (kahju et enamus need kokkulepped olid vaid tel teel sõlmitud, kuigi tema puhul poleks kasu olnud ka paberil kokkulepetest).

Peale pulmi saime plaadi piltidega (maksime ära kogu kokkulepitud summa -see oli viga), mis olid teatud mõõdus, et teha tavafoto suuruses pilte, leppisime kokku, et valime välja pildid, mida tahame suurendada ja saame need failid siis suuremas mõõdus. Meie üllatuseks aga peale raha üleandmist keeldus TÕNU VALK meiega ühendust võtmast, ei vastanud meilidele ega korduvatele tel kõnedele, vaatamata meie püüdlustele ja palvetele (meilitsi) mitme kuu jooksul. Olime nõus isegi juurde maksma, et faile saada. Paar korda õnnestus teda teise nr pealt helistades kätte saada, vastas TÕNU VALK, kes enda sõnul olevat olnud teises maailmas (mis iganes see siis ka ei tähenda) ja et muidugi saab failid lähiajal, saatku me aga taas talle meil soovitud failide loeteluga. Peale seda oli aga temaga kontakti võtmine sama lootusetu ja lõpuks me loobusime.
Kõigile pulmaplaanide tegijatele- kui võimalik, sõlmige kirjalikud lepingud, esialgu odavam tegija võib kokkuvõttes kordi kallimaks osutuda, mida kuulsam tegija, seda parem garantii, ärge usaldage ka kõige usaldusväärsemat teenusepakkujat ning ärge iial kutsuge oma pulma fotograafiks südametut ja vastutustundetut TÕNU VALK´u, kes peale raha kättesaamist kaob.
Tõnu Valk, oleme sinus tõeliselt pettunud ja raske on siin viisakust säilitada, ärge teenige leiba fotograafina, olete selleks ilmselt liiga vastutstundetu.

Aivar Pärtel
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2006 - 22:39
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
7 Veebruar, 2009 - 20:16

Väga kahetsusväärne lugu.
Aga ega see kirjalik leping ei anna ka midagi.Kui üks osapooltest on võtnud ette lepingut mitte täita siis teha pole nagu midagi.Mõne tuhande krooni eest kohtusse ei lähe nagu.
Tuleb ikka valida usaldusväärsed isikud kellega koostööd teha.Muud üle ei jää.

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
8 Veebruar, 2009 - 11:28

väga kurb on lugeda seda :(

aga mul tekkis täiesti OT küsimus

kui teil oli nagunii kokkulepe, et saate suured failid ka miks ta neid kohe ei andnud?

või käib jutt failidest mis sobivad eriti suure pildi tarvis ehk siis mingist muust formaadist kui jpg?

ja kui suured need failid teil on äkki kannatab ikka suuremaid ka printida kui 10x15?

Pulmafotod

eduard
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2007 - 13:53
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
8 Veebruar, 2009 - 14:29

Kirjast lähtub, et ülejäänuga olete väga rahul! Pildid olid ilusad ja fotograaf suhtles teiega asjalikult ja meeldivalt. Maksite tehtud töö eest ja mingeid pretensioone teil hr. Tõnu Valgule sel hetkel ei olnud. Raha kättesaamist ühelt poolt ning piltide ja failide üleandmist teiselt poolt, loetakse töö ehk leping lõppenuks. Ja tunnistate, et saite teenuse väga soodsalt pealegi. Jama tekkis (teie arvates) hiljem, kui mingil põhjusel fotograafiga kontakti ei saanud. Probleem on seega hoopis kommunikatsioonihäiretes ja üksteisest möödarääkimises! Seega teete hr. Valgule  /ärge iial kutsuge oma pulma fotograafiks südametut ja vastutustundetut TÕNU VALK´u, kes peale raha kättesaamist kaob jne./ ülekohut, paigutades teda häbiposti. Te pidanuks pisut kannatlikumad olema. Oleksite need lisafailid kindlasti saanud!
Aga kui suurtest piltidest üldse jutt käib?

liiska
Kasutaja liiska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2008 - 21:28
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
8 Veebruar, 2009 - 16:25

Pulmad olid eelmise aasta septembris ja praegu on järgmise aasta veebruar: kaua pruutpaar ootama pidanuks? Kui kannatlik tuleb olla, st kas see on pulmafotograafi puhul normaalne, et pildifaile tuleb oodata 4-5 kuud?

Murku
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2008 - 15:40
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
12 Veebruar, 2009 - 20:14

Meie soov oli saada KÕIK failid (ka "must" materjal) ja seda selleks, et fotograaf teeb oma valiku küll, aga meile võib meeldida just mõni selline pilt, mis tema välja praakis.
Pilte tahtsime saada originaalsuurususes - täpselt nii, nagu need pildistatud said. Seega ei mingit eritellimust. Ja suuri faile tahtsime selleks, et mõnelt pildilt meeldib äkki kellegi nägu, kes on kuskil tagaplaanil ja soov tema sealt "suuremaks" lõigata. Ja tõsi ta on, et neist failidest, mis me saime, saaks lasta ka "käib kah" 15x20 fotod, aga kuna eeldasime, et mõnelt fotolt vaja mingit osa vaid kasutada, siis sellise asja jaoks need failid ei kõlba.

Kindlasti paljud fotograafid nüüd vastavad, et keegi ei annagi oma "musta materjali" ära ja et piltidel oma spetsiifiline failivorming, millega tavakasutajal pole midagi teha või siis et see ongi tavaline, et pildifailid antakse sobivas suuruses 10x15 fotode jaoks! Täiesti õige! Aga meil oli kokku lepitud, et me saame kõik failid, me saame need originaalsuuruses ja et meid ei sega ka see, et fotod olid RAW-formaadis! Ja just nende tingimuste pärast maksime fotograafile ka lisatasu.

Natuke oleks võinud veel oodata? Nagu üks kommenteerija mainis, on sellest üritusest tänaseks (veebruar 2009) möödas viis kuud ja kaua sa ikka ootad! Seda enam, et nimetatud fotograafil ei oleks tarvitsenud teha mitte midagi muud, kui panna plaat arvutisse, "kopida" failid peale ja valmis.
Mis selle ootamise meie jaoks veel pikemaks tegi, olid vahepeal saadud lubadused, et "homme teen kõik valmis"...

Kokkuvõtteks tahan öelda, et piltidega jäime muidugi rahule, koostöö pulmas oli temaga tore ja ei tulnud pähegi, et võiks probleeme tulla. Kahju ainult, et osa kokkuleppeid täitmata jäid...ja "odav" ei olnud see teenus kindlasti mitte.

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
14 Veebruar, 2009 - 22:36

Avalda ka siis juba hind mis ta sellise töö eest tahtis? Ja mida te üldse selle raha eest kokkuvõttes saite? Saan aru, et mingid pildid on teil käes...

Kassiproua
Kasutaja Kassiproua pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Märts 2007 - 20:20
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
20 Märts, 2009 - 16:38

Huvitav siis, kas inimesega kokku saades kuidagi aru polnud saada?

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Suurim pettumus- fotograaf Tõnu Valk (Haapsalu)
20 Märts, 2009 - 19:41

Kui tegu oleks alkohooliku või narkomaaniga, oleks see näost kindlasti näha. Lihtsalt teisiti mõtleva inimese näos erilisi tundemärke ei esine. Või lihtsalt ei pööratud pisiasjadele tähelepanu.
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------