kas kutseid vara saata?

13 postitust / 0 uut
Viimane postitus
3sisters
Võrgust väljas
Liitus: 24 Jaan 2011 - 17:40
kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 09:16

Kas kutseid on vara saata kui pulmad on juuli keskapaigas?

crizzy19882
Kasutaja crizzy19882 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2010 - 01:32
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 09:47

tavaliselt olen kuulnud, et saadetakse vähemalt 2 kuud ennem.

Kuna mul rahvusvaheline pulm tulemas, siis välismaalastele andsime kuskil 7-8 kuud ennem kutsed kätte:)

sleepwalkers
Kasutaja sleepwalkers pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2008 - 16:59
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 09:49

Ma arvan, et mida varem saavad kutsed saadetud, seda parem. Nii on ju külalistel palju rohkem aega planeerimiseks. Võib-olla sobitada isegi puhkus Teie pulmaga samale ajale.
Minule meeldiks küll varakult sellistest asjadest teada saada.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 09:57

Tervitus-

Siin on kaks poolt (mõlemad sarnased).

Esiteks, loomulikult, mida varem saadate, seda rohkem on külalistel aega planeerida. Kuid samas tähendab seda, et te peate inimestele seda ka uuesti ja uuesti meelde tuletama ning kõige suurem asi mida jälgida on see, et kui saata näiteks 7-8 kuu ette, siis äkki muutub peokoht (no mis iganes põhjusel), muutub kuupäev (on ka juhtunud). Kohe tuleb siis ka uued kutsed teha.

Kui liiga hilja saata, siis loomulikult on külalistel vähem aega planeerimiseks, aga ka otsustamiseks on surve peal (mis on hea).

Mina soovitan esmaselt saata eelkutsed, kus ütlete, et selline asi on tulemas ning siis paar kuud enne saata päris kutsed.

Tervitades,

Virgo

kaiss
Kasutaja kaiss pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 19:10
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 10:27

Nn eelkutsed võib ju küll nii vara saata.
Me saatsime kuskil natukene alla 3 kuud enne, siis olid kellaajad juba kindlad ja saime täpselt kutsele kirja panna.

Armastus ei tähenda seda, et inimesed vaatavad üksteist, vaid, et nad vaatavad samas suunas....

Starius
Kasutaja Starius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2010 - 11:12
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 11:31

Kui tsiteerida, siis:" ... kutsed saadetakse laiali arvestusega, et kutsutaval jääks piisavalt aega vastata. ..." Mis see piisav aeg on ...?
Vaadates üldist praktikat ja tendentse, siis võik arvestada orienteeruvalt : kui tegemist on välismaalt saabuvate külalistega, siis neile võiks küll saata "eelkutse" või teavituse üldise teabega : toimub laulatus/registreerimine, kuu, kuupäev (märkida, et orienteeruv/esialgne)... muu oluline-põhiline info. Kus ja kuidas toimub toitlustamine ja üritused, transpordi korraldus jms. võiks jääda põhikutsele. Kui aga on tegemist n.ö. kohalike (Eestit pärit) külalistega, siis nende puhul ei pruugi eelkutsete saatmisel mõtet olla. Ühelt poolt on tegemist ikkagi rahalise väljaminekuga, teiselt poolt liiga vara saadetud teave ununeb üldjuhul, sest arvatakse, et aega küll. Samas võiks valiku, kellele saata, määrata, arvestades kutsutava elulaadi, ameti-/töökohta, ...jne. , arvestades, et inimene vajab pikaajalist ettevalmistamist.
Üldjuhul peaks pigem mõistlikuks etteteatamisajaks ca 2 kuud, millise jooksul jõuab kutse postiga kohale, kutsutav saab teha plaane, mõelda, otsustada, esitada küsimusi jne. ja anda teada, kas ta on tuleja. Tulemisest või mittetulemisest teavitatakse vastavalt kutsel märgitule, kas posti või telefoni teel. Isik, kes jätab vastuse andmata, loetakse mittetulejaks kutsuja poolse vabadusega seda isikut tulevikus enam mitte kutsuda, olenemata üritusest. Sama ka kutsutu suhtes, kes annab kinnituse kuid jätab tulemata ja selle kohta ei anna teada ega ei vabanda.
Edasi läheks teema juba R.S.V.P. ja muu viisakuse valda.

Tervitades

Starius salong

KetKris
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2010 - 15:23
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 12:33

Meil on pulmad 18.06 ja kutsed said laiali jagatud veebruari lõpus ja märtsi alguses, kuna suvi on reeglina selline aeg kus inimesed puhkavad, siis on hea kui saadakse varakult meie üritusega arvestada. Meil muidugi veel ka see, et gümnaasiumi lõpetamised satuvad just samasse nädalavahetusse.

Veiko Veiert
Kasutaja Veiko Veiert pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Nov 2009 - 20:34
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 12:34

Arvestades seda, et Eesti suvi on lühike ja suveürituste kõrgaeg on just juuli keskpaigast augusti keskpaigani, mil toimub väga palju erinevaid sündmusi ja on samas ka puhkuste aeg, siis oleks ju juba täna hea külalisena planeerida ühte suve tähtsündmust oma kalendrisse. Ja praktikas kehtib reegel, et mida hiljem saadad, seda vähem külalisi võib tulla:) Aprillis ärasaata juulis toimuva pulma kutse on minu arust sobiv.

Tervitades,

Veiko Veiert
www.vlv.ee

xliinax
Kasutaja xliinax pilt
Võrgust väljas
Liitus: 15 Okt 2010 - 15:17
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 13:49

Meie saadame kutsed välja aprilli viimasel nädalal peale seda kui oleme avaldused sisse andnud. Pulm toimub ka juulis.

www.pruutpaar.ee
Võrgust väljas
Liitus: 17 Aprill 2008 - 23:59
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 14:37

Tere!

Olen Virgoga ühel meelel, et liialt vara saadetud kutse, tekitab hiljem liigseid muretsemisi, kas ikka on kõigil meeles. Mis aga kõige peamine, kõik kellaajad ( ka peokoht) võivad veel muutuda.
Kutsed võiks laiali jagada/saata mitte varem, kui 2 kuud. Kui aga on hirm, et mõnedel kutsutud külalistel on selleks ajaks juba plaanid tehtud, siis tõepoolest kasutage (mujal laias maailmas see lausa käibki pulmadega kokku) eelteadet/-kutset. Eelkutse e. nn. "Save the Date" sisaldab infot ainult pruutpaari ja kuupäeva kohta, täpsem info peokoha, kellaaegade jm kohta tuleb ametlikul kutsel. Eelkutse, mida võib juba 6 kuud enne pulmi edastada, võiks olla samas stiilis nagu ka ametlik kutse aga ka meili teel saadetud kaunilt koostatud/ kujundatud kutse on täiesti aksepteeritav.

Parimate soovidega,

Rita Kaas
Pulmakorraldus
56 657 597
www.pruutpaar.ee
-----------------------------------------------
Pruutpaar.ee nüüd ka Facebook´is

MJK
Kasutaja MJK pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2010 - 21:06
Re: kas kutseid vara saata?
15 Märts, 2011 - 22:10

Meie anname 1 kuu enne vb 1,5 kuud mitte varem. Sest nagunii sugulased teavad et pulmad on tulemas ja enamus sõpradest ka nii et kes ei saa tulla siis ei saa.

Heino
Võrgust väljas
Liitus: 29 Märts 2008 - 06:52
Re: kas kutseid vara saata?
17 Märts, 2011 - 11:52

Tervitus pruutpaaridele.
Kui planeeritud pulmaasjad paigas - pulmapäev, koht jne. võiks eriti suviste pulmade puhul kutsed varakevadel välja saata, et kutsutud teaksid teie sündmusega oma suveplaanides arvestada. Te ei kutsu ju võhivõõraid pulma - kellega muidu üldse ei suhtle! Seega langeb ära kartus ,et teie pulm kellelgi ära ununeb. Pealegi on sünnis panna kutse vahele palvekiri teavitamisega mingiks kuupäevaks teile - kas kutsutud saavad teie peost osa võtta.

Pruutpaaridele veel nõuandeid lugeda - peovanemheino.blogspot.com

Ilusat kevadet ja lõbusaid ning meeldejäävaid pulmi.

liisukas01
Võrgust väljas
Liitus: 5 Aprill 2010 - 18:01
Re: kas kutseid vara saata?
19 Märts, 2011 - 12:45

Meie saatsime märtsi alguses nö "Save the date" teate ehk siis kõigile e-maili jaoks kohendatud eelteate (pilt koos kuupäeva ja vihjega pulmale, et oskaksid arvestada sellega juba varakult ning soovisime saada vastu neilt postiaadressi) ning maikuu keskel või lõpus lähevad kutsed postiga teele. Pulmad toimuvad juuli alguses.
:)