Abiks kutse koostamisel

2 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Harvie
Võrgust väljas
Liitus: 29 Okt 2007 - 05:54
Abiks kutse koostamisel
22 November, 2007 - 07:51

Minul on tänaseks siis kogu see närveldamine selja taga ning õnnelikult abielusadamasse sõutud. Kuna aga tegin seda hoopis Austraalias, siis tuli asjaajamiste käigus veidi teistsugusema kombestikuga arvestada. Ma arvan, et yheks raskemaks asjaks osutus eelkõige kutse ja selle kokku kirjutamine (mis pealegi pidi ju olema kahes keeles). Ise võõral maal kõike yksi organiseerides, sain palju abi just sellistest interneti foorumistest ning seega vastutäheks mõned ideed neile, kellel see kõik veel ees - vast on abiks.
Tugevate briti mõjude tõttu järgitakse siin mandril oluliselt rohkem etiketi nõudeid ja seega tuli mul kõvasti eeltööd teha, et mingit ränka fopaad ei tekiks. Ja esimene ning raudne reegel on see, et kutse peale ei kirjutata mitte midagi peale teksti ehk keda kutsutakse, kes kutsub, kuhu ja millal (tegelikult peab kutse tekst olema kokku kirjutatud veel vastavalt sellele, kes pidu finantseerib, aga jätame selle kõrvale).
Meie kyll tegime ka selle lykke, et lisasime RSVP klausli, kuid hea tava on lisada eraldi kaart ja margistatud ymbrik selle jaoks. Mitte mingil juhul ei lisata "Kingitus palume mahutada ymbrikusse"! Antud olukorra lahendasime sellega, et täiendavale infokaardile kirjutasime nn Wishing Well luuletuse - eesti keeles peaks tõlge olema siis "soovikaev". Sellega palusime kutsututel tuua kingituseks raha ja selgitasime ka, miks seda raha soovitakse. Ehk siis:
"Kui Teil plaan oli pulma tulles kaasa tuua üks kink
Siis ümbrik rahaga, mis aitaks taotleda pruudile viisa, enim rõõmustaks meid.
Sest ilma Te lahke abita me "soovikaevu"
Kaks kaasat koos olla ei saa siin maal nimega Austraalia.
Kui Teil siiski soov on üllatada mõnel teisel moel meid, lõplik valik sellisel juhul teha jääb Teil."

Saime vägagi positiivset vastukaja sellisele luuletusele ning enamik kylalisi antud soovi ka järgisid. Ja kindlasti on see oluliselt ilusam sellest ymbrikusse mahutamise lausest.
Kutsed ise tegime kõik käsitsi, mis kohati kyll närvi mustaks ajas ja samas kirusin enam kui korra, et oleks ikka võinud kuskilt tellida. Aga uskuge - lõpptulemus on unikaalne ja teile ainuomaselt personaalne, nii et kui vähegi suudate, tehke need kindlasti ise (muidugi kui ikka väga palju neid vaja pole ). Ja ametlikult tuleb need välja saata 6-8 nädalat enne yritust. Kutse ise nägi meil siis välja järgmine (lisatud failina):

Päikest!

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Abiks kutse koostamisel
22 November, 2007 - 09:18

Mina tegin ka oma kutsed algusest lõpuni ise ja isetegemise rõõm asja juures oli kõige vahvam...