Foorum korda

16 postitust / 0 uut
Viimane postitus
anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Foorum korda
12 Aprill, 2008 - 13:05

Pidevalt on probleem, et tehakse uusi teemasid, samas kui sama teema on juba foorumis olemas (ma loodan, et käesoleva teemaga nii ei ole...), lisaks kaevatakse kuskilt foorumi sügavusest üles igivana küsimus ja vastatakse sellele, - olgugi et küsijal ammu juba pulmad peetud ja teema ei ole aktuaalne enam, samuti on palju mõttetuid kommentaare stiilis "nii tubli", "nii ilus", "nii kole" jne, mis kirjutamise ajahetkel olid aktuaalsed, aga enam mitte.

Seega siis üleskutse foorum korda teha. Peaks üle vaatama kõik teemad/kommentaarid, mis on vanemad kui 2 aastat (ilmselt on aktuaalsus juba ka aastaga kadunud) ja kustutada ära need, mis sisuliselt mingit infot lugejatele ei anna ning sisukad kommentaarid (kus antakse nõu, viidatakse linkidele jne) tõsta kuskile kompaktsesse folderisse, millest oleks siis hea otsida.

stexo
Kasutaja stexo pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Jaan 2008 - 23:23
Re: Foorum korda
12 Aprill, 2008 - 17:42

Sinu jutus on väike vastuolu. Kõige pealt nõuad, et uusi teemasid ei algatata, kui taoline juba olemas ja siis kaebad selle üle, et vanadele küsimustele vastatakse, kus küsijal juba pulmad peetud?
Ei ole vahet, kas küsijal pulmad peetud või mitte. Paljud vastavad sellele just selle pärast,e t neid hetkel sama teema puudutab ja ei taha uut teemat alustada, kuna muidu võib jälle saada kellegi käest vastu pead, et see teema juba olemas arhiivis jne.

Selles osas aga, et väga palju ka sisutuid ja mõttetuid kommentaare kirjutatakse, olen sinuga 100% nõus.

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Foorum korda
12 Aprill, 2008 - 18:54

Ei ole minu jutus vastuolu vaid Sa lihtsalt tõlgendad minu esimest lauset teisiti kui seda mõtlesin. Kirjutan siis selgemalt - "foorumi külastajad on minu korda tõstatanud probleemi et kogu aeg lisatakse uusi teemasid, mis tegelikult juba varem on olemas" - ilmselt siis inimesed ei otsi arhiivistv või teatud juhtudel ei ole see võimalik või ei anna tulemust.

Ja ei kaeba ka lihtsalt nendin fakti, kui nt küsimus "kas organiseerida ise pulmad või paluda prohvide abi" on esitatud aasta tagasi, siis täna sellel vastata tekstiga "ikka tee ise" ei ole mõtet.

Ühesõnaga, et minu probleemi mõte kaotsi ei läheks ütlen selle uuesti välja - keegi peaks kätte võtma ja foorumi igasugu "jama" puhtaks tegema (just vanad teemaarendused) - käigu selle "jama" alla siis mõttetud kommentaarid või 20-nendat korda tõstatatud sama küsimus.

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Foorum korda
12 Aprill, 2008 - 19:43

Huvi pärast küsin, et kui Sa sellele ideele tulid, siis kas Sa mõtlesid ka sellele suurele ja tohutule töömahule, mis siis tuleks ära teha? Olen nõus küll sellega, et mõned teemad, mis aktuaalsed koguaeg peaks olema ühe teema all, mitte et igaüks kes lehel registreerub kohe esitab küsimuse ilma eelnevalt kontrollimata, kas juba teema ehk olemas siin foorumis. Ja ka sellega saan ma nõus olla, et paljud kommentarid tunduvad mõttetutena, kuid samas need võivad teemaalgatajale olla olulised. Selles mõttes, et kui tema mingit mõtet kiidetakse või hoopis laidetakse, et siis võtab neid kommentaare siiski ju arvesse.

Ja see "KEEGI" siin foorumis on ikka adminnid koos meie "isa" Virgo Jaaniga. Ja paljud kommentaarid ja teemaalgatused ei kaota oma aktuaalsust ka 3 või 4 aastaga. Tundub küll lihtne anda ülesanne kätte, et foorum korda, kuid paluks mõelda sellele ka, et mida see tähendab siin tegutsevatele adminnidele ja ka Virgo Jaanile, et need "sisukad lehekülgede viidetega" kommnetaarid kõik ühte kausta panna.

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 10:31

Jah mõtlesin küll sellele suurele ja tohutule töömahule, ei pea kohe kurjasid kommentaare hakkama esitama ... - samamoodi olen aru saanud, et selle jaoks ongi administraatorid olemas, et foorum puhas hoida. Lisaks me ei olegi väitnud, et teemad oma aktuaalsuse kaotavad vaid tegin ettepaneku foorum korda teha - kasutatavad teemad/kommentaarid kuskile mujale tõsta, et neid seal siis lugeda saaks - ilma mõttetute kommentaarideta.

Minu teema oligi siinkohal mõeldud eelkõige ideena moderaatoritele/foorumi omanikule...

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 19:44

Ega ma ei kirjutanudki kurja kommentaari :). Ei tasu siis kurjalt lugeda ;) (kahjuks foorumite probleem on selles, et isegi kui kirjutada täiesti neutraalne kommentaar võib teine inimene sellest välja lugeda vihase ja kurja kommentaari, mis juhtus nüüd ka Sinu puhul)
ja jah, adminnid on selleks et foorum praegu puhas hoida halvustavatest ja ebatsensuursetest kommentaaridest ja kirjavigadest. Ja kuidas meie (adminnid ja Virgo Jaani) tegelikult teeme selle otsuse, et milline teema on nüüd mõttetu (ja ma saan aru küll, et need "nii ilus" ja "nii tore" kommentaarid on mõne koha peal MINU jaoks mõttetud, kuid kordan veel, et teemaalgatajale võivad kõik kommentaarid olulised olla, mille põhjal tema (teemaalgataja) oma otsuse teeb, või siis muudab jms).
Ja mujale tõstmisega on see probleem (vähemalt praegusel juhul), et seda peaks siis tegema Virgo Jaani või siis Virgo peaks tegema adminnidele koolituse sellel alal, et kuidas seda teha. Ja selleks et meid kõiki korraga ühel ajal kokku saada on ka suht raske, sest adminnid mööda Eestit laiali ja ka Virgo on ise väga hõivatud! Samas idee ei ole paha.

anneli77
Võrgust väljas
Liitus: 11 Jaan 2008 - 15:29
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 22:12

Tänan, et valgustasid tagamaid.
Siiski minu mõte "nii ilus", "nii kole" jne kommentaaride kustutamine oli just suunatud teemadele, mis on algatatud u 2 aastat tagasi ja täna need enam niikuinii asjakohased ei ole - eriti teema algatajale...

aga olgu siis - ühesõnaga olen oma idee kirja pannud ja kui asjaomased arvavad, et ideed võiks kasutada siis on tore.

meedium
Kasutaja meedium pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2008 - 14:41
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 13:44

Ma olen ka palju mõelnud sellele teemale ja arvan et mingit "puhastustööd" võiks ikkagi teha.Võtke kasvõi see E-bay pruutkleidi teema kus kommentaare on juba üle 10 lehe ja et sealt midagi kasulikku välja noppida läheb ikka tükk aega.Pole ju kasu kommentaarist :väga ilus jms.Ja see et samu teemasi alustatakse võib ka tulla teadmatusest,sest ega me igal aastal ei planeeri pulmi.Enamus saab kasutajaks alles siis kui oma pulmi hakkab ju planeerima,ja alles siis satub siia lehele ja saab temast kasutaja ja kohe ei oska igal lehel reageerida ja toimida õieti.Kõik ei ole ka arvutigeeniused pealeselle jne.Ei tahtnud kellelegi näpuga näidata,kui siis endale .....Jaksu kõigile.

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 16:47

Kui me siit nüüd kustutame vanad teemad ära, millest väga paljud saavad just ideid ja on ikka väga sisukat juttu, siis minumeelest pole ikka mõtet neid foorumi teemasid ära kustutada lihtsalt selle pärast, et nad tunduvad juba vanad. Kustutame vana teema ära ja siis tuleb samasugune uus teema asemele, kuigi vanas oli vb jutt juba kõik ära räägitud. Ja kordamine on tarkuse ema, nii et palun inimesed otsigu enne otsingust, kas samal teemal on juba kirjutatud. Ja minumeelest olgu see e-bayst tellimine ka ühe teema
all, kes tahab loeb või need nö. 10 lehekülge läbi, see ikka parem kui hakata nüüd iga tellitud kleidi kohta eraldi foorumit pidama. Ja eks inimesed ootavad ka kiitmist, nii et see ka minumeelest normaalne foorumi osa:D Aga kui vaja eks siis tehakse ka korrektuure:D

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Karusmari
Võrgust väljas
Liitus: 23 Okt 2007 - 22:50
Re: Foorum korda
13 Aprill, 2008 - 21:16

Aga keda need vanad kommentaarid ja teemad häirivad? Kui serveris ruumi on, siis mind need ei sega :)
Ja võibolla asjasse mitte puutuja jaoks sisutud kommentaarid, nii ilus ja kena, on kindlasti suur kompliment teema algatajale, võibolla need sisendavad kahtlevale pruudile enesekindlust, julgust.

Muidugi peab mõtlema selliste postituste tagamaade peale, teate ju, et iga kommi eest saab punkte? Ja selle järgi siis on see tabel meil siin vasakus nurgas... et äkki mõnda kannustab edevus siis neid punktikesi korjama (no olgem ausad) ja palju sa ikka jõuad asjalikke kommentaare pritsida. Muidugi on osad kommentaarid kahtlemata siirad ja vajalikud teemaalgatajale, seega, las olla nii nagu on. :D

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Foorum korda
23 Aprill, 2008 - 08:53

Ettepanek selline, et kui on olemas selline võimalus postituse all nagu võlunupuke "muuda", mis aitab kasutajal vältida topeltpostitusi. See tähendab siis seda, et kui oled kirjutanud ühe postituse ning siis meenub, et tahaksid midagi lisada, võiks mitte kasutada nupukest "vasta" või "lisa uus kommentaar", vaid nupukest "muuda" ning lisada oma vanale postitusele uus sisu juurde. Mitte et see ming otseselt häiriks, kuid kui funktsioon kui selline on olemas, võiks seda ka kasutadaSmile

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Foorum korda
23 Aprill, 2008 - 09:52

Ettepanek, et vältida vastuste venimist, võiksid moded tõsta edaspidi topeltpostitused ja sama kasutaja järjestikused postitused kokku ning lisada analoogse teksti (tekst võetud momendil www.kiisu.ee foorumist):

*****
Muutsin Su kaks postitust üheks. Reegel:Kui Sa märkad vahetult peale oma postituse lisamist, et mõni mõte jäi kirjutamata või trükivead lipsasid sisse, kasuta nuppu "muuda" sellega saad parandada oma postitust. Üksikule ideele, mis Sinu eelneva postitusega kokku käib, ei pea uut postitust tegema. Foorumi lugejal on parem ülevaade kui ühe sisuga postitus on ühes kohas.

Lõppu lisab muutja viisakuse mõttes ka oma kasutajanime!
Läheb läbi?

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Foorum korda
23 Aprill, 2008 - 09:58

Mulle sobiks küll:) Loodetavasti ka teised kasutajad on sellega nõus:)

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Foorum korda
24 Aprill, 2008 - 10:32

Mind hakkas huvitama, et kas tavakasutaja üldse saab muuta, sest modedel ju kommentaari all nupud kustuta muuda..??? Võib-olla üldse pole võimalust oma kommentaari muuta...!
Võite mulle vastu vaielda, sest mina ju tavakasutaja menüüd ei näe :)

Präänik
Võrgust väljas
Liitus: 1 Nov 2007 - 14:37
Re: Foorum korda
24 Aprill, 2008 - 10:35

"Muuda" nupp täitsa olemas.

Kailikene
Kasutaja Kailikene pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Märts 2008 - 18:14
Re: Foorum korda
24 Aprill, 2008 - 09:26

väga hea mõte...seda peaks tõesti tegema, siis ei oleks siin selline sasipusa.